Komentarze do produktu: Catan dla 5-6 graczy (nowa edycja)

Dodatek do gry Osadnicy z Catanu


Spazmatronik [ dodano: 26.02.2019 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Początkowo do serii catan byłem nastawiony z dystansem, ale im dłużej gram z rodziną i znajomymi tym bardziej umacniam się z opinii, że jest to bardzo dobra gra. Rozszerzenie na 5-6 osób pozwala grać w większym towarzystwie z równie dużą dozą zabawy.
0
Istuification [ dodano: 25.09.2017 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Od niedawna ogrywamy ten dodatek ze znajomymi i dla kogoś kto Catana zna i lubi pozycja obowiązkowa. Większa plansza nawet dla 3 graczy to więcej możliwości i swobody ale też przyśpieszona rozgrywka bo rzadziej trzeba się prosić o surowiec :)

Gdy mamy do czynienia z 5-6 osobami zaczyna się lekki młyn ale też więcej okazji do handlowania i uprzykrzania innym życia :)

Jak już ktoś inny wspomniał - pudełko niespecjalnie pomaga w utrzymaniu porządku więc polecam zaopatrzyć się w woreczki strunowe albo jakieś holdery :)
0
Basiek920 [ dodano: 22.09.2017 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Świetna gra dla większej liczby osób, którym nie straszny czas rozgrywki jednej partii. Polecam!
0
Basiek920 [ dodano: 22.09.2017 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Świetna gra dla większej liczby osób, którym nie straszny czas rozgrywki jednej partii. Polecam!
0
edoluk [ dodano: 08.03.2017 ]
Również poszukuję tego dodatku to wersji plastikowej.
0
Łukasz [ dodano: 26.01.2017 ]
Czy ten dodatek będzie ponownie wydany?
0
Nocny Marek
Medeus [ dodano: 28.11.2016 ]
Jedyne czego brakowało podstawowej wersji gry Osadnicy z Catanu była możliwość gry w większym gronie 4+ oraz lepiej zorganizowanej wypraski pod dodatki. Ten dodatek spełnia moje oczekiwania przyjemnej gry, interakcji graczy oraz zachowaniu elementu strategicznego w stosunku do powiększonej planszy. Niestety organizer podstawowego opakowania gry słabo pomaga w przechowywaniu całości - dodatek wala się po kartonie.
0
Rynk [ dodano: 14.09.2016 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Polecam nawet jak nie zawsze masz 6 os. to fajnie mieć inny kolor pionków (bo biały czasem się zlewa z otoczeniem).
1
Cieslak [ dodano: 03.08.2016 ]
Jak dla mnie bardzo fajna rzecz, bardzo polecam :)
1
Magister Planszówek
Niedwiediew [ dodano: 18.05.2016 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Przeznaczony na prezent dla znajomego. Sprawdził się doskonale, zwiększenie ilości dostępnych graczy było tym, czego czasami brakowało w poczciwych Osadnikach. Lekka modyfikacja podstawowych zasad również była zmianą na zdecydowany plus.
3
Maycia [ dodano: 12.04.2016 ]
Dodatek, który pozwala na rozgrywkę nawet 6ciu graczy. Jest to bardzo fajne rozwiązanie. Plansza rozbudowuje się bardzo ładnie, elementy pasują do siebie bardzo dobrze. Wykonanie gry tak jak i podstawki bardzo dobre. Gorąco polecam. Dla miłośników Osadników jest to obowiązkowy dodatek.
1
Xxdamkamxx [ dodano: 01.04.2016 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
W końcu cała rodzinka zagrała. Polecam.
Przesyłka na 6
2
Poliglota
grzesznik [ dodano: 08.03.2016 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Rozgrywka nie traci zbyt wiele w stosunku do gry w trójkę, bądź czwórkę. Ale jest to tylko rozszerzenie, mając 5-6 chętnych do gry lepiej wybrać grę, która była projektowana z myślą o takiej liczbie graczy. Nie mniej warto mieć, choćby jako rezerwuar cześć zamiennych do podstawki
3
Zielarz5 [ dodano: 03.03.2016 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Teraz możemy się cieszyć Osadnikami w szerszym gronie, Polecam :)
3
Yoszko [ dodano: 18.02.2016 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Zasadniczo niezbędny jak dla mnie dodatek.
Bardzo często zdarza się, że gramy w 5-6 osób.

CATAN jest grą na tyle łatwą i przyjemną, że nawet osoby, które kojarzą planszówki jako Monopoly i Chińczyk dają się szybko namówić i zabawy przy handlu coniemiara :)

Jak najbardziej POLECAM
5
rkrzysiek88 [ dodano: 10.02.2016 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
dodatek jak w opisie, nic więcej, nic mniej. Rebel bardzo sprawna dostawa.
2
Radek0582 [ dodano: 29.12.2015 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Świetny dodatek umożliwiający grę dla 5 i 6 osób. Dobry także do grania w 4 osoby (zawsze to większa i mniej ciasna wyspa).
3
Dorota [ dodano: 25.10.2015 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

Super jak przyjdzie więcej osób, ale czemu aż tyle kosztuje?
3
Magister
Rieviel [ dodano: 05.05.2015 ]
Jeśli wyspa jest dla Was za mała, lub macie jeszcze jedną lub dwie osoby chętne do gry, łapcie za to rozszerzenie. Jest praktyczne, wykonane dokładnie tak samo jak podstawowa wersja gry (co dla niektórych producentów jest oczywiste, że tak powinno być). Elementy z rozszerzenia są oznaczone E, która nie rzuca się podczas gry w oczy, a po grze pozwala rozdzielić elementy. Dodatkowo, przy dobrym ułożeniu elementów, rozszerzenie mieści się do pudełka podstawowej wersji gry.
1
Poliglota
Believe0852 [ dodano: 25.03.2015 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Rozszerzenie praktycznie obowiazkowe. Zwieksza ilość graczy i grywalność.
4
Pisarz
Nayia [ dodano: 12.01.2015 ]
Znajoma, kupując Osadników, kupiła od razu z dodatkiem - nie oszukujmy się, to był strzał w dziesiątkę. Dzięki temu cała nasza paczka może grać na większej planszy, a i gra na mniejszą liczbę osób na większej planszy jest dużo zabawniejsza i wbrew pozorom wcale nie mniej wredna :)
Piątka dla rozszerzenia podstawki!
2
Tajemniczy Mikołaj
Zack [ dodano: 05.01.2015 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Dodatek, którego "Osadnicy" bardzo potrzebują, szczególnie przy spotkaniach w większym gronie. Rozszerzenie planszy może się również przydać przy grze na 3-4 graczy, jeśli chcemy mieć więcej swobody i dłuższą rozgrywkę.

Istotna jest modyfikacja zasad, która pozwala na budowanie poza swoją turą - dzięki temu zmniejszone jest ryzyko, że napadnie nas złodziej gdy mamy powyżej 7 kart na ręku i można niespodziewanie pokrzyżować plany innym graczom.
4
Piotreksiem [ dodano: 02.01.2015 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Kupowac w pierwszej kolejnosci a nawet rownoczesnie z podstawka. Duza mapa to duzo miodu do zebrania:)
1
Formalista
Buzz [ dodano: 18.12.2014 ]
Osadnicy z Catanu mają pewien podstawowy minus - ograniczenie liczby graczy do 4. Ten dodatek rozwiązuje problem - od teraz można grać w osadników nawet w 6 osób. Zasady gry zostały lekko zmienione, umożliwiając na przykład szybsze (poza swoją kolejką) wykonywanie różnych akcji, dzięki czemu gra stała się bardziej wciągająca również w trakcie oczekiwania na swoją turę. Poza tym nie ma tu żadnych rewolucji. Otrzymujemy więc solidny dodatek sprawiający, że przy naszym stole do gry więcej osób będzie mogło brać udział w roz(g)rywce.
2
Maciejusc [ dodano: 13.10.2014 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Pozycja obowiązkowa dla fanów Osadników w przypadku organizacji spotkań na więcej niż 4 osoby
4
Poliglota
Dellas [ dodano: 28.08.2014 ]
Fajnie jest zagrać w Cattanów w większym gronie znajomych. Co więcej zasady gry zostały tak zmodyfikowane, że nie trzeba czekać na swoją kolejkę, aż pozostali wykonają swój ruch. W każdej rundzie można wykorzystać swoje surowce na budowanie lub kupno karty rozwoju. To relatywnie przyspiesza grę i nadaję jej dynamiki (co dla takiej liczby graczy jest bardzo ważne).
1
Aalard [ dodano: 29.07.2014 ]
Dla mnie genialny dodatek, w końcu mogłem zagrać w Osadników z całą rodziną. Gra jest tak samo grywalna jak wersja dla 4 graczy, czas gry się wydłuża, ale za to jest więcej kombinowania, ponieważ wszyscy próbują ugrać jak najwięcej dla siebie. Polecam wszystkim!
1
Andrzejsob [ dodano: 08.07.2014 ]
Posiadam, bardzo fajny dodatek. Podstawka daje mozliwość gry tylko max 4 graczy więc fajna rzeczy. Czasem grając w 4 też używaliśmy aby plansza była większa i nie było problemu z miejscem. Co zmniejszało konflikty.
1
Hania [ dodano: 05.05.2014 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Bardzo przydatny dodatek, nawet jak gramy w 3 osoby to korzystamy z niego.
2
Bard
Radosław Michalak [ dodano: 23.04.2014 ]
Bardzo przydatny, bo podstawowa ilość 3-4 graczy może ograniczać.
To jednak trochę inna gra. Większa mapa to odrobinę mniej tłoku, ale dobrych miejsc jak zawsze brakuje. Budowanie poza kolejnością czasem nawet odrobinę ułatwia względem podstawki, ale przy takiej liczbie graczy jest niezbędne.
1
Miejscowy
Maciej Matuszewski [ dodano: 03.08.2013 ]
Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji
Dokładnie to co w nazwie. Żadnych dodatkowych zasad ani innowacji dla tradycyjnej liczby graczy. W dodatku szata graficzna inna niż w pierwszym wydaniu (niby nic a jednak trochę się rozczarowałem, mam stare wydanie z drewnianymi pionkami a w rozszerzeniu dali plastikowe i to według innego wzoru). Spodziewałem się nieco więcej zwłaszcza że cena raczej wysoka.
1
Jacek Blacharski [ dodano: 16.05.2013 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Bardzo przydatne rozszerzenie. Rozgrywka równie udana w więcej osób. Polecam.
0
Krystyna Klonowska [ dodano: 22.03.2013 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
bardzo pożyteczne! mam dużą rodzinę i zawsze gramy w 6 osób a czasami znajduje się nawet więcej chętnych :) Gra w tyle osób jest dłuższa ale dużo ciekawsza i wymaga więcej myślenia nad strategią bo zawsze ktoś inny psuje szyki. Moim zdaniem jest niezbędnym dodatkiem do Catana, jeśli ktoś kupuje podstawę, powinien kupić też ten dodatek
1
Marcin Szpaderski [ dodano: 18.12.2012 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Parę razy gdy organizowałem granie ze znajomymi moi ulubieni Osadnicy często lądowali do gier w które nie mamy jak zagrać. Nie dlatego że ktoś był przeciwko, tylko dlatego że było nas 5 lub 6. Gdy zobaczyłem ten dodatek, a raczej rozszerzenie, od razu postanowiłem w niego zainwestować. I się bardzo opłaciło. Dwa zestawy pionków oraz spore możliwości rozszerzenia planszy świetnie się sprawują. Raz rozegraliśmy specjalny scenariusz biorąc wszystkie lasy i ceglanie z podstawy i rozszerzenia, plus parę pozostałych kafli i zrobiliśmy zawody kto pierwszy ustawi na planszy swoje 15 dróg. Graliśmy wtedy na 3 osoby więc plansza była zabudowana drogami i mieliśmy problemy żeby dostawić jakieś ostatnie :D
Mała dodatkowa zasada przy większej ilości graczy pozwala nie trzymać tylu surowców i wydawać je w miarę na bieżąco co często ratuje od niesławnego 7 i złodzieja :)
Polecam wszystkim którzy chcieliby grać na więcej osób jak i tym którym wydaje się że plansza jest za mała :D
1
Tester
Artur Lemański [ dodano: 19.08.2012 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Dla osób chcących rozegrać większą partię osadników pozycja obowiązkowa. Niewiele więcej można powiedzieć :) ale to samo w sobie jest dużym plusem.
0
dodaj swój komentarz
© 2003-2019 REBEL.pl
sklep@rebel.pl