Komentarze do produktu: Dracula

Polska edycja wampirycznego bestsellera


Voodoo_Shaman [ dodano: 19.09.2019 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Must have dla fanów Draculi Brama Stokera.
Klimat utrzymany, świetna zabawa zapewniona, szczególnie, gdy mamy maksymalną liczbę graczy.
0
Mistrz Gry
Viroledo [ dodano: 19.06.2019 ]
Planszówkę dostałem od narzeczonej - doskonały prezent! Również dla fanów książkowego oryginału.

Jest trochę złożona i pewne elementy wymagają wprawy - zwłaszcza istotna jest rola Draculi, który jest trochę bardziej obciążony rozgrywką, spełniając rolę antagonisty dla całej reszty. Stąd jego błędy bywają kłopotliwe ;).

Bardzo polecam tę grę również niedzielnym graczom.
1
Tablis116 [ dodano: 08.01.2019 ]
Bardzo klimatyczna, wciagajaca asymetryczna gra "wszyscy na jednego". Mimo, ze jest dosc dluga, zawsze trzyma w napieciu do ostatniej chwili.
0
Asm0deoos [ dodano: 17.12.2018 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Świetna, przezabawna gra z bardzo kiepskim tłumaczeniem na polski. :D
0
Skryba
John Zgryźliwy [ dodano: 15.10.2018 ]
Ciekawa gra o, jak się wydaje bardzo zbilansowanej rozgrywce. Super klimat, jedna z najbardziej klimatycznych gier w mojej kolekcji. Aż miło się na nią patrzy.
Sama rozgrywka z doświadczonymi graczami jest względnie szybka. Trochę deprymuje nowych graczy, grających łowcami różnorodność przedmiotów, wydarzeń, a także akcji możliwych do wykonania. Niestety ta ilość akcji po jakimś czasie okazuje się (dla łowców) być nieco ograniczona.
Warto naciskać łowców na szybką grę, bo z uwagi na proporcje akcji łowców do Drakuli, to oni mogą stać się głównym "zamulaczem" rozgrywki. Choć Drakuli to mocno nie przeszkadza (ciągłe emocje w związku z oczekiwaniem na ruch przeciwników). Po pewnym czasie, gdy łowcy bez planu szwendają się po planszy mogą popadać w lekkie znudzenie i stagnację.
Cóż, w naszym towarzystwie, z uwagi na tę stagnację niektórzy ją lubią bardziej, inni mniej. Ale ze zgraną ekipą rozgrywka jest rewelacyjna.
3
Canada91 [ dodano: 06.07.2018 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Gra mega!! Jedyny minus cieżko z nowymi grać ponieważ ciężka gra dla graczy ciezkich
0
Mixthoor [ dodano: 21.03.2018 ]
Zupełnie nie rozumiem porównań tej gry do "Listy z Whitechapel". "Fury of Dracula" to dynamiczna pozycja, w której gracz kontrolujący Hrabiego zastawia pułapki na łowców, a także poluje na nich miast przed nimi czmychać. Jeżeli osoba wcielająca się w skórę Księcia Ciemności będzie jedynie ukrywać się przed pozostałymi graczami, unikając spotkań, rozgrywka przeciągnie się niemiłosiernie i będzie nudna. Nieogarnięci łowcy odejdą od stołu sfrustrowani, zaś zwycięstwo Draculi będzie gorzkie i niesatysfakcjonujące. Jestem graczem, który czerpie przyjemność z samej rozgrywki, niezależnie od wygranej, czy przegranej. Dlatego też wciekając się w postać Hrabiego za każdym razem gram jak prawdziwy drapieżnik. Odwiedzając kolejne miasta XIX-wiecznej Europy, zastawiam na pozostałych pułapki, przekształcam kryjówki w legowiska wampirów bądź pozwalam, by moje młode wampiry dojrzewały. Niekiedy celowo wprowadzam łowców w błąd, korzystając z dedykowanych Kart Mocy bądź specjalnych żetonów Pogłosek. I uwielbiam moment, kiedy to jeden z łowców w wyniku rozpatrzenia Karty Wydarzeń bądź skorzystania ze swojego atrybutu postaci odkryje potencjalne miejsce mojego pobytu. Wówczas rozgrywka przybiera na dynamice, staje się intensywna i emocjonująca. Gdy dochodzi do walki, podekscytowani gracze zagrywają swoje karty na stojąco! Walka z kilkoma łowcami jest ryzykowna, bowiem Dracula może zostać poważnie zraniony. Jednak szansa na ugryzienie postaci jest dużo większa i przez to niezwykle kusząca. Jest to istotne, gdyż każdy pokonany łowca prócz swoich tur, traci wszystkie przedmioty, a Dracula zdobywa ogromną ilość punktów wpływu, co przekłada się na jego rychłe zwycięstwo. Podczas rozgrywki każda ze stron ma duże szanse na wygraną. Zdyscyplinowani i rozgarnięci łowcy potrafią szybko zdobyć cenne przedmioty i wyposażenie do walki z Księciem Ciemności, a także błyskawicznie wpaść na jego trop, wywierając na nim presję. Łącząc się w walce, potrafią równie szybko pozbawić Draculę znacznych punktów witalności, doprowadzając tym samym do jego porażki. Każdy z łowców posiada unikatowe atrybuty, z których należy często korzystać i dzięki którym pogoń za Draculą jest emocjonująca. Łowcom z pomocą przychodzą sprzymierzeńcy, a także potężne Karty Wydarzeń, wyrównujące szale w starciu z Hrabią. Kooperacyjny aspekt gry łowców może zostać zaburzony przez gracza narzucającego swoją wolę innym, jednak nie jest to błąd gry, acz cecha charakteru takiego człowieka. I nie należy przez to zaniżać oceny tej gry.

"Fury of Dracula" przeznaczona jest dla 5 graczy i w komplecie sprawdza się wyśmienicie. Przetestowałem również rozgrywkę w dwie osoby i niczym nie ustępowała rozgrywce większej ilości osób. Naturalnie podczas partii dwóch osób ginie aspekt dyskusji między łowcami (Uwielbiam momenty, w których gracze decydują o swoich kolejnych krokach i rozważają miejsce mojej potencjalnej kryjówki, podczas gdy ja, stojąc za ich plecami, szepcę każdemu do ucha: "słyszę was... widzę was... czuję zapach waszej krwi...".), jednak pozostałe elementy nadal były fascynujące, emocjonujące i sprawiały mnóstwo frajdy. Bawiłem się wyśmienicie. Jako łowca kontrolujący pary bohaterów, nieustannie deptałem Draculi po piętach. Jako Dracula nie dawałem wytchnienia biednym ludziom igrającym z czymś, co wychodzi ponad ludzkie wyobrażenie. Gra należy do kanonu moich ulubionych. Nie zgadzam się również z opinią polskich twórców na portalu YouTube, którzy moim zdaniem nie zasmakowali każdego aspektu tej gry.
2
Kangel [ dodano: 30.04.2017 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
swietna gra,pelna przygod i klimatu, bardzo regrywalna i majaca latwy setup
2
Agnieszka_1993 [ dodano: 19.04.2017 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Dobrze rozbudowana gra, na dłuższy wieczór w gronie przyjaciół. Kiedyś grywałam w grę "Scotland Yard" i długo ubolewałam nad tym, że nie ma podobnych zasad w nowszej grze. Natomiast nagle "Drakula" przerosła nawet moje oczekiwania! Gra różniąca się od innych, dodająca nowych wrażeń zapalonym graczom :)
3
Weteran
Urath [ dodano: 07.01.2017 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Dobra gra. Polecam. Zasady da się zrozumieć w 15 minut. Sama rozgrywka około 3-4h (przynajmniej u nas) Sporo główkowania i kombinowania. Oprawa graficzna i wykonanie bez zarzutu. Jest wariant łatwiejszy i trudniejszy. Względem drugiej edycji kilka mankamentów uległo poprawie.
1
Dreamer36 [ dodano: 08.12.2016 ]
Wykonanie, grafiki, klimat, zasady, mechanika - wszytko na 5, ale...

No właśnie - największa frajda z grania Draculą. Natomiast granie łowcami potrafi trochę znudzić (zwłaszcza Draculę, który czeka, aż 4 graczy podejmie decyzję co robić), Jeżeli gracz grający Księciem Ciemności jest wystarczająco sprytny - gra zaczyna nie być emocjonująca. Nie wspomnę o sytuacji, kiedy jeden z graczy zdominuje pozostałych w planowaniu ruchów i taktyki....

Gra ma w sobie "to coś", jednak czasem "to coś" ginie w zawiłościach planowania przez 4 graczy, którzy nie raz pokłócili się w trakcie rozgrywki o to, co będzie najlepsze. Natomiast granie w mniejszym gronie po prostu jest bez sensu (Dracula vs. gracz kontrolujący 4 łowców - gra traci cały smaczek interakcji i wspólnego planowania).

Ogólnie oceniam grę na 4, jednak na pewno nie jest to pozycja dla każdego.
2
Skryba
Dawn Corporation [ dodano: 09.10.2016 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Z tą grą mam kilka problemów jeżeli chodzi o jej ocenę.
Ale po pierwsze.
Zamówienie i realizacja zamówienia jak zwykle na 5+.

Co do gry.
Gra jest bardzo, bardzo klimatyczna, ale by się dobrze bawić - wg mnie - wymaga kompletu czterech graczy i wczucia się w atmosferę pościgu.W przeciwnym razie łowcy mogą a nawet będą się nudzić. A co dopiero Dracula, który ma tylko 1/5 czasu zabawy.
Podczas gry testowej - tylko 3-ka graczy uznaliśmy iż gra w niektórych fragmentach jest bez wyrazu.
Dopiero przy komplecie graczy ujawnia potencjał.

Czas gry 90-120 minut, jest żartem. O ile gracz Draculi nie jest totalnym ignorantem i matołem, stosuje fortele, i generalnie używa szarych komórek to rozgrywka trwa o wiele dłużej. 10-15 minut na turę łowców to daje 90 minut za pierwszy tydzień polowania w świecie gry.
I jest jeszcze instrukcja.
Instrukcja jest po prostu źle napisana. I bez rozegrania próbnej gry nie ma co podchodzić do niej na poważnie.
Trzeba przez nią przejść. Z bólem.
Akcesoria dołączone do gry bardzo przyzwoite, aczkolwiek żetony mgły, burzy, mogłyby być mniejsze.
Grafika na okładce wg mnie jest brzydka. Wygląda jakby Dracula miał jakąś błonę między palcami. Szkoda, bo reszta grafik w instrukcji i pudełku jest o wiele lepszej jakości.
2
Milady [ dodano: 01.08.2016 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Gra jest bardzo fajna. Drakulą gra się o wiele fajniej niż w dwójce, łowcy mają o wiele więcej możliwości, a usprawnienie podróżowania koleją jest genialne.
Jednak wydaje mi się, że Drakula jest trochę za silny. Dobieranie zawsze do pięciu kart ataku sprawia, że nie ma po co uciekać.
Muszę zagrać łowcą żeby się przekonać i najwyżej będę głosować, żeby miał tylko 5 kart na walkę.
3
Red Pik Lun [ dodano: 07.07.2016 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Dracula 3edycja
Poprawiona mechanika, nowa szata graficzna planszy - do tej pory nie wiem czy lepsza od poprzedniej, ale bardzo ładna i porządna. Nowe karty - lepiej czytelne, zarówno te dla łowców jak i Draculi. Nowe grafiki na kartach które są naprawdę wspaniałe.

Jak komuś podobała się 2 edycja to must have. Jeśli ktoś miał wątpliwości podczas grania w 2 edycje, tym razem się nie zawiedzie.
5
Pisarz
Cramnox [ dodano: 20.12.2015 ]
Jak do tej pory jedna z moich ulubionych planszówek. Gra jest ciekawa, wciągająca i dostarcza wielu emocji. Niestety mimo iż jak wspomniałem bardzo lubię sięgać po te pozycje nie brak jej kilku wad jak choćby brak balansu w niektórych kartach. Na szczęście mamy już trzecią edycje która mam nadzieję pozbawi Dracule wad.
2
Jacenty2013 [ dodano: 12.05.2015 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Miła dla oka i dosyć szybka gra z bardzo ciekawą mechaniką. Nieco za cienkie karty.
3
Piotr [ dodano: 07.02.2015 ]
Gra wciągająca i klimatyczna, u mnie na półce leży od roku i znajomi ciągle dopytują kiedy zagramy. Na pudełku jest napisane od 2 do 5 graczy. Osobiście uważam, że najlepiej gra się w maksymalny zestaw osób - jest to gra na kooperację a co 4 głowy to nie jedna, każdy ma inne pomysły i Drakuli tym bardziej trudno przewidzieć, co zrobią Łowcy.
Niektórzy piszą, że gra może znużyć Łowców po 2h grania, gdy nie byli w stanie znaleźć się choćby w pobliżu Hrabiego - fakt i lekka (podkreślam lekka) niedogodność. Wszystko zależy od Draculi - w zasadzie on kreuje grę, więc niestety gracz grający 1 raz nie zostanie Draculą, gdy przy stole siedzą gracze, którzy grali już więcej - nie da on rady sprawić żeby gra była pasjonująca.
Strategii na grę jest wiele - osobiście dla rozgrywki uważam, że Dracula powinien co jakiś czas dawać wpadać na swój trop - daje to Łowcom poczucie, że są w stanie wygrać tą grę i jeszcze bardziej się angażują (byle by nie robił tego w zbyt oczywisty sposób :D )
W mojej opinii gra zasługuje na 8,5/10 pkt.
Polecam każdemu graczowi (nie przeraźcie się instrukcją wbrew pozorom gra jest prosta)
Jeszcze tylko muzyka z głośników i lekko przyciemnione światła....
3
pieprzowa [ dodano: 04.09.2014 ]
Jedna z gier od których zaczęłam swoją przygodę z planszówkami i od ponad roku regularnie powraca na stół. Za każdym razem pozwala poczuć dreszczyk emocji związany z pogonią - czy to draculą, czy łowcami. Przez karty wydarzeń losowość jest dość wysoka, jednak wg mnie dodaje to rozgrywce rumieńców i nieprzewidywalności. Jeśli chodzi o złożoność, to po kilku rozegranych partiach okaże się, że zasady są wręcz banalne i intuicyjne a jedynie przy spotkaniach draculi będziemy zaglądać do instrukcji(i tutaj mały za brak oddzielnej karty z opisem właściwości żetonów spotkań).
Wykonanie jak to u FFG stoi na b. wysokim poziomie i jedyne do czego mogłabym się przyczepić to karty postaci, które są trochę za cienie i z nieciekawym białym spodem, który sprawia wrażenie jakby były niedokończone. Poza tym reszta prezentuje się świetnie.

Gra dobrze się skaluje, choć z doświadczenia widzę, że najciekawsza i najbardziej emocjonująca rozgrywka jest przy 2 i 3 graczach. Wtedy nikt się nie nudzi i nie ma downtime'u. Przy komplecie graczy, każdy z łowców ma wrażenie, że nic nie robi, a z kolei dracula zaczyna się nudzić.
Jako plus muszę zaznaczyć, że kupując tę grę dostajemy produkt kompletny - niczego tej grze nie brakuje i nie potrzebuje ona żadnych dodatków, żeby była wysoce regrywalna ( co w przypadku polityki głównie tej firmy często się nie zdarza).

Polecam tę grę dla każdego, kogo nie przerazi dość długi czas rozgrywki(ok. 3 h) oraz początkowe trudności w zrozumieniu instrukcji. Zapewniam, że będziecie się przy niej świetnie bawić, a z pomocą kilku świeczek i odpowiedniej muzyki wyciągniecie z niej maksimum klimatu:)

Ocena: 5 (z małym) -
11
jelenn [ dodano: 30.08.2014 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Gra jest rewelacyjna, świetnie oddaje klimat polowania na wampira i jest niesamowicie wykonana. Niestety pierwsze czytanie instrukcji sprawia wrażenie, że gra jest straszliwie skomplikowania, ale po rozegraniu kilku partii zasady okazują się banalne. Ta gra to przede wszystkim klimat i można ją śmiało polecić wszystkim miłośnikom kooperacji.
4
Agasia [ dodano: 20.08.2014 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Gra świetna, ale nie dla każdego. Przede wszystkim gra się bardzo długo (90-120 minut z opisu to śmiech na sali, nigdy nie grałam tak krótko), zasad jest sporo i trzeba chwili, aby je opanować. Baaardzo klimatyczna i ładnie wydana. Co się spodoba? - emocje podczas pościgu, wszechobecny klimat, wykonanie. Co może się nie spodobać - losowa walka, długi czas gry, czasami mało wymagające pułapki zastawiane przez Draculę.
Jeśli nie zaangażujemy się w rozgrywkę i nie poczujemy atmosfery pościgu, to może być nudna, dlatego przed zakupem warto przetestować. To trochę taka gra, że albo się ją uwielbia, albo nie znosi.
11
Josh22 [ dodano: 18.05.2014 ]
Bardzo fajna gra znakomicie oddająca klimat polowania. Jedna z niewielu gier która najlepiej sprawdza się na trzy osoby. Zwykle co najmniej jeden łowca zostaje z tyłu, dlatego w sytuacji gdy graczy jest więcej często ktoś kończy łapiąc pociąg i ewentualnie zagrywając karty na innych graczy. Poza tym drobnym zgrzytem rozgrywka jest łatwa i przyjemna, bez wyraźnej przewagi po żadnej ze stron. Podsumowując gra jest warta polecenia, choć przy częstych rozgrywkach może się szybko znudzić.
2
Isuel [ dodano: 15.05.2014 ]
Testowałam raz na konwencie i nie bardzo przypadła nam do gustu. Wyglądało to trochę tak, że tylko wampir się dobrze bawił, a reszta drużyny była już dość mocna całą obławą znudzona. Może planszówce należałaby się druga szansa, ale wydaje mi się, że istnieje wiele podobnych, konkurencyjnych tytułów, z takim samym pomysłem na mechanikę, które sprawdzą się o wiele lepiej. Nie zachwyciła także od strony graficznej. A szkoda, bo lubię taką horrorowatą otoczkę.
1
Olorin [ dodano: 02.05.2014 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Gra bardzo wciągająca, z jednej strony kooperacyjna dla łowców, którzy muszą współpracować bo inaczej przegrają, z drugiej strony mamy Draculę walczącego z resztą graczy. Solidnie wykonana i czytelna gra, zasady można poznać dość szybko. Najciekawszym elementem wydaje się być postać hrabiego który w odpowiednich rękach skłóca resztę graczy ze sobą i wykorzystuje ich dla opóźnienia pościgu. Przyznam że granie hrabią wymaga trochę więcej myślenia i można się czasem czuć "osaczonym" przez resztę graczy ale istnieją sytuacje gdzie można to uczucie przelać na łowców:) Gorąco polecam :)
1
Szczęściarz
Papa_Szlumpf [ dodano: 10.04.2014 ]
Oceniam produkt na: 2 - raczej słaby
Pomysł ruchu Drakuli bardzo ciekawy,ale to za mało aby gra nie zbierała kurzu na półce.
2
epresley [ dodano: 21.12.2013 ]
Posiadam tę grę od długiego czasu i opowiem wszystkim jakie są moje wrażenia. Po pierwsze wykonanie gry. Gra jest solidnie wykonana, na pochwałę zasługują szczególnie pionki i plansza. Gorzej jest nieco z kartami. Szczególną uwagę należy zwrócić na karty miejsc Draculi. Te karty są najważniejsze. Jeżeli na jakiejś karcie pojawi się jakikolwiek defekt, niewielkie zadrapanie, cokolwiek co będzie ją w jakiś sposób minimalnie wyróżniać, mamy już małą tragedię, ponieważ jeżeli planujemy grać często w tym samym gronie w tą grę, szybko łowy połapią się w jakim miejscu jest Dracula bez odsłaniania kart. Polecam więc dla wszystkich posiadaczy tej gry - koszulki. ! Warto w nie włożyć także pozostałe karty. Jeżeli chodzi o rozgrywkę - jak najbardziej na plus. Gra przypomina co prawda łapanie myszki przez kota, jednak szeroki wachlarz akcji powoduje, że gra się nie nudzi. Na Plus zasługuje ciekawy model walki. Na minus jego losowość. Gra uczy planowania, kombinowania, blefu i jest znakomitą grą dla 2 lub 3 osób. Gra w więcej osób może być troszkę nudna z tego powodu, żę posiadanie tylko jednego łowcę może być nużące, zanim kolejka nadejdzie do niego minie sporo czasu, a potem okaże się, że jego ruch nic nie wniósł i tak znowu musi czekać. Często trzeba się nachodzić w tej grze żeby uzyskać jakiekolwiek informacje o pobycie Draculi. Mam sporo gier planszowych ale do tej sięgam najczęściej. Dlaczego? Bo jest tajemnicza i za każdym razem jest inna. Nie ma tutaj nużących schematów. Za każdym razem można obrać inną taktykę. Rozgrywka trwać może nawet 3 godziny. Czas trwania zależy głównie od Draculi. Czy jest sprytny i czy ma zamiar uciekać czy może woli walczyć i atakować łowców. Jak dla mnie to jedna z lepszych gier w jakiekolwiek grałem ale moja ocena to 8/10 dlatego że jak się w nią długo i często gra jak ja to wiadomo zauważa się też minusy i o to tak wypunktuje zalety i wady tej gry.

Plusy:

+ wykonanie pionków, kart postaci, planszy, solidne pudełko
+ bardzo oryginalny i ciekawy sposób poruszania się Draculą
+ ciekawy sposób walki
+ szeroki wachlarz rozgrywki, można grać na bardzo różne sposoby
+ pułapki Draculi
+ wciągająca rozgrywka
+ tajemniczość
+ gra ciekawa zarówna dla Draculi jak i łowców.

Minusy:

+ wykonanie kart (zwłaszcza kart miejsc Draculi) kupcie od razu koszulki do nich
+ jak graczy jest więcej jak 3 może się gra nużyć dla łowców
+ losowość podczas walki
+ kilka kart należy wyrzucić aby gra była wyrównana. (wymknął się oraz trans hipnotyczny)
+ trochę za mało kart walki i żetonów pułapek.
+ plansza może się nudzić po rozegraniu wielu rozgrywek, dobrze by było jakby wyszedł dodatek.

ocena 8/10
6
Bartłomiej Miłek [ dodano: 11.11.2013 ]
Gra jest naprawdę genialna, mam ją już od roku i wciąż w nią namiętnie gram pomimo iż moja kolekcja innych gier nie mieści się pomału w szafie. Ponieważ niektórzy twierdzą iż nie ma w tej grze krzty strategii, w tym poście podzielę się kilkoma ciekawymi strategicznie trikami z życia wziętymi. Moim zdaniem gra jest nie tylko strategiczna ale i psychologiczna. A element losowy, no cóż go też trzeba brać pod uwagę.


Dla łowców:
1. Naturalnym odruchem Drakuli podczas określania swojej pozycji startowej jest ustawienie się jak najdalej od łowców. Ułóż zatem tak łowców by zasugerować Drakuli gdzie ma zacząć. Zrób to jednak w taki sposób abyś mógł jak najszybciej dotrzeć w to miejsce np. morzem czy koleją. W przeciągu dwóch trzech turach będziesz znał już pozycje Draculi a wtedy ma przerąbane bo przez resztę gry będziesz deptał mu piętach.
2. Jak tylko otrzymasz świętą hostię czy inny znacznik którym możesz blokować miasta ustaw je w środkowej europie w miastach z których wychodzi największa ilość dróg. Tym samym gdy Drakula będzie próbował uciec na drugą stronę planszy będzie musiał biec dookoła. Łowcy w tym czasie przetną mu drogę idąc na skróty.
3. Wykorzystuj naturalne zdolności łowców, w poruszaniu się i zdobywaniu ekwipunku. Doktora Stewarda trzymaj blisko Miny Harker, te postacie się uzupełniają. Mina może zbierać więcej kart zaś doktor może przetrzymywać ich więcej. Lorda Godalminga wysyłaj często koleją jak zwiadowcę. Van helsinga uzbrój po zęby i trzymaj jak husarię, gdy będziesz wiedział gdzie jest Drakulla nie uderzaj od razu. Czekaj zaganiaj Drakullę aż będziesz mógł go dorwać w dzień i wtedy uderz Vanhelsingiem. Jedna czy dwie porządnie rozegrane bitwy w dzień zabiją Drakullę.

Dla Drakuli:
1. Będąc w okolicy południowo wschodnim gdy jesteś przyparty do morza nie bój się na niego uciec. Można bardzo łatwo zgubić pościg. uciekając następująco morze jońskie, tyrreńskie śródziemne, Caligari. Należy koniecznie wpłynąć na śródziemne wtedy wszyscy myślą że wysiadłeś w Barcelonie, Marsyli czy Alicante. Nikt nie zwraca uwagi na Caligari a tym bardziej na fakt iż ma on porty z obydwu stron i na morzu tyrreńskim i na morzu śródziemnym. Tutaj możesz śmiało się chować pić krew wymieć żetony spotkań i finalnie zostawić tu z dwa wampiry. Po czym gdy morze tyreńskie się odblokuje przepłynąć silny i wypoczęty do Rzymu skąd zostawisz śmiertelny łańcuszek spotkań w drodze do zamku Drakuli. Gdy wampiry dojrzeją będziesz miał już 4 wampiry, plus jednego wampira za przeczekanie całej doby. Teraz wystarczy tylko wytrwać w zamku jedną dobę lub zabić jednego łowcę.
2. Jeśli łowcy ustawili się w dużym rozproszeniu ustaw się w małym mieście za Miną Harker znając życie dobrze wiesz w którą stronę będzie zmierzać. Gdy tylko to możliwe zostaw na początku wampira w którymś mieście.Chodź za nią krok w krok do zapadnięcia zmroku następnie pod postacią wilka przetnij jej drogę i zaatakuj. Inni łowcy powinni być jeszcze daleko, a ty musisz jedynie ugryźć Minę Harker, nie powinna być jeszcze dobrze uzbrojona. Gdy zatopisz swoje kły i zdobędziesz dwa wampiry zmykaj ale tak by gracze mniej więcej domyślali się gdzie idziesz. Będą cie gonić zapominając o tym by sprawdzić pierwsze karty w których jest wampir. Parę kolejek i ciach masz kolejne dwa wampiry. Teraz wystarczy tylko uciekać przez rundę czy dwie aż nastanie nowy dzień a ty będziesz miał kolejnego wampira.
3. Jeśli to możliwe zacznij grę na wyspach brytyjskich w Edynburgu lub Playmouth. Startując z tym miejscowości możesz śmiało żyć w ukryciu przez półtorej czy dwie doby, gdy łowcy biegają po całej europie. Sprawdź tylko czy żaden łowca nie zaczyna z portu w Hawrze, Amsterdamie czy Hamburgu skąd może w dwa ruchy cię dopaść.
4. Gdy uciekasz po bitwie uciekaj małymi miastami tak by łowcy nie zdobywali broni a jedynie ciągnęli karty zdarzeń na których ty też korzystasz.

Jeśli kogoś zainteresowały taktyki i chciałby więcej lub ma swoje niech pisze.
6
Daniel Huk [ dodano: 23.10.2013 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Wspaniała kipiąca emocjami i pełna klimatu gra. Dracula powinna spodobać się każdemu miłośnikowi pożądnej przygodowej gry planszowej. Sam produkt jest świetnie wykonany z dbałością o szczególy. Poprostu wykonanie z najwyższej półki. Dodatkowo gra Nie nudzi się gdyż i wampir i łowcy mają wiele sposobów aby dogryźć przeciwnikowi zmusza to więc do ostrego kombinowania jednej jak i drugiej strony. Jak dla mnie można brać w ciemno i bawić się przez długi czas.
3
Andy [ dodano: 08.10.2013 ]
Gnuśny Gnomie - wklejam tekst recenzji z poltera, artykuł dotyczył gier dla par, czyli 2 osób (tytuł arykułu Gry miłosne, nie da rady tu wkleić linka, musisz sam znaleźć):
Na danie główne serwujemy Fury of Dracula, czyli ameritrash pełną gębą, acz niegłupi. Jedna osoba wciela się w rolę demonicznego hrabiego Draculi, próbującego zapanować nad Europą przy pomocy wiernych wampirów, druga zaś kontroluje drużynę łowców, którzy pragną go powstrzymać. W grze może co prawda uczestniczyć do pięciu osób (wtedy każdy kontroluje innego łowcę), ale pojedynek jeden na jednego jest równie -a może nawet bardziej - sycący. Planowanie, dobrze dobrana strategia oraz trochę szczęścia wyłonią zwycięską stronę w rozgrywce, w której najważniejsze jest przechytrzenie przeciwnika.
1
Skryba
Phea [ dodano: 07.10.2013 ]
Hej, Gnomie. Najczęściej gram w tę grę jedynie z bratem i jest całkiem fajnie. Różnica jest taka, że jeden z graczy jest Dracula, drugi wszystkimi łowcami. Co prawda jeszcze nigdy nie udało nam się skończyć rozgrywki, ale to raczej nie jest kwestia małej ilości graczy, ale naszej cierpliwości, bo w większej grupie też nam coś nie idzie ;) Natomiast samą grę oceniam jako bardzo dobrą. Nie przepadam za planszówkami, a przy Draculi mam autentycznego funa; to o czymś świadczy.
0
Gnuśny Gnom [ dodano: 07.10.2013 ]
Zaznaczam, iż nie jest to opinia, tylko pytanie. Doceniłbym w miarę precyzyjną odpowiedź.

Jestem niestety w takiej sytuacji, że najczęściej będę mógł zagrać tylko w dwie osoby. Prosiłbym o ocenienie rozgrywki w dwie osoby, czy warto inwestować w tą grę jeśli najczęstszą opcją będzie gra w dwie osoby. Ewentualnie prosiłbym o polecenie gry (niekoniecznie z tego samego działu) w którą gra się dobrze już w dwie osoby, ale możliwość rozgrywki nie kończy się tylko na dwóch graczach.

Za każdą odpowiedź będę niezmiernie wdzięczny.
0
PaN ZagadkA [ dodano: 06.10.2013 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Nie wiem ile lat mija od kiedy kupiłem Dracule :) Rebel wie na pewno :P Wciąż gramy:) Ten tytuł jeszcze nigdy się nie zakurzył na półce. Fakt jest taki, że żeby łowcy mieli fun, gracze muszą się zaangażować i wczuć w rolę " hycli " inaczej są to tylko przesuwane pionki i gra może znudzić. Ze strony Draculi - jest on trochę mistrzem gry musi wyczuć innych, żeby nie zepsuć im lub sobie gry. Jeśli pogra za słabo zepsuję grę sobie i partia szybko się skończy. Jeśli nie da się odkryć przez np. 5 rund ( co się zdarza biorąc pod uwagę to że dostanie on dobre karty i gra naprawdę dobrze) to łowcy raczej się znudzą i upokorzeni zaczną zajmować się czymś innym :P
1
Agnieszka [ dodano: 04.10.2013 ]
Świetna gra! Bardzo klimatyczna i wciągająca. Rozgrywka nie należy do najkrótszych, ale jak już się namierzy Dracule, w ogóle się nie nuży. Jedyny minusik, to kilka zbyt "mocnych" kart. Poza tym gra naprawdę warta polecenia.
0
Maria Michnia [ dodano: 06.09.2013 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Godna polecenia pozycja. Ostrzegam, że koszulki FFG Standard American są bardzo ciasne i trzeba zachować szczególną ostrożność wkładając karty. Ja niestety jedną sobie zagięłam właśnie z tego powodu. Gra jest bardzo klimatyczna i estetyczna pod względem wyglądu. Wykonanie też jest bardzo dobre. Jedyny może mankament jaki zauważyłam, to to, że Dracula w moim odczuciu czerpie więcej satysfakcji z tej zabawy w kotka i myszkę ;)
2
Michał [ dodano: 28.08.2013 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Witam, gra daję dużą frajdę, wykonanie większości elementów na wysokim poziomie
(trochę rażą białe puste tła rewersów kart postaci). Proponuję usunąć z talii dwie kart "ucieczka" i "trans hipnotyczny" są zbyt "potężne" i po prostu psują zabawę. Balans w miarę w porządku, w nocy Dracula to groźny przeciwnik, za dnia Łowcy mają większe szanse. Gra bardzo klimatyczna, fajna mapa europy, ciekawe karty. Gra może być trudna w odbiorze dla Łowców gdy Dracula ich zdecydowanie unika. Dopóki nie wpadną na jego trop gra może się nużyć. Niemniej, mogę śmiało polecić ten produkt. pozdrawiam
1
Marcin Borowski [ dodano: 17.05.2013 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Świetnie zaprojektowana gra dla 2-5 osób. Czworo ławców poluje na Drakulę, by zniweczyć jego plany stworzenia armii nieumarłych. Rozgrywka nawiązuje do powieści Stokera.

