Komentarze do produktu: Carcassonne: Karczmy i katedry

Pierwsze rozszerzenie


Chinta [ dodano: 11.10.2019 ]
Pierwszy z dwóch obowiązkowych moim zdaniem dodatków do Carcassone. Oprócz wprowadzenia tytułowych karczm i katedr które wpływają na punktowanie odpowiednio dróg i miast ważniejsze wydaje mi się dodanie pionków dużych meepli które wprowadzają trochę zamieszania przy "wykradaniu" uprzednio zajętych przez innego gracza obszarów jak również komponenty pozwalające na dołączenie przez szóstego gracza do gry.
0
Hobold [ dodano: 27.09.2019 ]
Zawartość tego dodatku powinna znajdować się w podstawce. OBOWIĄZKOWY.
2
Łowca
Vanisz [ dodano: 13.05.2019 ]
Siła Carcassonne polega na prostocie tej gry. To idealny tytuł do luźnego pogrania i świetny gateway do bardziej skomplikowanych planszówek.
Myślę, że dodatek wart zakupienia, zwłaszcza dla kolekcjonerów.
0
Człowiek o wielu twarzach
Czincz [ dodano: 25.12.2017 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Doskonały jako pierwszy dodatek, ale warto pomyśleć o następnych ;)
1
Paul_gorski [ dodano: 25.10.2017 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Dla wszystkich fanów Carcassonne, ten dodatek jest "must have". Drogi teraz mają wartość i znaczenie. Walka o miasta z katedrą zmienia taktyki wszystkich graczy i psuje relacje z znajomymi. :)
0
Tomek [ dodano: 07.02.2017 ]
Czy można go połączyć z podstawką z pierwszej polskiej edycji?
0
Pez1986 [ dodano: 19.01.2017 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Świetny, wciągający dodatek, niedługo zakupię następne. Polecam
0
Weteran
Noodles102 [ dodano: 11.09.2016 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Dodatkowe możliwości dodane do rozgrywki znanej z podstawki. Dla mnie idealny dodatek. :)
0
Maycia [ dodano: 15.04.2016 ]
Przyjemny dodatek do super gry. Stanowczo polecam. Każdy dodatek urozmaica i mocno zmienia rozgrywkę.
0
Informator
Wazka [ dodano: 17.02.2016 ]
Chyba mój najbardziej ulubiony dodatek ;) Wprowadza sporo zamieszania, zmusza do mierzenia sił na zamiary. Jeśli zastanawiacie się, który z dodatków do Carcassone kupić najpierw, wybierzcie go śmiało!
0
SaQQ [ dodano: 05.01.2016 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Nowa edycja wykonana na znakomitym poziomie. Piękne grafiki, dodatek obowiązkowy dla każdego posiadacza nowej wersji podstawowej.
0
Poliglota
IlMOD [ dodano: 06.11.2015 ]
Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji
Kilka dodatkowych płytek zawsze się przyda.
Szkoda tylko, że wyglądają trochę inaczej niż oryginalne (z 2ed).
Budynek karczmy czasami ciężko zauważyć.
0
Shadowrun [ dodano: 09.10.2015 ]
Jak dla mnie dodatek obowiązkowy. Niewiele zmienia w mechanice, ale pozwala graczowi zaryzykować budowę miasta z katedrą lub drogi z karczmą. Zwłaszcza to pierwsze przedsięwzięcie może okazać się niemożliwe do wykonania i wtedy punktów brak. Ale gdy się uda, jest co liczyć. Kolejnym atutem są dodatkowe kafelki których zwyczajnie jest mało w podstawce. Zdecydowanie polecam ten dodatek jako pierwszy.
0
Jaco6913 [ dodano: 07.10.2015 ]
przyjemny dodatek do podstawki, który uprzyjemni i odświeży gre na nowo :)
0
Magister
Matiwan [ dodano: 07.09.2015 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Bardzo ciekawy dodatek, dodaje kolejne kafelki planszy i rozbudowuje rozgrywkę. Jeśli nagraliście się w podstawkę, to polecam.
1
Hajaszek25 [ dodano: 31.08.2015 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
POLECAM
1
Weteran
Jedi_alan [ dodano: 16.07.2015 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Obowiązkowy jeśli chcemy grać w 6 osób. Wart posiadania.
0
Nocny Marek
Busiek [ dodano: 16.06.2015 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Ciekawy i ładnie wykonany dodatek. Autorzy pomyśleli również o przekroczeniu 50 pkt. przez graczy i dodali znaczniki ułatwiające.
Bardzo udany dodatek :).
1
Sebahaus1 [ dodano: 16.06.2015 ]
Pierwszy dodatek wart zakupienia, nowe sposoby punktacji karczmami i katedrami, duże pionki warte dwa małe do walki o wpływy i mnóstwo nowych kafelków co wydłuża dobrą zabawę. Dla tych co polubili carcassonne trzeba mieć.
0
Hania [ dodano: 16.04.2015 ]
Bardzo polecam.Jeden z lepszych dodatków do gry Carcassonne , gra jest jeszcze ciekawsza.
0
tunia [ dodano: 14.04.2015 ]
bardzo dobry dodatek, mozna komus popsuc pieczołowicie budowane miasto przez dołożenie katedry, i nareszcie opłaca sie budować drogi. jestem bardzo zadowolona z zakupu mimo wysokiej ceny, zapłaciłam za nowy dodatek 60 zlotych, tyle co co wczesniej za podstawke, ale mimo to nie zaluje zakupu i polecam wszystkim , szczegolnie tym ,ktorym wydaje sie ze gra jest nudna, zakupcie dodatek a zmienicie zdanie.
0
Marzyciel
Lopez760 [ dodano: 21.03.2015 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Trzeci z dodatków w mojej ocenie, który nie wprowadza zbytniego zamieszania i przy większej ilości zastosowanych rozszerzeń zasady zbytnio się nie komplikują. Ponadto dodatek ten pozwala na grę już w 6 osób - podstawka do 5. Produkt polecam.
0
Satyr i Nimfa [ dodano: 24.02.2015 ]
Karczmy i Katedra to bardzo fajny dodatek i wszyscy miłośnicy Carcassonne powinni przemyśleć właśnie takie rozszerzenie swojej gry. Daje on bowiem możliwość lepszego punktowania miast i dróg. Zaczyna więc dochodzić do sytuacji, gdy to przeciwnicy dokładają to Twojego miasta płytki tak, by uniemożliwić Ci jego zamknięcie lub specjalnie dodają płytki przy Twojej drodze, byś tylko nie mógł jej zakończyć. A później kończysz z miastem na 30 płytek, bo jednak nikomu nie udało się skutecznie Ci przeszkodzić :)
2
Bożyszcze
Kanty57 [ dodano: 11.02.2015 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Dodatek, obok Kupców i Budowniczych, obowiązkowy. Katedry wprowadzają element ryzyka, co zawsze jest mile widziane.

Przyjemnym dodatkiem są płytki z oznaczeniami punktów, przydadzą się do podliczania punktacji. I, oczywiście, dodatkowy komplet meepli dla szóstego gracza jest mile widziany.
2
Łowca
Scamp [ dodano: 02.02.2015 ]
Bardzo dobry dodatek, który urozmaica grę. Można zdobyć dodatkowe punkty ale trzeba uważać aby wszystko zamknąć przed końcem gry bo inaczej nic się nie dostanie. Polecam wszystkim którzy chcą urozmaicić sobie podstawkę i są spragnieni nowych strategii :)
0
Msdraziel [ dodano: 11.01.2015 ]
Super dodatek, jeden z lepszych. Brać i grać
0
Marzyciel
BlazejG [ dodano: 18.12.2014 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Dobre uzupełnienie do podstawki. Wydłuża czas gry i dodaje parę nowych zasad, ale są one proste i przejrzyste. Duże pionki pozwalają na ciekawe zagrywki.
3
adalberto [ dodano: 14.12.2014 ]
Podobnie jak kupcy i budowniczowie dodatek który w niewielki sposób wpływa na charakter rozgrywki. Mamy dodatkowe płytki a nasze drogi i miasta mogą być wyżej punktowane. Moim zdaniem to dodatek dla tych którym podoba się podstawowa gra i chcieli by wydłużyć rozgrywkę (Należy jednak powiedzieć, że jakieś 3 dodatki na raz to max). Jeden z częściej wybieranych przez nas dodatków.
1
Poszukiwacz
Komix [ dodano: 17.11.2014 ]
Bardzo dobry dodatek do rewelacyjnej, bardzo prostej gry dla całej rodziny. Oprócz nowych płytek terenu dodatek wprowadza nowego dużego pionka oraz zestaw pionków dla szóstego gracza. Karczmy i katedry sprawiają, że gra staje się bardziej wymagająca, niezamknięte miasta czy drogi nie przynoszą punktów. Polecam.
4
Pacza [ dodano: 15.11.2014 ]
Dodatek u mnie na pewno w pierwszej 4. Oprócz nowych płytek dostajemy też nowe możliwości zwiększania swoich zasobów punktowych. Dzięki karczmą i katedrom trakty i miasta stają się jeszcze większym łakomym kąskiem i dla ich budowniczych i dla przeciwników gdyż powiększenie punktów za nie może decydować o zwycięstwie. Dodatkowo fajnym pomysłem są płytki z oznaczeniem 50 i 100pkt co eliminuje pomyłki kto i ile razy przeszedł planszę punktową. No i wisienka na torcie czyli dodatkowy zestaw pionków dla 6 gracza!
1
Tajemniczy Mikołaj
Zack [ dodano: 04.11.2014 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Jeden z najważniejszych i podstawowych dodatków do "Carcassonne". Nie zmienia rozgrywki diametralnie, ale wprowadza istotne elementy urozmaicające. Jednym słowem - nie trzeba się uczyć wielu nowych zasad, a rozgrywka zyskuje na świeżości. Plusem jest możliwość dołączenia szóstego gracza.
5
Miejscowy
Paola13 [ dodano: 19.10.2014 ]
obok dodatku "kupcy i budowniczowie" drugi obowiązkowy i ulubiony dodatek do Carcassonne! Dzięki dodatkowym kafelkom wydłuża nieco rozgrywkę, a dodatkowo jeszcze trochę ją urozmaica wprowadzając katedry, karczmy i dużego pionka.
Polecam fanom podstawki!
5
Tanari [ dodano: 07.10.2014 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Fajne rozszerzenie. Wprowadza nowe płytki terenu i nowego pionka. Ciekawy sposób na rozwinięcie podstawowej gry. Użytkownikom Carcassonne na pewno przypadnie do gustu. Jedynym minusem jest znaczne wydłużenie czasu rozgrywki - zwłaszcza jeśli dodatków jest więcej. Polecam, fajna zabawa.
4
Maclis [ dodano: 01.08.2014 ]
Ten dodatek warto sobie kupić jako pierwszy. Dodaje płytki punktacji, które są bardzo pomocne przy podliczaniu punktów. Ale przede wszystkim dodaje 18 nowych kafelków, a na części z nich są umieszczone karczmy i katedry. Zachęcają one, do walki o już zajęte drogi i miasta. Szkoda, że katedry są tylko 2... . Duży pionek również jest bardzo fajny, bo również zachęca do zdobycia już zajętego miasta lub innego obszaru. Ogólnie wszystkie elementy wprowadzone przez dodatek są bardzo dobre, a do tego jeszcze mamy zestaw pionów dla szóstego gracza.
5/5
2
Poeta [ dodano: 02.07.2014 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Karczmy i Katedry to kolejny z dodatków do Carcassonne, który mamy w kolekcji. Moja żona jest wielka fanką tej gry i ten dodatek bardzo polubiła. Zasada działania jest prosta - wszystko albo nic. Dzięki temu dodatkowi jest trochę więcej rywalizacji, bo dołożenie karczmy do długiej drogi przeciwnika albo katedry do miasta wpływa na zmianę punktacji końcowej. Nie polecam osobom wrażliwym, obrażającym się za tego typu zagrania :)
2
Szczęściarz
Tyrkin [ dodano: 23.06.2014 ]
Fajny dodatek. W końcu coś, co zmusza graczy do kończenia już zbudowanych dróg :) Nie ma więcej argumentów typu ,,mogę tej drogi nie skończyć, i tak każda płytka warta jest jeden punkt" :) Dodatek wprowadza nowe płytki a tym samym więcej zabawy i radości do Carcassonne, czego my (jako fani tejże gry) oczekujemy :) Jak dla mnie wart kupienia :)
2
Miejscowy
Wrzoskoowna [ dodano: 23.06.2014 ]
Mniejsza interakcja, niż w przypadku budowniczych. Mimo wszystko, drugi obowiązkowy dodatek do Carcassonne. Budowanie większych zamków z katedrami to teraz nie lada wyzwanie...
1
Pionier
Neralgert [ dodano: 29.05.2014 ]
W porównaniu dodatkiem z budowniczymi, ten nie wnosi już tyle. Dzięki karczmie bardziej opłaca się inwestować w drogi. Katedry fajne. Szkoda, ze ich tak mało. Znów mało elementów, a za cenę dodatku można znaleźć inną samodzielną grę - choć pewnie nie tak grywalną.,
1
Trendsetter
Mickq13 [ dodano: 28.05.2014 ]
Absolutnie konieczne rozszerzenie gry - duży meepel potrafi namieszać, zwiększenie kombinacji podczas "bitew o miasta", złośliwe kafle Katedr podnoszą współczynnik negatywnej interakcji na nowy poziom. Rewelka
5
Bożyszcze
Xjustx [ dodano: 26.05.2014 ]
Jeden z 2 najlepszych dodatków do Carcassonne (obok Kupcy i Budowniczowie).

Na szczególną uwagę zasługują nowości zwiększające negatywną interację takie jak:
- katedry, które świetnie sprawdzają się do pozbawiania przeciwników punktów za duże niezamknięte miasta.
- duże pionki znacznie ułatwiające przejmowanie miast, łąk czy dróg
4
Weteran
Mad Pablo [ dodano: 21.05.2014 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Jest to jeden z tych dodatków do Carcassonne, który powinien być obowiązkowo dodawany do każdego zamówienia podstawki. Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie już możliwości grania bez niego. Dodatkowe zasady świetnie współgrają z podstawowymi a dodatkowe kafelki bardzo ułatwiają dokończenie rozgrzebanej budowli.
1
Edelbert [ dodano: 19.05.2014 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Mój pierwszy dodatek do Carcassone -nie zawiodłem się. Dodatek nieprzekombinoway - nowe zasady nie wywracają mechaniki gry do góry nogami, lecz wzbogacaja ja, dodajac nowy wymiar (pojawia sie element ryzyka zwiazany z ew. nieskonczeniem drogi z karczma/miasta z katedra - oraz dylematy, czy dalej robudowywac, liczac na nabicie punktów, czy moze jednak konczyc...). Dodatkowym atutem jest spora liczba "zwyklych" (tj. niezwiązanych z nowymi regulami) kafelkow, ktore pozwolaja na konczenie budowli, ktore do tej pory nie mogly byc skonczone

Polecam
1
Miłośnik
Elessar11 [ dodano: 19.05.2014 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Bardzo ważny dodatek do Carcassonne - wręcz stwierdziłbym, że najlepszy jak do tej pory. Dodatkowe meeple dla 6-go gracza, oraz nowy duży ludzik dla każdego gracza. Płytki 50, 100 punktów - dla mnie w szczególności potrzebne, gdyż na obecną chwile gdy posiadam kilka dodatków, to rozgrywki kończą mi się punktacją w granicach 150-250 punktów. Najważniejsze jednak są nowe płytki terenu ułatwiające pozamykanie dziur w które nie mogliśmy wpasować kafelków z podstawowej wersji gry. Kafelki z dodatków Carcassonne mają grafikę pomagającą nam oddzielić je od podstawowych kafelków. Problem jedynie napotkałem z samym opakowaniem - jeśli szykujesz się do zakupu kilku dodatków. Wiedz, że jak na razie wszystkie kafelki, instrukcje i inne bajery z dodatków (oprócz dodatków katapulta i wieża, których nie posiadam) mieszczą mi się w podstawowym pudełku, a pozostałe pudełka ze względu, że za nie zapłaciłem i są bardzo dobrej jakości, zabierają mi jak na razie przestrzeń w szafie.
4
Wojtolino [ dodano: 27.04.2014 ]
Nie wnosi jakoś specjalnie dużo, ale pojawia się w nim trochę ciekawych kafelków, element ryzyka (tytułowe karczmy i katedry), a także duży pionek, który zwiększa chęć rywalizacji w graczach. Pomyślany, nie jest przegięty, zupełnie przyzwoity, warto mieć, zwłaszcza w połączeniu z Kupcami i Budowniczymi. 4/5.
3
Małgorzata Głuch [ dodano: 19.01.2014 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Bardzo dobry dodatek, zawiera żetony pomagające w liczeniu punktów i nowe ciekawe żetony miejsc. Tworzy się więcej zamkniętych obszarów dla chłopów, co pozwala uniknąć walki między nimi, natomiast katedry trochę utrudniają rozgrywkę.
2
Agnieszka Mżyk [ dodano: 14.12.2013 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Rozszerzenie na pewno urozmaica grę, zwłaszcza, że są tam pewne nowe nowe zasady, np. za nieukończone miasto z katedrą nie otrzymuje się punktów - czasem to boli na koniec gry, ale nie zmienia faktu, że gra z tym dodatkiem jest ciekawsza :)
2
Piotr Kowalski [ dodano: 01.12.2013 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Bardzo ciekawa pozycja w dodatkach do podstawki. Katedra potrafi niezle popsuc....ale dobrze zagrana, wygrywa gre!
2
Ula [ dodano: 11.04.2013 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Bardzo ciekawy dodatek, urozmaica podstawową grę. Praktycznie my już na stałe je połączyliśmy i nie gramy w wersję bez dodatków. Generalnie jestem bardzo zadowolona z tego dodatku. Dzięki nowym płytkom powstaje o wiele więcej łączek, co ciekawie wpływa na końcową punktację,
2
Ady [ dodano: 09.12.2012 ]
Zakupione dla rodziny po wielu grach w podstawkę. Bardzo fajne rozszerzenie, urozmaicające i jeszcze bardziej przedłużające żywotność Carcassonne.Nie uważam, by to był mus kupować od razu z podstawką, ponieważ sama podstawka wystarcza na naprawdę wiele godzin grania. Ten dodatek jest naturalnym następnikiem dla wszystkich, którzy się wkręcili w kafelki :)
2
Magda [ dodano: 28.11.2012 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Kolejny must have dla fanów Carcassonne. Jego główną zaleta jest możliwość wprowadzenia do gry kolejnego gracza. I znowu musimy się trochę bardziej nagłówkować niż grając tylko podstawką, aby obrana strategia przyniosła nam punkty.
3
Tester
Artur Lemański [ dodano: 19.08.2012 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Dodatek wręcz wymagany do Carcassonne. Urozmaica rozgrywkę i pozwala na zmianę strategii grania.
2
Tester
Artur Lemański [ dodano: 20.04.2012 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
W Carcassonne nigdy dość kolejnych kafelków. Także i ten dodatek świetnie wpisuje się w rozbudowywanie planszy. Karczmy i katedry wprowadzają dodatkowe opcje strategiczne, zwłaszcza jeśli gracze grają mniej towarzysko, a bardziej agresywnie.
1
Rafał Gruszka [ dodano: 11.04.2012 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Dodatek genialny, dający sporo możliwości wygrania rzutem na matę.
Karczmy proste i rewelacyjne, katedry potrafiące zirytować, ale przy dobrym planowaniu wygrywa się kładąc jedne kafelek ;)
1
Weteran
Louve [ dodano: 08.04.2012 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Karczmy i katedry sprawiają, że teraz bardziej istotnym staje się ukończenie danego traktu czy miasta. Moim zdaniem to bardzo dobry dodatek, który czyni grę nieco bardziej urozmaiconą. Duży, "podwójny" ludzik to też ciekawy patent, chociaż przyznam, że w naszym gronie rzadko przynosił istotne zmiany w rozgrywce.

