Komentarze do produktu: Carcassonne: Hrabia, Król i Rzeka (edycja polska)

6 rozszerzenie


Maycia [ dodano: 15.04.2016 ]
Przyjemny dodatek do super gry. Stanowczo polecam. Każdy dodatek urozmaica i mocno zmienia rozgrywkę. Chyba jeden z fajniejszych dodatków. Rozgrywka z królem i rabusiami mocno urozmaica grę i dodaje ogromną ilość punktów na koniec podczas podliczania.
0
Poliglota
Maxio1982 [ dodano: 10.03.2016 ]
2/5 OCENA. " Carcassonne - Hrabia, Król i Rzeka " - to zbiór dodatków nierównych, gdzie obok naprawdę ciekawych rozwiązań znacznie urozmaicających zabawę, znajdziemy mało grywalne elementy o zmarnowanym potencjale. Nie zachęca też istotna wpadka produkcyjna, związana z rewersami płytek.
Istnieje zatem przynajmniej kilka dodatków do Carcassonne stojących na dużo wyższym poziomie i to po nie warto sięgnąć najpierw.
1
Informator
Wazka [ dodano: 18.02.2016 ]
Najlepsza jest rzeka, a to właściwie i bez jakiegoś niesamowitego zmienienia, czy urozmaicenia zasad. Hrabia jest właściwie bezużyteczny. Ogółem taki sobie ten dodatek.
0
Jaco6913 [ dodano: 07.10.2015 ]
przyjemny dodatek do podstawki, który uprzyjemni i odświeży gre na nowo :)
0
Magister
Matiwan [ dodano: 07.09.2015 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Bardzo ciekawy dodatek, dodaje kolejne kafelki planszy i rozbudowuje rozgrywkę.

Główny zarzut to rzadkość grania we wszystkie opcje przez niego oferowane. Sam pomysł rzeki bardzo fajny.
1
kallak [ dodano: 01.09.2015 ]
Rzeka II która jest w tym dodatku to dodatek który zawsze włączamy do puli kafli przygotowując się do rozrywki.
Z kolegi Król i rabuś to fajny mini-dodatek, w niczym nie przeszkadza a dodaje niejako przy okazji mozliwosc zdobycia dodatkowych punktów.
Dodatek Hrabia natomiast praktycznie mógłby nie istnieć - spodziewałem się czegoś lepszego.
0
Dorota [ dodano: 24.07.2015 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Nie będę oryginalna, jeśli napiszę, że głównym powodem jego nabycia była chęć rozbudowania Rzeki I Rzeką II. Ładnie to wygląda.
1
Hania [ dodano: 07.05.2015 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Polecam ten dodatek ze względu na rzekę. Zmienia się sposób rozpoczynania gry.
1
Marzyciel
Lopez760 [ dodano: 21.03.2015 ]
Oceniam produkt na: 2 - raczej słaby
Nie rozumiem tego dodatku, w zasadzie w ogóle z nim nie gram. Na półce ładnie wygląda kolekcja wszystkich rozszerzeń ale do gry raczej się nie nadaje. Zasady skomplikowane - gra przez to traci. Może jak ktoś mi to dobrze wytłumaczy to zmienię zdanie. Na razie nie polecam :(
0
Łowca
Scamp [ dodano: 02.02.2015 ]
Polecam ten dodatek, wprowadza wiele ciekawych zmian do mechaniki gry. Dodatek szczególnie dobry dla ludzi, którym już się trochę przejadło granie w Carcassonne. Ciekawe rozwiązanie z budową największego miasta i drogi co podnosi dodatkowo akcję gry :)
1
Mondai [ dodano: 02.01.2015 ]
Spore rozszerzenie, które wprowadza sporo zmian do rozgrywki. Ciekawe jest ułożenie startowe, przez które powiększa nam się obszar do grania i dokładania płytek. Król i książę złodziei wprowadzają do gry interesujący element ryzyka; tworząc/przebijając stworzone już największe miasto/drogę, musimy liczyć się z tym, że możemy nie skończyć danej budowy przed końcem rozgrywki, co może skutkować zmarnowanymi ruchami. Ciekawe i warte polecenia rozszerzenie.
1
Mszczyt [ dodano: 27.10.2014 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Dodatek dla miłośników gry, którym znudziła się gra Carcassone w wersji gołej, podstawowej. Dużo dodatkowych opcji (w porównaniu z innymi dodatkami). Polecam to rozszerzenie.
1
Maclis [ dodano: 12.08.2014 ]
Dodatek wprowadza 4 ciekawe elementy. Najlepszym z nich jest król i złodziej. Przez całą rozgrywkę trwa walka o zbudowanie największego miasta i drogi. Drugim bardzo dobrym elementem jest rzeka. Sprawia, że początek rozgrywki jest ciekawszy. Hrabia jest ciekawy, ale rzadko wykorzystywany, gdyż jest po prostu dziwny. Miejsca kultu działają tak samo jak klasztory, przez co zbyt często trafiają się niepotrzebne kafle z miejscem kultu/ klasztorem. Pojedynki miejsc kultu z klasztorami trafiają się zbyt rzadko (we grze na 2 osoby, na więcej może być trochę lepiej).
Jeśli jesteś fanem Carcassonne, i masz już kilka dodatków to kup ten dodatek. Jeśli nie, to lepiej poszukaj sobie innego, lepszego. 4/5
2
Szczęściarz
Tyrkin [ dodano: 23.06.2014 ]
Dodatek, który zawiera w sobie kilka nowych możliwości. Nie jest to typowe rozszerzenie do podstawki, które dodaje nam po prostu nowe pionki i możliwości w grze. Zamiast tego, Hrabia, król i rzeka wprowadza kilka nowych dodatków, które można ale nie trzeba wprowadzać do gry, a do tego posiada elementy również z innych rozszerzeń, które idealnie łączą się z jej poprzednikami (tj.: wulkan na końcu jednej płytki łączy się z dodatkiem Księżniczka i Smok itp.). Fajne, ciekawe i na pewno warte kupienia :)
1
Pionier
NerAlgert [ dodano: 30.05.2014 ]
Rzeka fajnie urozmaica rozgrywkę - gra inaczej się zaczyna. Innych opcji nie wypróbowaliśmy bo i tak grając z 4 dodatkami gra się bardzo wydłużała. Cena odstrasza. To trochę jak odcinanie sporych kuponów od sukcesu. Zanim kupisz lepiej z kimś zagraj i zobacz czy Ci się spodoba.
1
Miłośnik
Elessar11 [ dodano: 19.05.2014 ]
Grę zakupiłem w Bardzie. Według mnie dodatek tak na (3+). Dodatek daje nam możliwość rozpoczęcia gry z kafelków startowych rzeki zamiast podstawowego kafla startowego. Kafelki z dodatków Carcassonne mają grafikę pomagającą nam oddzielić je od podstawowych kafelków. Całkowicie nie podoba mi się motyw hrabiego. Reszta zasad i rozwiązań jest w miarę grywalna. Ja osobiście gram tylko na zasady "kultu", oraz od czasu do czasu jak reszta domowników chce zaczynamy od rzeki, bo tak jakoś nie ciągnie nas do tych nowych zasad przeprowadzania rozgrywki. Problem jedynie napotkałem z samym opakowaniem - jeśli szykujesz się do zakupu kilku dodatków. Wiedz, że jak na razie wszystkie kafelki, instrukcje i inne bajery z dodatków (oprócz dodatków katapulta i wieża, których nie posiadam) mieszczą mi się w podstawowym pudełku, a pozostałe pudełka ze względu, że za nie zapłaciłem i są bardzo dobrej jakości, zabierają mi jak na razie przestrzeń w szafie.
1
Poliglota
Aniaga [ dodano: 11.05.2014 ]
Dodatek ten przede wszystkim warto mieć dla Rzeki. Odkąd ją mamy nie zaczynamy już gry inaczej jak za jej pomocą - otwarcie gry jest wtedy dużo bardziej interesujące.
3
Informator
ricco [ dodano: 26.02.2014 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Przydatny dodatek. Dokłada kilka dodatkowych zasad utrudniając stosowanie tych samych strategii co w podstawce i urozmaica potyczki. Ważne by nie używać wielu dodatków w jednej rozgrywce. Lepiej żonglować rozszerzeniami.
3
Pionier
Piotr Pomykała [ dodano: 23.12.2013 ]
Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji
Dodatek jak dodatek - wypada raczej słabo na tle pozostałych. Nie korzystamy z niego często, bo wprowadza sporo dodatkowych zasad (bardziej podoba nam się np. księżniczka i smok). Jeśli to jest ostatni brakujący Wam dodatek - warto kupić, aby mieć na podorędziu cały arsenał, jeśli nie - są lepsze dodatki (przynajmniej dla naszej grupy).
3
Pułkownik
Krzysztof Wojdyło [ dodano: 09.12.2013 ]
Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji
Dodatek ciekawy, ale nierówny. Najmocniejszym elementem jest rzeka - dynamizuje ona początek gry i czyni go ciekawszym. Szczególnie w połączeniu ze Smokiem - wtedy mamy fantastyczne combo dla tych, którzy cenią sobie losowość i dramatyzm rozgrywki zamiast misternego planowania o kilka ruchów do przodu.
Hrabia jest, moim zdaniem, dodatkiem całkowicie zbędnym i raczej nie będzie często gościł w naszych rozgrywkach. Jest zbyt przekombinowany.
Król z kolei jest dobry, bo potrafi nieźle zamieszać w końcowych podliczeniu punktów i być tym, który zmieni układ na podium. Nie jest niczym obowiązkowym, ale w moim odczuciu całkiem nieźle wpływa na finał, zmuszając graczy do ambitniejszych kroków.
Gdyby nie Hrabia, dałbym mocną czwórkę, ale z jego powodu tylko 3. Niemniej, jest to i tak sensowniejszy dodatek od np. "Katapulty" czy tej serii miniaturek z kręgami w zbożu.
2
Agata Mączkowska [ dodano: 01.12.2013 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Po zakupieniu BIig Box Carcassonne w Rebel, postanowiliśmy z mężem zakupić dodatek "Hrabia, Król i Rzeka". Głównie dla Rzeki, gdyż graliśmy u znajomych z tym dodatkiem. Stwierdziliśmy, że o wiele ciekawiej się gra, bo Rzeka lekko mąci już na początku, zwłaszcza gdy gra się jeszcze z dodatkiem Smok i Księżniczka. Zdecydowanie Rzekę polecam w 100%, naprawdę warto ją mieć, bo sam początek gry robi się już o niebo ciekawszy.
Jeżeli chodzi o dodatek Król - dzięki niemu tak do końca nie wiadomo, kto zwycięży. Można nim grać do samej podstawy bądź z masą innych dodatków, a i tak urozmaici on końcowe podliczanie punktów i również doda nowego smaczka do gry, gdyż zaczyna się człowiek starać by - albo wybudować największy zamek albo najdłuższą drogę, po czym do końca gry musi uważać, by nie stracić "tytułu". Z mężem używamy tego dodatku praktycznie za każdym razem grając w Carcassonne.
Natomiast Hrabia, według mnie, za dużo mąci i komplikuje życie. Obchodzimy się zdecydowanie bez niego - stąd moja ocena. Niewłaściwie jest zabierać się za ten dodatek późnym wieczorem lub "na szybko", gdyż trzeba mu chwilkę poświęcić, a do tego każe intensywniej myśleć, takie jest moje wrażenie względem tego dodatku.

Ogólnie Rzekę i Króla polecam z czystym sercem, bo są to rewelacyjne dodatki. Zaś Hrabię bym sobie darowała.
3
Joanna [ dodano: 12.04.2013 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
super dodatek, zachęcam do zakupu
0
Magda [ dodano: 07.10.2012 ]
Mam niejednoznaczne zdanie o tym dodatku - Rzeka jest ok, choć w zasadzie nie wprowadza nic szczególnego - po prostu kilka płytek więcej, zasady takie same jak przy zwykłych płytkach tyle, że na obrazku jest rzeka. Król w porządku, choć też jakoś tego nie czuję. A Hrabia jest dla mnie niejasny. W zasadzie grywamy bez Hrabiego, żeby się nie kłócić przy stole :)
0
Wojciech Kałas [ dodano: 12.09.2012 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Tak naprawdę kupiłem ten dodatek dla Rzeki - która urozmaica początek gry i jest tak rzeczywiście. Dodatek Król też jest też ciekawy - premiuje budowniczego największego miasta i najdłuższej drogi. Nie komplikuje rozgrywki ani jej zbytnio nie wydłuża. Natomiast dodatek Hrabia Carcassonne jest bardzo kontrowersyjny. Poprzez możliwość przejęcia cudzego miasta, drogi lub klasztoru pionkiem (zwłaszcza "dużym") przeniesionym z Carcassonne czyni grę bardzo kontaktową (ale też chaotyczną). Do tego możliwość przenoszenia pionków komplikuje zliczanie punktów. Gra z tym dodatkiem bardzo zmienia oblicze gry.Dla mnie - za bardzo.
Wysyłka super szybko. Jak zwykle :).
2
Mateusz Gajek [ dodano: 19.04.2012 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Bardzo fajny dodatek, nie mogę się doczekać kiedy połączę Rzekę, którą kupiłem wcześniej, z Rzeką II dostępną z tym dodatkiem! Produkt polecam serdecznie.
0
Nocny Marek
Paweł [ dodano: 07.03.2012 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Król i rabuś - 4.5 - ewidentnie zachęca do kończenia zarówno dróg jak i miast.
Rzeka II - 5.0 - przyjemne urozmaicenie na początku gry
Hrabia - 3.0 - nieco przekombinowany moim zdaniem
Kult - 4.0 - dodatkowy zastrzyk interakcji między graczami (niektórzy potrafią się obrazić jeśli polegną w starciu i starcą punkty za klasztor/miejsce kultu ;) )
1
dodaj swój komentarz
© 2003-2020 REBEL.pl
sklep@rebel.pl