Komentarze do produktu: Catan - Żeglarze (nowa edycja)

Dodatek do gry Osadnicy z Catanu


Skryba
Neoptolemos [ dodano: 17.01.2019 ]
Pierwszy dodatek do Catanu, właściwie od zakupu nie grywam bez niego - mało zmienia w zasadach (dochodzą statki i morze), ale gra wiele zyskuje na zmienności planszy. Do tego dla ciekawych jest też komplet scenariuszy, w których autor twórczo przerabia i modyfikuje podstawowe zasady - szczególnie podobała mi się Wyspa Mgieł. Polecam posiadaczom podstawki!
0
zmijek [ dodano: 06.03.2018 ]
Osobiście uważam, że jest to jeden z słabszych dodatków dla Catan'u. Samo wprowadzenie statków, by zwiększyć zapotrzebowanie na owce jest słabo przemawiającym argumentem. Z pewnością jest do dodatek dla osób, które chcą tylko w delikatny sposób rozbudować rozgrywkę w Catan. Polecam jednak zainwestować w Miasta i Rycerze, a następnie w Kupcy i Barbarzyńcy, które wnoszą do gry więcej ciekawszych rozwiązań i w pewien sposób sprawiają, że bolączką jaka jest losowość zostaje nieco uszczuplona.
0
Weteran
MarcinKozakiewicz [ dodano: 08.01.2017 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Dodatek bardzo fajny. Grając najpierw w grę komputerową a potem w wersję planszową brakowało mi właśnie możliwości wypłynięcia na morze. Plansza w wersji podstawowej wydawała się mała. Dzięki temu dodatkowi zabawy jest jeszcze więcej. W opisie produktu jest informacja, że wymaga wersji podstawowej jednak dopiero po zakupie dowiedziałem się, że zaczepy obwódki zmieniły się i nie da się ich połączyć ze starą wersją (drewniane pionki). Myślałem, że tylko pionki i szata graficzna się zmieniły. Teraz trzeba będzie kupić także nową podstawkę bo gra jest wciągająca.
0
Poszukiwacz
Hellowtine [ dodano: 30.12.2016 ]
Bardzo fajny dodatek:)
0
Xxdamkamxx [ dodano: 15.08.2016 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Fajny spokojny dodatek.
0
Cieslak [ dodano: 03.08.2016 ]
Jak dla mnie bardzo fajna rzecz, bardzo polecam :)
0
Hcatp [ dodano: 16.03.2016 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
do tej pory graliśmy w osadników z tylko jednym dodatkiem (miasta i rycerze), jednak od dłuższego czasu chodził nam po głowie zakup żeglarzy. po kilku rozegranych partiach mogę śmiało powiedzieć, że już nigdy nie zagramy bez tego dodatku :) największy plus dajemy za powiększoną planszę oraz możliwość budowania nie tylko dróg, ale również statków. nie trzeba przyswajać kolejnego tomu zasad, wystarczy kilka chwil i już można grać ;) polecam fanom osadników, nie rozczarujecie się.
2
Yoszko [ dodano: 18.02.2016 ]
Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji
Osobiście uważam to za jeden ze słabszych dodatków, który zamiast uatrakcyjnieć rozgrywkę ją tylko wydłuża.

Czasem ląduje na stole ale rzadziej niż np. Miasta i Rycerze
2
odrzuckarte.pl [ dodano: 23.01.2016 ]
Od Osadników z Catanu zacząłem swoją przygodę z planszówkami. Dodatek Żeglarze znajduje się w mojej kolekcji, ale w porównaniu z Miastami i Rycerzami rzadko ląduje na stole. Nie wprowadza wielu interesujących rzeczy. Na plus można policzyć rozszerzenie mapy. Polecam jednak przyjrzeć się innym dodatkom.
1
pjetrof [ dodano: 17.11.2015 ]
Żeglarze są świetnym rozszerzeniem na początek. Po kilku grach w podstawową wersję, zaczęło mi czegoś brakować. Trochę z przypadku i bez sprawdzania komentarzy, zdecydowałem się właśnie na ten dodatek i jestem bardzo zadowolony.

Żeglarze rozwijają samej motorykę gry o budowę statków (nareszcie owce przestają być mało przydatne), a dodatkowo powiększają planszę, przez co mamy więcej możliwości rozbudowy swoich osad. Fajnie że pojawia się nowe pole "złotonośna rzeka". To trochę urozmaica grę.

My zawsze najchętniej gramy w scenariusz "oceania" gdzie część pól jest nieodkryta i nigdy nie wiadomo co się trafi gdy już się do nich dopłynie. Jest jeszcze kilka innych scenariuszy więc szybko znudzić się nie powinno.
Tym niemniej ja już powili zastanawiam się nad kolejnym dodatkiem, żeby trochę skomplikować samą grę.

Generalnie bardzo polecam, zwłaszcza jako pierwszy dodatek.
1
Dorota [ dodano: 25.10.2015 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

Jeden z lepszych dodatków do podstawowej wersji gry.
Warto kupić.
1
Luckystr1ke [ dodano: 15.10.2015 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Świetny dodatek, w mojej opinii najlepszy z dostępnych, wprowadzający dużo zmian i nowości w rozgrywce.
Polecam, gdy podstawowy zestaw Osadników trochę się znudzi.
0
Marzyciel
Bienko [ dodano: 05.08.2015 ]
Dodatek przydatny, aczkolwiek sporo zmienia w podstawowej rozgrywce. Zwiększa zachłanność graczy na posiadanie pól z owcami ;) Zmniejsza nieco ścisk na mapie. Polecam.
1
Magister
Rieviel [ dodano: 05.05.2015 ]
Żeglarze to powiew nowości w grze. Zamiast kisić się na jednej wyspie, masz okazję powalczyć tez o mniejsze wysepki, na których można zdobyć co-nieco. Dodatkowe scenariusze i kompatybilność z innymi dodatkami daje dużo frajdy. Jeśli zwykli osadnicy zaczynają Ci się nudzić, jest to dodatek dla Ciebie!
0
Dymolulu [ dodano: 16.12.2014 ]
Żeglarze wprowadzają trochę "powietrza" do gry i nieco nowych zasad (zależy od scenariusza). Naprawdę fajna jest opcja podbijania nowych lądów. Osobiście lubię ten dodatek łączyć z "Miastami i Rycerzami". Wtedy dopiero Osadnicy stają się prawdziwą grą strategiczną :)
2
Łowca
Krysluk [ dodano: 29.09.2014 ]
Świetne! Troszkę już nam się mapa standardowa znudziła, więc zainwestowaliśmy w "Żeglarzy" i na razie jesteśmy bardzo zadowoleni. Dla dzieci frajda z budowaniem map i pływaniem statkami, dla "staruchów" większa rywalizacja poprzez różnorodność strategii (odkrywać, budować, postawić na rozwój?). Ja po tygodniu testowania prawie wszystkich scenariuszy oceniam na 5. I qń!
1
Ytmytm [ dodano: 02.08.2014 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Polecam wszystkim graczom w Osadników. Gra wprowadza nowe reguły i scenariusze. Warto wzbogacić kolekcję o to rozszerzenie zwłaszcza, gdy podstawowa wersja wydaje się już nieco ograna i zalatuje rutyną.
Jedyne, co mi się mało podoba to niebyt sensowna wytłoczka we wnętrzu pudełka.
2
Andrzejsob [ dodano: 08.07.2014 ]
Polecam. Każdemu fanowi osadników. Wprowadzenie floty morskiej, piratów i mgły wojny ciekawie zmienia grę. Niestety jeśli chcecie zagrać w 5 lub 6 osób w żeglarzy konieczny jest jeszcze inny dodatek :D.
1
Pionier
NerAlgert [ dodano: 30.05.2014 ]
Dodatkowe możliwości i kilka scenariuszy potrafi tchnąć nowe życie w tą świetną, ale dla mnie już ograną grę. Jeśli masz podstawową wersję, to warto kupić ten dodatek. Mnie się bardzo spodobał i choć raz nie będę marudził o cenie dodatku :).
2
Bard
Radosław Michalak [ dodano: 23.04.2014 ]
Przydatny dodatek do Osadników. Na plus większe mapy i gotowe scenariusze (ale niektóre przekombinowane).
Polecam osobom posiadającym tylko podstawkę.
Po zagraniu w Miasta i Rycerzy nadal czasem ląduje na stole, ale nie ma co ukrywać, że jest gorszy.
0
Mada [ dodano: 29.12.2013 ]
Ps. Panie Jacku do Żeglarzy należy kupić dodatek żeglarze na 5-6 osób i juz współgra , my go własnie mamy gdyż z reguły gramy w 5 osób :) Pozdrawiam Mada
3
Mada [ dodano: 29.12.2013 ]
Rewelacyjny dodatek do Osadników w wersji podstawowej. Graliśmy wiele razy w Osadników, po czym zaczęło nam się nudzić, gdyż było dla nas już za proste. Kupiłam "Żeglarzy..." i" Miasta i Rycerze" Polecam dodać najpierw jeden dodatek, gdyż za dużo materiału do ogarnięcia byłoby naraz. Żeglarze świetnie rozbudowują grę, ci gracze, którzy są zablokowani i nie maja już zbyt wielu ruchów, zwłaszcza przy grze w kilka osób, maja nowe perspektywy i mogą budować statki , odkrywając tym samym nowe wyspy. Budując osadę, maja kolejny dodatkowy punkt za odkrycie itd.
Świetny dodatek i bardzo proste zasady!! Kolejnym rozszerzeniem były "Miasta i Rycerze" no i REWELACJA!!!!!! Strategia, budowa, kombinowanie... Super!! Polecam ten zestaw!! My już gramy tylko i wyłącznie właśnie z zestawem żeglarzy i Miasta razem wzięte. Nigdy osobno. Ciekawa rozgrywka , za każdym razem inna. W związku z tym, iz mamy wersję pierwszą czyli drewnianą ( Uważam iz lepsza od plastikowej) nie mamy kolejnych dodatków , które są dostępne tylko w wersji plastikowej. Lecz w ogóle nam to nie przeszkadza. Polecam, nie zawiedziecie się. Kolejną super planszówka jest oczywiście Agricola, Mamy także kwietne" Wysokie Napięcie," godne polecenia. Teraz medytuję co kupić nowego dlatego czytam opinie :) Pozdrawiam
2
Jacek Blacharski [ dodano: 05.09.2013 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Świetny dodatek do świetnej gry. Jednak na duży minus należy zaliczyc to, że nie współgra z rozszerzeniem na 5-6 osób.
0
Paweł Górski [ dodano: 16.05.2013 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Bardzo dobry dodatek do już super gry. Dodaje w sumie tylko statki ale to dużo zmienia. Scenariusze z wyspami i piracki statek wiele dodaje a nowe zasady są bardzo łatwe do zrozumienia.
0
Marcin Szpaderski [ dodano: 17.12.2012 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Wykonanie bardzo dobre. Tak samo jak poprzednika :)
I choć trochę nie spełnił moich wymagań[ na początku] to potem okazało się że jest bardzo dobrym podtytułem. Choć muszę odradzić go tym którzy w Osadników grają aby zasiedlać ;)
Bowiem głównym atutem i przeznaczeniem Żeglarzy to nie samo budowanie do zdobycia pkt[Bo te misje są trudniejsze i bardziej monotonne przez rozłożenie surowców] ale rozgrywanie scenariuszy specjalnych. Coś czego nie było w Catanie do tej pory, to znaczy do pory w której kupuje się ten dodatek ;)
Ponieważ tylko z tym dodatkiem możemy budować forty i bronić się przed piratami. Szybko dążyć do wybudowania kopalni złota. Wypływać w nieznane i liczyć na to że znajdzie się ląd a nie plaster wody :)
Dlatego też tytuł bardzo polecam, tym którzy chcą bawić się w odgrywanie niekiedy skomplikowanych scenariuszy. I choć instrukcja zapewnia ich stosunkowo niewiele[8 z tego co pamiętam] to dzięki temu dodatkowi można tworzyć własne scenariusze które naprawdę urozmaicają grę :D
0
Marcin Dylik [ dodano: 21.11.2012 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Genialny dodatek do genialnej gry!
Poszerzenie terenu działań dało wiele nowych strategii na rozgrywkę, a scenariusze powodują, że żadna partia nie jest taka sama. Absolutny mus dla każdego fana planszówek (nawet tych obawiających się gier strategicznych;).
Polecam
1
Dawid Ciesielski [ dodano: 16.11.2012 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Podobno to najsłabszy z dodatków do Osadników, ale po rozegraniu dość sporej ilości partii trudno mi uwierzyć w to stwierdzenie. Powiększona plansza i interesujące dodatkowe zasady, nie komplikują specjalnie rozgrywki, ale zdecydowanie ją wydłużają. Czyli to co w podstawce, tylko więcej i dłużej. Może co najwyżej pirat wydaje się czasem nieco bezużyteczny (zależnie od sytuacji).
Wykonanie elementów jest na bardzo wysokim poziomie i chyba jedyną wadą jest słabe rozplanowanie wnętrza pudełka (co akurat jest dosyć powszechne w wielu grach): całość zmieści się razem z oryginalnymi Osadnikami.
Czy polecam? Jeśli ktoś lubi Osadników i podstawka się już trochę ograła, bez wątpienia jest to dobry zakup.
0
Daniel Rusnak [ dodano: 02.08.2012 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Ten dodatek to Osadników z Catanu wielce urozmaica grę i wprowadza dużo nowych możliwości.
Gra staje się ciekawsza, przechodzenie scenariuszy to czysta przyjemność :)

Na minus jest tylko zaplanowanie pudełka, szkoda że nikt nie przewidział trzymania podstawki oraz dodatku w jednym pudełku, w Żeglarzach brak jest wydzielonego miejsca na elementy z Osadników, ale z tym można sobie poradzić.
Szkoda dodatek nie zawiera woreczka na znaczniki
2
dodaj swój komentarz
© 2003-2019 REBEL.pl
sklep@rebel.pl