Dodatkowe płytki do liczenia punktów są zdecydowanie przydatne, zwłaszcza, że nieraz okrąża się planszę punktacji po 3, a nawet 4 razy.

Dodatek godny polecenia :-)
2
Mateusz Piechota [ dodano: 02.04.2012 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Jeden z dwóch najlepszych dodatków do Carcassonna. Praktycznie same zalety: urozmaicenie w budowaniu dróg, więcej kafelków, nowe (podwójnie punktowane) ludziki.

Dodatkowo Rebel jak zwykle szybki w dostarczeniu towaru.
1
Ranny Ptaszek
Vahen [ dodano: 31.03.2012 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Dodatek kupiłam razem z podstawową wersją, od razu zakładając, że będzie nas grać więcej. Polecam wszystkim, którzy mają liczną rodzinę lub spore grono przyjaciół - szósty zestaw pionków!

Gra jest dobra również do rozgrywki w kilkanaście osób - podzieliliśmy się na zespoły po 2, co wprowadziło dodatkowo element dyskusji między parami (duża wesołość przy różnicy zdań, gdzie umieścić klocek i kogo na nim postawić).

Bardzo dobrym rozwiązaniem są dodatkowe płytki punktacji, 50 i 100 - w czasie burzliwej rozgrywki mało kto byłby w stanie zapamiętać ilość przejść przez pole startowe.

Gra (podobnie jak podstawa) wykonana solidnie i chyba nie do zdarcia :)
2
Karol Kozlowski [ dodano: 26.03.2012 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Bardzo fajny dodatek do bardzo fajnej gry.
Tytułowe karczmy i katedry zwiększają opłacalność miast i dróg przy których się znajdują, lecz zwiększają jednocześnie ryzyko związane z ich nieukończeniem (0 punktów za całość) mogą służyć jako przysłowiowe świnie które się podrzuci przeciwnikowi.
Dodatkowy duży pionek ma również duży potencjał uprzykżania życia innym graczom gdy ktoś "podczepi się" do obiektu drugiego gracza właśnie dużym pionkiem.
Ogólnie bardzo dobry dodatek.
2
Krzysztof Janiak [ dodano: 15.03.2012 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Dobry dodatek. Wprowadza trochę zamieszania w budowę dróg - ich ukończenie może mieć znaczenie oraz dodaje odrobinę ryzyka w budowanie miast. Duży pionek pozwala na skuteczniejsze "ataki" na konstrukcje współgraczy. Gra zdecydowanie zyskuje na atrakcyjności.
1
Paweł Przybyszewski [ dodano: 21.02.2012 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Bardzo fajny dodatek, dzięki któremu mogliśmy zagrać pełną ekipą (w 6 osób), dzięki karczmom i katedrom można łatwo zwiększyć sobie ilość punktów, ale również podłożyć komuś "świnię" :) Polecam!
1
Łowca
Maciej Kleszczewski [ dodano: 08.02.2012 ]
Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji
Dla mnie przeciętny dodatek. Pozytywy to dodatkowe płytki, zestaw dla 6 gracza i katedry. Duże pionki oraz karczmy średnio przypadły do gustu.
1
Boardmaster
Mickey [ dodano: 01.02.2012 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Obowiązkowy dodatek. Powinien być w podstawce. Za drogi.
1
Stanisław Szombara [ dodano: 28.12.2011 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Obowiązkowy dodatek dla posiadaczy gry. Bez niego gra jest o wiele uboższa. Jak każdy dodatek do Carcassonne cena jest duża ale w przypadku karczm i katedr stosunek cena/co w środku jest najlepszy. W większości gier jakie rozegrałem katedra była dokładana do miasta innego gracza - jako przysłowiowy gwóźdź do trumny.
1
Łowca
Grzegorz Kobylec [ dodano: 21.10.2011 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Bardzo przydatny dodatek i jeden z pierwszych w jaki należy się zaopatrzyć ze względu na DUŻE pionki które bardzo poważnie wpływają na strategię w trakcie rozgrywki.
1
WK [ dodano: 14.10.2011 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Dodatek bardzo miły, prodty i przyjemny.

