Komentarze do produktu: Dominion - Róg Obfitości (edycja polska)

Drugi dodatek do Dominiona


Łowca
Mactronius [ dodano: 03.12.2014 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Solidna pozycja, które pozwala urozmaicić rozrywki, gdy komuś już się znudzą rozgrywki podstawowymi kartami w Dominion. Wprowadza, więcej interakcji, czyli coś co w budowaniu talii fajnie się sprawdza. Jeśli doliczyć, że produkt znajduje się w planszówkowej okazji to można by było nawet pokusić się o wyższą ocenę ;)
0
P4C [ dodano: 12.11.2014 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Bardzo fajny dodatek zwiększający grywalność.
Testowany z Dominion: Intryga.
Największy PLUS to postawienie na zróżnicowanie kart w talii gracza co owocuje ciekawszymi partiami.
Zakupiłem za 30zł i za tą cenę jest idealny. Jednak myślę, że zawartość opakowania to maksymalnie 50zł. Powyżej bym się zastanowił nad zakupem.
2
KrzysiekKK [ dodano: 25.07.2014 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Dodatek, który dodaje nowe możliwości, czyli jak ktoś potrzebuje ubogacenia gry podstawowej - obojętnie, której z dwóch.
0
Gibo [ dodano: 23.05.2014 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Świetny dodatek do świetnej gry.
1
Nocny Marek
Leser [ dodano: 18.05.2014 ]
Trzeci i zapewne niestety ostatni tytuł z serii Dominiona wydany po polsku. Dodać należy, że niestety nie wydany z pełną starannością - dwie karty musiały zostać poddane erracie.

Jeśli chodzi o grywalność, to Róg obfitości jest dobrym, acz nie rewolucyjnym rozwinięciem. Karty zwykle premiują różnorodność, niektóre jednak nadadzą się w niemal każdym zestawie (Błazen, Turniej Rycerski).

Grafiki stoją na zdecydowanie równiejszym poziomie niż ma to miejsce w podstawce i w Intrydze.

Polecam, zwłaszcza, że cena jest śmiesznie niska.
0
Niniel [ dodano: 11.05.2014 ]
Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji
Duży minus daję za słabo przetłumaczone karty (kilka z nich jest ciężko zinterpetować).Tak poz tym dla mnie samej każdy dodatek do Dominiona jest wart zakupu, ponieważ sama jest dużą fanką tej gry ;)
0
MatthewRock [ dodano: 08.05.2014 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Nie jest idealny - kilka baboli w instrukcji zmusza do sprawdzenia erraty w internecie, sam dodatek nie rzuca się w oczy - ale jest na tyle ciekawy, że za tą cenę(30zł) warto kupić. Gdyby kosztował trochę więcej - może niekoniecznie... Grałem jako podstawkę stosując Dominion: Intryga.
0
Jan [ dodano: 15.02.2014 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Dodatek daje dużo nowych możliwości. Przy tej cenie aż żal nie kupić.
1
Piotr Palica [ dodano: 23.01.2014 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Gra bardzo ładnie wydana, w której trzeba się nakombinować, idealna na 2-3 szybkie rozrywki w okolicach 30 min .
0
Szymon Rębacz [ dodano: 06.01.2014 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Świetny dodatek, nowe karty, trochę nowych zasad i niestety trochę błędów w instrukcji :) dodatek zmienia rozgrywkę pozwala tworzyć nowe comba i tworzy nowe warunki wygranej. Zdecydowanie odświeża grę, która zdążyła się trochę znudzić.
0
Przemysław Grządziel [ dodano: 27.12.2013 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Podstawowy "Dominion" to sam w sobie mistrzostwo świata. To gra, która mi i moim znajomym jeszcze się nie znudziła. Szkoda, że jest to jedyny dodatek wydany po polsku - za brak wsparcia dla tej mega grywalnej i popularnej gry wydawnictwu Bard należy się szkolna dwója, ale o tym już pisałem w komentarzu pod "Dominion. Rozdarte królestwo". "Róg obfitości" wzbogaca podstawową wersję gry o ciekawe karty, które można dowolnie łączyć z "podstawką". Ale mam zastrzeżenia do tłumaczenia niektórych kart i samej instrukcji. Trochę nie wykorzystano potencjału karty "Turniej rycerski". Według mnie "turniej" to wyzwanie, w którym ryzykujesz - możesz coś wygrać bądź stracić. A tutaj, bez względu na to czy gracz spełni w całości albo częściowo pewne warunki (lub ich nie spełni) to i tak jest wygranym w turnieju (zyskuje mniej lub więcej ale zawsze zyskuje). Trochę zmodyfikowaliśmy tę kartę, by gracz nią zagrywający zyskiwał gdy spełni wszystkie warunki ale w przypadku, gdy wyzwie kogoś do "pojedynku" ryzykuje, że coś straci lub zyska jego przeciwnik.
3
Adam Szymkiewicz [ dodano: 21.10.2013 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Super dodatek! Bardzo urozmaica dotychczasową rozgrywkę w dominion. Przyznam się, że po wieeeeelu partiach w Dominion troszkę mi się zaczeła gra nużyć. Karty z tego dodatku sprawiają, że znow chce się grać, bo gra stała się troszeczkę inna, doszły nowe sposoby na odniesienie zwycięstwa. W sam raz na odświeżenie spojrzenia na Dominion :)
1
Dawid Wrona [ dodano: 26.08.2013 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Dodatek zdecydowanie odświeżający rozgrywkę w Dominiona.
Byłaby 5 gdyby nie błędy w instrukcji i na kartach
1
Yuitz [ dodano: 27.07.2013 ]
Nie ma to jak samemu sobie odpisać :) dopiero w przykładowej turze w manualu doczytałem, że za każdą inna karta to jest dodatkowa 1 moneta, czyli za 5 różnych kart, bierzesz kartę wartą max. 5 etc.
0
Yuitz [ dodano: 27.07.2013 ]
Generalnie - cała gra to dla mnie 4-5. Super jako luźna gierka, bez napinki - świetna mechanika i szybkość partii przyćmiewa minusy.