Największymi plusami są (moim zdaniem):
- nowatorskie podejście do pór dnia i ich wpływie na rozgrywkę,
- ciekawie rozwiązany sposób poruszania się poszczególnych postaci, a w szczególności Drakuli,
- oprawa graficzna i estetyka wykonania (pionki po pomalowaniu są niesamowite!!)
- klimat rozgrywki.

Początkujący mogą czuć się przytłoczeni zasadami prowadzenia rozgrywki, ale po kilku nimutach gry wszystko staje się jasne

Polecam każdemu - świetnie sprawdza się jako popołudniowa (wieczorna) rozinna rozrywka.
1
Poliglota
Zbigniew Oelke [ dodano: 16.03.2013 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Świetna gra, gdzie liczy się współpraca i dedukcja, oraz przebiegłość gracza grającego Draculą. Aspekty klimatyczne są bardzo dobrze oddane (dla przykładu wampir jest silniejszy nocą, dlatego łowcy zawsze będą woleli zmierzyć się z nim w dzień). System kart miejsc dla Draculi jest świetnym sposobem na sprawdzanie gracza czy czasem nie oszukuje, no i sam Dracula jak zapomni czy w danym mieście był może to łatwo i szybko sprawdzić. Wykonanie stoi na typowym poziomie dla FFG. Figurki są ładnie wymodelowane, karty i znaczniki są odpowiednio grube. Ten tytuł jest z pewnością godny polecenia.
0
Formalista
Wojciech [ dodano: 09.02.2013 ]
Dobra gra bazująca poniekąd na starusieńkim ScotlandYardzie. Plus za klimaty wampiryczne sprzed epoki Zmierchów i innych świecących, cukierkowatych pseudowampirów. Karty mogłyby być nieco lepszej jakości - zniszczyłem niechcący jedną próbując włożyć ją do sugerowanej koszulki standard american (potrzebne są koszulki USA chimera).
3
Marcin Korta [ dodano: 18.12.2012 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Gra rewelacyjna, zabawna z klimatem, bardzo gorąco polecam. Wykonanie solidne, jedynym mankamentem moim zdaniem są słabej jakości karty, bardzo cieniutkie. Pomimo tego gra warta uwagi.
0
Karol [ dodano: 05.12.2012 ]
5 - z przyjemnoscia :)

Dlugo nie bede sie rozpisywal bo juz wiele zostalo tu powiedziane, nie zgodze sie tylko z opinia iz najlepiej gra sie w 5osob, moim zdaniem 3 osoby to najwygodnijesze rozwiazanie (Dracula i kazdy ma po dwoch Łowców). Gra sie długo, ale nie czuc znuzenia, wciaga natychmiast!

Czasem mogą drażnic zbyt mocne karty wydarzeń, które łowcom ułatwiaja rozgrywke (odkrycie szlaku Draculi) lecz mniej doswiadczonym graczom moze to pomoc w poszukiwaniach.

Poza tym gra idealna na dłuższą posiadówę :)
0
Thor [ dodano: 16.11.2012 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Wow - wspaniały klimat! W sam raz dla fan Drakuli. Dużo zabawy, dużo kombinowania. Gra w sam raz na zimowy wieczór :) Nie ma się do czego przyczepić. Grafiki i wykonanie ok, instrukcja czytelna i też ok.
0
Tajemniczy Mikołaj
Joanna Marcinkowska [ dodano: 11.07.2012 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Gierka świetna, bardzo klimatyczna i sprawiająca mnóstwo frajdy. Zwłaszcza konspiracja i próby wychwycenia kryjówki Draculi. Albo radocha z tego, kto wybił najwięcej popleczników Hrabii. Polecam, jak ktoś lubi takie klimaty. Jak nie lubi, też POLECAM!
0
Jakub Stanek [ dodano: 05.07.2012 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Bardzo ładnie wydana, wciągająca na kolejne wieczory (przechodzące w późne noce), klimatyczna gra. Przeprowadzenie zamówienia, oferowanie pomocy na każdym etapie zakupu i dostawy, sprawiają, że zakup na REBEL.pl to przyjemność, co zrekompensowało cenę ciut wyższą niż w innych sklepach (:
Możecie dopisać do listy kolejnego zadowolonego klienta (:
0
Marcin [ dodano: 10.06.2012 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Idealna gra dla fanów gier przygodowych, których nie odstrasza losowość.
0
Cezary Dulkowski [ dodano: 09.05.2012 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Dużą, ale chyba jedyną wadą jest losowość - można zginąć łowcą pomimo ataku w środku dnia, będąc obwieszonym kołkami i krucyfiksami :)

Jednak gra zapewnia solidną dozę emocji i sporą motywacje do często zaciekłych dyskusji wśród łowców. Największą frajdę daje chyba radość z gry Draculą i udane oszukanie łowców bezczelnym zagraniem :)
0
Damian [ dodano: 30.04.2012 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Trafiłem na tę grę przypadkiem, przeglądając listę gier przygodowych, a jej tytuł mnie zainteresował. Obejrzałem viedeocast i postanowiłem kupić. Nie zawiodłem się :).

Poszczególne elementy gry wykonanie ładnie i starannie, zarówno jeśli chodzi o figurki jak i o karty, planszę itp. Jeśli chodzi o instrukcję to również duży plus - przejrzysta i czytelna. Wspominam o tym dlatego ponieważ przy kilku pierwszych rozgrywkach dosyć często trzeba do niej sięgać, aby przyswoić zasady np. walki posiadające sporo niuansów, które znacząco mogą wpłynąć na grę. Przeczytałem instrukcję od deski do deski dwa razy i jestem już po kilku partiach, a mimo to nie raz zdarza mi się do niej wracać.

Jeśli chodzi o samą rozgrywkę to naprawdę jest wciągająca i może trwać do 3 godzin :D. Ja do tej pory grałem tylko Draculą, właśnie z racji najlepszej znajomości zasad i bawiłem się świetnie, tak samo z resztą jak moi znajomi, którzy mnie ścigali. Dodam też, że ani razu nie udało mi się wygrać, choć czasami nie wiele mi brakowało. Dlatego nie zgodzę się z opiniami, że gra Draculą jest prostsza bo wcale nie jest! Jeśli łowcy dobrze współpracują ścigany musi się nieźle nagłowić mimo dobrych umiejętności jakim dysponuje hrabia. Do tego dochodzi zmiana faz dnia, kiedy do dzień sprzyja łowcom, a noc Draculi. Poza tym karty wydarzeń, które mogą nie raz w jednej chwili przewrócić rozgrywkę do góry nogami. Naprawdę się dzieje. Fajne jest też to, że kiedy chcemy możemy sobie utrudnić rozgrywkę bądź ją ułatwić wszystko zależy od graczy :). To chyba tyle.

Co do minusów to według mnie nie ma ich wcale. Ewentualnie mógłbym się przyczepić do tego, że czcionka na kartach jest trochę mała, a czytania jest sporo, ale to tylko detal w porównaniu z tym ile ta gra niesie ze sobą atrakcji i emocji :).

Podsumowując mogę powiedzieć, że jeśli macie 2-3 godziny (a majówka za progiem :D)
i przyjaciół w zasięgu ręki warto przy czymś taki spędzić wolny czas :). Polecam i daję 5! :)
0
Pisarz
Jakub Orłowski [ dodano: 14.04.2012 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Raczej przydałaby się ocena 4+... a że plusy zaokrągla się w górę, to daję 5. Gra jest super wydana, bardzo ciekawa i inteligentna. Obie strony muszą się mocno namyśleć. Ponadto nie zgadzam się z twierdzeniem Rebel Times, że gra Draculą jest ciekawsza od łowców. Dracula po pierwsze głównie to czeka na ich ruch, a po drugie i oni mają sporo decyzji do pojęcia, kłótni do rozważenia, a także szerokie pole manewru (karty wydarzeń i broni). Jednak czemu nie 5.0? Bo jak na razie Dracula u nas ma miał szanse w walce, a karty Wydarzeń są nieco za koksiaste. Jednak tak czy siak gra bardzo dobra.
0
Bartosz Korczak [ dodano: 30.03.2012 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Świetna gra, która sprawdza się zarówno w wersji dla dwóch, jak i większej ilości graczy. Super klimat, fajne nawiązania do powieści Brama Stokera. Rozgrywka zrównoważona - obie strony mają równe szanse na wygraną, aczkolwiek Dracula w starciu z bardzo dobrze uzbrojonym łowcą raczej nie ma szans (na szczęście istnieją sposoby na ich rozbrojenie i wtedy łowca może bardzo łatwo stać się zwierzyną). Gra oferuje sporo możliwości i nawet "przegięte" karty zdarzeń mogą, zamiast zepsuć rozgrywkę, sprawić, że nabierze ona rumieńców. Jest tylko jedna wada - zbyt mocno eksploatowana może się znudzić, a dodatków nie przewidziano. Reasumując - polecam!
0
Ignacy Antończyk [ dodano: 09.02.2012 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
W zasadzie mogę tylko powtórzyć to co zostało już powiedziane. Gra bardzo klimatyczna i przyjemna. Niewątpliwie gracz - wampir bawi się trochę lepiej ale i spotkałem się z osobami które wolą grać łowcami.
Co do samej rozgrywki to widzę sporo podobieństw do wydanej 100 lat temu gry po polsku "Wampir" ;)
Zasady wymagają tłumaczenia więc przynajmniej 30 min przed graniem trzeba poświecić na przygotowanie się do gry. Najlepiej jednak aby każdy przeczytał zasady zanim siądziecie do stołu. Instrukcje można pobrać w .pdf o ile pamiętam na stronie producenta czy też wydawcy. Polecam tak zrobić żeby nie tracić czasu na początku.
Reasumując polecam jeśli idea gry kooperacyjnej z jednym wspólnym przeciwnikiem do was przemawia.
0
Magda [ dodano: 18.01.2012 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Gra genialna! Polecam wszystkim!


Plus obsługa i dostawa bez zarzutu!
0
Marcin Ciosmak [ dodano: 16.12.2011 ]
Dracula to gra, którą bardzo lubię. Głównie za klimat i za mechanikę niejawnego ruchu. Niestety muszę równocześnie dostrzec kilka poważnych wad. Czyli jak zwykle - ponarzekać :)

1. Gracz-wampir ma większą frajdę z gry niż wszyscy łowcy razem wzięci. On się bawi blefem, ukrytym ruchem, gamą możliwości, strategią rozmieszczania spotkań, manipulacją katakumbami i specjalnymi mocami, podczas gdy biedny łowca tylko rusza się, dobiera karty i wręcz może przez całą grę nawet nie trafić na trop Draculi. Co więcej - jako że łowcy są w kooperacji to zazwyczaj znajdzie się wśród nich lider, który mówi innym co zrobić (typowa przypadłość gier kooperacyjnych). Ta nierówność w czerpaniu przyjemności z gry prawie Draculę dyskwalifikuje. Trzeba mieć sporo szczęścia żeby znaleźć graczy, którzy z ochotą zagrają łowcami i będą się przy tym dobrze bawić.
2. Bardzo źle rozwiązana walka. Wg mnie jest to najsłabszy punkt mechaniki tej pozycji. Fatalnie losowa (kluczowy jest rzut kością K6), dziwna i nieintuicyjna. Nie wiem jak można zepsuć tak interesującą mechanikę przez gigantyczną dawkę losowości w kluczowym jej aspekcie...?
3. Inne niedociągnięcia mechaniczne - np. beznadziejne (nieopłacalne) zasady tworzenia grup łowców, istnienie kart odkrywających bieżące miejsce wampira oraz kart pozwalających na "teleportowanie" hrabiego w dowolne miejsce na mapie.
0
Kamil [ dodano: 08.12.2011 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Gra legenda - nic dodać nic ująć :). Bardzo klimatyczna, przy zawziętej ekipie graczy bardzo wciągająca.
0
Tomek [ dodano: 26.11.2011 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Bardziej skomplikowany stary Scotlandyard. Rozgrywka długa do 2-3 godzin. Dracula musi mieć reguły bardzo dobrze opanowane by rozgrywka miała tempo. Najlepsza w 5. Osób, wtedy łowca lepiej ogarniają posiadane karty i gra się najciekawiej
0
Poliglota
Wojtek Podleśny [ dodano: 06.09.2011 ]
Przyznam szczerze: jedna z moich ulubionych gier. Z jednej strony współpraca a z drugiej rywalizacja. Cud miód i orzeszki. Zebrać się w pięć osób ( no to jest wada gry, nieciekawie się gra w mniejszą liczbę osób ) wybrać najbystrzejszą na Drakulę i knućjak dopaść drania.
0
Paweł Laszewski [ dodano: 02.08.2011 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Fantastyczna gra. Perfekcyjna do kombinowania. Szczególnie osoba w roli Draculi bawi się przednio.

Minusem gry jest trochę duża złożoność i instrukcja. Nawet po jednej pełnej grze nie do końca znało się wszystkie triki gry. No i bywały rozgrywki trochę za długie.

Oczywiście polecam.
0
Przemysław Król [ dodano: 29.06.2011 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Gra bardzo ładnie wydana, szczególnie robi wrażenie bardzo wysoka jakość figurek. Jakość tłumaczenia jest także bardzo dobra. Zdecydowanie gra ma klimat, co podkreśla nie tylko szata graficzna, ale także mnóstwo wstawek fabularnych na kartach.

Instrukcja choć obszerna, mimo wszystko pozostawia parę niejasności. Po kilku rozgrywkach i wyłapaniu drobnych zgrzytów zasad konieczne może być sięgnięcie do FAQ na stronie producenta (niestety tylko wersja angielska).

