Komentarze do produktu: List Miłosny

Zdobądź serce księżniczki!


Eruannoy [ dodano: 20.07.2018 ]
Bardzo fajna (i bardzo prosta a to nie zawsze idzie w parze) gra dająca mnóstwo zabawy. Idealna jako wstępniak do czegoś ambitniejszego :)
1
Agata90 [ dodano: 22.02.2018 ]
Relacja cena-regrywalność w tej grze jest niesamowita. Więcej już się chyba nie da wycisnąć z 16 kart gry. Niesamowicie poręczna gra, którą można rozłożyć wszędzie - w barze, pociągu, na krześle, dosłownie gdziekolwiek, zajmuje mało miejsca, partie są szybkie.
1
Lolxd2 [ dodano: 22.01.2018 ]
Niby prościutka gra, 16 kart, 8 postaci, ale potencjał do zabawy, dedukcji, satysfakcji niemal nieograniczony! Polecam, zakochany po uszy w tej grze :)
1
Wojtast [ dodano: 08.07.2017 ]
Najlepsza na świecie gra w podróż (np. do pociągu).
Graliśmy połowę drogi od Gdyni do Wrocławia, a ja bym chętnie grał nawet i całą tą drogę. Bardzo fajnie się gra w każdym zestawieniu 2-4 osób.
1
Kamil Łukasik [ dodano: 09.05.2017 ]
Do wszystkich narzekających na słaby wariant dwuosobowy - polska instrukcja ma dużo błędów w tłumaczeniu, szczególnie w części poświęconej przygotowaniu do gry w wariancie dwuosobowym. Prawidłowo wygląda to tak, że jedną kartę odkładamy na bok zakrytą, a trzy pozostałe odkryte - gracze widzą więc jakich kart brakuje i łatwiej wydedukować, co może mieć przeciwnik ;). Rozgrywka nie jest wtedy tak bezmyślna.

A sama gra to świetny przerywnik, za tę cenę żal nie mieć ;).
2
Misiekh [ dodano: 04.05.2017 ]
Malutka, szybka gra do rozegrania nawet "na kolanie" w pociągu czy autobusie. Banalnie proste zasady, na dobrą sprawę można by grę odrzeć z grafik i bajerów i rozegrać zwykłymi, klasycznymi kartami do gry. Rozgrywka jest błyskawiczna, choć też mocno losowa. Szczególnie przy grze na 2 osoby gra ma dużą "śmiertelność", a przy tym niestety nie porywa, bo losowość skutecznie może zepsuć zabawę. Natomiast przy 3-4 graczach jest już większe pole dla domysłów i dedukcji, a mniej czystego przypadku - choć i tu oczywiście losowość, jak to w szybkiej karciance, będzie spora. Tak czy inaczej, w sytuacji gdy pojedyncze rozdanie trwa maksymalnie 5 minut, nawet nagła śmierć w pierwszej kolejce nie jest szczególnie uciążliwa, bo za chwilę będzie można się odegrać.
1
Moby [ dodano: 03.02.2017 ]
Szybko, łatwo i przyjemnie. Świetna gra na przerywnik lub rozgrzewkę.
1
Mariqa [ dodano: 27.01.2017 ]
Bardzo przyjemna gierka, którą warto mieć w swojej kolekcji jako rozgrzewkę, support przed główną rozgrywką / grą (jedna rozgrywka trwa kilkanaście minut, max pół godzinki przy jednoczesnej rozmowie).

Mimo wpisanej w zasady przewidywalności, polegającej na prostym wyliczeniu, które karty są w grze, sporo zależy tu od szczęścia - kto ma kartę Księżniczki:) Ale, co najlepsze, fakt, że się ją ma, wcale nie oznacza, że inny gracz nie może nam jej wytrącić z ręki, wykonując akcję innej postaci, a więc nie ma tu oczywistych wygranych.

Sprawdza się zarówno w komplecie (4 osoby), jak i w 2 osoby.
1
Szczęściarz
addam23 [ dodano: 30.12.2016 ]
Gierka do nauczenia się w 5 minut i rozegranie partii w 5 minut. Szkoda, że nie można w to grać w większą liczbę graczy, bo ma raczej znamiona gry imprezowej.
Jak szukamy czegoś małego, szybkiego i łatwego do nauczenia, to warto.
1
Karghard [ dodano: 28.12.2016 ]
W swojej kategorii czyli szybkiej gry, łatwej do wytłumaczenia z prostymi decyzjami daję 5 na 5. Idealna do gry z "niedzielnymi graczami". W klimat bym się nie zagłębiał bo wg. mnie gra klimatu nie ma ale w tym przypadku wcale nie musi go mieć.
1
Radziurad [ dodano: 01.12.2016 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Bardzo prosta, szybka karcianka, daje sporo przyjemności z gry, mnie jednak dosyć szybko znudziła. Na plus również niewielkie wymiary oraz cena
1
Nazgul [ dodano: 26.11.2016 ]
Tą grę trzeba mieć. Jeśli nie jako filler pomiędzy cięższymi tytułami to koniecznie jako grę do podróży. Możemy ją schować choćby do kieszeni. Sama rozgrywka jest szybka i przyjemna na tyle, że nigdy nie kończy się na jednej.
2
Nocny Marek
Kolibergfx [ dodano: 19.11.2016 ]
Kupuj! Najpierw kupuj, a potem zadawaj pytania! :D
Tę grę po prostu trzeba mieć! Genialne kilka kart, w które można zagrać wszędzie i z każdym.

Gra ma tylko jeden minus: chcąc wprowadzić dzieci w klimat gry trzeba się trochę nagimnastykować :D
1
Blur [ dodano: 15.10.2016 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Sympatyczna gra, w gronie znajomych. Najlepiej sprawdza się w 3-4 osoby. Polecam Serdecznie. Rebel jak zawsze Super ;)
1
Marzyciel
Emma1994 [ dodano: 28.09.2016 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Super gra na przerwę w szkole czy w pracy. Szybka, prosta, niewymagająca nadzwyczajnego myślenia. Jedynym minusikiem jestmaksymalna ilość osób (4) i to, że przy grze w 2 osoby czasem zdaje się zbyt przewidywalna.
2
Aulinka84 [ dodano: 09.09.2016 ]
Świetna karcianka jeśli mamy mało czasu. Dobra w każdym towarzystwie. Ważny jest jedynie nasz dobry humor i wtedy gra się super. Można zagrać w pociągu . Zasady proste. Nibylosowa ale trzeba mmyśleć i kombinować a także grać z poker face. Dobra zabawa. Za tę cenę to obowiązkowa gra.
2
Jelithe [ dodano: 28.07.2016 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Gra jest szybka i zabawna, a do tego kompaktowa i wszędzie można ją ze sobą zabrać. Można grać w podróży, a nawet na stojąco w kolejce (przetestowane) ;-)
3
Gwiazda
Nightbomber [ dodano: 28.07.2016 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Alicza is right:). Wczoraj dwa razy ograłem żonę w pojedynku 1:1, do 7 punktów. Ale emocje! Nawet potrafiła wyrównać z 4:0 na 4:4, ale ostatecznie byłem górą;). Podobnie jak w 2* w Ticket to Ride: Switzerland. Ale był miodny wieczór!
5
Alicza [ dodano: 27.07.2016 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Świetna gra jeśli nie masz zbyt dużo czasu, ale też idelana na dłuższe rozgrywki, jak się wszystko połapie to można na prawdę się wkręcić :)
4
Poliglota
transportowiec96 [ dodano: 14.07.2016 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Krótka gra, dobry wypełniacz czasu i przerw między trudniejszymi grami. Polecam.
1
YohnJossarian [ dodano: 20.06.2016 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Naprawdę doby, szybki wypełniacz, koniecznie w pełnej liczbie graczy.
1
Pionier
Coyotl [ dodano: 25.05.2016 ]
Szybka i przyjemna gra, nadająca się do gry w każdych warunkach. Perełka jak za taką cenę.
0
Poliglota
Drluca [ dodano: 21.04.2016 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Świetna ! Prosty pomysł ale daje możliwość wykazania się myśleniem i kombinowaniem. Co ciekawe grałem w nią zarówno z dorosłymi jak i z moimi córkami (5, 4 lat). Dzieci szybko załapały zasady, a oprawa księżniczkowa była dla nich dodatkowym atutem. Polecam do pogrania w chwili gdy nie ma się ochoty zasiadać do potężnych tytułów.
4
Poliglota
Maxio1982 [ dodano: 19.04.2016 ]
4/5 OCENA. "List Miłosny" - to gra imprezowa w której gracze, w liczbie od dwóch do czterech, wcielają się w absztyfikantów, konkurujących o względy księżniczki Anette. Gra jest ciekawa i emocjonująca. Dodatkowo przyciąga jej szybkość rozgrywki oraz niska cena. Jedynie grafika gry taka sobie. Jeśli potrzebujecie szybkiej gry imprezowej, nie chcecie wydawać na nią fortuny, macie zamiar pogłówkować i się pośmiać, możecie śmiało zakupić List miłosny.
6
Karra [ dodano: 14.04.2016 ]
Świetne gabaryty- w sam raz do plecaka.Aczkolwiek ma pewne wady:zdecydowanie nie dla dwóch graczy-w takiej konfiguracji po prostu wieje nudą.
0
Maycia [ dodano: 13.04.2016 ]
Lekka i przyjemna gra. Z początku męska część graczy podchodziła do tej gry z dużym dystansem jednak już po pierwszej rozgrywce okazała się bardzo fajna. Ładne wydanie za bardzo przystępna cenę. Fajny przerywnik do rozgrywek. Polecam
1
Skryba
TayronManthis [ dodano: 13.04.2016 ]
Gra diabelnie prosta i krótka. Brak mnogości decyzji do podjęcia (z dwóch kart zagrywamy jedną, często jedyną możliwą, bo drugiej zagrać się nie da). Jedyny plus jaki tu widzę to niska cena, jednakże wolałbym dołożyć 20 zł i kupić lepszy tytuł imprezowy, których przecież nie brakuje. Nie polecam.
1
Vento87 [ dodano: 11.04.2016 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Bardzo ciekawa i dynamiczna gra.
Niewiele można o samym tytule napisać gdyż fabuła nie jest bardzo rozbudowana, żeńską część graczy może zaskoczyć fakt że swoje "Listy Miłosne" ślą do księżniczki:D

Co do samej zabawy uważam że tytuł bardzo przyjemnie grywalny, troszkę zależy to od graczy, w mojej grupie miłośników gier planszowych bardzo się sprawdził.

Dużym atutem jest w niej to że nie zajmuje dużo miejsca co pozwala grać praktycznie wszędzie.
4
erl [ dodano: 16.03.2016 ]
Jakoś się w moim gronie ta karcianka nie przyjęła ani przy grze w 2 ani 3 osoby. Raz dwa i po rundzie, kolejna też szybka i tak do 7... Prosto i brak "chemii" z grą, która wzbudziłaby chęć następnej rozgrywki. Jednak skoro gra ma tylu fanów, to pewnie ma w sobie to coś, czego jeszcze w niej nie odkryliśmy.
0
Poliglota
grzesznik [ dodano: 08.03.2016 ]
Łączy w sobie zalety gry dobrej i gry mikro. Nie jest to gra bardzo strategiczna, ale imprezową też nie jest do końca. Świetny wybór jeżeli chcesz zagrać w podóży!
1
CerberV [ dodano: 06.03.2016 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Świetna gra!
Pierwszy raz zetknąłem się z Listem na Polconie 2014 i od razu zniechęciła mnie druga część nazwy. Tym bardziej, że zaprezentował ją pewien brodaty jegomość, którego o kontakty z takimi dziełami bym nie podejrzewał.
Jednak po przyglądnięciu się rozgrywce(bo przy stole siedziało już i tak więcej niż te 4 osoby) gra powoli zaczęła mnie do siebie przekonywać.
Potem kupił ją mój kumpel i nagle stała się nieodłączną częścią każdego wieczoru z grami, polubili ją wszyscy znajomi. I są ku temu słuszne powody: proste zasady, banalna i szybka rozgrywka, kupa śmiechu przy "odgrywaniu" postaci z kart.
Po tym jak zacząłem studia i wyjechałem z rodzinnego miasta, wiedziałem, że ten tytuł stanie się podstawą mojej biblioteczki gier. I była to słuszna decyzja. Niezliczona ilość partii rozegrana na przynudnych wykładach i pomiędzy nimi, opiernicz zebrany od innych słuchaczy wykładu za to, że jesteśmy za głośno i oczywiście mnóstwo śmiechu wynagradzają z nawiązką niewielki koszt poniesiony przy zakupie(Serio - to taniość, tyle kosztuje zwykła talia kart).
Polecam wszystkim, niech nie zniechęci was nazwa! Po przeczytaniu tego Listu zapałacie do niego najprawdziwszą karcianą miłością.
5
Nocny Marek
Peth [ dodano: 23.02.2016 ]
Świetna na podróż, świetna w domu, zanim wszyscy znajomi się zbiorą, żeby zająć te kilka minut, a czasami po prostu żeby pograć z mniej wtajemniczonymi. Nikt nie zawiedzie się z zakupu tego drobiazgu.
2
Pisarz
Artonius [ dodano: 18.02.2016 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Niby tylko te kilkanaście kart... Jednakże! Gra jest świetna. Lekka i przyjemna. Nam dała sporo okazji do śmiechu, zwłaszcza gdy przez bezmyślność samemu pozwoliłem się wyrzucić z rundy. Najciekawsze jest to, że taka prosta, mała gra, ma rozpisane tło fabularne oraz krótkie opisy postaci z kart. Polecam.
1
Niewpisze [ dodano: 11.02.2016 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Mimo swojej prostoty gra wciąga, bawi i potrafi zając na godziny. Polecam osobom w każdym wieku. :)
2
odrzuckarte.pl [ dodano: 25.01.2016 ]
Bardzo fajna, szybka gra w znakomitej cenie. Łatwa do spakowania i dostarczająca sporo zabawy!
1
Bożyszcze
Jędrek [ dodano: 09.01.2016 ]
Zdobądź serce księżniczki? Cukierkowa okładka rodem z flirtu towarzyskiego? Że niby dorosły facet może w to zagrać?

Może i powinien!

Ta gra jest świetna! Pomijając kiczowatą historyjkę z instrukcji (mini- Harlequin), ma chyba same plusy. Banalnie proste zasady, mnóstwo emocji i ogromną regrywalność. Fakt, jest zbyt losowa- podejmowane przez graczy decyzje są szczątkowe (odrzuć jedną z dwóch kart i patrz, co się dzieje), a czasem możesz odpaść z rundy, zanim wykonasz jakikolwiek ruch, ale wywołuje tyle śmiechu, że chce się do niej wracać.

W tak niskiej cenie zdecydowanie warto!
4
mnx [ dodano: 24.12.2015 ]
Racja na dwie osoby gra może się skończyć w 2 turach, ale czasem jak z dziewczyną zaczynamy grać to kończymy po 10 rundach. To naprawdę wciąga. Polecam.
0
Invader [ dodano: 10.12.2015 ]
Świetna gra imprezowa.Zasady do wytłumaczenia w dosłownie minutę.Nie bójcie się tytułu-to nie żaden flirt towarzyski.Nadaje się do gry w dwie osoby, choć muszę przyznać że jest nieco jałowo.Najlepiej sprawdza się na 3 i więcej osób (polecam kupić 2 talie). Co do samego wykonania-gra dobrze wydana acz zdecydowanie warto włożyć w koszulki.Pudełko w tym wydaniu szybko się niszczy i nie nadaje się do upchania zafoliowanych kart (wariant ekonomiczny).Brakuje mi tutaj znaczników do zaznaczania punktów zwycięstwa, ale za tą cenę wszystko na 5.Dla znających angielski polecam wersje Batman-tam są i znaczniki i porządne pudełko.
1
Blooder [ dodano: 09.12.2015 ]
Świetna gra na tak zwane 15 minut.
Mało zajmuje w kieszeni jak i na stole. Ja biorę ją zawsze jak idziemy do knajpy i czekamy na jedzenie gramy we 4. Zasady banalne a zabawa grawantowana
0
AcidRock [ dodano: 08.12.2015 ]
Nie wiem, w czym tkwi magia tej karcianki. Tylko 16 kart, w całkiem przyzwoitej cenie zapewnia nam dobrą zabawę na przynajmniej kilka setek rozdań. Gra nie jest trudna i jest całkiem losowa, ale rozdania trwają zwykle krócej niż 1 minutę, Gra ma w sobie to coś, co przyciąga i sprawia, że chcesz zagrać jeszcze raz.

Zdecydowanie polecam, by mieć tę pozycję w swojej kolekcji.
1
Życzliwy
Marudka [ dodano: 04.12.2015 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Długo się wzbraniałam przed zakupem.
16 kart?! Co można z tym zrobić...
Klimatyczna i prosta gra. Dobra zarówno na piknik, do pociągu, baru jak i szybki filler.
W tej cenie rewelacja!

Karty nie są najwyżej jakości i pudełko jest dość delikatne. Wersja z woreczkiem jest o wiele bardziej przemyślana pod tym względem.
4
Wielki Brat
mehdi [ dodano: 02.12.2015 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Rewelacyjna gra w ramach przerywnika od cięższej artylerii. Szybka rozgrywka, emocjonująca. Gra zmieści się wszędzie, także zdecydowanie warto zainwestować te paręnaście złotych i mieć karciankę, w którą można łupić nawet w ciasnym przedziale w pociągu ;).

Polecam!
3
Weteran
izuuki [ dodano: 01.12.2015 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Świetny stosunek jakości do ceny - must have :)

Fajny, rozgrzewający wstępniak do rozgrywki głównej, niestety odstraszający tytułem - a szkoda, bo może, gdyby był inny, to więcej osób by po nią sięgało - warto :)
4
aba [ dodano: 20.11.2015 ]
Prosta, szybka gra - polecam :) Bardzo fajny przerywnik między poważniejszymi tytułami. Świetnie też sprawdza się na wyjazdach - zajmuje mało miejsca i jest leciutka
0
Andrzej [ dodano: 07.11.2015 ]
nazwa gry kompletnie denna. Odstraszała mnie długo do tej gry, myślałem ze to jakis flirt towarzyski.
Gra jest rewelacyjna imprezowa szybka zabawa. Sporo kombinowania smiechu i kręcenia.
Jest mozliwosc gry do 6 osób łącząc odpowiednio 2 talie.
0
Informator
Marcin85 [ dodano: 04.11.2015 ]
Szybka i prosta gra :) Nie zajmuje wiele miejsca :)
0
MadMill [ dodano: 28.10.2015 ]
Gra genialna w swojej prostocie. Można grać zarówno z młodymi jak i starymi. Można grać w pociągu, komunikacji miejskiej, na przerwie w szkole itd. U nas obecna na każdej imprezie, bez znaczenia czy na stole stoją kufle czy kieliszki. Nie pochłania graczy intelektualnie, a więc jest świetnym wypełnieniem dysputy o rzeczach ważnych i poważnych. Nierozpraszająca a wciągająca jak pistacje.
2
Marzyciel
Paatryk [ dodano: 16.10.2015 ]
Gra jest na prawde świetna. Zasady można wytłumaczyc dosłownie w pare minut, każdy je zrozumie bez względu na wiek. Sama rozgrywka jest banalnie prosta i trwa paer minut. Gra idealna jak ma się chwile czasu a nie wie się co z nim zrobić. Pozycja bardzo łatwa i szybka. Polecam
0
Grzegorix [ dodano: 14.10.2015 ]
Jestem na za a nawet i przeciw.
0
Trendsetter
Mickq13 [ dodano: 07.10.2015 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Zacna rozgrzewka przed daniem głównym taka przystawka, która z początku wydawała się niestrawna, ale po dokładniejszym zapoznaniu tylko zyskuje. A za te pieniądze współczynnik zabawa/koszt przybiera wysokie warttości. Żal nie mieć.
3
Julitta [ dodano: 29.09.2015 ]
Super gra. Szybka, prosta i przede wszystkim przyjemna. Mialam okazje pierwszy raz w ta gre zagrać i tak mi się spodobało ze zamierzam ja kupic.
Polecam wszystkim.
1
Marzyciel
ZiZuM [ dodano: 28.09.2015 ]
Szybka gra karciana (momentami za szybka) dla 2 do 4 graczy, gdzie najlepiej sprawdza się w większym gronie, dając najwięcej frajdy. Prosta mechanika polegająca na dobieraniu co turę karty i wykonywaniu działania jednej z dwóch posiadanych - duża losowość. Zwycięzcą zostaje gracz który na koniec gry będzie posiadał z największym numerem bądź wyeliminuje pozostałych, do czego potrzeba dużo szczęścia. Karty wykonane solidnie z przyjemnymi grafikami. Polecam jako przerywnik pomiędzy cięższymi tytułami.
2
Aki_anavrin [ dodano: 18.09.2015 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Super gra!!! Polecam gorąco. Świetne wykonanie i dobra jakość kart.
0
Skryba
Neoptolemos [ dodano: 18.09.2015 ]
Super pomysł - totalna minimalizacja zasad i komponentów sprawiają, że List Miłosny to de facto jedyna sensowna gra o rozmiarze naprawdę kieszonkowym :)

Nie jest to tytuł wybitnie regrywalny i po pewnym czasie mnie nieco zmęczył, zwłaszcza, że poznałem inne gry oparte na zbliżonej mechanice (Coup, Maskarada). Niemniej List Miłosny warto poznać i te 16 kart wozić na wszelkie wyjazdy. I nie ma, że drogo!
4
Informator
Wazka [ dodano: 18.09.2015 ]
Bardzo przyjemna, szybka karcianka :) idealna do zabrania w podróż :)
0
Vento87 [ dodano: 11.09.2015 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Bardzo ciekawa i dynamiczna gra.
Niewiele można o samym tytule napisać gdyż fabuła nie jest bardzo rozbudowana, żeńską część graczy może zaskoczyć fakt że swoje "Listy Miłosne" ślą do księżniczki:D

Co do samej zabawy uważam że tytuł bardzo przyjemnie grywalny, troszkę zależy to od graczy, w mojej grupie miłośników gier planszowych bardzo się sprawdził.

Dużym atutem jest w niej to że nie zajmuje dużo miejsca co pozwala grać praktycznie wszędzie.
2
Nocny Marek
Busiek [ dodano: 07.09.2015 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Bardzo szyba i miła gra. Można ją zabrać, w każde miejsce gdzie nogi poniosą. Na plaży, na Rysach czy też pociągu ta szyba gra karciana umili czas każdemu. Zasady są banalne.
Polecam
1
L.I.Z.ak
Mobitz [ dodano: 23.08.2015 ]
Świetna gra w trakcie podróży. Mała objętość, szybka rozgrywka, nie skomplikowany mechanizm.
2
Samadam [ dodano: 10.08.2015 ]
Ta gra wygrywa w kategorii stosunku ceny do jakości. Nie jest to jakaś superprodukcja, ale za takie pieniążki mamy sporo dobrej zabawy.
4
Poliglota
Pawel_33 [ dodano: 22.07.2015 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Za tę cenę gra idealna - szybka, prosta, świetnie się sprawdza jako przerywnik pomiędzy innymi tytułami. Kolejną zaletą jest fakt, że zasad można nauczyć w 30 sekund :)
3
Dorota [ dodano: 21.07.2015 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Stosunkowo prosta, szybka i klimatyczna gra karciana. Ładnie wykonana, choć wersja z woreczkiem i znacznikami była lepsza.
3
JediPrzemo [ dodano: 17.07.2015 ]
Super tytuł na filler między cięższymi grami, dodatkowy plus za to, ze można go zmieścić w kieszeni. Ja gram na nieco zmienionych zasadach, które wymuszają większą kontrolę tego co się dzieje na stole, ale podstawowe tez nie są złe. Szkoda tylko, ze pudełko się tka szybko niszczy.
2
Wielki Brat
Ascalogan [ dodano: 28.05.2015 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Swietna gra zarówno na mini imprezę jak i do pogrania w zaciszu domowym. Proste zasady, szybki przebieg rozgrywki sprawiają, że partie rozgrywane są jedna po drugiej.
1
Zlyczarny [ dodano: 25.05.2015 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Prosta, krótka gra, która wymaga trochę pomyślunku. Na początku zastanawiałem się nad kupnem bo przecież jest tylko kilka kart i koniec, ale tutaj o to chodzi by każdą karte znać i wiedzie ile ich jest :) jedyny minus to pudełko które uszkodziłem już przy jego chwyceniu, nie spodziewałem się że będzie w połowie puste i je zgniotłem.
3
Magister
Rieviel [ dodano: 20.05.2015 ]
Ciekawy tytuł. Szybka i dość prosta, ale szybko się nudzi. Nie polecam grac w to dłużej niż godzinę, bo potrafi mocno zbrzydnąć.
2
Jacenty2013 [ dodano: 12.05.2015 ]
Po prostu kocham tą grę w cełej jej prostocie. 5/5
1
Nocny Marek
Oluszka [ dodano: 20.04.2015 ]
Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji
Przez jakiś czas faktycznie w to graliśmy, ale z czasem wymieniliśmy na "ucho króla". To dwie różne gry, ale jednak w podobnym klimacie. Od zakupu "ucho króla" już nie sięgnęliśmy po tą grę. Jej plusem jest to, że jest szybka.
2
Kapral
Imrihil [ dodano: 16.04.2015 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Przyjemna, prosta i bardzo mobilna gra, którą można zabrać ze sobą wszędzie i grać nawet w podróży. Polecam szczególnie jeśli często gra się z osobami, które nie mają dużej styczności ze światem planszówek.
4
Smok_to [ dodano: 27.03.2015 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Fajne i proste :)
1
Marzyciel
Emma1994 [ dodano: 20.03.2015 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Gra szybka i ciekawa ;) Dobra na rozgrzewkę przed większą grą ;) Jedyną wadą jest maksymalna ilość graczy (czworo), więc nie nadaje się na imprezy z większą ilościa graczy.
6
Miejscowy
SebaZepp [ dodano: 01.03.2015 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Gra szybka, przyjemna. Na zabicie czasu, czekając....właściwie gdziekolwiek :)
Za taką cenę, każdy powinien mieć. Najlepiej w 3 i 4 osoby. Gra w parach staje się monotonna dosyć szybko.
3
Dracono [ dodano: 27.02.2015 ]
Grę kupiłem zachęcony pozytywnymi opiniami na temat mechaniki i ogólnie całej gry. Moim zdaniem całe te peany są nieco przesadzone. Trochę się rozczarowałem. W ogóle na początku grając w 2 osoby zgodnie z regułami w instrukcji stwierdziłem, że to straszny suchar :/. Losowy samograj, nie mal jak gra w wojnę. Jednak w polskiej instrukcji jest błąd. Przy dwóch osobach należy standardowo jedną kartę odrzucić zakrytą oraz _dodatkowo_ wyłożyć 3 karty _odkryte_, które też nie będą brały udziału w turze (w sumie 4 karty). Dopiero gra wg tych zasad powoduje, że coś się dzieje i nie takim sucharem ta gra stoi ;). Nie mniej dałbym tej grze ocenę max 3.5.

Z innych rzeczy to w pudełku brakuje mi znaczników punktacji, jednak łatwo ten brak uzupełnić. Jako znacznik punktacji dobrze się spisuje spinacz biurowy suwany po karcie pomocy. Karta ta zawiera numerowany spis postaci i ten numerki mogą też robić za ilość punktów, których aktualny stan wskazuje spinacz.
1
Życzliwy
Mellowfruit [ dodano: 25.02.2015 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
No po prostu strzał w 10! Gra i dla dużych i dla małych. Gra dla wszystkich :) Krótka, przyjemna, cudna. Polecam wszystkim, obowiązkowy tytuł, a plusem jest niski koszt :)
9
Bożyszcze
Kanty57 [ dodano: 14.02.2015 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Świetny przerywnik od cięższych tytułów, a także idealna gra na przerwę na kawę w pracy - kart jest niewiele (ale strategii sporo) i da się ja opanować w minutkę.

Do tego CENA!
3
Amholen [ dodano: 12.02.2015 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Świetna jako przerywnik między ciężkimi tytułami, czasami całkiem długi przerywnik. Dobrze też się sprawdza w gronie znajomych mniej obytych z grami.
3
87marcin [ dodano: 05.02.2015 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Bardzo dobra gra! Cały czas jestem pod wrażeniem jak z takiej małej ilości kart można zrobić tak dobrą grę. Idealna na "szybkie granie" na dwie lub więcej osób lub jako przerywnik do większych tytułów.
2
Szczęściarz
Tyrkin [ dodano: 03.02.2015 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Z początku moja opinia na temat "Listu Miłosnego" była bardzo wyważona. Słyszałem wiele opinii, że gra nie ma w sobie głębi, jest byle jaka, że to tylko 16 kart i niby z czego tu się cieszyć? Potem miałem okazję zasiąść do stołu i zagrać w gronie znajomych. Teraz, gdy już sam mogę wyrazić własną opinię po zagraniu w "List Miłosny" to z całym przekonaniem muszę powiedzieć, że jest to FANTASTYCZNA gra! Nie radzę słuchać osób, które sceptycznie podchodzą do tematu "Listu Miłosnego", komentując ciągle tymi samymi argumentami, które wymieniłem powyżej. Najlepiej samemu usiąść i zagrać. Jak dla mnie powala! a co tam, że 16 kart. A co tam, że tania i nie ma w sobie głębi i skomplikowanych reguł. Może właśnie to są te cechy, które przysporzyły jej tylu fanów na całym świecie. Jest poręczna, można zabrać wszędzie, wytłumaczyć w 2 minuty, a żeby ją kupić nie trzeba wydawać majątku. Wspaniała gra!
8
Msdraziel [ dodano: 25.01.2015 ]
Ładnie wykonana i ciekawa, polecam
0
Mondai [ dodano: 21.01.2015 ]
Według mnie List Miłosny to dobra gra, ale średnia, takie 3 na 5. Pomijając oczywiste plusy, jak cena, rozmiar gry i subiektywne wrażenia estetyczne, gra nie sprawiła mi za dużo przyjemności. Jest bardziej losowa niż dedukcyjna (a w moim gronie bardzo lubimy optymalizować, działać strategicznie itp.), zwłaszcza, że można odpaść z gry nim wykonamy jakikolwiek ruch. Można powiedzieć, że czas pojedynczej rozgrywki powinien to kompensować, jednak sam fakt sprawia, że gra raczej mnie nie kusi.
1
Wojtek [ dodano: 18.01.2015 ]
Gra zdecydowanie dobrze zaprojektowana. Pomimo 16 kart w talii umożliwia szereg strategii prowadzących do zwycięstwa. Występująca losowość może być ograniczana odpowiednią spostrzegawczością i planowaniem. Zdecydowanie warto, zwłaszcza za tak niewielką cenę.
2
Marzyciel
KoRnishon [ dodano: 18.01.2015 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Świetna gra imprezowa. Dzięki temu, że zasady są proste, a rozgrywka szybka, nawet najoporniejsi dadzą się wciągnąć. No i do tego jeszcze ta cena.
2
Imramal [ dodano: 17.01.2015 ]
Gra szybka, prosta i przyjemna. Łatwe zasady i dobre wykonanie. Chętnie ze znajomymi po nią regularnie sięgamy. Syndrom "kolejnej tury". Jak za taką cenę to naprawdę warto ! Gdyby ktoś chciał może spróbować zagrać na 2 talie :) Gorąco polecam !
6
Htomek [ dodano: 07.01.2015 ]
Daje radę i to bardzo. Mocno regrywalna w obeznanym towarzystwie. trzymamy karte i rozmawiamy np o wydarzeniach w kraju, sporcie itp. przychdzi nasz rusz rzut okiem i wiemy co robic. Polecam.
2
MrThindwa [ dodano: 26.12.2014 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Krótka i bardzo prosta gra dla każdego. Jest w niej nieco losowości, ale dobre, pokerowe umysły też będą miały pole do popisu. Gra przetestowana z graczami na różnych poziomach umiejętności i doświadczenia, i w większości wypadków przyjęta bardzo dobrze. Ciekawa pozycja również dla par. Moje kochanie uwielbia tę grę, szczególnie że bohaterka jest jej imienniczką

+ bardzo prosta
+ śliczna oprawa graficzna
+ ładne teksty fabularne
~ mało kontentu xD (takie pustawe to pudełko się wydaje)
- pudełko szybko się niszczy, bo nie jest wypełnione w całości
6
Dulostach [ dodano: 15.12.2014 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Gra bardzo ciekawa. Bardzo prosta, szybka. Daje bardzo dużo zabawy. Dzięki tej grze przokonałem kilka osób do gier, kótre sądziły że poza chińczykiem i eurobiznesem nie ma gier. Polecam.
6
Szczęściarz
Zbigniew2000 [ dodano: 07.12.2014 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Dołączam się do chóru zachwytów.
Arcydzieło małej formy: 16 kart reprezentujących 8 postaci, klimatyczna i inteligentna fabuła. Piękne eleganckie grafiki. Wciągająca rozgrywka. U mnie sprawdziło się jako prezent dla zdolnej ośmiolatki. Oczywiście dorośli zagrają na bardziej satysfakcjonującym poziomie, ale jako gierka rodzinna też fajna.
3
Łowca
noob32 [ dodano: 28.11.2014 ]
Bardzo mi się podoba. Szybka, proste zasady, a dużo zabawy i śmiechu. Mimo losowości, jest troche liczenia prawdopodobniestwa, troche zgadywania. Bardzo miło się gra. Bardzo dobra jako przerywnik czy gra na imprezę.
3
Magister
TrucicielX [ dodano: 28.11.2014 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Bardzo fajna gra karciana. Cena również bardzo dobra. Polecam.
3
Pdobi [ dodano: 26.11.2014 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Świetna i szybka gra karciana, w dodatku za taką cenę? Jak najbardziej polecam.
6
Dziadekjoe [ dodano: 22.11.2014 ]
Tak szybko jak zaczyna fascynować, tak szybko się nudzi. Ale mimo tego warto posiadać w kolekcji
1
Schatan [ dodano: 19.11.2014 ]
Cena odpowiednia do zawartości. Bardzo losowa i szybka gra, ale ma coś w sobie. :)
Szkoda, że w koszulkach karty się nie mieszczą do pudełka.
2
Poliglota
Hamish [ dodano: 16.11.2014 ]
Wyciągamy karty z pudełka, tasowanie, rozdanie, zaczyn... co? Już po? Tak w telegraficznym skrócie wygląda rozgrywka w List Miłosny. Nie dajcie się zwieść tytułowi, to także męska gra ;) Ciekawe rozwiązanie mechaniczne, sporo przewidywania i jeszcze więcej dobrej zabawy. Do tego kupa śmiechu. Idealny aperitif przed daniem dnia.
6
RELO [ dodano: 14.11.2014 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Rewelacyjna gra karciana, która wciąga zarówno młodych graczy 6-7 letnich jak i starszych współgraczy. Gra trwa na tyle krótko (nawet 2-3 minuty), że czasem nie uda się nawet zagrać rundy, ponieważ zostaje się wyeliminowanym z gry, poprzez innego współgracza.
Dużo lepiej grało mi się w trzy-cztery osoby niż w dwie.
Czwórka w ocenie dlatego, że w standardowym polskim wydaniu brakuje żetonów, kafelek które mogłyby służyć jako podliczanie punktacji. Tutaj musiałem wykonać je samemu.
Grę polecam jako imprezową rozrywkę oraz jako rodzinną grę, która sprawia ogromną radość dzieciom jeśli uda im się wyeliminować któregoś z rodziców bądź dziadków.
2
Poliglota
Ailvara [ dodano: 10.11.2014 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Przyjemna i wesoła gra, w której można ze znajomymi trochę się nawzajem zabawnie powkręcać. Po kilku rundach staje się niestety powtarzalna i nudna, a ciekawie jest wyłącznie w 3 osoby (przy 4 właściwie nie da się wyeliminować wszystkich, a z dwoma jest ten sam problem, co zawsze). Szybko się tłumaczy i mieści w torebce, przydała się parę razy na okienku ;)
5
Dziadekjoe [ dodano: 29.10.2014 ]
Gra - ciekawostka, zagrać trzeba, wszak jest jedyna w swoim rodzaju, ale tak szybko jak zachwycimy się prostotą i minimalizmem tej gry, tak szybko stwierdzimy, że dłuższe w nią granie jest po prostu bez sensu, przecież w kółko wykonujemy tą samą akcję. Ale coś czuję, że to dopiero początek mody na kilkunastokartowe gry.
3
Gwiazda
AS2007 [ dodano: 28.10.2014 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Już nawet przestałem liczyć ile pudełek z tą grą rozdałem znajomym w formie prezentów. Idealnie nadaje się w ramach proszonej wizyty dla pani domu zamiast kwiatów;)
5
MattBodz [ dodano: 27.10.2014 ]
Twórca miał po prostu genialny pomysł na to jak wykorzystać taką małą ilość kart aby stworzyć coś tak wciągającego. Za tą cenę jest to pozycja must-have, zwłaszcza że zmieści się nawet do kieszeni, a zapewnia tyle zabawy, że za tą cenę to jest po prostu kradzież :)
5
Sebolo88 [ dodano: 21.10.2014 ]
Bardzo szybka i przyjemna gra z zasadami do wytłumaczenia w 2 min.. Zarówno na 2 osoby jak i dla większego grona.
6
G.raczka [ dodano: 19.10.2014 ]
Kupiłem bo ktoś tam polecił. Banalnie prosta gra, więc można grać nawet z mniejszymi dzieciakami. Jednocześnie dostarcza przyjemności z szacowania tego kto ma jaką kartę itp - taki niedzielny texas. Gra się szybko - w busie do pracy ze znajomymi na przykład. Jak za taką cenę, bardzo przyjemna rzecz, ale to nie Cytadela czy Senato. Mimo to polecam.

PS: w Rebelu taniej niż w Graalu, a w promocji już w ogóle.
5
Bożyszcze
Lyla [ dodano: 16.10.2014 ]
Gry nie doceniałam do samego końca. Nie przekonywał mnie jej rozmiar, mała ilość kart, generalnie nie wierzyłam w jej wysokie oceny. Można rzec, że gra mnie mile zaskoczyła zaraz po pierwszej rozgrywce. I właśnie to jest w niej niesamowite! Raptem kilka kart a emocje trudne do opisania. Świetny mechanizm. Można manipulować, opracować sobie strategie, można także szybko zostać zdemaskowanym. Jest na prawdę świetna!
7
Marzyciel
Dagna [ dodano: 13.10.2014 ]
Wielkim plusem jest rozmiar i waga gry: gra zmieści się nawet do małej kobiecej torebki, dlatego zawsze noszę ją ze sobą, bo nie wiadomo kiedy będzie okazja do jej wyciągnięcia. Nieraz przydała się jako zabijacz czasu w trakcie okienka na uczelni albo podczas podróży pociągiem. Grafiki na kartach są bardzo ładne i podobają się wszystkim, a zasady są tak proste, że w zasadzie nie wymagają tłumaczenia :) Jest to jedna z naszych ulubionych gier!
10
Nocny Marek
Sokki [ dodano: 09.10.2014 ]
O liście nie ma co się rozpisywać... Gra jest tak prosta że nawet na konkretnym zgonie wygrywałem (do dzisiaj nie mam pojęcia). List jest śmiesznie tani biorąc pod uwagę rozrywkę jaką zapewnia.
2
Zolwo [ dodano: 24.09.2014 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Gra idealna na przerywnik między innymi grami, albo na jakiś wyjazd. Karty pasują do standardowych koszulek, więc niema problemu z korzystaniem w podróży. Mało zajmuje, więc zawsze gdzieś ją wcisnę :)
4
Skryba
StaryMarych [ dodano: 19.09.2014 ]
Prosta i przyjemna gra. Dokładnie taka jaka powinna być tego typu karcianka. Łatwe zasady, sprawna rozgrywka i dobra zabawa. Oczywiście, jak przy każdej takiej grze, im więcej graczy tym lepiej.
2
Avenius [ dodano: 19.09.2014 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Gra jest bardzo przyjemna, szybko się uczy tej gry a właścieiwe to anwet nie ma sie czego uczyć. Dużop zabawy i smiechu przy grze. Gra jest szybka i mała także w sam raz na podróż bądź na wstepniak przed jakąś powazniejszą gra. Za te cene polecam.
4
Łowca
Avril [ dodano: 16.09.2014 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Świetna, krótka, malutka i wciąga każdego! Nie spotkałem się jeszcze z negatywnym obiorem tej gry. Cena wgniata w fotel i sprawia, że to pozycja na prezent na każdą okazję :)
4
Htomek [ dodano: 09.09.2014 ]
Co sadzicie na temat gry w List w 6 osob i wiecej - wystarczy wg mnie dorzucic kolejna talie bo skalowanie jest proste i mechanizm tez wiec przy wieksze ilosci graczy logiczna jest druga talia z tym, ze zachowujemy zasade jednej ksiezniczki. Probowalicie ?
1
Maciek [ dodano: 07.09.2014 ]
Największym plusem tej gry jest to, że szybko się kończy.
0
Miejscowy
Borut7 [ dodano: 05.09.2014 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
+ilustracje!
+jasno napisana instrukcja!
+szybkie tempo rozgrywki
+wciągająca mechanika!

-stosunkowo krótki czas rozgrywki (to może być plus)
3
Gravediggie [ dodano: 01.09.2014 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Świetna, nieskomplikowana, szybka gra, gwarantuje mnóstwo zabawy. Momentami śmiejemy się do rozpuku choć w sumie nie wiemy czemu:) Doskonale sprawdza się w gronie 3-4 osób. Bardzo ładne karty a także element fabularny doskonale oddają klimat królewskiego dworu. Cena rewelacyjna. Polecam zdecydowanie.
3
Sentire [ dodano: 01.09.2014 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Ciekawa karcianka, biorąc pod uwagę tak małą ilość kart.
Jest to taki miły czasoumilacz, ostatnio zagrałam z mamą gdy czekałyśmy na autobus, i gra bardzo jej przypadła do gustu.
Fajnie można kombinować, ułożenia kart są różne, tak samo jak i przebieg gry - gdy obserwuje się swoich rywali, a oni się są zbyt uważni, można ich tak sprytnie ograć, że aż przyjemnie!
Przesyłka błyskawiczna, więc Rebel dostaje ode mnie 6 :)
3
Marzyciel
Lina2002 [ dodano: 31.08.2014 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Ciekawa, szybka gra. Jednakże jest mocno losowa i często nie możemy nic poradzić na to, że przegrywamy natychmiast po zaczęciu gry. Można liczyć jedynie na to, że jeśli gra się dobrze, to statystycznie będzie się wygrywać trochę częściej. Polecam, jeśli macie ochotę zagrać w coś lekkiego. Świetny stosunek cena/jakość.
3
Pionier
Bobaz [ dodano: 31.08.2014 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
16 kart, a taka dobra gra :). Proste zasady, nie zajmuje dużo miejsca. Naprawdę warto.
2
Dwarfer [ dodano: 26.08.2014 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Gra świetna. Rozgrywka szybka i emocjonująca. Zasad malutko więc próg wejścia niski. Ilustracje piękne.

Ale niestety wielki minus za brak porządnego opakowania, za brak znaczników.

PS: Karty w koszulkach nie wejdą do opakowania :<
1
Ranny Ptaszek
Vahen [ dodano: 22.08.2014 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Rewelacja! Szukałam taniej, podręcznej gierki, która by zabiła luki czasowe - a znalazłam świetną pozycję nadającą się do grania w nią godzinami. Zabraliśmy się za rozpracowywanie Listu na początku urlopu, zakładając że daniem głównym będzie Carcassonne. Tymczasem niewielka karcianka zajęła nas na wiele wieczorów, bo trzeba się było odegrać na przeciwnikach ;)

Mechanika ciekawa, zmuszająca do myślenia. Mimo niewielkiej liczby kart wypracowaliśmy sporo możliwości zagrywek i blefów. Karty wykonane starannie, rysunki klimatyczne.

Podsumowując - wiele radości za niską cenę :)
3
Antros [ dodano: 21.08.2014 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Świetna mikro gra, dobrze się sprawdza w różnym gronie wiekowym, jako przerwynik, ale też i główne danie. Wiele osób nie mających styczności z karciankami/planszówkami po zarażeniu Listem rozpoczęło swą przygodę z tym wspaniałym hobby.
Gra mimo sporego elemnetu losowego ma też miejsce na odrobinę pamięci, strategii i blefu co czyni ją niebalnalną i przyjemną (zwolennicy główkowania nie zrażą się mocno losowością). Stosunek jakości do ceny jest już w ogóle wspaniały, gorąco polecam, jedna z moich ulubionych karcianek.
0
Kerowianka [ dodano: 14.08.2014 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Najlepiej sprawdza się w gronie, które zna już dobrze karty. Wtedy można liczyć na odrobinę więcej taktyki. Oczywiście, gra jest losowa i to bardzo - da się odpaść nie rozgrywając nawet jednej kolejki. Na szczęście partie przebiegają błyskawicznie, więc zaraz można zacząć od nowa.
3
Agasia [ dodano: 13.08.2014 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Idealny stosunek ceny do jakości/przyjemności z grania. Bardzo szybka, bardzo losowa gra z odrobiną blefu (dla niektórych.może być zbyt płytka) Najlepsza w gronie 4 osób. Zmieści się do każdej kieszeni, zasady są banalne. Nie ma tu miejsca na strategie, reagujemy na bieżąco. Bardzo sympatyczny tytuł.
4
Ogur [ dodano: 11.08.2014 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Dobra gra karciana, zasady tłumaczy się praktycznie w minutę, albo wystarczy rozegrać dwie rundki i już każdy wie o co chodzi.
Dobrze zbalansowany poziom losowości i taktyki - trzeba mieć trochę szczęścia, ale i trzeba czasem szybko pogłówkować jakie karty poleciały i co może mieć przeciwnik.
Przy tej cenie to praktycznie must-have do kupienia.
1
Rafał [ dodano: 09.08.2014 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Jak na 16 kart, to regrywalność znakomita. Początkowo trochę się obawiałem tematyki, no bo jak to, list miłosny... ale już przy pierwszej rozgrywce wszelkie obawy znikają. Temat dobrze dobrany do mechaniki. Rozgrywka szybka, a chęć zagrania rewanżu ogromna. Zwłaszcza fani gier typu "mafia" powinni być bardzo zadowoleni z gry. Poza tym: raz - tanio; dwa - taką talijkę łatwo nosić; trzy - proste zasady, więc łatwo wciągnąć tych, którzy dotąd obchodzili karcianki szerokim łukiem. Ogólnie: polecam!
4
Maclis [ dodano: 01.08.2014 ]
Jedna z najlepszych małych karcianek na rynku. I to jeszcze jaka tania.Naprawdę, trzeba spróbować. Szkoda tylko, że jest osadzona w takiej tematyce, co niektórych może odstraszyć. 5-/5
2
Elkocyk [ dodano: 28.07.2014 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
nie spodziewalem sie, ze ta gra tak mi sie spodoba, idealna na przerwe w pracy
1
Ramzi [ dodano: 14.07.2014 ]
Świetna gra np. na podróż pociągiem. Nie wymaga miejsca i jest na tyle prosta, że można wciągnąć kogoś obcego. Zdecydowanie lepsza według mnie na 4 osoby.
Losowość jest i można odpaść już w pierwszej kolejce, co jest często bardzo zabawne, rundy są tak szybkie, że nie jest to jednak problemem.
1
Diodak [ dodano: 14.07.2014 ]
Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji
Lekka, łatwa i przyjemna. Dobra jako przerywnik od czasu do czasu.
Karty koniecznie w koszulki!
2
Pansamochodzik [ dodano: 02.07.2014 ]
Niedroga, prosta i przyjemna gra. Raczej na kilkanaście minut do pół godziny niż na cały wieczór, ale przy piwku niezawodna.

Owszem, przeszkadza czasami jej losowość i powtarzalność sytuacji, ale przy tej cenie oraz formie - nadaje się do gry z totalnymi laikami karcianek, nie zajmuje miejsca i nie dłuży się - nie uważam tego za poważny minus. Grafiki są na dobrym poziomie, a w instrukcji pewne pomniejsze niedociągnięcia.

Ogółem polecam - warto dorzucić do kolekcji.
1
Owocowka [ dodano: 02.07.2014 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Sama nie wiedziałam czego się spodziewać po tej karciance, chociaż opinie były bardzo dobre. Na szczęście się nie zawiodłam! Na tą chwilę miałam okazję grać we dwoje w List Miłosny i rozgrywka okazała się bardzo fajna, dość szybka (ok 30 minut) i nieprzewidywalna :) Wynik głównie zależy od tego jakie karty mamy na ręce ;)
Bardzo sympatyczna zabawa i jestem strasznie ciekawa jak będzie się grało w więcej osób :)

Serdecznie polecam, w szczególności za taką cenę.
6
Miejscowy
Wrzoskoowna [ dodano: 23.06.2014 ]
Szybka gra, która jednak nie wciągnęła mnie bardziej... Może kiedyś do niej wrócę. Póki co, budzi we mnie za mało emocji.
2
Nocny Marek
Polu [ dodano: 22.06.2014 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
+ pełna emocji
+ uwielbiam wykonywać mylące przeciwników ruchy
+ niesamowita cena
- cena odbija się na jakości kart (warto byłoby je zalaminować)
- trzeba uważać aby księżniczka nie była zniszczona (zaznaczona)
- tylko 4 osoby
- nieraz żałuję że nie ma jakiegoś rozszerzenia
8
Korczak [ dodano: 10.06.2014 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Jestem pod wrażeniem, gra ma dość specyficzną cechę. Jej grywalność jest odwrotnie proporcjonalna do wielkości ;) Gorąco polecam! A Rebel, cóż to już zaczyna się robić "nudne" jak zwykle idealnie i na czas. Podziwiam osobę, która grę szykowała do wysyłki. Produkt zapakowany był iście "pancernie" :)
3
Strateg
Piton [ dodano: 29.05.2014 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Dałbym 3,5 - ciekawa gra, szczególnie dla nowych osób. trochę dedukcji trochę blefu, ale ogólnie bardzo losowa. Można odpaść nie rozpoczynając gry. Za niską cenę warto nabyć.
2
Miłośnik
Elessar11 [ dodano: 28.05.2014 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Szybka, przyjemna, prosta i najważniejsze - tania jak na swoją grywalność karcianka. Grafiki na kartach, są miłe dla oka. Jedynym minusem jest to, że gdy zakoszulkuowałem swoje karty w "FFG Standard Card Game Sleeves - Przezroczyste 50", niestety nie zmieściły mi się one z powrotem do pudełka, przez co jestem zmuszony kupić jakieś ładne pudełko do tej mini talii.
4
Gibo [ dodano: 23.05.2014 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Niesamowita ilość grywalności w tak małym pudełku. Prosta, szybka i emocjonująca.
1
Weteran
Louve [ dodano: 21.05.2014 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Właściwie to drugi raz zakupiłam powyższy tytuł, jako że poprzednią talię...zjadł mój pies... -_-' Po wielu rozegranych partiach podtrzymuję jednak swoją opinię o rewelacyjności tytułu (zwłaszcza w stosunku do ceny), o czym może świadczyć fakt zakupu drugiego egzemplarza już w tym samym dniu, w którym poprzednia talia zakończyła marnie swój żywot... ;-)
7
Koniczyna17 [ dodano: 21.05.2014 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Gra okazała się na tyle dobra, że otrzymała ją w prezencie ode mnie moja nastoletnia siostra - mam nadzieję, że to nie ostatnia gierka, która wprawi ją w stan głębokiej euforii ;) 16 kart, ale jakich kart - nic dodać nic ująć, czy to starszy czy to młodszy każdy na nią zęby ostrzy ;)
3
Szczęściarz
Ankoz [ dodano: 20.05.2014 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Fajna mała gierka - raptem 16 kart. Bardzo szybka, Dobry przerywnik między dłuższymi rozgrywkami. Dodatkowym atutem jest bardzo przystępna cena. Tylko karty warto zakoszulkować.
2
LesnyDziad [ dodano: 19.05.2014 ]
Gra bardzo lekka i przyjemna, dobra na rozpoczęcie wieczoru albo wypełnienie chwili, kiedy nie można się zdecydować w co teraz zagrać. Sporo zależy od szczęścia, trochę blefu i dedukcji też pomoże wygrać. Gra spokojnie do polecenia
3
Poliglota
Kornelek [ dodano: 18.05.2014 ]
Idealne określenie tej gry to 'genialna w swojej prostocie'. Sam fakt, iż składa się wyłącznie z 16 kart zadziwia. Jest dynamiczna, wesoła, można grać partię po partii aż do momentu, kiedy nagle nadchodzi refleksja, że pół wieczora na niej upłynęło.
1
Nocny Marek
Leser [ dodano: 18.05.2014 ]
Od targów w Essen 2012 Love letter po prostu zawojował rynek planszówkowy. Nie brakuje osób, które tę ładnie i oryginalnie wydaną grę, składającą się z zaledwie 16 kart i kilku znaczników (w polskiej wersji niestety ich nie ma) uważają za jeden z najlepszych tytułów wydanych w tamtym roku.

Będąc fanem gier lekkich łatwych i przyjemnych oraz czytając entuzjastyczne opinie błyskawicznie umieściłem LL na czubku mojej obszernej listy planszówkowych życzeń. W końcu kupiłem, zagrałem... i rozczarowałem się potężnie...

LL to niezwykle prosta gra, blefu ze szczyptą dedukcji. Jest zatrważająco losowa. Sytuacje, w których gracz odpada z rozdania w pierwszym ruchu lub nie ma żadnej dobrej decyzji do podjęcia (lub żadnej złej) są powszechne.

Wszystko to byłoby do wybaczenia przy krótkim czasie rozgrywki. Problem polega na tym, że nie zawsze tak jest. Przy grze w cztery osoby możemy mieć do czynienia z 13 rozdaniami, a to już bite pół godziny. Pół godziny, w których w zasadzie wciąż dzieje się to samo...

Nie jest tak, że uważam Love Letter za złą grę. Jest w porządku, ale hype jaki wokół niej powstał zdecydowanie nie przystaje mi do wrażeń z rozgrywki. Zdecydowanie polecam zagrać przed zakupem. W ogóle polecam zagrać, ponieważ liczba fanów zdecydowanie pozwala podejrzewać, że to ja jestem "dziwny" i nie pojmuję fenomenu tej gry ;)
8
Weteran
jsj [ dodano: 15.05.2014 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Moim zdaniem grze należy się mocne 4, choćby za stosunek rozrywki do objętości. :)
A że gra jest losowa - owszem, można zostać wyeliminowanym w pierwszym ruchu, ale gra jest na tyle szybka, że w jej przypadku mi to nie przeszkadza.
4
Pionier
Peter6667 [ dodano: 14.05.2014 ]
Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji
Gra zakupiona dla znajomego, ponoć się sprawdza - nie miałem okazji zagrać, ale podobnież rozgrywka jest szybka, emocjonująca i pasująca w sam raz na przerwę w czasie imprezy :).
1
Jesussan [ dodano: 08.05.2014 ]
Oceniam produkt na: 2 - raczej słaby
Gra bardzo prost i bardzo losowa. Do tego posiadająca parę kombinacji, które przy określonej liczbie graczy dają przewidywalne i nieco bezsensowne rozwiązania.

Generalnie pograliśmy w jeden wieczór przed większym tytułem i raczej nie wrócimy. Są znacznie lepsze zapychajki.
2
Bożyszcze
Xjustx [ dodano: 08.05.2014 ]
Gra łatwa, szybka i przyjemna. Spora losowość w tym przypadku zupełnie nie przeszkadza.
2
Bultrom [ dodano: 30.04.2014 ]
Gra rewelecyjna w swojej prostocie. Doskonale nadaje się na rozgrzewkę, przerywnik między cięższymi tytułami albo jako deser tuż po nich:). Niewielka cena, małe gabaryty i dużo zabawy podczas rozgrywek.
1
Nocny Marek
Areinu [ dodano: 29.04.2014 ]
Czy jest ktoś komu nie podoba się list miłosny? Gra jest bardzo tania, bardzo prosta, raczej szybka. Każdy powinien mieć jedną kopię, za te kilka zł tak naprawdę nie ma nic do stracenia, a jest wiele zabawy do zyskania. Zawsze jak czekamy na spóźnialskich na dzień grania list miłosny dotrzymuje nam towarzystwa :)
5
Koniczyna17 [ dodano: 29.04.2014 ]
Bardzo dobra gra ;) nie taka po której przegrana bardzo boli, bo prawda jest taka - wygrać może każdy, niezależnie od stopnia zaawansowania. Nigdy nie kłam, czasem blefuj - jest na to kilka sposobów. Satysfakcjonująca, nie nudzi się szybko - lepiej chodzi w trójkę niż w dwójkę. Idealna w przerwie między obiadem a deserem, do plusów należy również fakt, że można grać w nią dosłownie wszędzie.
4
Aga_ja [ dodano: 24.04.2014 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Bardzo fajna gra o prostych i łatwych do wytłumaczenia zasadach. Niestey nie barszo mogę w nią pograć, bo została zaanektowana przez moja nastoletnią córkę i jej koleżanki - wszystkim się spodobała.
0
Bard
Radziol88 [ dodano: 23.04.2014 ]
Gra sprawdza się idealnie jako szybki przerywnik, albo starter w oczekiwaniu na wszystkich graczy.
Każde rozdanie zajmuje dosłownie chwilę.
Losowość ma znaczenie, ale nie determinuje całej rozgrywki.
A zasady trywialne.
4
MarcinLobocki [ dodano: 22.04.2014 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Bardzo dobra gra na male domowki, szczegolnie jezeli chcemy zagrac z osobami ktore nie graja duzo w planszowki. Zasadny kazdy opanowuje po 5 minutach i kilku pierwszych rozdaniach. Duzo interakcji, duzo smiechu. Wg mnie tą talie kazdy powinien miec w swoich zbiorach :)
9
CichyBlog [ dodano: 14.04.2014 ]
Doskonała szybka karcianka. Idealna na dłuższą drogę samochodem lub pociągiem. Karty normalnej wielkości więc pudełko z nimi spokojnie zmieści się do kieszeni marynarki lub spodni. Gra z ośmiolatkiem czy dziesięciolatkiem nie będzie stanowić problemu. Szybka rozgrywka do kilku wygranych (w zależności od liczby graczy) jest sporym atutem. Jak dla mnie ideał.
1
Poliglota
Rattkin [ dodano: 14.04.2014 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Bardzo sympatyczna gra, mistrzostwo upakowania mechaniki na kilku zaledwie kartach. Podoba się wszystkim. Bardzo losowa i przypadkowa, nie warto tam specjalnie długo mysleć ani wygranych/przegranych brać powaznie. Po kilku/kilkunastu partiach się znudzi, ale za jakiś czas znów wjedzie jako miły fillerek.
6
James Bond
Olgierdd [ dodano: 08.04.2014 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Bardzo przyjemny przerywnik pomiędzy większymi grami. Nadaje się również jako lekkie prowadzenie do świata gier karcianych i planszowych.
Rozmiar kieszonkowy sprawia, że List Miłosny pojawia się na każdym spotkaniu planszówkowym.
0
Bard
Radosław Michalak [ dodano: 03.04.2014 ]
W zasadach nie ma żadnych niejasności w tej kwestii
0
EuGene [ dodano: 03.04.2014 ]
Gra genialna - jak pisali moi poprzednicy.
Mam jednak pewną niepewność co do reguł:
czy graczowi MUSI pozostać w ręce jedna karta? Czy też jeśli przyszła jego kolej, może ją odrzucić i tym samym usunąć rywala?

Przykład:
Gracz pierwszy: Książę, Księżniczka
Gracz drugi: Baron

Gracz pierwszy odrzuca Ksiecia, do wzięcia pozostała już tylko jedna karta ze stosu. Gracz pierwszy odrzuca Barona i dobiera Strażniczkę.
Czy może ją wykorzystać?
0
Nocny Marek
Marek J [ dodano: 02.04.2014 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Jedna z gier stosowana jako przerywnik pomiedzy partiami powazniejszych gier na posiadowach ze znajomymi. Chyba nie znam szybszej gry niz ta. Jako przerywnik gra godna polecenia :)
0
Aleksander Ryłko [ dodano: 22.03.2014 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Stosunek zabawy do ceny jest nadzwyczaj korzystny.
Gra jest szybka, łatwa i przyjemna. Typowy przerywnik/imprezówka. Na dwóch graczy bardziej losowa, przy większej ilości już trochę (ale nie jakoś strasznie dużo) pomyśleć można.
Dobry zakup.
3
Bożyszcze
Bartłomiej Miśkowiec [ dodano: 14.03.2014 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Super tania, zapewniająca godziwą rozrywkę gdy nie ma się dużo czasu, albo gracze nie mają ochoty złożone rzeczy. Nie powiem, pośmialiśmy się przy tym. :) Poszła muzyka klasyczna w tle i udawanie napalonych, nadętych arystokratów. :D
1
Artur Przyjałgowski [ dodano: 09.03.2014 ]
Tak wiele za tak niewiele! To trzeba mieć:D
0
sabcia01 [ dodano: 07.03.2014 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Szybszej gry nie posiadamy, często gramy a przy tym mamy świetną zabawę.
2
Jan Balicki [ dodano: 25.02.2014 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Najprostsza gra na świecie, błyskawiczna rozgrywka a zabawa przednia. Ideał na odstresowanie się po ciężkim dniu lub graniu w wymagające planszówy.
4
Boardmaster
Dariusz Wodarz [ dodano: 25.02.2014 ]
Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji
Zupełnie nie podeszła, nie rozumiem zachwytu nad tą grą. Pozbyłem się jej w jednym z mathandli.
1
RK [ dodano: 11.02.2014 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Super filler. Świetna gra dla 4 osób. Totalny must have!
3
Joanna Kotuła [ dodano: 02.02.2014 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Świetna gra dla 3-4 osób. Dla dwóch szybko robi się nudna. Warto kupić od razu koszulki, bo rzeczywiście karty mogą się szybko zniszczyć.
Jest spora losowość, zwłaszcza na początku rozgrywki. Znajomość graczy i umiejętność utrzymania "poker face" ma znaczenie.
4
Łukasz [ dodano: 15.01.2014 ]
Świetna, przyjemna i szybka gra. Wykonanie kart oraz ilustracje moim zdaniem bardzo dobre. Proste zasady, powodują to, że gra jest dobrą rozgrzewką przed bardziej skomplikowanymi tytułami. Czasami w przypadku gry dwuosobowej, jeśli na początku szybko poznamy kartę przeciwnika, rozgrywka może zakończyć się bez większego udziału strony przeciwnej (Strażniczki i Baron skutecznie eliminują gracza z jego rund).
0
Milena Janiczek [ dodano: 08.01.2014 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
To pierwsza gra karciana, jaką zakupiłam. Wcześniej grałam tylko w gry planszowe. Pierwsze kilka partii rozczarowało mnie, instrukcję czytała kilka razy, zanim zajarzyłam o co chodzi i zaczęłam świetnie się bawić:) Gramy najczęściej w trójkę, z moją 7- letnią córkę, która pokochała tą grę:) Super zabawa, super gra! Obecnie mam już za sobą kilka karcianek i dalej List miłosny wydaję mi się świetny:)
1
Pionier
Piotr Pomykała [ dodano: 23.12.2013 ]
Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji
Ciekawa, szybka gra np. w czasie oczekiwania pomiędzy wykładami. Partię można rozegrać dość szybko, nie ma za wiele rozkładania. No i ta cena :).
1
Pionier
Filip Pitera [ dodano: 23.12.2013 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Czy gra mająca tylko 16 kart może być dobra?

Otóż nie tylko może być, ale też i jest. To własnie listy miłosne, banale zasady - niezwykle ciekawa i wciągająca rozgrywka na 10-15 minut.

Ale za to jest to 10-15 minut emocji, kombinowania i przewidywania.

Warto kupić. Warto podarować. Warto grać.
6
Łowca
Mateusz Piela [ dodano: 22.12.2013 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Idealny przerywnik - szybki, prosty, a jednak dający satysfakcję. Stosunek ceny do jakości grywalności jest znakomity. Choć, kiedy gra czterech dorosłych i facetów i pada pytanie "Czy jesteś księżniczką" wciąż jest dość dziwnie... :P
2
Pionier
Piotr Zbierzchowski [ dodano: 19.12.2013 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Wydaje się na początku, że za niewielką cenę niewiele kart,
ale są świetnie wykonane, super obrazki wprowadzają w klimat gry, do tego warto przeczytać instrukcję, która dodaje opis z każdej postaci występującej w grze.
Tematyka - dostarczyć jak najwięcej listów miłosnych do księżniczki, zostaje jednak przesłonięta świetnym (według mnie) mechanizmem: jest przewidywanie, co kto ma; czasem zupełna losowość i szansa wyeliminowania przeciwnika w 1. rundzie; a czasami w ostatnim ruchu trzeba pozbyć się karty, która dałaby zwycięstwo.
Zabawa świetna, zarówno z niewprawionymi graczami, jak i wyjadaczami.
Warto mieć w swojej kolekcji.
Jeden MINUS: brak jakichkolwiek znaczników dostarczonych listów (ja już co prawda sobie dorobiłem, ale przy jakimś dodruku warto byłoby dołożyć - miejsca w pudełku nie brak)
1
Poszukiwacz
Robert Konieczny [ dodano: 19.12.2013 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Naprawdę nie sądziłem że gra składająca się zaledwie z 16 kart może dostarczyć tyle zabawy ! Kupiłem w ciemno i nie żałuje. Zasady do wytłumaczenia w 30 sek. Każda rozgrywka trwa max parę minut ale ile przy tym śmiechu. Polecam
2
Bartosz Gwiazdowski [ dodano: 17.12.2013 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Bardzo fajna szybka gra.

Przy 4 osobach gra jest naprawdę ciekawa i wbrew pozorom dość taktyczna.
1
Martyna Chrobak [ dodano: 07.12.2013 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Gra bliska ideału - jest prosta, łatwa do wyjaśnienia i zrozumienia nawet przez osoby, które nie mają zbyt dużej styczności z planszówkami, daje dużo radości i można ją rozegrać w kilka minut. Do tego wymaga trochę kombinowania i podpuszczania. Uważam, że można ją polecić każdemu.
1
Ania [ dodano: 23.11.2013 ]
Szczerze mówiąc nie wierzyliśmy (ja i mój chłopak), że gra, która zawiera tylko 16 kart może być fajna... Tak wysokie oceny, dobre komentarze i niska cena skłoniły nas jednak do zakupienia Listu Miłosnego :) I co się okazało? Gra jest świetna, dobrze skomponowana. Poker face niezbędny ;) I zabawy przy niej bez liku! Ale tylko w 4 osoby, w dwie osoby nie warto grać, ale warto mieć tą karciankę w swoim składziku gier, naprawdę szczerze polecam pograć :)
0
Agnieszka Szmurło [ dodano: 19.11.2013 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Miłość, miłość i miłość do listu! Zawsze świetna zabawa, a niejednokrotnie łzy ze śmiechu i zgrzytające zęby ustrzelonego, który miał plan, a tu celny strzał strażniczki zwanej u nas snajperką, ale może ja po prostu mam samych fajnych znajomych? (: Trzeba kupić koszulki bo karty zgrywają się strasznie i to nierównomiernie - przy znakowanych kartach już zero zabawy. Zawsze można kupić nową talię, to tylko trzy piwa. A! I jeszcze nie do wiary jak idealnie dopasowane są postacie do działania kart: Kapłan spowiada, a hrabina się puszcza :D
1
Miejscowy
Tomasz Posiadała [ dodano: 06.11.2013 ]
Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji
Nie wiem skąd wynika tak wysoka ocena tej gry... chyba tylko z ceny (w srodku niewielka talia kart).
Gra moim zdaniem zbyt losowa... jedna rozgrywka przy 2 graczach moze skonczyc sie już w pierwszym zagraniu (sprawdzeniu). Sa zdecydowanie lepsze karcianki... gdzie fajnie buduje sie fabuła i klimat i jedna gra może potrwać zdecydowanie dłużej.... a zaczynanie od nowa mini krotkich gierek by zebrac wlasciwa liczbe punktow juz nie daje takiej frajdy.
0
Jakub Grabka [ dodano: 01.11.2013 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Fajna gierka jako przerywnik czy nawet do piwa w klubie ;)
Kilkanaście kart a tona radochy.

jedyny minus to brak czegoś co by zliczało punkty zwyciestwa ale zawsze jakoś można to obejść
Według mnie i znajomych super na 4 osoby / dobra na 3 / słaba na 2.

Rebel jak zwykle pięknie zapakował wszystko ;)
0
Weteran
Louve [ dodano: 27.10.2013 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Bardzo prosta, lekka, szybka i pełna zabawy gra. Doskonała jako krótki przerywnik pomiędzy bardziej wymagającymi tytułami. Zasady do opanowania w 3 minuty, partie rozgrywane błyskawicznie. Pozycja świetna na rozkręcenie giercowego wieczoru, bądź rozluźnienie pomiędzy bardziej mózgożernymi tytułami. Mnóstwo śmiechu i zabawy. Polecam! :-)
2
Cezary D. [ dodano: 16.10.2013 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Prostota i małą objętość gry powinna wykluczać tak dobrą zabawę płynącą z tej całkiem strategicznej gry. Frajdy jest jednak sporo, ponieważ świetnie wyważono element blefu i wyczucia przeciwników z elementem dobrego dobrania taktyki.
1
M. G. [ dodano: 15.10.2013 ]
Bardzo interesująca gra karciana. Przypomina trochę skomplikowaną wojnę, z elementami dedukcji, blefu (ale nie oszustwa, przed czym przestrzega nawet instrukcja) i "dworską" fabułą. Polska instrukcja nie jest, w mojej ocenie, w 100% jasna. Dla tak prostej gry można było ją opracować i przetłumaczyć lepiej. Podobnie, skrótowe polecenia opisane na poszczególnych kartach mogły zostać wykonane lepiej. Same karty i pudełko są jednak ślicznie ilustrowane i po włożeniu w koszulki - wyglądają bardzo solidnie :) Nie mniej jednak, za taką cenę - brać i grać!
0
Szymon Łada [ dodano: 13.10.2013 ]
Dodam kilka słów od siebie ponieważ grałem w polską edycję, a sam mam angielską- mam zatem porównanie ;) Generalnie rzecz biorąc, o dziwo, polska edycja ma ładniejsze karty! Nie tylko fajniej wyglądają- czarna obwódka dookoła obrazków, ładne cieniowane, ale co najważniejsze są zdecydowanie grubsze od tych w wersji angielskiej! Wielki +. Na minus zasługuję oczywiście za brak jakichkolwiek znaczników punktacji... W angielskiej nie są to może najpiękniejsze znaczniki, ale zawsze jakieś... No i w angielskiej mamy sakiewkę, która jest bardzo klimatyczna i nie rozwali się tak prędko jak tekturowe pudełko... Z drugiej znowu strony polska edycja jest tańsza, no i w rodzimym języku... Wynik? Moim zdaniem remis. Zatem co kto woli ;-) Pozdrawiam
1
Joanna Piecek [ dodano: 07.10.2013 ]
Świetna, świetna, świetna!

Gdybym w to sama nie grała, nie uwierzyłabym, że na 16 kartach można zmieścić tyle frajdy :-) Do tego ma elastyczne zasady - w zależności od tego czy lubimy losowość i zgadywanie, czy lubimy główkować i liczyć. Bo można odrzucane karty zakryć, albo odkryć, można kłaść karty przed sobą jedna na drugiej, albo tak, żeby były wszystkie widoczne - przecież nikt nam po łapach nie da, za dostosowanie zasad do własnych upodobań.

Autor jest geniuszem. W dzisiejszych czasach, w których dobre gry muszą swoje ważyć, swoje kosztować i mieć swoistą objętość ta gra jest istnym majstersztykiem. To jest pozycja obowiązkowa dla każdego!

Jedynym mankamentem jest to, że trzeba bardzo uważać, żeby karty nie zrobiły się znaczone, a jedynymi koszulkami, które umożliwiają ponowne spakowanie kart do pudełka są CCG Mayday ultra-fit ...
1
PaN ZagadkA [ dodano: 06.10.2013 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
16 Kart które zaskoczyło mnie straszliwie :) Nic dodać nic ująć krótka gierka krótki opis 5/5
1
Paula [ dodano: 25.09.2013 ]
Mam tą grę od dwóch tygodni, karty przetarły sie po pierwszym dniu grania, przez co mam już znaczoną księżniczkę i gra nie ma sensu. Polecam trzymać karty w plastikowych folijkach, bo gra naprawde fajna.
0
Gordianus [ dodano: 19.09.2013 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Bardzo przyjemna gra, zajmująca kilka chwil i minimum miejsca na stole. W dwie osoby gra się nieźle ale od trzech zaczyna się prawdziwa zabawa! Historyjka do gry równie przekonującą jak wenezuelska telenowela ale jej mechanika równie prosta co porywająca i wymagającą dobrego oka i pokerowej miny. Polecam!
2
Malgorzata Arak [ dodano: 12.09.2013 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Niedawno kupiłam List Miłosny. Za tę cenę naprawdę warto. Szybka rozgrywka do 4 osób, dużo zabawy i zgadywania. Ładnie zrobione karty. Pudełeczko też jest niewielkie, w sam raz do podróży.
1
Łukasz [ dodano: 11.09.2013 ]
Nie wiem czy jest inna gra, która przy tej cenie da nam tyle zabawy. Naprawdę warto, emocje podczas gry gwarantowane!
0
Budyka [ dodano: 09.09.2013 ]
Bywa. Ale wolę wariant zakryty i chyba nie popełniam przez to żadnej zbrodni. Nie uważam, że jest to jakiś kardynalny błąd, tym bardziej, że w instrukcji polskiej kwestię tę przemilczano, a nie przetłumaczono na odwrót.
0
Matt [ dodano: 09.09.2013 ]
Tu nie chodzi o to, że coś jest dobrym pomysłem, ale o fakt, że pojawił się błąd w zasadach w wariancie dla 2 osób. Rzeczywiście po odrzuceniu 3 wierzchnich kart, kładziemy je odkryte. Mówi o tym oryginalna instrukcja.
0
Budyka [ dodano: 08.09.2013 ]
Akurat zakrycie tych 3 kart jest dobrym pomysłem, dzięki temu trudniej jest przewidzieć, jaki efekt osiągnie zagranie Strażniczki albo Barona, co ma znaczenie przede wszystkim w kontekście ostatniego rozdania. Co do oceny gry - bardzo przyjemna, aczkolwiek wiele zależy od szczęścia, co może być frustrujące (ta bezradność, gdy mój współgracz wylosował Barona i Księżniczkę... Osoby zapoznane z zasadami wiedzą, co to oznacza :D), ale ponieważ gra się naprawdę szybko, pojawia się dodatkowa motywacja, by zagrać ponownie. Dodałabym tylko jakieś znaczniki, choćby i bardzo drobne, w kształcie listu, żeby móc nimi zaznaczać punkty. Jak na grę w tej cenie, jestem naprawdę pozytywnie zaskoczona.
1
Arek [ dodano: 06.09.2013 ]
Fajny przerywnik, sprytna mechanika. Ale w instrukcji jest błąd, przy grze w dwie osoby na początku odejmuje się trzy karty z tali, ale muszą być one odkryte (w instrukcji nie zaznaczone to jest).
0
Artur Król [ dodano: 15.08.2013 ]
Za tą cenę grzechem byloby nie nabyć!
0
dodaj swój komentarz
© 2003-2019 REBEL.pl
sklep@rebel.pl