Ogniem i mieczem: Wojny Duńskie

Drugi z serii podręczników "Bitwy, armie, dowódcy"
1 opinia
  Podręcznik liczy sobie 88 stron i dołączone są do niego 4 modele: Rigsmark Anders Eriksen Bille - naczelny dowódca duński w 1657 roku Generał Jørgen Bjelke- dowódca armii norweskiej od 1658 roku Kapitan Svend Poulsen - słynny kapitan duńskich partyzantów snapphanar oraz Generalkrigskommisarie - duński komisarz wojskowy Modele są niesklejone i niepomalowane. Głowną cześcią podręcznika jest opis armii Królestwa Danii i Norwegii. Dzięki obszernemu wstępowi historycznemu, czytelnicy będą mieli okazję dowiedzieć sie więcej o historii wojskowości duńsko-norweskiej, jak i o przyczynach wybuchu tytułowego konfliktu. To co jednak najbardziej interesuje Graczy, to z pewnością nowe zasady. Jesteśmy przekonani, że podręcznik spełni te oczekiwania w 100%. Duńczycy i Norwegowie otrzymują bowiem do dyspozycji 6 podjazdów, 9 regimentów oraz 7 dywizji a także 7 dowódców historycznych, co stawia ich wśród najbardziej rozbudowanych armii w "Ogniem i Mieczem". W podręczniku znajdują się oczywiście także dodatkowe materiały dla przeciwników Danii - Szwedów. Są to zarówno doborowe siły weteranów Karola X Gustawa atakujące Danię w 1657 roku, jak i prezentujące ich zupełne przeciwieństwo - jeśli chodzi o wyszkolenie i doświadczenie - siły szwedzkiej obrony terytorialnej. W podręczniku zamieściliśmy także struktury i opisy uczestników koalicji antyszwedzkiej: Rzeczypospolitej (na czele ze słynną z dywizją Stefana Czarnieckiego), Brandenburgii, Świętego Cesarstwa Rzymskiego oraz Zjednoczonych Prowincji.
  Wydawca:
  Wargamer
  99,95

  Dostępna 1 sztuka w magazynie wysyłkowym

  Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

  w CH Metropolia

  Wysyłka w poniedziałek


  Dostawa (Poczta Polska) już od 12 zł.
  Sprawdź opcje dostawy


  Opis

  Podręcznik liczy sobie 88 stron i dołączone są do niego 4 modele:

  • Rigsmark Anders Eriksen Bille - naczelny dowódca duński w 1657 roku
  • Generał Jørgen Bjelke- dowódca armii norweskiej od 1658 roku
  • Kapitan Svend Poulsen - słynny kapitan duńskich partyzantów snapphanar
  • oraz Generalkrigskommisarie - duński komisarz wojskowy

  Modele są niesklejone i niepomalowane.

  Głowną cześcią podręcznika jest opis armii Królestwa Danii i Norwegii. Dzięki obszernemu wstępowi historycznemu, czytelnicy będą mieli okazję dowiedzieć sie więcej o historii wojskowości duńsko-norweskiej, jak i o przyczynach wybuchu tytułowego konfliktu.

  To co jednak najbardziej interesuje Graczy, to z pewnością nowe zasady. Jesteśmy przekonani, że podręcznik spełni te oczekiwania w 100%.

  Duńczycy i Norwegowie otrzymują bowiem do dyspozycji 6 podjazdów, 9 regimentów oraz 7 dywizji a także 7 dowódców historycznych, co stawia ich wśród najbardziej rozbudowanych armii w "Ogniem i Mieczem".

  W podręczniku znajdują się oczywiście także dodatkowe materiały dla przeciwników Danii - Szwedów. Są to zarówno doborowe siły weteranów Karola X Gustawa atakujące Danię w 1657 roku, jak i prezentujące ich zupełne przeciwieństwo - jeśli chodzi o wyszkolenie i doświadczenie - siły szwedzkiej obrony terytorialnej.

  W podręczniku zamieściliśmy także struktury i opisy uczestników koalicji antyszwedzkiej: Rzeczypospolitej (na czele ze słynną z dywizją Stefana Czarnieckiego), Brandenburgii, Świętego Cesarstwa Rzymskiego oraz Zjednoczonych Prowincji.

  Rozgrywka

  Losowość:
  Interakcja:
  Złożoność:

  Podstawowe informacje

  Zawartość pudełka:
  • podręcznik w miękkiej oprawie, 90 stron
  • 4 niepomalowane oraz niesklejone metalowe modele

  Recenzje

  4.00
  na podstawie 1 oceny

  Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Ogniem i mieczem: Wojny Duńskie  Wszystkie recenzje  Pytania i odpowiedzi

  Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

  Zapytaj naszej społeczności.

  Zadaj pytanie