Komentarze do produktu: Jaipur (edycja angielska)


Monia_kamyk [ dodano: 09.09.2015 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Trochę kart i żetonów w poręcznym pudełku, a gra jest naprawdę fajna, strategiczna, trochę planowania, trochę ryzyka (jak to w handlu:)Można szybko rozłożyć, rozegrać krótka partyjkę potem jeszcze jedną i jedną :) Planujesz, obserwujesz przeciwnika, trochę szacujesz, ale i tak pewnie jak zgarniesz wielbłądy to przeciwnik dostanie same kosztowności, ech. Grę polecam warto mieć w swojej kolekcji taką dobrą grę na dwie osoby.
0
Pien [ dodano: 22.07.2015 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Długo polowałem na Jaipur ale warto było. Dużo zabawy upakowanej w małym pudełku. Bardzo przypadła do gustu mojej żonie, dzięki czemu często ląduję na stole.
0
Mistrz Gry
Falcon [ dodano: 10.06.2015 ]
Ciekawa gra na dwie osoby, na prawdę choć wydaje się nudna, kupuje się towary,nic takiego, to bardzo wciąga co potęgują fajne grafiki, często wygranym zostaje się przed końcem gry, jak grasz i lubisz grać w dwie osoby to kup koniecznie, moja ocena 5/5
1
Łowca
noob32 [ dodano: 07.03.2015 ]
Świetna gra w małym pudełeczku - idealna na wyjazdy. Szybka i bardzo przyjemna, świetna gra dla par. Losowośc jest, ale do pokonania - liczenie prawdopodobienstwa i odpowiednie wykorzytywanie akcji daje prostą drogę do zwyciestwa
1
Alan91 [ dodano: 23.02.2015 ]
Świetna gra dla dwóch osób, ciekawie i dość realistycznie oddano mechanizmy rynkowe, trzeba być uważnym i patrzeć na to co może zrobić przeciwnik. A przy tym gra się sprawnie, a zasady są krótkie i łatwe do przyswojenia.
1
Marzyciel
Dagna [ dodano: 24.10.2014 ]
Prosta i szybka na pierwszy rzut oka karcianka dwuosobowa, która dostarcza sporo kombinowania w późniejszych rozgrywkach. Istnieje wiele dróg dojścia do zwycięstwa: czy lepiej sprzedawać cenniejsze towary, czy może lepiej kolekcjonować te tańsze, ale przy sprzedaży większej ilości otrzymać dodatkowy bonus, czy może wyprzedawać wszystko co się uzbierało jak najszybciej, zabierając dla siebie wyżej punktowane żetony? Kombinowania co nie miara, do tego bardzo ładne grafiki na kartach i... to wystarczy, żeby grę z czystym sumieniem polecić każdemu!
3
Koniczyna17 [ dodano: 16.08.2014 ]
Genialna gra karciana dla dwójki, gdy nie ma czasu na dłuższego mózgożera - Jaipur sprawdza się znakomicie ;) Najbardziej satysfakcjonujące dla mnie jest obserwacja przeciwnika, ta subtelna negatywna interakcja, wymuszanie niestandardowych i niepasujących do stworzonej koncepcji zachowań - wcześniejsza sprzedaż wartościowych towarów, zakończenie gry w niepasującym dla partnera momencie czy lepsze gospodarowanie wielbłądami. Po pewnym czasie, to właśnie małe szczegóły decydują o wygranej czy przegranej. Gra bardzo satysfakcjonująca, wciągająca a przy tym zasady tłumaczy się w 5 minut. Jedyny "minus" - układające się karty na stosie kart odrzuconych, przez to trzeba znaleźć jakiś dobry sposób ich szybkiego przetasowania, aby komuś za bardzo się nie poszczęściło w kolejnej rozgrywce ;)
4
Tomek Kotecki [ dodano: 01.02.2012 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
W mojej kolekcji to następca zaginionych miast. ma być dobrym fillerem, dodatkowo z chęcią gramy z niego z dziewczyną, która nie lubi tych samych gier co ja w większości
0
Kiria [ dodano: 25.01.2012 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Bardzo dobra gra, choć przyznam, że wolę Zaginione Miasta, ze względu na prostotę. Tutaj tych żetoników i różnych kart trochę jest. Natomiast kategoria wiekowa zdecydowanie zawyżona. gram z córka (5 lat) i z łatwością opanowała zasady (a obrazki i różowa wypraska bardzo jej się podobają :). Oczywiście to takie granie przypadkowo-intuicyjne, starsi gracze też mają frajdę planując swoją strategię. Wg mnie bardzo wyważona losowość.
1
Piotr Sobczyk [ dodano: 06.07.2011 ]
Grę oceniam bardzo wysoko. Lekkie karcianki tego typu są potrzebne (gra w przerwie pomiędzy czymś cięższym, gra z dziewczyną itd), a wybór niewielki. Z naprawdę dobrych tytułów natrafiłem tylko na znakomitego Blue Moona, Zaginione Miasta i właśnie Jaipur.

Ale w porównaniu z Zaginionymi Miastami Jaipur wypada w moim odczuciu znacznie lepiej. Znacznie więcej jest tutaj strategii, kombinowania oraz subtelnej, niebezpośredniej interakcji (typu sprzedanie najdroższego ezemplarza towaru, który przeciwnik zamierza sprzedać w dużych ilościach czy zabieranie wielbłądów wtedy, kiedy przeciwnik ma zapełnioną rękę i nie może tego wykorzystać). W Zaginionych Miastach natomiast często włączał mi się tzw. "autoplay" czyli granie niemal całkowicie bezmyślne. A skoro tyle osób wystawiło ocenę 5 Zaginionym Miastom, to chyba mogę wystawić równie wysoką ocenę Jaipurowi? ;)
2
Michał Markiewicz [ dodano: 02.06.2011 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Bardzo fajna, szybka gierka dla dwojga.
Łatwe zasady do przyswojenia w parę chwil. Mechanizm prosty acz pozwalający na trochę kombinowania. Naprawdę fajna pozycja tym bardziej że można ją też zabrać ze sobą gdyż zawartość jest dopasowana do wielkości pudełka i nie potrzeba ponadto za dużo miejsca by móc stoczyć pojedynek.
Rebel jak zawsze niezawodny.
1
Rafał Cholewa [ dodano: 27.04.2011 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Zdecydowanie dla miłośników lekkich gier karcianych. Jak wspomniał kolega poniżej, bardzo dobry pomysł z prowadzeniem wielbłądów.
0
Piotr Sobczyk [ dodano: 26.03.2011 ]
Bardzo dobra gra karciana dla 2 osób.

Pierwsze wrażenie: zachwycają artworki i sposób wydania. Wszystkie komponenty gry idealnie mieszczą się w małym pudełku, co więcej karty nie mają żadnego luzu, nie przemieszczają się po pudełku i nie rozsypują. Instrukcja jest krótka i wyjątkowo czytelna, w ciągu dosłownie kilku minut można załapać zasady i zaczynać grę.

Mechanika jest prosta, a jednak i interesująca. Ogólnie chodzi o to, żeby gromadzić wartościowe towary i sprzedawać je grupami (im więcej towarów danego typu sprzedajemy jednocześnie, tym lepiej na tym wychodzimy), co przekłada się na zarabiane złoto. Gdyby na tym twórca gry poprzestał, gra okazałaby się banalna i szybko by się nudziła. Został jednak wprowadzony dodatkowy, "niesprzedawalny" surowiec, wielbłądy, który stanowi wartość tylko pośrednią, wymaga subtelności i podejmowania interesujących decyzji, posiada jednak duży wpływ na losy całej gry.

Polecam!
2
Boardmaster
Dariusz Wodarz [ dodano: 16.12.2010 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Piękna grafika i wykonanie.Proste zasady.Świetna dla dwu osób.
0
dodaj swój komentarz
© 2003-2020 REBEL.pl
sklep@rebel.pl