class="text-danger u--text-700" href="/promocje/">Zobacz wszystkie

Podjazd Królestwa Szwecji

  • star_border
  • star_border
  • star_border
  • star_border
  • star_border
  (0)
Podjazd Królestwa Szwecji Opakowanie zawiera: Pułkownik KS: 1x model pułkownika 1x model chorążego 1x model muzyka 2 Kompanie rajtarii: 12x modele rajtarów 12x modele koni rajtarskich 2 Kompanie dragonii: 12x modele dragonów konno 12x modele dragonów pieszo 12x modele koni lekkich Działo regimentowe: 1x model działa 2x modele obsługi Pozostałe: 9x podstawki 3x 4 cm. 4x podstawki 2x 4 cm. 1x podstawka 4x 4 cm. 1x sztandary szwedzkiego dowództwa Podjazd Królestwa Szwecji to doskonały początek przygody z "Ogniem i Mieczem". Zestaw zawiera podstawę Oddziału Wydzielonego - jednego z wariantu podjazdu szwedzkiego. Pozwala on na grę właśnie na tym poziomie rozgrywki. W zestawie znajduję się Pułkownik, dwie kompanie rajtarów, dwie kompanie dragonów oraz 3-funtowe działo regimentowe z obsługą.Rajtaria - to podstawowy rodzaj jazdy w armii szwedzkiej w XVII w.. Rajtarzy krajowi-szwedzcy i fińscy w tym okresie nie używali już uzbrojenia ochronnego, zadowalając się jedynie skórzanym, 'łosiowym' koletem i to nie zawsze. Na głowach zamiast kosztowniejszych hełmów noszono filcowe kapelusze . Na ich uzbrojenie składała się para pistoletów oraz pałasz. W walce rajtarzy szwedzcy stosowali głównie szarżę na białą broń, a czasem także ostrzał z pistoletów.Dragoni - "konna piechota" była idealną formacją do wsparcia jazdy szwedzkiej. Jej główną zaletą była mobilność - mogła towarzyszyć kawalerii w przemarszu, po czym spieszyć się na polu bitwy i wesprzeć ją ogniem.Działo regimentowe - łatwe w transporcie, stanowiło solidne wsparcie dla jazdy i piechoty. Ogień artylerii regimentowej znacznie wzmacniał siłę ognia muszkietowego. Można było w tym celu wykorzystać zarówno kartacze jak i pełne kule.
19495
9748
-50%

store

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Podjazd Królestwa Szwecji

Opakowanie zawiera:

Pułkownik KS:
1x model pułkownika
1x model chorążego
1x model muzyka

2 Kompanie rajtarii:
12x modele rajtarów
12x modele koni rajtarskich

2 Kompanie dragonii:
12x modele dragonów konno
12x modele dragonów pieszo
12x modele koni lekkich

Działo regimentowe:
1x model działa
2x modele obsługi

Pozostałe:
9x podstawki 3x 4 cm.
4x podstawki 2x 4 cm.
1x podstawka 4x 4 cm.
1x sztandary szwedzkiego dowództwa


Podjazd Królestwa Szwecji to doskonały początek przygody z "Ogniem i Mieczem". Zestaw zawiera podstawę Oddziału Wydzielonego - jednego z wariantu podjazdu szwedzkiego. Pozwala on na grę właśnie na tym poziomie rozgrywki. W zestawie znajduję się Pułkownik, dwie kompanie rajtarów, dwie kompanie dragonów oraz 3-funtowe działo regimentowe z obsługą.

Rajtaria - to podstawowy rodzaj jazdy w armii szwedzkiej w XVII w.. Rajtarzy krajowi-szwedzcy i fińscy w tym okresie nie używali już uzbrojenia ochronnego, zadowalając się jedynie skórzanym, 'łosiowym' koletem i to nie zawsze. Na głowach zamiast kosztowniejszych hełmów noszono filcowe kapelusze . Na ich uzbrojenie składała się para pistoletów oraz pałasz. W walce rajtarzy szwedzcy stosowali głównie szarżę na białą broń, a czasem także ostrzał z pistoletów.

Dragoni - "konna piechota" była idealną formacją do wsparcia jazdy szwedzkiej. Jej główną zaletą była mobilność - mogła towarzyszyć kawalerii w przemarszu, po czym spieszyć się na polu bitwy i wesprzeć ją ogniem.

Działo regimentowe - łatwe w transporcie, stanowiło solidne wsparcie dla jazdy i piechoty. Ogień artylerii regimentowej znacznie wzmacniał siłę ognia muszkietowego. Można było w tym celu wykorzystać zarówno kartacze jak i pełne kule.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Waga (kg):
0.63

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Podjazd Królestwa Szwecji
Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie