Komentarze do produktu: Megawojownicy

Dynamiczna walka unikalnych postaci na arenie!


Miejscowy
Skaju [ dodano: 01.10.2019 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Grałem kiedyś na Festiwalu Gramy ze znajomymi.
Świetnie się bawilismy więc musiała się ta gra pojawić w mojej kolekcji!
0
Miejscowy
Skaju [ dodano: 26.07.2019 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Świetna dynamiczna gra na imprezkę, dzięki szerokiemu zakresowi ilości graczy często ląduje na stole ;0
0
Grzela [ dodano: 14.04.2019 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Bardzo fajna gra na spotkania przy piwerku. Proste zasady, każdy zrozumie jak w to grać. Plus za to ze można pykać w większym gronie.
1
Poliglota
grzesznik [ dodano: 25.03.2019 ]
Szybka, lekka gra z piękną szatą graficzną. Sporo interakcji, czasem dość negatywnych zwłaszcza, że z gry odpaść nie trudno. Na szczęście całkowity czas rozgrywki pozwala wyeliminowanym graczom na wypicie góra filiżanki herbaty przed ponowną rozgrywką.
1
Pisarz
M_zdrojek [ dodano: 27.11.2018 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Gra Megawojownicy ma wiele zalet. Na wstępie jednak warto podkreślić, że nie jest do pozycja skierowana do graczy, którzy wolą cięższe tytuły i losowość zredukowaną do minimum.
Sama gra jest prosta, zasady można wytłumaczyć w kilka minut (instrukcja ma 4 strony!). Bardzo prosta mechanika zagrywania kart akcji, która upodabnia tę grę do lubianego i cenionego Colt Express. Klimat gry jest lżejszy niż w Colcie. Napadając na pociąg mamy wrażenie, że walczymy na poważnie i wkurzamy się, gdy ktoś krzyżuje nam plany i zgubimy jakiś skarb. Natomiast w Megawojownikach wszystko doprawione jest takim klimatem, że nie boli nas, gdy dostajemy po twarzy, a nasze postaci giną. I tak zaraz ta gra się skończy. Kolejnym plusem tej gry jest jej wykonanie. Rysunki naszych gladiatorów to czysta poezja. Nazwy też rozśmieszają. No i podobnie jak w Colcie - mamy planszę w 3D czyli autentyczny, prawdziwy ring, na którym wojujemy.
Świetna gra dla młodych i dla starszych, klimat, który pozwala nie spinać się podczas rozgrywki. No i ponadto szybko i ładnie. W kategorii szybkich gier, dla mnie 5/5.
2
L.I.Z.ak
Sesyjne_Swiry [ dodano: 12.09.2017 ]
Szybka i nieskomplikowana gra, lecz w żadnym stopniu jej to nie ujmuje. Gra się wyjątkowo przyjemnie.
2
Major
Profes79 [ dodano: 03.04.2017 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Szybka gra o prostych zasadach niemniej jednak wymagająca odrobiny myślenia. Trochę boli fakt, że pewne postacie mają standardowe otwarcia (zagranie Żożobą jako pierwszej karty czegoś innego niż podwójny strzał pewnie nie zobaczę) niemniej jednak gra zapewnia sporo zabawy a wyraz twarzy gracza, który wyłożył kartę z inicjatywą 1 dająca mu cztery ataki wręcz i patrzącego jak w trakcie tury wszyscy akurat uciekają z jego pola - bezcenny :)
1
Poszukiwacz
Hellowtine [ dodano: 30.12.2016 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Bardzo fajna gra, szybka, ładna nic tylko kupować!;)
1
Poliglota
Jack [ dodano: 14.10.2016 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Bardzo dobra alternatywa dla Potworów w Tokio. Zasady są proste, lecz dopiero po kilku rozgrywkach uczymy się skuteczniej dobierać karty akcji.

Gra posiada kilka fajnych rozwiązań:
1. ograniczenie gra ilością tur, co zapewnia nam ograniczony czas rozgrywki, co niekiedy ma znaczenie,
2. opcja gry kilkoma postaciami dla mniejszej ilości osób,
3. użycie pudełka jako planszy,
4. sposób kolejkowania akcji w trakcie tury.

Gra jest kolorowa, ma 'komiksową' grafikę i jest solidnie wykonana, co jest dla mnie bardzo ważne i sprawia, że gra się przyjemniej.

Teraz tylko czekać na rozszerzenie z dodatkowymi postaciami i może jakąś nową mechaniką :)
1
Ulf [ dodano: 28.09.2016 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Świetna gra rodzinna gra, zarówno dla dorosłych jaki i dla pociech. Proste zasady zrozumiałe dla każdego nawet 5-6 latków. Spory wybór postaci, co jest istotne przy grze z dziećmi.
Ciekawe jest też rozwiązanie polegające na możliwości grania kilkoma wojownikami zwłaszcza gdy gra się w dwie osoby.
Jako gry rodzinnej dodatkową zaleta jest to, że jest to gra szybka, co przy mniejszych dzieciach daje to, ze się nie nudzą i niecierpliwią,
Podsumowując, gra jest ładna, łatwa i szybka.
1
Marzyciel
Oren [ dodano: 08.09.2016 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Prosta gra dla większej ilości graczy. Negatywna interakcja? Tylko i wyłącznie. Zróżnicowanie postaci też, minusem jest że jak się szybko odpadnie, trzeba czekać do końca gry. Mogłaby być trochę dłuższa i więcej możliwych akcji do wykonania przez postacie.
1
Larry Croft [ dodano: 28.03.2016 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Prosta, ale można w nią grać wieeele razy na różne sposoby.
Śliczna, ale nie przekolorowana.
Klimat postaci - krasnoludzki samuraj, lew w kilcie i uwaga uwaga: MINOTAUR MATADOR.
A do tego to jedna z tych gier, w których można zostać drzewem.
1
Yabol [ dodano: 25.03.2016 ]
Super produkt na wieczorne gry. Polecam.
1
Yabol [ dodano: 25.03.2016 ]
Super produkt na wieczorne gry. Polecam.
2
Poliglota
Maxio1982 [ dodano: 04.03.2016 ]
5/5 OCENA. "Megawojownicy" - to bardzo przyjemna gra. Szybka, z dużą dozą negatywnej interakcji. Szkoda, że ja jako dzieciak nie miałem takiej gry bo bardzo do mnie przemawia. Grafika na najwyższym poziomie, negatywna interakcja bez złożoności, a jednocześnie szybka do nauczenia , a następnie do zagrania. Choć panuje zamieszanie przy większej liczbie graczy to na pewno nie zrezygnowałbym z rozgrywek z nią. Panuje tu niezła zabawa i gra jest godna polecenia!
1
Akkarin85 [ dodano: 22.02.2016 ]
Fajny, lekki i szybki tytuł dla graczy wagi ciężkiej a zwłaszcza lekkiej w różnym wieku. Prosty system rozgrywki do ogarnięcia w przysłowiowe pięć minut. Ładna dla oka grafika samych Wojowników i ciekawe rozwiązanie pudełko - arena.
2
L.I.Z.ak
Mobitz [ dodano: 10.02.2016 ]
Gra o dużej losowości i prostych zasadach. Raczej dla młodszych graczy. komiksowy klimat figurek przypomina trochę Potwory w Tokyo. Raczej 4/5 niż 5/5.
1
Milagros [ dodano: 30.01.2016 ]
Świetna gra, rewelacyjna po prostu ! U nas codziennie obowiązkowa pozycja, dzień bez Megawojowników to dzień stracony :) I tak już od dłuższego czasu, pomimo wielu innych gier, które lubimy, ta jest numerem jeden. Świetnym rozwiązaniem jest możliwość tworzenia drużyn, tak więc i we dwie osoby można się dobrze bawić. Oczywiście im więcej graczy tym lepiej, tym ciekawsza jest "Plemienna rozróba". Gra się szybko, emocjonalnie, a radocha z trafienia przeciwnika - ogromna ! Polecam wszystkim.
1
Szczęściarz
Ankoz [ dodano: 28.12.2015 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Gra dla ośmiu graczy w różnym wieku wciagająca niesamowicie. Zasady proste i łatwe do wytłumaczenia dlatego nawet dla młodszych graczy idealna propozycja na długie zimowe wieczory
1
Poliglota
Elt_son [ dodano: 14.12.2015 ]
Bardzo dobra gra, polecam z całego serca!
2
Marzyciel
Nerontj [ dodano: 12.08.2015 ]
Świetna gra!

Rozgrywki są krótkie, barwne i przyjemne.

Gra jest podobna do Potworów w Tokio, ale moim zdaniem duża szybsza, przyjemniejsza i mniej skomplikowana (a PwT nie są skomplikowane). Zawsze można w nią zagrać na szybko. Nie ma w co grać lub szybka przerwa (nawet do 8 graczy!) to pora na Megawojowników.

Świetnie wykonana i z polotem, polecam :)
1
Kotongo [ dodano: 01.06.2015 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Zanim trafiła do polski, nigdy o niej wcześniej nie słyszałem. Nagle przybyła, miałem okazję zagrać (z dziećmi w wieku podstawówkowym) i od razu musiałem kupić :)

Jest to ten sam typ gry co klasyczne i świetne Potwory w Tokio, jednak różniące się od nich w paru elementach: punkty zdobywamy atakując przeciwników, mamy element planowania poprzez zestaw 8 kart, wciąż ważne są kostki i dobra zabawa, potwory różnią się od siebie zestawami kart i statystykami. Pomimo tego, że jest tego sporo, to po pierwszej partii nie ma problemów z ogarnięciem tego, co dzieje się na stole.

Grałem wielokrotnie z dorosłymi i dziećmi. Gra jest naprawdę dobra i pozwala na satysfakcjonującą rozgrywkę. Mi najbardziej przypadł do gustu tryb 4 graczy, gdzie każdy operuje dwoma wojownikami. Ale gra się też dobrze w 8 osób (w trybie 4 drużyn). POLECAM!
8
Szczęściarz
Ankoz [ dodano: 18.05.2015 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Bardzo pomysłowa gra dla 8 osób nawet co jest rzadkością tak naprawdę w grach planszowych. spokojnie mogą usiąść dwie rodziny i zagrać. Mechanika nieco podobna jak w Potworach w Tokio bo znowu się walczy i rani i zabiera punkty ale chyba ciekawsza. Choć element losowości dość duży. Polecam jednak bardzo
4
Weteran
Louve [ dodano: 16.05.2015 ]
Bardzo szybka, dynamiczna i lekka rozgrywka czystego pvp. Zasady wręcz prymitywnie proste. Walczymy na arenie, kto zdobędzie najwięcej punktów prestiżu (tudzież kto pokona pozostałych przeciwników i pozostanie ostatnim żywym wojownikiem na arenie), ten wygrywa.

Rozgrywka przebiega sprawnie i zanim się obejrzymy, dobiega końca. Im więcej graczy tym oczywiście zabawniej i ciekawiej. Całość utrzymana jest w zabawnym, niepoważnym klimacie, co z kolei sprawia, że ostra wzajemna rywalizacja jest w sumie lekka w odbiorze.

Rozwiązywanie starć poprzez rzuty kośćmi wprowadza oczywisty element losowy, niemniej nie zwalnia to gracza z myślenia i kombinowania, które to zdecydowanie potrafią wspomóc wojownika w drodze do zwycięstwa ;-)

Jeśli miałabym tę grę ocenić, to przyznałabym jej 4. Co prawda jest to tytuł o stopniu złożenia równym zeru, ale w odpowiednim towarzystwie potrafi zapewnić krótki czas zabawnej rozrywki. Jeśli ktoś oczekuje od gry szybkiej interakcji w czystej formie, utrzymanej w lekkim klimacie i nie wymagającej nadmiernego wytężania szarych komórek, "Megawojownicy" taką rozrywkę zapewnią. Tytuł przyjemny jako krótki przerywnik między bardziej wymagającymi, poważniejszymi tytułami.
4
MasterJfk [ dodano: 15.05.2015 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Gra bardzo ciekawie zbudowana pod warunkiem iż gra więcej osób, wtedy rozgrywka robi się bardziej rozbudowana gdyż możemy ustalić sobie więcej reguł czy to każdy na każdego czy gra drużynowa. Ogólnie można by się przyczepić tylko do ceny jednakowoż sądzę iż dla fana takiej gry nie będzie to przeszkodą, ponieważ sama grywalność jest zaletą ww. produktu.
3
Magister
Rieviel [ dodano: 09.05.2015 ]
Bardzo ciekawe wykonanie - pudełko od razu jest plansza do gry. Ilość elementów jest mała - po 8 kart/postać, 1 token przerzutu na postać, kilka k6 i tokeny życia. Podoba mi się mechanika z rozmiarem postaci - im większa tym więcej ma HP ale też łatwiej ją trafić. Gra się szybko i bez większych problemów. Typowy Last Man Standing Dobra gra, jeśli towarzystwo ma spory przekrój wiekowy. Dziecko/newbie szybko zrozumie zasady, a doświadczony gracz nie będzie miał jak narzekać na cooldown.
3
dodaj swój komentarz
© 2003-2019 REBEL.pl
sklep@rebel.pl