Ale mam pewien problem: chodzi o kartę "Róg obfitości" z dodatku o tym samym tytule. Nie do końca rozumiem jej sens, mianowicie:
"Nie produkuje ona żadnych monet do wydania, jednak w chwili zagrania dodajesz kartę kosztującą do 1 (miedziak) za każdą kartę o innym tytule, jaką masz aktualnie w grze."

Z tego co zauważyłem to mogę jedynie kupić inne miedziaki, które de facto są warte 0 - nie mam żadnych kart wartych 1 monetę w grze.
Czyli - jak mam 5 różnych kart w grze, to mogę dobrać z zapasów 5 kart o maksymalnym koszcie 1 moneta na sztukę? Czy się mylę?
Bardziej logiczne było by "+1 złota w fazie kupna za każdą inną kartę w grze".
0
Wawrzyniec Kościelniak [ dodano: 01.07.2013 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Dobry dodatek do Dominiona

Zawiera oczywiście dodatkowe karty królestwa (jednak wymaga posiadania kart skarbów /zwycięstwa z podstawki /intrygi /zestawu startowego).
Nie wszystkie jednak przypadły mi do gustu. Przykładem jest karta turnieju, którą niektórzy uwielbiają a inni nie znoszą.

Jeżeli szukasz dodatku do Dominiona polecałbym jednak zacząć od "dużych" dodatków (intryga, prosperity, seaside czy dark ages), mimo to dodatek daje radę.
1
Kajetan Kawecki [ dodano: 30.05.2013 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Czego oczekują gracze po dodatku do swojej ulubionej gry?
Urozmaicenia!
"Róg obfitości" to wspaniale przygotowany produkt idealnie dostosowany do potrzeb graczy. Więcej interakcji, więcej możliwości, nowe strategie prowadzące do zwycięstwa.

Nie mogę się doczekać by wypróbować w grze nowe karty królestwa, wprowadzone z tym dodatkiem, jednak już teraz jestem pewien, że gra zrobi się o wiele ciekawsza.

Wykonanie również na +! Karty mieszczą się w przygotowanych przegródkach nawet po włożeniu w koszulki, czego nie można powiedzieć o podstawce. Widać producent odrobił lekcje.

Rebel jak zwykle spisał się z dostawą na medal.
1
Szczęściarz
ANDRZEJ K [ dodano: 06.05.2013 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Bardzo dobre rozszerzenie do gry która wciągnęła mnie i znajome grono planszówkowe. dodatkowe karty urozmaicają rozgrywkę. szkoda tylko że tych rozszerzeń do Dominiona jest tak mało w wersji polskojęzycznej :(
2
Joanna Piecek [ dodano: 19.04.2013 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Ten dodatek musi mieć obowiązkowo każdy fan Dominiona, a juz zwłaszcza za tę cenę (49zł) i to z Kasztelem :)
Turniej wnosi powiew świerzości do określonych raz a dobrze zasad Dominiona (choć mnie akurat nie zachwyca). A z kart królestwa - najbardziej podoba mi się Błazen - zmuszasz przeciwników do odrzucenia na śmietnik karty - jeśli będzie to karta zwycięstwa, to dostaja w zamian klątwę, a jeśli inna karta - to Ty możesz wziąć kopię tej karty dla siebie! Blazen najczęściej ląduje u nas na stole, nawet jak gramy w Rozdarte Królestwo i/lub Intrygę.
3
Wojciech [ dodano: 11.03.2013 ]
Jak dla mnie jest to na razie najlepszy dodatek do Dominion'a. Zawsze w tej grze denerwowała mnie sekwencja typu wioska->wioska->wioska i tak w nieskończoność więc zasady nagradzające różnorodność talii po prostu spadły mi z nieba. Genialny pomysł z turniejem rycerskim i nagrodami. Świetne grafiki- zwłaszcza błazen jest mistrzowski. No i cena, w porównaniu do poprzednich części jest niska (choć i kart mniej). Polecam jako obowiązkową pozycję dla wszystkich fanów Dominion'a.
0
Monika Puźniakowska [ dodano: 18.01.2013 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Dodatek bardzo fajnie urozmaicający rozgrywkę. Karty nie różnią sie jakościowo od podstawki, chociaż jak dla mnie pudełko mogłoby być trochę mniejsze :wink: Ogólnie warto kupić, aby odnowić grywalność Dominiona.
3
Krzysiek Lewandowski [ dodano: 07.01.2013 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Sporo dodatkowych kart, które sprawiają, że rozgrywka jest bardziej atrakcyjna, ale też kilka takich, dla których zastosowania nie znalazłem. Produkt warty zakupienia, jeśli Dominion zaczyna Ci się nudzić - gra dostanie nowego kopa :).
1
barry [ dodano: 13.11.2012 ]
Posiadam ten dodatek i oceniam go na 4 w skali 5. Na pewno nie jest to najlepszy dodatek do Dominiona, jednak ze względu na liczbę dodatków w języku polskim marudzenie nie jest tu wskazane. Dochodzą karty nagród (dodawane przez kartę Turniej Rycerski). Jednak nie zawsze ta strategia wypala a jak wypali to często gra już się kończy.
Warto dodać, że nowe karty, szczególnie Cyganka, wydłużają rozgrywkę. Inne, takie jak Błazen, potrafią uprzykrzyć życie przeciwnikowi, lub dodać nam jakąś mocną kartę. Dodatek klimatyczny, szczególnie dla tych którzy mieszkają na wsi i mają kontakt z rolnictwem. Przy odrobinie wyobraźnie przeniesiecie się w świat żniw, farm, menażerii oraz jesiennego odpoczynku po zbiorach.
Dla fanów pozycja praktycznie obowiązkowa. Dla reszty urozmaicenie. Ja polecam i czekam na resztę dodatków w języku polskim.
0
Tester
Artur Lemański [ dodano: 19.08.2012 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Świetny dodatek, bardzo grywalny i urozmaicający rozgrywkę:) dla fanów Dominiona - pozycja wręcz obowiązkowa.
0
Joanna [ dodano: 18.06.2012 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Róg Obfitości to kolejny świetny dodatek do Dominiona. Ale jeszcze nie spotkałam się ze złym dodatkiem do tej gry :) Polecam wszystkim.
1
Tomasz [ dodano: 17.03.2012 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Dla wszystkich którym znudziła się podstawka to jest to obowiązkowy dodatek, daj to masę nowych zestawień, teraz w każdej grze wykorzystujemy karty dodatku.
Polecam.
0
Krzysztof Kwolek [ dodano: 23.02.2012 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Dodatek dobry, choć nie jest niezbędny dla graczy. Na pewno urozmaica rozgrywkę. Doszły karty Skarbu - nagrody, choć w moich rozgrywkach nie miały kolosalnego znaczenia, gdyż rozgrywki były na ukończeniu w momencie możliwości zdobycia tych kart.
Tonacja ilustracji - ciemna, powiedziałbym mroczna, choć nie ma na rysunkach potworów. Jednak widać różnicę w stosunku do podstawki.
Cena za dodatek nie jest wysoka, więc uważam, że dla miłośników Dominiona produkt wart nabycia.
1
WK [ dodano: 14.10.2011 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Dodatek wnosi oczywiście dodatkowe karty królestwa.

Karty w większości poza zwykłymi bonusami (+1 tego, +2 tamtego) ma instrukcje specjalne stawiające głównie na różnorodność naszej talii. Niektóre są dość ciekawe (np karta zwycięstwa warta 2VP za każde pełne pięć różnie nazywających się kart w naszej talii) a niektóre przegięte (np turniej- w mojej opinii karta wywraca grę do góry kołami).

Dla fanów serii pozycja "obowiązkowa"- dodatkowy kart nigdy dosyć. Mniej zdecydowanym polecałbym raczej Intrygę, Seaside bądź (mój ulubiony dodatek) Prosperity.

Miły prezent w postaci promo-karty- Kasztelu (Walled Village)
0
dodaj swój komentarz
© 2003-2019 REBEL.pl
sklep@rebel.pl