Komentarze do produktu: Gangi Nowego Jorku

Walcz o wpływy w XIX-wiecznym Nowym Jorku!


Łowca
littleolgie [ dodano: 19.01.2017 ]
Całkiem przyjemny filler ze sporą dozą blefu.

Plusy:
1. Bardzo fajna kombinacja blefu i strategii jak na tak małą grę. Przy dwóch graczach mamy sporo kombinowania, przy większej ilości daje się już we znaki losowość, ale podchodząc do tego z dystansem można się dobrze bawić.
2. Opakowanie jest nieduże, wobec czego nadaje się na wyjazdy wszelakie (aczkolwiek sama rozgrywka wymaga już większego kawałka płaskiego podłoża).
3. Bardzo ładne grafiki.
4. Choć to mały, prosty filler, to jednak tematycznie całość się zgrywa i przy dobrej woli graczy czuć trochę klimatu. (Tu brawa dla polskiego wydawcy za zmianę tematu i grafik oryginału!)
5. Zaskakująco dobrze była przyjmowana przez niegrających znajomych!

Minusy:
1. Instrukcja napisana jest w sposób dość pokrętny i wyjątkowo rozwlekły jak na tak niedużą grę.
2. To bardziej nutka żalu niż minus, ale szkoda, że szefowie gangów nie mają swoich grafik, odrębnych od pozostałych.
3. Nieco wygórowana cena.
4. Dla osób, które nie do końca czują się w grach blefu, będzie nieco stresująca (np. ja!).

U nas gra wraca na stół od czasu do czasu, gdy nie ma siły lub czasu na coś większego, chętnie do niej sięgamy w gronie osób grających sporadycznie, więc solidne 4/5.
0
Pisarz
Nayia [ dodano: 07.01.2017 ]
Mieliśmy okazję ograć u siostrzeńca, który dostał ją na jakąś okazję i zniechęciła go do prób grania instrukcja. Z naszą pomocą przekonał się, że gra jest całkiem fajna.
Mówiąc krótko: bardzo prosta mechanicznie gra z bardzo skomplikowanie wyglądającą instrukcją. Kiedy jednak już poświęciliśmy około 20 minut na ogarnięcie zasad, okazała się wręcz banalna, a tłumaczenie ich kolejnym chętnym osobom zajmowało nam prostszymi słowami najdalej 5-10 minut. Gra szybka, jedna rozgrywka potrafi trwać mniej niż kwadrans, a rekordem było chyba nawet mniej niż 10 minut. Dobrze przemyślana mechanika, szybka rozgrywka, prosty sposób punktacji i duży element blefu sprawiają, że przyjemnie jest rozegrać nawet kilka partii, zanim przejdzie się do jakiegoś cięższego tytułu. Taka smakowita przystawka przed głównym daniem - ale za tę cenę, spoglądając na zawartość i brak różnorodności (karty szefów mogłyby się różnić od członków gangu czymś więcej niż innym kolorem rewersu) - zdecydowanie za droga. Za dwadzieścia złotych warto kupić, za więcej - nie opłaca się.
0
Podajnick [ dodano: 15.08.2016 ]
Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji
W zasadzie coś w rodzaju pasjansa. Bardzo ładne grafiki, reszta, czyli sama gra przeciętna.
0
dodaj swój komentarz
© 2003-2018 REBEL.pl
sklep@rebel.pl