Dzieci Bojarskie

Podziel się swoją opinią
  Dzieci Bojarskie to formacja średniej jazdy, składająca się ze szlachty rosyjskiej, zwanej "opołczenie" (pospolite ruszenie). Należała do niej uboga część szlachty - stawiająca się na służbę osobiście. Za swe powinności otrzymywali nadania ziemskie lub żołd pieniężny.Najdzielniejszych i najbardziej bitnych z "dzieci bojarskich" formowano w sotnie podjazdowe. Uzbrojenie ich było różne, w zależności od zamożności szlachcica, a instrukcje co do uzbrojenia były dość ogólne, podobnie jak w polskim pospolitym ruszeniu.Zestaw zawiera 9 niepomalowanych i niesklejonych modeli konnych i 3 plastikowe podstawki.
  Wydawca:
  Wargamer
  5000
  2500
  -50%

  Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

  w CH Metropolia

  Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.  Opis

  Dzieci Bojarskie to formacja średniej jazdy, składająca się ze szlachty rosyjskiej, zwanej "opołczenie" (pospolite ruszenie). Należała do niej uboga część szlachty - stawiająca się na służbę osobiście. Za swe powinności otrzymywali nadania ziemskie lub żołd pieniężny.

  Najdzielniejszych i najbardziej bitnych z "dzieci bojarskich" formowano w sotnie podjazdowe. Uzbrojenie ich było różne, w zależności od zamożności szlachcica, a instrukcje co do uzbrojenia były dość ogólne, podobnie jak w polskim pospolitym ruszeniu.

  Zestaw zawiera 9 niepomalowanych i niesklejonych modeli konnych i 3 plastikowe podstawki.

  Rozgrywka

  Losowość:
  Interakcja:
  Złożoność:

  Podstawowe informacje

  Waga:
  360 g

  Recenzje

  Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Dzieci Bojarskie

  Pytania i odpowiedzi

  Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

  Zapytaj naszej społeczności.

  Zadaj pytanie