English version

sklep z grami, gry rpg, gry planszowe, role-playing, role playing, karciane, karcianki

Katalog gier

Gry RPG po polsku :: Neuroshima

Gry planszowe i towarzyskie Gry planszowe i towarzyskie Łamigłówki Łamigłówki Gry RPG po polsku Gry RPG po polsku Gry RPG po angielsku Gry RPG po angielsku Karcianki kolekcjonerskie Karcianki kolekcjonerskie Gry figurkowe i bitewne Gry figurkowe i bitewne Dla dzieci Dla dzieci Książki i czasopisma Książki i czasopisma Akcesoria Akcesoria Promocje Promocje

Sklep w Gdańsku

REBEL Centrum Gier
ul. Matejki 6, 80-232 Gdańsk
(wejście od Sienkiewicza)
więcej o firmie

Godziny otwarcia:
10:00 - 18:00 (pon. - piątek)
11:00 - 16:00 (sobota)

Jak do nas trafić?
zobacz mapkę

Rebel Times

Numer 78 / Marzec 2014

pobierz

Literadar

Numer 24

Bezpłatny miesięcznik dla miłośników popkultury

pobierz

REBELowe PDKi

Neuroshima Moloch Ucieczka z Miasta Maszyn

Przygoda Andrzeja „Karczmarza” Benczka

Neuroshima Moloch Ucieczka z Miasta Maszyn


Wydanie polskie

Cena: 89.95 zł

(produkt niedostępny)


Możemy wysłać Ci powiadomienie gdy tylko produkt będzie dostępny - wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.

Twoje imię:
(wymagane)

Wpisz swoje imię.
E-mail:
(wymagane)Przygoda, której pierwotna wersja (pod tytułem "Poszukiwacze Zaginionej Ameryki") zyskała wyróżnienie w konkursie na scenariusz Quentin 2007. Wydawnictwo Portal po zapoznaniu się z tekstem zdecydowało się wydać ją w poszerzonej wersji, wraz z szeregiem dodatków, handoutów i dodatkowym materiałem - w eksperymentalnej, limitowanej edycji pudełkowej.

 

Przygoda rozgrywa się w całości w Seattle, głęboko na terytorium Molocha, tam gdzie maszyny rządzą od lat, a niedobitki ludzkości walczą o przetrwanie w niezagospodarowanych jeszcze przez nie, podziemnych częściach miasta, składających się na kurczącą się z każdym dniem ziemię niczyją. Ludzie - nieliczni, zdziesiątkowani, toczeni przez choroby i mutacje, nieraz zdziczali, choć wiedzący znacznie więcej o świecie maszyn, za przeciwników mają nie tylko bezlitosne roboty, ale i inne "pasożyty" - zmutowane zwierzęta, bestie, plemiona mutantów, itp. Bohaterowie graczy to - za wyjątkiem jednego - mieszkańcy jednej z osad: zwiadowcy, rurarze, wartownicy czy spece, którzy stawić muszą czoła zagładzie grożącej im i ich towarzyszom. Szybko okazuje się, że jedynym sposobem na uniknięcie zagłady jest ucieczka. Bohaterowie ruszają więc na poszukiwanie legendarnego miasta ruchu oporu, zadbawszy wpierw o bezpieczeństwo swoich ludzi. Jego odnalezienie okaże się jednak być nie końcem, lecz początkiem nowych przygód. Szczególną rolę do odegrania ma jeden z bohaterów graczy, pochodzący z południa, żywy dowód na to, że nie cały świat zdominowany jest przez Molocha.

 

"Moloch: Ucieczka z miasta maszyn" to spojrzenie na świat Neuroshimy, jakiego w suplementach jeszcze nie było. Bohaterowie wędrują przez krainę maszyn, odkrywają jej sekrety i pokonują rozmaite niebezpieczeństwa, dowiadując się równie wiele o otoczeniu, co o sobie samych. Gracze, którzy zawsze zadawali sobie pytanie - "Jak to jest za linią frontu?" - wreszcie otrzymają odpowiedź, i to w postaci rozbudowanej kampanii.

 

W pudełku znajduje się tekst samej przygody - a więc materiał dla mistrza gry - i podręcznik dla graczy, zawierający zarówno wprowadzenie w świat po drugiej stronie, jak i reguły tworzenia żyjących w nim bohaterów. Zamysłem autorów było, by dodatek dawał się wykorzystać nie tylko podczas rozgrywania samej kampanii, lecz by był pomocą w rozgrywaniu przygód na terytorium Molocha w ogóle.

Przygoda podzielona jest na dwie główne części (wędrówkę i wydarzenia w mieście ruchu oporu), a każda z nich na szereg etapów. Mistrz gry otrzymuje narzędzia, w oparciu o które skomponuje wielosesyjną kampanię - dłuższą lub krótszą, wystarczającą jednak do rozegrania nie mniej niż sześciu (aż do nawet kilkunastu!) sesji. Sesji różnorodnych - od pełnych akcji i starć, przez wymagające od graczy kombinowania i taktycznego myślenia, po złożone z rozgrywek szpiegowskich i starć o władzę. Ilość materiału i jego modułowa budowa dostarcza wielu scen, które - jeśli nie zostaną wykorzystane podczas głównej kampanii - można rozwinąć w osobne przygody. "Moloch. Ucieczka z miasta maszyn" to materiał na długie miesiące grania.

 

Pudełko z kampanią "Moloch: Ucieczka z Miasta Maszyn" zawiera:

  • epicką kampanię na kilkanaście sesji gry
  • podręcznik gracza dla postaci grających na terytorium Molocha
  • logiczną grę planszową - narzędzie dla MG i graczy do przełamywania kodów i zabezpieczeń
  • mapy taktyczne
  • pocztówkę z Miasta Maszyn
  • gazetę ze świata Neuroshimy
  • dużo handoutów
  • niespodziankę

 

"Moloch: Ucieczka z Miasta Maszyn" to kampania niezwykła i limitowana. Pudełko zostanie wydane w wąskim nakładzie 500 egzemplarzy i nigdy nie będzie dodrukowane. To unikalny przedmiot, perełka kolekcji, przygotowana dla najwierniejszych graczy w Neuroshimę.


Podstawowe informacje

Wasza
ocena (1-5):
4.4
( oceń )
Wydawca: Portal Games
Wydanie: polskie

Zobacz koniecznie:

dodaj recenzję / link 

Cena: 89.95 zł
Produkt niedostępny produkt niedostępny 


Jeśli podoba ci się Neuroshima Moloch Ucieczka z Miasta Maszyn, polecamy również: