Komentarze do produktu: Horror w Arkham: Król w Żółci


Tombstone13 [ dodano: 02.04.2018 ]
Jest jakaś szansa że będzie jeszcze dostępny do kupienia w Polsce?
0
Łowca
Mireslav [ dodano: 22.12.2016 ]
Świetny i bardzo klimatyczny dodatek. Herold oraz sztuka "Król w żółci" mogą być niegroźne przez długi czas, po to by później bardzo szybko skomplikować rozgrywkę.
0
Poliglota
Maxio1982 [ dodano: 09.12.2016 ]
5/5 OCENA - " Król w Żółci " - to dodatek do podstawki Horror w Arkham. Swojego czasu wiele osób "napaliło" się na ten dodatek bo już nie ma go w obiegu, dlatego rzucę tu słowo uwagi na jego temat. Choć jest to mały dodatek , jego mechanika jest genialnie skonstruowana. Bez mocnego planu i dobrej strategi , nie da się tu raczej wygrać. Pomimo świetnej fabuły i mechanizmu , dodatek w mojej opinii jest bardzo trudny do rozegrania. Dlatego tak wiele osób kupiło go z podstawką jako pierwszy , a zaraz potem sprzedawało bo jak to argumentowali : "gra jest zbyt trudna". Nie gra lecz dodatek podnosi znacząco rozgrywkę w AH, dlatego polecam go jedynie zaawansowanym graczom tej serii. Świetnie skonstruowana, lecz tylko dla "wyjadaczy". Polecam!
3
Don_Hubal [ dodano: 20.10.2016 ]
Dodatki do gry Arkham Horror są pozycją obowiązkową, ponieważ zdecydowanie urozmaicają grę. Dzięki nowym kartą, postaciom i umiejętnościom gra nie jest taka monotonna i liniowa. Do tego Król w Żółci - coś wyjątkowego dla fanów książki Chambersa i serialu True Detective - dzikie rytuały i szaleństwo w oczach tych, którzy ujrzeli Carcosę. W każdym z dodatków czuć, że w mieście Arkham dzieje się coś nowego, jakieś nowe widmo grozy objawia się mieszkańcom i trzeba zaradzić by wielki przedwieczny nie spustoszył całego świata.
Polecam ten zakup jeżeli wersja podstawowa stała się już trochę nudna.
1
Wrubel [ dodano: 04.08.2016 ]
Najlepszy mały dodatek. Czyni grę jeszcze trudniejszą. Mega klimatyczny. Akty sztuki potrafią tak nadać tempa że nawet przedwieczni nie spodziewają się tak szybkiego skopania tyłka graczom.

TRZEBA MIEĆ!!!
0
Kalavis [ dodano: 17.07.2016 ]
Kolejny dodatek, który wart jest swojej ceny. Urozmaica rozgrywkę, sprawia, że staje się ona ciekawsza, bardziej wciągająca i na swój sposób bardziej losowa.
0
Pułkownik
GrisznakIW [ dodano: 26.12.2015 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Bardzo udany dodatek, który urozmaica grę, ale jednocześnie nie powiększa jej sporych gabarytów - bo problem z dodatkami do AH to często miejsce do dokładania kolejnych plansz... Tu tego nie ma, zaś sam dodatek należy do tych bardziej klimatycznych. Świetny pomysł z aktami, generalnie, opcje wariantów rozgrywki bardzo mi się podobają, bo dodają grze nieco świeżości. Jednocześnie gra nabiera rumieńców i staje się trudniejsza - wyczuwalnie, acz nie na tyle mocno, aby zabijało to przyjemność rozgrywki. Zaś gdy gramy wariant objazdowego przedstawienia, gra staje się znacznie szybsza. Zdecydowanie, rzecz godna polecenia, zwłaszcza tym, którzy chcieliby rozbudować grę bez konieczności dokładania nowych plansz.
2
Pionier
Bobaz [ dodano: 31.08.2014 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
W przypadku Króla w Żółci zmiany są lepiej widoczne niż w przypadku "Klątwy...". Rzeczywiście gra staje się trudniejsza, pomimo większej przypadkowości. Do tego ten niesamowity klimat... Dobry dodatek.
1
Kauach [ dodano: 18.08.2014 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Bardzo fajny dodatek, który po pierwsze urozmaica grę, po drugie jest bardzo klimatyczny, a po trzecie sprawia, że istniejące mechaniki (głównie tor paniki) działają po prostu lepiej. Polecam!
2
Mistrz Gry
Neerg [ dodano: 30.05.2014 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Dobry dodatek (lepszy od Faraona). Za stosunkowo niewielką cenę wprowadza do podstawki kilka nowości, takich jak karty Heroldów . Jeśli chodzi o rozszerzenia rzeczy już istniejących (nowi bohaterowie, przedmioty itd.) to nie wnosi to aż tak wiele do gry. Bardzo fajni są za to nowi Przedwieczni- jest to bowiem zdecydowanie wyższa skala trudności niż znani z podstawki.
1
Trendsetter
Mickq13 [ dodano: 28.05.2014 ]
Jeśli ktoś uznał, że AH stał się za łatwy - powinien KONIECZNIE nabyć KwŻ. Dzięki Heroldom i kartom obłąkańców gra naprawdę szybko potrafi się zakończyć spektakularną porażką poszukiwaczy. No i w końcu dodano kilka NAPRAWDĘ przydatnych czarów.
Polecam posępnie!
5
Pułkownik
Czarny2501 [ dodano: 09.05.2014 ]
Moim zdaniem dodatek bardzo nierówny. Wiele nowych kart to fajne ulepszenia gry. Główną wadą jest jednak sam król w żółci. Wiele gier przegraliśmy, bo w ciągu pierwszych 5 tur musieliśmy dołożyć 6 żetonów do toru przedwiecznego, nie licząc bram. Ogólnie oceniam dodatek na cztery, ponieważ szaleńcy w Arkham bardzo ubarwiają rozgrywkę.
1
MatthewRock [ dodano: 08.05.2014 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Inni już powiedzieli, co trzeba było w temacie - porządny dodatek, który za cenę nie przyprawiającą o dreszcze pozwala znacząco urozmaicić rozgrywkę. Nowe akty i Herold sprawiają, że rozgrywka staje się trudniejsza i ciekawsza. W porównaniu z Koszmarem z Dunwich jest naprawdę ciekawie.

Jeszcze jedna sprawa - nie zgadzam się z kolegą, który twierdzi, że kart nie da się wyłowić - są one oznaczone odpowiednim symbolem(może kolega nieobyty z dodakiem - bo rzeczywiście, symbole nie rzucają się w oczy). Kilka kart jest niestety, nieoznaczonych(bo są identyczne jak podstawka, np. niektóre czary), ale nie jest to zbytnią wadą.
Dodatek polecam. Za połowe ceny dużego dodatku wprowadzi trochę nowości.
8
Maciej Krauz [ dodano: 12.01.2014 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Mały dodatek, który wprowadza nieco zamieszania i przyspiesza tempo bicia serca u graczy :). W porównaniu do dość statycznej i niezbyt niebezpiecznej Klątwy Czarnego Faraona, ten dodatek jest o wiele lepszy. Polecam.
5
Michał Heronimczak [ dodano: 30.09.2013 ]
Dodatek rewolucji w grze nie zrobi; po dodaniu kart z Króla do podstawki znika. Jednak jego obecność w grze będzie wyczuwalna, bo albo wpadnie nam jakiś ciekawy przedmiot albo zaklęcie nowe itp. (Swoją drogą legitymacja prasowa rządzi). A trzeba przyznać, ze autorzy dodatku wprowadzili wiele ciekawych kart, powodujących w niektórym przypadku ślinotok i teksty w stylu: "Ej, to tak można? Fajnie!". Herold i związana z nim mechanika obłąkanych mieszkańców idealnie wpisuje się w klimat horroru.
Ogólnie dodatek oceniam na 5. Urozmaicenie gry w postaci "Króla w Żółci" to naprawdę dobry pomysł.
3
Skryba
Grizzo [ dodano: 08.08.2013 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Dobry dodatek do dobrej gry, na duży plus poprawiona karta do gry.
3
Magdalena Pytlowska [ dodano: 12.03.2013 ]
Pozycja jak najbardziej obowiązkowa dla miłośników Horroru w Arkham. Bardzo zwiększa grywalność (przynajmniej na początku, wiadomo ;) później znowu nauczycie się wszystkich możliwych spotkań na pamięć i trzeba będzie kupić kolejny dodatek). Ważne jest także to, że wprowadza kilka wariantów gry. Jest więc herold - koniecznie trzeba go wypróbować, karty obłąkańców wpisują się w świat przedstawiony stworzony na podstawy gry. Mamy tam restaurację Velmy, mamy nawet Mamuśkę i Abigale. Do gry dochodzą także akty. Podwyższają poziom trudności, lecz co chyba istotniejsze, skracają rozgrywkę. Jest dużo większa szansa że przedwieczny się obudzi i nie ma na to żadnego wpływu. Dlatego co do wariantu gry wybór jest szeroki. Niema niestety nowych kart postaci. Na koniec jeszcze jedna zaleta: cena. W porównaniu do "większych" dodatków, jest naprawdę znośna, a główne zadanie dodatku - odświeżyć rozgrywkę - zostaje spełnione. Dlatego polecam!
4
James Bond
Marcin Kijowski [ dodano: 28.01.2013 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Bardzo trudno ocenić ten dodatek. W momencie wmieszania wszystkich kart do talii z podstawki dodatek ginie gdzieś w mnogości kart i właściwie go nie odczujemy (wraz z Dunwich na kilka gier nawet jedna karta z tego dodatku nie podeszła -_-) w takim wypadku muszę ocenić dodatek na 3 i uznać go za wątpliwe rozszerzenie. Prawdziwa moc tego dodatku kryje się w wariancie gry samym dodatkiem. 30 kart mitów z wątkiem fabularnym i prawdziwą dynamiką horroru, Hastur z swym heroldem, sama plansza główna z podstawowym zasobem przedmiotów i Arkham staje się inną grą, nie dającym momentu wytchnienia horrorem z przedstawieniem teatralnym w tle (w moim odczuciu klimat znacznie przewyższa ten z Dunwich ale to moje zdanie)
Komu poleciłbym ten dodatek? Zdecydowanie graczom którzy nie chcą kupować Dunwich a chcą czegoś nowego w Arkham oraz wszystkim tym którzy chcą zebrać wszystkie dodatki jednak w tym wypadku zdecydowanie polecam nie mieszać kart i zatrzymać dodatek w swoim pudełku do szybkich gier na planszy głównej (raczej dla graczy zaawansowanych bo czasu na zwiedzanie tam niewiele :D)
8
100rk [ dodano: 12.10.2012 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Klimatyczny dodatek, może nie rewolucyjny ale wniósł to czego oczekiwaliśmy czyli urozmaicił i utrudnił rozgrywkę. To pierwszy kupiony przez nas dodatek do AH i właściwie nie ma się do czego przyczepić, po prostu solidny produkt.
1
Paweł Miłoszewski [ dodano: 20.07.2012 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Kolejny porządnie wydany mały dodatek do Horror w Arkham. Wprowadza dodatkowe zasady rozgrywki, w tym herolda, karty aktów i dodatkowe karty do pozostałych talii które pozytywnie utrudniają rozgrywkę. Dodatek wymagany dla lubujących się w grze podstawowej. Czas obejrzeć "Król w Żółci" !!! polecam
0
Darek [ dodano: 19.07.2012 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Dodatek ciekawy, wprowadza dynamikę i utrudnia rozgrywkę.
0
Jarosław Adolf [ dodano: 01.07.2012 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Wspaniały dodatek. Utrudnia rozgrywkę i wprowadza chaos dla obytych graczy. Karty obłąkańców mogą zniszczyć przemyślane plany. Polecam wszystkim!
0
Nocny Marek
Paweł [ dodano: 15.05.2012 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Bardzo ciekawy dodatek. Trzeba mieć na uwadze to, że jest to mały/karciany dodatek i raczej nie wprowadzi do gry większej rewolucji, pod kątem której będzie odbywać się cała rozgrywka, ale za to powiększa talie lokacji, mitów, bram oraz przedmiotów, a także dodaje opcjonalne utrudnienie w postaci Herolda i sztuki Król W Żółci.
2
Jan Wypych [ dodano: 04.03.2012 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Dobry dodatek, wprowadza ciekawe nowe zasady. Na 2-4 graczy mocno przyspiesza i utrudnia grę w wariancie przedstawienia objazdowego. Trochę szkoda, że nie dodaje żadnych nowych badaczy i przedwiecznych, ale cóż nie można mieć wszystkiego. Z tego powodu polecam zakup raczej jako któryś dodatek, a nie pierwszy. Ogólnie to wystawiam 4+.
2
Grzegorz Sarach [ dodano: 22.02.2012 ]
Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji
Dodatek zakupiłem wraz z "Koszmar z Dunwich" bo sama podstawka nie wystarczała już naszej grupie. Powiem tak, sam Król w Żółci nie oferuje za wiele, dodaje karty, które nie są nawet oznakowane i po wtasowaniu ich do talii nie ma możliwości ich wyłapania (mimo, iż niektóre warianty proponowanej przez instrukcję rozgrywki to właśnie zakładają). Poziom trudności co prawda zwiększa się ale całość nie dodaje nic nowego a już szczególnie nic za 85zł. Po połączeniu z "Koszmarem z Dunwich" rzecz staje się jednak inna. Zwiększenie poziomu trudności jest dużo bardziej odczuwalne (min. dlatego, że oba dodatki niezależnie przyspieszają Tor Paniki ale każdy wzrost powoduje niezależne efekty) a zagranie z dodatkowymi kartami (również aktów) i heroldem jednocześnie powoduje, że gra zyskuje bardzo na klimacie a konieczność kooperacji wzrasta dwukrotnie. Jeżeli masz zamiar zakupić ten dodatek wraz z Dunwich to na pewno nie będziesz zawiedziony i w takiej opcji daję 5.
4
Grzegorz [ dodano: 14.02.2012 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Ma opinię najlepszego karcianego dodatku do AH - i chyba nie bez racji. Takie właśnie powinny być dodatki: utrudnia rozgrywkę, ale nie uniemożliwia wygranej, buduje klimat, nie onieśmiela mnogością nowych zasad, daje więcej niż jedną możliwość urozmaicenia rozgrywki. No i wreszcie coś drgnęło na torze paniki.
1
Marcin Wesołowski [ dodano: 05.02.2012 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Muszę przyznać, że ten dodatek ożywia trochę tor paniki, jeśli wykorzystujemy herolda co jest bardzo wyczuwalne i klimatyczne. Sam dodatek nie odbiega od jakości produktów FFG, jedynie przedrukowana karta do Faraona jest cienka - dosłownie.
1
dodaj swój komentarz
© 2003-2019 REBEL.pl
sklep@rebel.pl