Komentarze do produktu: Horror w Arkham (druga edycja): Klątwa Czarnego Faraona

Poprawiony dodatek do gry Horror w Arkham


Artur [ dodano: 05.03.2018 ]
Dodatek kupiłem ze względu na możliwość odbycia ciekawych spotkań na ulicach oraz spotkania z Przedwiecznymi w Innych Światach. Ponadto dużo nowych fajnych kart magii i spotkań oraz przedmiotów muzealnych. Jak ktoś już wspomniał, gra z jakimiś dużym dodatkiem jest na tyle trudna że nie ma jej już co dodatkowo utrudniać, ale urozmaicić - czemu nie :D
0
Łowca
Mireslav [ dodano: 22.12.2016 ]
Bardzo dobra rewizja pierwszej wersji tego dodatku. Znacznik "Ancient Whispers" daje w końcu szansę odbycia spotkania, które może pozwolić odnaleźć exhibit item, no i urozmaica nudny dotychczas pobyt na ulicach Arkham.
0
Łowca
Lukasz [ dodano: 11.11.2016 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Swietny dodatek do gonialnej gry
0
Don_Hubal [ dodano: 20.10.2016 ]
Dodatki do gry Arkham Horror są pozycją obowiązkową, ponieważ zdecydowanie urozmaicają grę. Dzięki nowym kartą, postaciom i umiejętnościom gra nie jest taka monotonna i liniowa. Przedmioty muzealne i lovecraftowe odniesienie do straszliwych faraonów nadają nowego klimatu grze. W każdym z dodatków czuć, że w mieście Arkham dzieje się coś nowego, jakieś nowe widmo grozy objawia się mieszkańcom i trzeba zaradzić by wielki przedwieczny nie spustoszył całego świata.
Polecam ten zakup jeżeli wersja podstawowa stała się już trochę nudna.
0
Nocny Marek
Czajniq [ dodano: 28.09.2016 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Jeden z najlepszych dodatków do AH. Nowa talia przedmiotów i dużo klimatu.
2
Wrubel [ dodano: 04.08.2016 ]
Jeżeli nie chcesz mocno utrudniać podstawowej wersji gry a jedynie ją rozwinąć, to jest to dobry dodatek.

Dla fanów Arkham Horror - no cóż musisz mieć, trzeba zagryźć zęby i kupić.
1
Kalavis [ dodano: 17.07.2016 ]
Cena wysoka, ale warto. Karty są ciekawe, przemyślane i urozmaicają rozgrywkę.
0
Poliglota
Maxio1982 [ dodano: 19.02.2016 ]
Dodatek do Horror w Arkham. Pierwsze moje pozytywne wrażenie to dużo ilość dodatkowych kart. Plus dla pomysłodawcy. Gwarantuje też, że fani Arkham Horror z pewnością zakochają się zarówno w zawartości jak i nowej formie rozgrywki. Mówię to jako fan kooperatywek, nie ręczę za zdania fanów Euro. Sądzę iż nie będą zainteresowani ani wersja podstawową ani dodatkiem. Ale tak wychwalam i wychwalam, to może jaki odnalazłem minus tego dodatku. No oczywiście cena. Nie jest to dodatek tani acz dobry. Wszystko zależy czy chcecie zaryzykować utratę kilku "monet" za dodatkowe emocje. Ja tak zrobiłem i powiem : nie żałuje. Wybór jednak należny do was. Polecam!
1
Assol [ dodano: 09.12.2015 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Dodatek z kartami - co istotne, wprowadza Przedmioty Muzealne, czyli karty badaczy z przedmiotami, które są zazwyczaj bardzo korzystne dla graczy;) To dodatkowo umila i ułatwia rozgrywkę przeciwko wielkiemu przedwiecznemu.
0
Pionier
Bobaz [ dodano: 31.08.2014 ]
Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji
Nie jestem przekonany o niezbędności tego dodatku. Fani Arkham Horror na pewno znajdą tu coś dla siebie, ale osobiście przeraża mnie ilość kart i spadek przewidywalności dociąganych kart, co za tym idzie sensowności planu "na kilka ruchów do przodu". Nie mniej jednak, wprowadza trochę świeżości, jeżeli podstawka się "ograła".
0
Bożyszcze
Xjustx [ dodano: 25.05.2014 ]
Nowe karty do doskonałej gry Horror w Arkham. Karty sprawdzają się znakomicie urozmaicając i utrudniając (!) rozgrywkę. Wydaje się jednak, że za tą cenę kart powinno być znacznie więcej.
1
Pionier
Kabason [ dodano: 13.05.2014 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Dodatek solidny ale troche boli fakt małej liczby przedmiotów. Z drugiej strony przedmioty muzealne potrafią konkretnie pomóc w przepędzeniu wszelakich maszkar z miasta
1
MatthewRock [ dodano: 08.05.2014 ]
Gdybym mógł - niestety, nie zakupiłem tego dodatku u Rebela - dałbym trzy punkty. Dodatek wypada bardzo blado. Można to zmienić, ale o tym zaraz.
Przede wszystkim - zależnie od wtasowania dodatku, lub oddzielenia, jest mniej lub bardziej zauważalny. Najbardziej, jeżeli gramy w wariancie wystawy wizytującej, i gramy jedynie z podstawką.
W innym wypadku dodatek rozmywa się, rzadko go widać, nie wywiera dużego efektu.
Przedmioty muzealne też nie są szałowe - często lepiej wziąć pewniaka, unikatowy, niż liczyć na muzealny - chociaż i te potrafią być bardzo przydatne, jednak jest to pewna loteria.
Jeśli zamierzacie kupić ten lub inne dodatki - weźcie inne. Ten później, gdy już tamte się znudzą. Czarny Faraon nie wnosi dużo nowości...
...ale można to trochę zmienić. W internecie jest karta Herolda z tego dodatku - bo u nas w Polsce, z niewiadomych powodów, nie dołącza się tej karty - karta Czarnego Faraona widocznie urozmaici grę - trzeba jedynie poznać zasady dotyczące stosowania Herolda, i gramy :)
Podsumowując - moim zdaniem nie warta tych pieniędzy - ale mi udało się dorwać o połowę taniej w pewnym sklepie w wyprzedaży, więc za tę cenę mogę polecić.
3
Aruik [ dodano: 16.04.2014 ]
Przeciętny dodatek tematyczny zawierający niewiele nowości. Jedynym godnym uwagi elementem są karty wydarzeń i to tylko w niektórych lokacjach - nawet słynny Czarny Faraon nie występuje w tym dodatku i wymaga dodrukowania ze stron fanowskich (jak BBG). Oczywiście jest dobrze wykonany i zbalansowany (jak na FFG przystało) jednak jeżeli masz kupić dodatek do Call of Ctulhu, zdecydowanie doradzam wybrać jeden z większych.
3
Damian Bandurski [ dodano: 28.02.2014 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Podarowane jako prezent. Bardzo dużo zabawy i przyjemności z gry.
0
Grzegorz Sarach [ dodano: 29.10.2012 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Dodatek na pewno lepszy niż król w żółci. Dodał nowe karty eksponatów, które mimo iż rzadko spotykane to jednak uatrakcyjniają rozgrywkę, karty wreszcie są oznaczone więc można je usunąć z gry, no i nowe karty spotkań. Cena za wysoka ale można kupić
1
Weteran
Błażej Janik [ dodano: 09.08.2012 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Światny dodatek do fantastycznej gry planszowej,ciekawy klimat, ładne ilustracje i wciągająca rozgrywka czyli to wszystko do czego FFG nas przyzwyczaiło.
1
Paweł Miłoszewski [ dodano: 20.07.2012 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Doskonały dodatek do Horror w Arkham. Nowe karty muzealne, i dodatkowe dodatki do pozostałych talii kart. Pozytywne utrudnienie rozgrywki. Konieczny zakup dal posiadacz gry podstwowej. polecam
1
Paweł Miłoszewski [ dodano: 12.07.2012 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Jak na mały dodatek jest bardzo dobrze - nowe przedmioty w tym muzealne, plus część nowych zasad poprawia przyjemność grania, i zwiększa poziom zaangażowania. Dobry klimat. Polecam.
0
Jarosław Adolf [ dodano: 01.07.2012 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Faraon dodaje parę nowych możliwości gry i nowe karty jak przedmioty wystawowe których efekty czasami są potężne. Niestety wersja zawiera błędy w tłumaczeniu i są dość irytujące. Jednakże nie niszczą uciechy z walki z Przedwiecznym.
1
Paweł Dudek [ dodano: 21.12.2011 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Świetny dodatek bardzo urozmajcający i tak nad wyraz ciekawą gierkę. 4 zamiast 5 jednak za cenę - myślę że odpowiedni jej poziom to ok.50zł. Ale cóż trzeba go mieć! ;-)
0
Skryba
Paweł [ dodano: 21.12.2011 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Bardzo fajny dodatek , który w interesujący sposób rozbudowuje grę do tego jest niezły stosunek jakości do ceny !
1
Marcin Estkowski [ dodano: 03.11.2011 ]
Bardzo przyjemny dodatek, urozmaicający grę. Trochę obawiałem się, czy gra nie zmieni się w sposób diametralny, zatracając swój urok, ale nie - nowe karty i zasady tylko wzbogacają rozgrywkę czyniąc ją ciekawszą i pełniejszą.
0
Artur Słomnicki [ dodano: 25.10.2011 ]
Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji
Dodatek jest całkiem niezły, szczególnie nowe karty spotkań w arkham jak i w innych światach. Niektóre karty mitów są irytujące po paru rozgrywkach (inwazja mumii), bo nie są zbyt upierdliwe i łatwo je pominąć w mechanice. Problemem jest też małe wykorzystanie przedmiotów muzealnych. Ludzie stawiają na unikaty szykując się na walkę z przedwiecznym. Jest też problem z nieścisłością w zasadach, która dotyczy jednego z mitów i wyczerpywania przedmiotów muzealnych (ja nie znalazłem takich które można wyczerpać...).
2
Maciej Krauz [ dodano: 23.06.2011 ]
Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji
Dodatek jest okej, ciekawy i klimatyczny jednakże... za taką cenę jego zawartość jest zbyt mała. Dostajemy sporo kart zarówno mitów i bram, jak i obszarów ale nie dostajemy nic z potworów, żadnych przedmiotów powszechnych oraz unikatowych, zero nowych badaczy i nie ma nawet jednego przedwiecznego. Karty muzealnych eksponatów są ciekawe lecz niczym szczególnym się nie wyróżniają. Dużym plusem tego dodatku jest to iż podnosi poziom trudności gry oraz daje możliwość alternatywnego wariantu gry ( tzw Objazdowej Wystawy). Nie ma też problemu z połączeniem kart z dodatku z kartami z podstawki ( wariant Stałej Wystawy ). Największą zaletą tego dodatku są z kolei karty przedwiecznych oraz obszarów, które są oprawione naprawdę świeżymi i ciekawymi pomysłami, co mnie osobiście mile zaskoczyło :).

Mimo wszystko nie potrafię z czystym sercem polecić tego dodatku przede wszystkim ze względu na dysproporcje między ceną a zawartością. Jeżeli macie kasę i jesteście fanami gry - kupujcie. Ale nie spodziewajcie się po Klątwie Czarnego Faraona zbyt wiele.
3
Sławomir Zajdel [ dodano: 22.06.2011 ]
3 - stanowczo 80zl za ten dodatek jest przegieciem, warto go miec tylko dla dodatkowych kart spotkan, reszta to dodatek kompletnie zbedny ... 40zl bym zrozumial, ale cena za ktora mozna miec inna, kompletna gre jest przesadzona
0
Łukasz Gorajek [ dodano: 11.05.2011 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Dodatek do Arkham to dobra rzecz. Gra podstawowa jest fajna, ale z dodatkiem można zagrać trochę inaczej i ciekawiej. Planuję kupić jeszcze kilka z nich, ale to za jakiś czas, jak tylko znajde miejsce na te wszystkie karty.
0
Magister
Rafał Mordziński [ dodano: 17.04.2011 ]
Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji
Muszę przyznać, że mam mieszane uczucia co do tego dodatku. Ale po kolei...

Kiedy dostałem pudełko do ręki, byłem mocno rozczarowany. Jego zawartość nie usprawiedliwiała zdecydowanie ceny. Ot trochę kart i to wszystko. Gdybym od razu wystawiał ocenę, to byłaby najwyżej 2. No ale postanowiłem dać mu szansę i zagrałem kilka razy...

...i całe szczęście. Dodatek wzbogaca grę o kilka fajnych pomysłów i dodaje jej 'egipskiego" smaczku. Do tego zwiększa nieco poziom trudności, co gracze wielokrotnie rozgrywający podstawową wersję gry z pewnością docenią. Niestety kart nie jest wystarczająco dużo, aby mieszając talie dodatku i podstawki dało się odczuć ten klimat, tak więc doradzam rozgrywanie wersji "wystawy objazdowej". Wtedy dodatek objawia swoja mocną stronę.

Ostatecznie daję ocenę 3 (z małym plusikiem). Dodatek dostarczył nam trochę zabawy, ale jest w nim zbyt mało kart aby znacząco urozmaicić grę. Do tego cena jest odstraszająca.
2
Sebastian Kustra [ dodano: 17.04.2011 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Dodatek nieco specyficzny - wprowadza bardzo niewiele nowych zasad, trochę więcej mięcha w postaci dodatkowych kart, nową talię przedmiotów muzealnych (które są dość dziwne same w sobie)... No i cena nie jest jakaś szczególnie przystępna jak na dodatek czysto karciany. Mimo to jednak uważam go za dobry zakup - szczególnie talie wydarzeń na lokacjach bardzo zyskały na powiększeniu ich objętości. Ponadto wydaje się, że dodatek odrobinkę utrudnia grę, co może być dużą zaletą - oryginalny AH jest jak dla mnie nieco zbyt łatwy.
Dodatek jest solidny, i gdyby nie to, że jest nieco za drogi, wystawiłbym pełne 5/5
0
Dominik Nowak [ dodano: 15.04.2011 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Bardzo dobry dodatek. Zawiera wszystko to co powinien - szczególnie liczyłem na więcej kart wydarzeń z poszczególnych lokacji i są i są fajne. Dodatek w praniu przetestuję dziś :)
0
Poliglota
Michał Przywarski [ dodano: 17.03.2011 ]
Dobry dodatek, zwiększa poziom trudności tak że gra w większym zespole nie jest już taka łatwa dodatkowo ma fajny klimat. Wykonanie na wysokim poziomie, nic tylko polecić :)
Rebel 5+
0
Sławomir Bernat [ dodano: 14.02.2011 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Trochę mało urozmaiceń w tym dodatku jak za taką cenę. Można sobie odpuścić ten dodatek.
0
Skryba
Paweł [ dodano: 25.01.2011 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Bardzo fajny dodatek. Może nie jest idealny [nie przetłumaczone do końca karty] , ale daje coś czego mi brakowało bardzo w podstawce - więcej kart spotkań w Arkham. Nie mam porównania jak wypada on w stosunku do pozostałych dodatków, więc ciężko mi stwierdzić czy to "must have" ale na pewno nie żałuje pieniędzy na niego wydanych.
0
Łukasz Gajda [ dodano: 09.01.2011 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Dobry dodatek do wspaniałej gry. Niestety cena jest niezbyt adekwatna do tego co znajduje się w środku. Zwłaszcza, że podstawka jest co prawda dwukrotnie droższa, ale zawiera 5 razy więcej elementów.
0
Sebastian Kustra [ dodano: 08.12.2010 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Przyjemny dodatek, dodający pare fajnych, nowych elementów - przede wszystkim cieszę się z rozbudowania talii lokacji, które w podstawce prezentowały się nad wyraz biednie. Ponadto część kart z nowej talii przedmiotów muzealnych ma dość ciekawe efekt, a ogólny poziom trudności gry wydaje się wzrosnąć pod wpływem Czarnego Faraona.
Tyle, że piątki wystawić po prostu nie mogę - raz, przynajmniej jedna karta jest wydrukowana w złym kodowaniu znaków (WTF, Galakta?), po drugie... Cóż, bądźmy szczerzy, dodatek jest po prostu drogi jak na czysto karciane rozszerzenie.
Ogólnie? Jak dla mnie kupować. Po prostu trochę bije po kieszeni.

PS - Rebel jak zwykle bez najdrobniejszego zarzutu
0
Poliglota
Jacek Zborowski [ dodano: 11.11.2010 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Bardzo ciekawy dodatek. Może zbyt wiele do gry nie wprowadza, ale każde urozmaicenie jest mile widziane. Komu spodobała się podstawowa wersja powininen przemyśleć zakup dodatku.
0
bams [ dodano: 07.11.2010 ]
dodatek podnoszacy nieco poziom trudnosci ale glownie jako opcja "wystawy objazdowej" 2-3 graczy moze sie spocic / w opcji z wtasowaniem kart obszarow/mitow (stala wystawa) do talii z podstawki w zasadzie ginie / warto tez pokusic sie o dolaczenie Kultu Zlotego Skarabeusza rewelacyjne dopelnienie dodatku.
0
Adam Kubaty [ dodano: 15.10.2010 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Dodatek skromny, ale porządnie przetłumaczony. Jedyne zastrzeżenie to fakt, że po polsku został wydany tylko ten jeden:) Czekam na więcej!
0
Patryk Pawlinski [ dodano: 15.10.2010 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Dodatek dla fanów. Teoretycznie kosztuje połowę tego co gra podstawowa, lecz płacimy tutaj za grywalność i innowacje w rozgrywce, a nie za ilość elementów.

Dodatek wprowadza wiele do rozgrywki (prawie drugie tyle kart spotkań w Arkham) lecz nie zmienia za bardzo charakteru gry.
0
Mariusz Górski [ dodano: 06.10.2010 ]
Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji
Mało, mało, mało. Niestety, dodatek nie zawiera zbyt wielu elementów zmieniających rozrywkę. W wariancie stałej wystawy gracze znający karty z podstawki modlili się by wylosować spotkanie z klątwy. Na + wychodzi to, że dodatek podnosi trochę poziom trudności. Nowe karty mają ciekawe spotkania. Trochę mało, ale mimo wszystko ze względu na syndrom "zbierz je wszystkie" kupiłbym dodatek.
0
Grzesiek [ dodano: 24.09.2010 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Bardzo solidny produkt. Mimo niewielkiego rozmiaru znacząco urozmaica rozgrywkę. Świeży powiew dla Horroru w Arkham był bardzo potrzebny. Szkoda, że nie wydano pozostałych dodatków w polskiej wersji językowej.
0
Krzysztof Miśko [ dodano: 20.09.2010 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Jeżeli skłoniłeś sie kupić podstawkę to i ten dodatek powinieneś mieć na swojej półce. Bardzo urozmaica grę chociaż można się przyczepić do kilku kart na których brak polskich znaków.
Rebel jak zwykle na 5
0
Paweł Borkowski [ dodano: 17.09.2010 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Dodatek wymagany! Wprowadza sporo całkiem ciekawych rozwiązań i pomysłów. Choć potęgę dodatku można poczuć dopiero w wariancie Wystawy Objazdowej, gdzie trudno wygrać nawet starym wyjadaczom.
Minusem gry jest średnie tłumaczenie. Na niektórych kartach można znaleźć hieroglify zamiast polskich znaków, a inne nie są przetłumaczone w pewnych fragmentach... Bardzo nie ładnie.
0
Cezary Wysoczanski [ dodano: 10.08.2010 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Ciekawy dodatek wzbogacający podstawową werję gry. Warto kupić jeżeli granie w samą podstawkę staje się nudne. Dużo nowych kart spotkań, nowi sprzymierzeńcy i potężne zaklęcia. Wydanie nie jest złe, karty mogą sprawiać wrażenie jakby były "inne" ale tylko przez chwilę. Graficznie dodatek utrzymany jest w konwencji AH. Można narzekać, że trochę drogo. Ale narzekanie nic nie zmieni. Lubisz AH kupuj. :)
0
Rafał Serafin [ dodano: 07.08.2010 ]
Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji
Poziom wykonania, wysoki.
Niestety do gry nie wnosi zbyt wiele. Szczególnie gdy chcemy grać w wariant Stałej Wystawy. Po wymieszaniu wszystkich kart, właściwie nie odczuwamy, że gramy z jakimś rozszerzeniem. Dlatego hasła o podnoszeniu poziomu trudności przez dodanie kart z tego dodatku są nie do końca prawdziwe. Najmniej używane kart do przedmioty muzealne, których losuje się bardzo mało. Natomiast bardzo zyskały talie dzielnic, których w podstawce było jak dla mnie trochę mało. A najciekawsze dodatkowe elementy to nowi przyjaciele, których można spotkać. Dają bardzo ciekawe bonusy.
0
Weteran
Marcin Wilczek [ dodano: 01.08.2010 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Pierwszy polski dodatek do Horroru w Arkham. Nowe karty co prawda zabrakło przedwiecznego nowego i planszy ale dodatek dodaje klimatu wędrującej wystawie.

Moim zdaniem dodatek mógłby być w podstawce a nie w osobnym pudełeczku.
0
Tomasz Antczak [ dodano: 28.06.2010 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Fajny dodatek, wprowadzajacy nowe karty przedmiotow, jakkolwiek tych nie brakowalo w podstawce, za to bardzo przydaja sie dodatkowe karty lokacji :)
Osobiscie bardzo lubie AH, wiec nie bylo opcji zeby nie kupic dodatku :)
0
Marta Kowalik [ dodano: 11.05.2010 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Dodatek wart posiadania, urozmaicający rozgrywkę. Nie wprowadza niebagatelnych ewolucji, ale świeży powiew odmiany. Warto, nie trzeba.
0
Gabriel Kuriata [ dodano: 12.04.2010 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Dodatek bardzo ciekawy - podbija poziom trudności.

Przetestowany w grze na 2 graczy - zostaliśmy zmiażdżeni. Wykończyły nas nowe karty Innych Światów, gdzie może być konieczność walczenia z wybranym Wielkim Przedwiecznym.

Polecam, jak wiadomo - w grach przygodowych im więcej miodu (kart/żetoników), tym lepiej. Jeżeli będziemy kupować dodatki, to miejmy nadzieję - wydadzą całą resztę w naszym języku.
0
Wojtek [ dodano: 07.04.2010 ]
Witam Wszystkich - dodatek chciałem zakupić jednakże po zbadaniu jego zawartości ( wersji angielskiej) stwierdziłem iż jest on zbyt ubogi i bardzo nie wzbogaci gry. Zresztą wszystkie rozwiązania z tego dodatku ( nowości) od dawna używam grając w AH + Golden scarab przetłumaczony na pl przez poooq`a. Polecam wszystkim! Generalnie żeby dużo nie odbiegać od tematu uważam że jak na pierwszy dodatek wydany do polskiej wersji to jest raczej przeciętny ( przeglądałem również polską wersję) i niestety te błędy w tłumaczeniu. Dla niektórych mogą wydać się nieistotne jednakże jeżeli inwestuje się w tak drogą pozycję jak AH to fajnie byłoby posiadać poprawnie wydane karty.
0
Krieg [ dodano: 01.04.2010 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Standardowy dodatek, mający na celu dodanie więcej tego samego co znajduje się w podstawce i wprowadzenie kilku nowych elementów, które nie wpływają znacząco na mechanikę. Jest dobrze, dodatek obowiązkowy.
0
Norbert Michalczyk [ dodano: 25.03.2010 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Ciekawy, klimatyczny zestaw kart. Odrobinę podwyższa poziom trudności.
0
Maciek Obszański [ dodano: 24.03.2010 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Dodatek znacznie zwiększający poziom trudności (zwłaszcza gdy zagramy wariant objazdowej wystawy), w porównaniu do podstawki. Do tego dodatkowe
spotkania, karty mitów(niektóre naprawdę wredne), wreszcie uzyteczne czary oraz przedmioty muzealne. Wszystko to sprawia, że osoby które grały
już kilkadziesiąt razy w AH zaznają powiewu swieżości. Pudełeczko małe i poręczne, po otwarciu zastanawiamy się co nas tyle kosztowało, ale
fanów serii to i tak nie odstraszy.Jeśli jesteś fanem Horroru lub jesli uważasz, że podstawka nie jest dla Ciebie wyzwaniem to jest to pozycja
obowiązkowa.
0
Rafał Narajczyk [ dodano: 22.03.2010 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Cóż więcej - świetny dodatek to super gry.
0
Aleksander Kauch [ dodano: 22.03.2010 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Wszystko czego można zapragnąć od karcianego dodatku do świetnej gry. Nowe karty urozmaicają i nieco balansują rozgrywkę (w Arkham więcej jest "dobrych" kart, w innych światach doszło więcej "złych"). Zaklęcia i przedmioty również są zrobio
0
Jacek Radzymiński [ dodano: 19.03.2010 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Rebel oczywiście stanął na wysokości zadania, potwierdzając dobrą opinię.

O samym dodatku pisano i na Galakcie, i przewija się też w innych komentarzach- jakość kart niższa niż w podstawce, ale podobno taka uroda Faraona w ogóle, a nie polskiej edycji. Sam dodatek ciekawy, choć też bez rewelacji, może po kilku kolejnych partiach pokaże prawdziwe ZŁO, które w nim drzemie :P A na razie stwierdzam, że mile urozmaica grę. A to jak chodzi o tak małe dodatki jak Faraon wystarcza, bym postawił mu 4.
0
Sławomir Bernat [ dodano: 13.03.2010 ]
Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji
Mały karciany dodatek ,który nie ustrzegł się błędów. Nieszczęsna zakropkowana karta plus kilka drobnych literówek. W sumie i tak lepiej niż w podstawce gdzie mieliśmy do czynienia z nieprzetłumaczonymi słowami. Dodatek można kupić ,chociaż można go sobie odpuścić.
0
Piotr Szutenberg [ dodano: 12.03.2010 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Rebel - 5
Dodatek - 5
Spolszczenie gry - 3

