|
|
English version |
|
![]()
|
![]() |
|
Katalog gier |
Gry planszowe i towarzyskie :: Dodatki do gier |
|
Carcassonne: Graf, Konig und Konsorten (Hrabia, król i poddani)Zestaw małych dodatkow do CarcassonneDodatek do Carcassonne zawierający wcześniejsze tzw. małe dodatki:
Galeria(kliknij na zdjęcie aby zobaczyć jego powiększenie) Jeśli podoba ci się Carcassonne: Graf, Konig und Konsorten (Hrabia, król i poddani), polecamy również:
Klienci, którzy kupili Carcassonne: Graf, Konig und Konsorten (Hrabia, król i poddani), kupili również...:
Komentarze do tego produktu:Świetny dodatek do podstawowej wersji. Niezbędny szczególnie tym, którzy nie mieli dodatku Rzeka. Bardzo proste zasady, co nie dziwi gdyż podstawowa wersja również opiera się o proste reguły. Dodatek wprowadza większą rywalizację między graczami, nie wydłuża gry, Polecam każdemu fanowi Carcasonne. Świetny pomysł zebrania 3 małych dodatków w jednym.
Bardzo dobry dodatek, szczególnie dla tych co nie mieli w podstawowej części dodatku rzeka (wersja angielska)
Król i zwiadowca, jeszcze jeden element który może zmienić sytuację punktową na sam koniec rozgrywki. Hrabia , tylko dla rzeźników;-) wykorzystywać tylko z ogranymi graczami,
Bartosz Sabik
[ dodano: 19.05.2009 ]
Hrabia to dodatek, który bardzo urozmaica grę, ale uwaga przestaje ona być taka pokojowa. Umożliwia perfidne zagrania dlatego tak mi się podoba :) Dla znudzonych podstawką polecam.
Sebastian
[ dodano: 08.01.2009 ]
Przesyłka dotarła rewelacyjnie szybko, i choć wędrowała przy pomocy Poczty Polskiej to wszystko dotarło terminowo i solindie zapakowane. Dla REBELA duży plus! Wszystko bez najmniejszych zarzutów i solidnie.
A dodatek będący multi dodatkiem jest naprawdę warty nabycia, gdyż wnosi urozmaicenie do gry i stale powiększa ilość żetonów/ kafelków z wersji podstawowej Carcassonne. Gra naprawdę wciąga, a z każdym dodaktowym uzupełnieniem wydaje się coraz ciekawsza, i choć wbrew pozorom wydaje się być banalnie prosta, to nakładające się reguły komplikują ją istotnie. Ale to właśnie stanowi frajdzie gry w nią. Polecam jak najbardziej!
Paweł Kielc
[ dodano: 10.12.2008 ]
Dodatki bardzo fajne, szczeglnie Rzeka 2, która od jakiegoś już czasu nie jest dostępna osobno. Najsłabszy Grafdla mnie Hrabia, ale tego można się było spodziewać przeglądając wcześniej instrukcję i recenzje.
Krzysztof Wiewióra
[ dodano: 24.08.2008 ]
Dobry dodatek.
Rzeka - doskonale "wspomaga" początek rozgrywki. Król - moim zdaniem bardzo zmienia oblicze gry. Hrabia - nie grałem jeszcze i nie mam zdania :) Duży minus dla Rebela - instrukcja tylko po niemiecku. hm. dobre dodatki, chociaż jak dla mnie mimo wszystko mało klocków jest.. w każdym razie obowiązkowy dodatek dla tych, który chcą powiększy swoją kolekcję carcassonne.
Jakub Kuczyński
[ dodano: 06.06.2008 ]
Dodatek specyficzny i nie wszystkim musi przypaść do gustu, choć osobiście uważam, że powinno się go kupić jako jeden z pierwszych ( najlepiej razem z "karczmami....", "kupcami..." i "księżniczką..."). Hrabia dodaje niezwykle ciekawą mechanikę, która już po jednej grze staje się naturalna, wbrew obawom wynikającym z lektury instrukcji ( i świetnie wygląda :P ). Rzeka jeszcze bardziej ułatwia płynne rozpoczęcie gry; szczególnie dobrze łączy się ona z "księżniczką i smokiem" gdyż zapewnia wulkan już na samym początku rozgrywki. "Król" zmienia grę w tak niewielkim stopniu iż jest to prawie niezauważalne, choć punkty zapewniane przez niego potrafią namieszać pod koniec gry. "Miejsca kultu" ( zwane krócej kapliczkami ) działają jak dodatkowe klasztory, gdyż sytuacja "rywalizacji o wiernych" zdarza się bardzo rzadko.
Tzw. "małe" dodatki do Carcassonne w jednym zestawie (brakuje tylko Katarów). + niespodzianka czyli 5 nowych kafelków z pogańskimi świątyniami. Całkiem dobra rzecz chociaż ogromna ilośc dodatków praktycznie uniemożliwia już korzystanie ze wszystkich naraz ;)
bartosz rokicki
[ dodano: 03.12.2007 ]
pierwszy jest chrabia, potem rzeka no i jeszcze dwa kafelki króla i rabusia potrzebne do oznaczenia kto ma najdłuższą drogę i największe miasto, oraz 5 nowychkawałków terenu pierwotnie dodanych do tego dodatku czyli "king and scout".
Jakub Kuczyński
[ dodano: 30.11.2007 ]
Jakie tu są dokładnie dodatki ? Na 100% widzę tu "count of carcassonne", na pudełku przeczytałem, że jest też "river 2" ( ciekawe, czemu nie 1 ). A co jest trzecie ?
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
© 2003-2012 REBEL.pl gry planszowe i towarzyskie | O firmie | Polityka prywatności | Regulamin | Reklama | Fundusze europejskie | Kontakt |
byłbym wdzięczny!