Dostajemy dodatkowego ludzika- wielkoluda, którego wykładamy w ten sam sposób jak pozostałych, z tą zasadniczą różnicą, że w wyścigach o posiadanie dominacji na łące/drodze/ w mieście liczy się ona jako dwóch poddanych. Jest więc idealny do przejmowania włości rywali.

Poza wielkoludem mamy 2 dodatkowe zasady związane z kafelkami terenu (tytułowe Karczmy i Katedry)
-droga, przy której znajduje się karczma w momencie zamknięcia punktowana jest podwójnie, ale uwaga! Jeżeli do końca gry nie zostanie zamknięta gracz w ogóle nie otrzymuje za nią punktów!
-miasto, do którego dołączymy katedrę (kafelek z 4 bokami miejskimi) punktowane jest 3 punkty za każdy kafelek i 3 punkty za każdą tarczę (zamiast 2)- jednak również całe miasto warte jest 0 punktów jeżeli nie zostanie zamknięte do końca rozgrywki.

Na koniec jeden minus- wszystkie dodatki wydłużają czas rozgrywki- jedną z najmocniejszych stron Carrcassone
0
Game Master
Godunow [ dodano: 21.06.2011 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Dodatek nieco gorszy niż kupcy i budowniczowie - najważniejsze w nim są dla mnie dodatkowe żetony wydłużające czas gry. Dodatkowe reguły nie zmieniają dużo. Owszem zwiększa się waga "zamykania" przeciwnikowi miast - i bardzo dobrze - jednak w "Kupcach" nieco bardziej odczułem rozszerzenie reguł.
0
Dominika Stępień [ dodano: 26.05.2011 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Ciekawe rozszerzenie, zdecydowanie podnosi poziom emocji podczas gry (uda się zamknąć to miasto, czy się nie uda?); szkoda, że znajdują się w nim jedynie dwa klocki katedry - to trochę mało, jeśli w grze uczestniczy więcej osób.
1
Wagnard [ dodano: 22.05.2011 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Dodatek, który wraz z rzeką i Kupcami zmienia oblicze gry, a przy okazji nadal zachowuje ona swoją prostotę.
0
Piotr Markowicz [ dodano: 06.04.2011 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Świetny dodatek. Razem z Rzeką i Kupcami niezbędny do rozgrywki. Z tymi trzema dodatkami ta gra zupełnie zmienia swój wyraz. Właściwie po zakupie tych dodatków nie wyobrażam sobie gry w sama podstawkę.
0
Piotr [ dodano: 29.03.2011 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Karczmy i Katedry zwiększają wachlarz możliwości gry. Trzeba uważać, ponieważ zarówno katedry, jak i karczmy mogą nie tylko podnieść zdobycz punktową, ale także ją wyzerować. Kłopot sprawia dodatkowy, duży pionek podwajający zdobyte punkty. Należy wprowadzić swój własny regulamin jego używania, ponieważ jego nadużywanie psuje grę. Rozegraliśmy już sporo partii, dodatek sprawdzony, polecam.
0
Jacek Nojszewski [ dodano: 04.03.2011 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Kierując się opiniami bardziej doświadczonych graczy, kopiłem ten dodatek do podstawowej wersji.Razem z rzeką tworzy bardzo udany zestaw dodatkow. Graz zyskała na miodności :) i rozgrywka stała się jeszcze bardziej ciekawa. Polecam :)
0
Tomasz [ dodano: 03.03.2011 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Polecam ten dodatek. Przede wszystkim umożliwia zabawę 6 osobom + wprowadza nowe mechanizmy do gry.
0
dodaj swój komentarz
© 2003-2019 REBEL.pl
sklep@rebel.pl