Wszystko w porządku, dodatek wprowadza sporo nowości i powiew świeżości, lecz niestety dobre wrażenie psuje postawa polskiego wydawcy, który nie dość że wydał grę z półrocznym opóźnieniem do jeszcze nie ustrzegł się błędów. (feralne kropki na karcie mitów)
0
Alek Dalewski [ dodano: 11.03.2010 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Ciekawy dodatek dla tych którzy chcą urozmaicić grę - jesli jednak grasz rzadko śmiało ,możesz sobie odpuścić.
0
Łukasz Zieliński [ dodano: 10.03.2010 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Przesyłka idealnie zabezpieczona, realizacja zamówienia błyskawiczna - czyli standard rebelowy:)
Sama gra - wyłącznie karty, ale dzięki nim uzyskać można większą różnorodność rozgrywki, dobry dodatek do świetnej gry.
0
Maciek Piwowarczyk [ dodano: 08.03.2010 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Przesyłka Rebala tradycyjnie jak czarna skrzynka - a sam dodatek, pomimo drobnych niedociągnięć (jak mniejsza rozdzielczość grafik czy brak polskich znaków na dwukolorowej karcie bram), bardzo przypadł mi do gustu.
Dodatek znacznie powiększa talie obszarów, bram i w mniejszym talie mitów - ale za to same ciekawe karty (np. takie, które zamiast otwierać bramę dodają dwa żetony zagłady do toru zagłady przedwiecznego). Do tego dochodzą nowe zaklęcia, sprzymierzeńcy - którzy głównie pomagają w testach specjalnych, karty zakazu, nowe klątwy i błogosławieństwa. Nie ma się co zastanawiać, jak masz podstawkę, to ten dodatek musisz mieć.
0
Tomasz Troczyński [ dodano: 08.03.2010 ]
Jeśli chodzi o Rebel to oczywiście wszystko w najlepszym porządku - gra solidnie zapakowana, przesyłka szybko, bez zbędnej zwłoki.
Chciałbym się jednak odnieść do samej gry, a raczej do strasznych utyskiwań niektórych graczy na temat pewnych wad polskiego wydania.
Kwestia gorszej rozdzielczości grafiki na rewersie kart badaczy to szczegół tak mały i nie wpływający na radość czerpaną z rozgrywki, że – uwierzcie mi – nie ma co się tym przejmować.
Druga sprawa to nieszczęsna karta bez polskich znaków. No cóż, trzeba się z tym pogodzić – może za jakiś czas będzie można ją wymienić, a nawet jeżeli tak się nie stanie, to karta i tak w grze bez problemu może być używana.
Podsumowując, zachęcam wszystkich którzy wstrzymali się z kupnem tego dodatku z powodu obaw, czy aby na pewno warto – ZAPEWNIAM, ŻE WARTO, NIE BĘDZIECIE TEGO ŻAŁOWAĆ.
0
Łukasz Rajchel [ dodano: 08.03.2010 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Solidny dodatek do świetnej gry. Nie wnosi nic rewolucyjnego, jedynie rozszerza talie kart z podstawki o nowe przedmioty, zaklęcia itd. Wpływ na rozgrywkę również nie jest bardzo znaczący. Jeśli szukasz dodatkowe urozmaicenia do Horroru w Arkham to ten dodatek może być dla Ciebie, jednak jeśli oczekujesz wywrócenia rozgrywki do góry nogami to ten dodatek Cię rozczaruje. Podsumowując: można mieć, jednak nie mając dużo się z przyjemności gry nie traci.
0
Sewhoe [ dodano: 06.03.2010 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Merytorycznie ciekawy dodatek. Dobre wrażenie psuje fatalne wydanie. W moim egzemplarzu jakość(rozdzielczość) grafiki na rewersie kart badaczy jest zdecydowanie gorsza od tego co zaprezentowano w podstawce. Od razu widać która karta na stosie jest z podstawki, a która z Faraona. Wg. tego co twierdzi Galakta, podobnie jest w wydaniu angielskim.
0
Łukasz Trupiszewski [ dodano: 06.03.2010 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Rebel na 5 przesyłka błyskawiczna, a paczka zapakowana bardzo starannie, naprawdę bardzo starannie. Co do samej gry, karty opisane zostały ciekawie, są wspaniale wykonane. Jedna podwójna karta bram niestety bez polskich liter. Mam nadzieję że przy kolejnym dodatku taki błąd drukarski nie wystąpi. Pozostało życzyć Galakcie powodzenia z kolejnymi dodatkami/.
0
Ancestor [ dodano: 06.03.2010 ]
Dostawa wg umowy, jak zwykle rewelacyjnie zapakowane.

Na pierwszy dodatek do polskiej edycji Arkham Horror, Galakta kazala nam czekac dosc dlugo. Wydane pieknie.

Przejzalem na szybko.Niestety nie jest idealnie. Na karcie podwojnej do R`yleh brakuje polskich liter w ich miejscach sa czarne kropki.
0
dodaj swój komentarz
© 2003-2020 REBEL.pl
sklep@rebel.pl