Star Wars Roleplaying Dice

Zestaw kości do systemów RPG Star Wars
30 opinii
  • wydanie angielskie
Zestaw 14 kości wykorzystywany do gier fabularnych o tematyce Star Wars wydanych przez Fantasy Flight Games: Edge of the Empire, Age of Rebellion oraz Force and Destiny. W skład wchodzą dwie kości żółte, trzy fioletowe, dwie błękitne, dwie czarne, jedna biała, jedna czerwona i trzy zielone a także 4 Destiny Point Token.Ten zestaw kości jest wymagany do sprawnej gry w wyżej wymienione gry RPG!
Wydawca:
Fantasy Flight Games
5995

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.



Opis

Zestaw 14 kości wykorzystywany do gier fabularnych o tematyce Star Wars wydanych przez Fantasy Flight Games: Edge of the Empire, Age of Rebellion oraz Force and Destiny. W skład wchodzą dwie kości żółte, trzy fioletowe, dwie błękitne, dwie czarne, jedna biała, jedna czerwona i trzy zielone a także 4 Destiny Point Token.

Ten zestaw kości jest wymagany do sprawnej gry w wyżej wymienione gry RPG!

Podstawowe informacje

Waga:
100 g

Recenzje

3.93
na podstawie 30 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Star Wars Roleplaying Dice



Najbardziej przydatne recenzje

Vukodlak

Liczba recenzji: 86

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

W porządku, bez rewelacji

Kości jak kości, kolorowe kawałki plastiku.

Na kilku kosteczkach widać malutkie pęknięcia tworzywa (nic strasznego, ale są to kości jasne, więc ciągle będzie się na to zwracać uwagę). Ogólnie jednak nie są uszkodzone, takie ryski pojawiają się często podczas procesów produkcji i obrabiania kostek. Na ciemniejszych widać czasami jaśniejsze czubki, efekt zbyt mocnego piaskowania kości w bębnie. Mimo to od FFG należy się spodziewać lepszej kontroli jakości produktu. Dużym plusem jest fakt, że symbole nie są malowane na kościach (jak można zobaczyć na zdjęciach ze stron FFG), ale tłoczone w ściankach. Dzięki temu nawet po zdarciu/wypadnięciu farby łatwo można rozpoznać o jaki symbol chodzi i łatwo go wypełnić flamastrem lub farbką modelarską. Chyba zaczynamy być zauważani, bo wśród opisów zawartości opakowania jest i polska wersja językowa.

Niestety na początek potrzeba minimum dwóch zestawów. Gdy BG stają się potężniejsi, to należy pomyśleć o trzecim. I to tylko w sytuacji, gdy kości są wspólne dla całej grupy graczy i MG. W pudełku powinna znajdować się dodatkowa czerwona k12 (Challenge Die), bo przy testach przeciwstawnych z mocnymi BNami możecie potrzebować nawet 5 sztuk! Gdy pojawi się już Force & Destiny ten sam problem zacznie dotyczyć białej k12 (Force Die), która stanowi podstawowe narzędzie użytkowników Mocy. Jeśli MG używa ekranu, to sprawy bardzo się komplikują. Bez zasłonki kostki leżą na środku stołu i każdy po nie sięga. Przy ekranie, MG albo ma swoje 2 zestawy (i każdy gracz po jednym), albo co chwila wyciąga łapy zza zasłonki i sięga do wspólnej puli.

Posiłkowanie się zwykłymi kostkami jest bez sensu, symbole czyta się błyskawicznie, przy cyfrach trzeba spoglądać na tabelę w podręczniku (której nie ma na ekranie MG i kartach BG), co strasznie wydłużyłoby rozgrywkę przy zwykłych kościach. Przy jednej, góra dwóch takich samych kostkach można próbować, przy większej ich liczbie to byłoby morderstwo. Alternatywą jest aplikacja (15 zł), ale niektórzy to tradycjonaliści, co muszą czuć ciężar w ręku. Można też zakupić kości bez oznaczeń i niezmywalnym markerem pomalować sobie ścianki. Ta opcja wydaje się sensowna, jeśli zależy Ci na pieniądzach (za cenę jednego zestawu powinieneś zaopatrzyć się we wszystkie rodzaje w wystarczającej ilości), ale nie każdemu będzie się chciało malować symbole na małych kostkach.

Więcej niż 3 dać nie mogę, gdyby zestaw był wykonany z jakością kości Chessex, to należałaby się czwórka. Mocna i solidna, jeśli w zestawie byłyby dwie czerwone Challenge Die (które wszak są przeciwwagą dla żółtych Proficiency Die, których mamy dwie sztuki).


Drachu

Liczba recenzji: 18

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

W porządku, bez rewelacji

Bez szału.
Wykonane są... no jak przeciętne kostki. Zupełnie standardowo rzekłbym.
Ból jest jednak taki, że do bezstresowej gry to jeden zestaw nie starcza. Dwa już prędzej (chociaż i wtedy przydałoby się więcej czerwonych k12).
Niby można zastosować zwykłe kostki i sprawdzać w tabelce, ale wierzcie mi - to rozwiązanie na dłuższą metę jest bardzo niewygodne. Czasem, od biedy, przy pojedynczej kostce - zgoda. Ale nie na stałe.


Sylvanrulez

Liczba recenzji: 36

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

W porządku, bez rewelacji

Kostki jak kostki, zachwytu nie wywołują, w porównaniu do qworkshopa wychodzą jak polska reprezentacja piłki nożnej do niemieckiej. Grać się bez nich jednak nie da. Niezły zabieg FFG-stworzyć nową mechanikę aby wymusić kupno dedykowanych do niej kostek. Niestety, aby grać na luzie potrzebne są przynajmniej 2 zestawy=100zł. Serce boli, umysł zaś zastanawia się czy nie lepiej kupić sobie nowe buty albo zabrać dziewczynę do kina. Jesli chodzi o rebel- paczka pancerna, kontakt świetny.





Pytania i odpowiedzi

Wszystkie 1
Z odpowiedzią 0
Oczekujące na odpowiedź 1

kiedy będą dostępne

~ Arculus 14.09.2021 20:18

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Masz wątpliwości lub pytanie co do produktu?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie