Ogniem i Mieczem: Armie Ogniem i Mieczem Tom 1

Podziel się swoją opinią
  • wydanie polskie
"Armie Ogniem i Mieczem" to drugi – po podręczniku „Potop” – wydany jako oddzielna pozycja książkowa suplement do gry „Ogniem i Mieczem”. Nowy dodatek - w przeciwieństwie do „Potopu” - nie zawiera nowych zasad, a koncentruje się wyłącznie na rozbudowie i uatrakcyjnieniu możliwości konstrukcji armii przez graczy. Książka wprowadza do gry przede wszystkim dwie nowe frakcje: Królewskie Miasto Gdańsk oraz Księstwo Kurlandii i Semigalii. Obie te armie oferują całkowicie odmienne możliwości taktyczne od tych, do których do tej pory przyzwyczajeni byli gracze. Podręcznik zawiera ponadto 19 nowych list armijnych na poziomie Podjazd, 18 list dywizyjnych, dwa regimenty, w tym najsłynniejszy regiment kirasjerów w armii cesarskiej - Piccolomini (Caprara), a także szereg nowych jednostek wśród których znajdziecie m.in. kozackiego oboźnego, tureckich czauszów, moździerz oraz polskich górali. Nowością są listy wielonarodowe, zawierające jednostki z dwóch czy nawet trzech różnych armii, które znacząco zwiększają możliwości zaskoczenia przeciwnika niespodziewanym składem swoich wojsk, a jednocześnie stanowią pomost do łatwego skompletowania kolejnej frakcji. W “Armiach” gracze otrzymują także możliwość poprowadzenia do boju dowódców takich jak Tuhaj-bej, Iwan Bohun czy hetman Jan Sobieski i napisania na nowo historii ich bitew.
Wydawca:
Wargamer
11995

Dostępna 1 sztuka w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Wysyłka w poniedziałek


Dostawa (Przesyłka kurierska UPS) już od 7 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

"Armie Ogniem i Mieczem" to drugi – po podręczniku „Potop” – wydany jako oddzielna pozycja książkowa suplement do gry „Ogniem i Mieczem”. Nowy dodatek - w przeciwieństwie do „Potopu” - nie zawiera nowych zasad, a koncentruje się wyłącznie na rozbudowie i uatrakcyjnieniu możliwości konstrukcji armii przez graczy.
Książka wprowadza do gry przede wszystkim dwie nowe frakcje: Królewskie Miasto Gdańsk oraz Księstwo Kurlandii i Semigalii. Obie te armie oferują całkowicie odmienne możliwości taktyczne od tych, do których do tej pory przyzwyczajeni byli gracze.
Podręcznik zawiera ponadto 19 nowych list armijnych na poziomie Podjazd, 18 list dywizyjnych, dwa regimenty, w tym najsłynniejszy regiment kirasjerów w armii cesarskiej - Piccolomini (Caprara), a także szereg nowych jednostek wśród których znajdziecie m.in. kozackiego oboźnego, tureckich czauszów, moździerz oraz polskich górali. Nowością są listy wielonarodowe, zawierające jednostki z dwóch czy nawet trzech różnych armii, które znacząco zwiększają możliwości zaskoczenia przeciwnika niespodziewanym składem swoich wojsk, a jednocześnie stanowią pomost do łatwego skompletowania kolejnej frakcji.
W “Armiach” gracze otrzymują także możliwość poprowadzenia do boju dowódców takich jak Tuhaj-bej, Iwan Bohun czy hetman Jan Sobieski i napisania na nowo historii ich bitew.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Waga:
1 kg

Recenzje

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Ogniem i Mieczem: Armie Ogniem i Mieczem Tom 1

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie