Komentarze do produktu: Śmierć Jaśniepanu!

Myśl szybko - nie trać głowy!


Spiderpig [ dodano: 22.02.2017 ]
Słabiutka.

Nie polecam.
0
Joanna2016 [ dodano: 15.01.2017 ]
Bardzo mi się podoba mechanizm tej gry, ale szata graficzna w ogóle - i to mnie zupełnie zniechęca do zakupu. Ogólnie lubię styl mangowy, ale tu mi jakoś nastrojem nie pasuje. Nie jest też jakiś naprawdę ładny.
0
Magister
Rieviel [ dodano: 24.06.2016 ]
Bardzo dobra gra pseudo-kooperacyjna dla większej ilości graczy. Może się wydawać, że mamy tu do czynienia wszyscy kontra jaśniepan, ale jest to mylne wrażenie. Pod przykrywką koalicji, w każdym drzemie ziarno zdrady, które w końcu wykiełkuje przy eliminowaniu innych i samemu zostaniu znienawidzonym jaśniepanem. Jak się domyślacie, rolna możnowładcy jest ruchoma. Grę można wygrać na dwa sposoby i tylko będąc jaśniepanem - uzbierać będąc nim 30 sztuk złota lub ściąć wszystkich innych. A zatem karty w dłoń, zawiąż spisek i SKRÓCIĆ O GŁOWĘ!
0
Triskel [ dodano: 22.02.2016 ]
"Śmierć Jaśniepanu!" jest grą wieloosobową, zawierającą wiele zabawnych i emocjonujących elementów. Zmysł taktyczny, negocjacyjny oraz żyłka hazardzisty na pewno się przydadzą. Gra da nam możliwość wcielenia się w liczne postacie z dworu potężnego władcy. Jak zwykle dworzanie knują liczne spiski i intrygi przeciwko władcy jak i przeciwko sobie. Tym samym sprawiając, że nikt nie może się czuć bezpiecznie. Czym lepsza umiejętność manipulowania i knucia, tym większa szansa na odniesienie zwycięstwa. Ten komu uda się ta sztuka i wyeliminuje konkurencję zostanie Jaśniepanem.

Bycie Jaśniepanem nie jest takie łatwe jak by się mogło z pozoru wydawać. Dworzanie ciągle tylko knują i spiskują jak by to strącić panującego władcę i zająć jego miejsce. Wszyscy chcą mieć wpływy i bogactwa tylko dla siebie i nie przebierają w środkach aby je posiąść. Dlatego obecnie panujący Jaśniepan również nie przebiera w środkach aby pozostać przy władzy. Jednym z pomocników, każdego rządzącego jest kat, który pomaga uporać się z nieprzychylnymi dworzanami. Komu uda się strącić z tronu obecnie panującego Jaśniepana i objąć królestwo w panowanie? Jednak należny uważać na zdrajców czających się za każdym rogiem.

Rozgrywka w Śmierć Jaśniepanu jest emocjonująca, okraszona mrocznym humorem. Podczas gry mamy do wyboru czy stać się Jaśniepanem czy jednym z jego podwładnych. Mamy do wyboru choćby: generała, giermka, rycerza czy pospolitego wieśniaka. Wśród kart krąży karta kata, która z rozkazu Jaśniepana będzie eliminowała innych graczy z gry. Możemy korzystać z umiejętności zawartych na kartach lub z kart spisku. Gracze będą starać się za wszelką cenę zabić bezlitosnego despotę. Nie przebierając w środkach. W puli kart są również karty buntu, przyznawania się do winy oraz karta przekazująca kata o jedno lub kilka pól. Co sprawia, że choć na moment możemy odegnać od siebie widmo śmierci. Tura dobiega końca w momencie gdy umiera Jaśniepan lub wszyscy inni gracze. Rozgrywkę można uznać za zakończoną w momencie gdy jeden z graczy uzbiera trzydzieści monet.

"Śmierć Jaśniepanu!" wciąga i dostarcza dobrej zabawy, nie nudząc przy wielu rozegranych potyczkach. Na imprezę nadaje się idealnie, a duża dawka humoru dodatkowo zachęca do sięgania po tą pozycję. Intrygi, spiski i knowania są na porządku dziennym aby tylko ujść z życiem i uzbierać złote monety. Mechanika gry jest stosunkowo prosta, a ilustracje cieszą oczy. Umiejętność negocjowania i blefowania jest ważna przy podczas gry, aby wprowadzić w maliny innych graczy. Jest to pozycja zapewniająca dobrą zabawę w gronie zaprzyjaźnionych osób. Gra poniekąd zmusza do myślenie i planowania z wyprzedzeniem, co jednym graczom wychodzi lepiej, a innym nieco gorzej. Choć i tak przede wszystkim liczy się dobra zabawa. Gra dostarcza dużą dawkę emocji i daje wiele możliwości prowadzenia rozgrywki. Ciekawe wykonanie, barwne ilustracje przemawiają za tą pozycją. Polecam.
3
dodaj swój komentarz
© 2003-2018 REBEL.pl
sklep@rebel.pl