Gra spotyka się z wieloma zarzutami o niezbalansowanie. "Przeciętna" drużyna Łowców jest w stanie prędzej czy później dopaść "słabego" lub "przeciętnego" Draculę i go pokonać. Moim zdaniem większość tej krytyki rodzi się ze złej interpretacji roli Draculi, który to zamiast ciągle starać się uciekać, powinien ścigać i wywierać ciągła presję na Łowców (szczególnie, że pozycja Draculi jest przez większość gry całkowicie lub z dużym przybliżeniem znana). Dlatego w rolę Drakuli polecam wcielić najbardziej cwanego i przebiegłego z graczy, wtedy gra przyniesie najwięcej rozrywki wszystkim uczestnikom.

Gra nie jest prosta. Dla Draculi jest wręcz mocno wymagająca. Owszem zawiera element losowy w czasie walki, ale w większości przypadków grę przegrywa się nie przez pecha, ale przez mniejszy lub większy błąd jednej ze stron.
0
Sebastian Lipka [ dodano: 26.05.2011 ]
Gra jest kooperacyjna, więc jeżeli łowcy ze sobą nie współpracują i nie rozmawiają, tylko "każdy sobie rzepkę skrobie" to faktycznie moga się nudzić niemiłosiernie. W moim kręgu znajomych graczy takiej sytuacji nie było - wszyscy (niezależnie czyja była w danej chwili tura) wspólnie analizowali i się przekrzykiwali, gdzie teraz ukrywa się hrabia i jak go "załatwią" jak go spotkają. Po czym następował ruch łowcy i wszyscy jak jeden mąż patrzą na mnie (gram draculą) z nadzieją: "jesteś tu?".........."nie, nie ma mnie tu".........bezcenne :-)
0
Łukasz [ dodano: 26.05.2011 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Początkowo byłem zachwycony samą grą - jej tematyką, ślicznym wykonaniem, klimatem. Jednak po kilku rozgrywkach szczególnie w większym gronie zachwyt trochę opadł. Polecam grę w 2, max 3 osoby. Przy większej liczbie łowcy nudzą się niemiłosiernie. Zawsze jest tez łowca, który wyląduje na jakimś odludziu z dala od hrabiego i przez całą grę przemierza Europę, żeby chociaż trochę zbliżyć się do miejsca akcji. Gra w więcej osób oferuje nieproporcjonalnie mało emocji w porównaniu do czasu gry.
0
Rafał Serafin [ dodano: 20.05.2011 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Bardzo dobra gra. Kupiłem z sentymentu za czasami gdy zagrywałem się w grę firmy sfera "Wampir". I nie zawiodłem się. W "Drakuli" można poczuć klimat tamtej gry. Jedynym minusem jest to, że więcej frajdy ma gracz grający Drakulą. Bo niestety gra łowcami jest monotonna i schematyczna.
0
Adam Adamski [ dodano: 09.05.2011 ]
Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji
Kiedys bedac jeszcze dzieciakiem zagrywalem sie z bratem w Wampira z polskiej firmy "Sfera". Dracule kupilem z czystego sentymentu. Gra sie fajnie, jest duzo elementów, wydana na wysokim poziomie, ale niestety na dluzsza mete dosyc schematyczna. Stanowic bedzie raczej jako przerywnik pomiedzy jakimis ciezszymi tytuami, zamiast zostac bohaterem wieczornych spotkan ze znajomymi. Gdyby nie fakt, ze moja dziewczyna wprost uwielbia ja, pewnie by wyladowala na allegro.
0
Mariusz Podleś [ dodano: 27.04.2011 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Gra jest znakomita.
Wykonanie perfekcyjne, no może karty mogły by być na nieco lepszym papierze, ale i tak nie ma dramatu, za to cała reszta, czyli plansze, karty postaci, no i figurki (szczególnie po pomalowaniu) są znakomite.
W grę grałem tylko w wariancie dwuosobowym i sprawdza się świetnie.
0
Bart [ dodano: 06.04.2011 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Grałem jeszcze w wersję angielską i bawiłem się znakomicie. Wspaniale, że Galakta zdecydowała się wydac Draculę po polsku - teraz nawet ci, którzy średnio radzą sobie z angielskim mogą odgrywać postać Hrabiego ;]

Sama gra emocjonująca, aczkolwiek nie do codziennych partyjek. Bieganie po mapie za Draculą momentami może trochę irytowac i nudzić gracza, który jest daleko od centrum poszukiwań (a musi tam być, żeby stanowić dla Draculi zagrożenie)

Ogólnie jednak bardzo, bardzo polecam wszystkim szukającym gier dedukcyjnych.
1
Viola [ dodano: 27.03.2011 ]
Gra genialna! Bardzo ładnie wykonana, bardzo długa instrukcja ale szybko da się ją zrozumieć :)

Drakula złapany po dość długim pościgu i kilku zaciętych walkach! Nie mogę się doczekać kiedy ja będę mogła wcielić się w postać mrocznego hrabiego :)
0
Łowca
łukasz Klyta [ dodano: 14.03.2011 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Bardzo fajna i klimatyczna gra.
Rebel jak zwykle na 5+
0
Rafał Rogoziński [ dodano: 08.03.2011 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Gra jest IDEALNA!!
Wspaniały klimat.
Doskonały pomysł na rozgrywkę (ruch Drakuli BOMBA!!).
Wykonanie gry również bardzo dobre.

Najlepsza gra planszowa w jaką grałem.
0
Serafin [ dodano: 08.03.2011 ]
Gra super, świetny klimacik, ciekawa mechanika ale losowość podczas walki momentami mnie załamywała. Ogromna część rozgrywki polega na planowaniu, opracowywaniu strategii, umiejętności blefu i przewidywaniu ruchów przeciwnika, ogólnie sporo kombinowania. Dochodzi do konfrontacji, jedna ze stron przygotowała się na to lepiej, przewidziała czas, przewidziała okoliczności, zapewniła wsparcie i nagle dwa rzuty kostką mówią - "Sorry stary, męczyłeś się półtorej godziny by zbudować przewagę, ale los decyduje, że przegrywasz CAŁĄ GRĘ".

To zestawienie misternego planowania i czystej losowości jest dość deprymujące. Albo jedno, albo drugie, obie rzeczy w jednej grze to nie jest najszczęśliwszy pomysł. Jest modyfikacja wykluczająca kości z walki, lecz niestety moi współgracze uznali, że niszczy ona balans gry. Osobiście nie zgadzam się z ich opinią, ale cóż ;)

Tak czy inaczej gra którą warto mieć w kolekcji, mocna 4 ode mnie.
0
Bartek [ dodano: 05.03.2011 ]
Moim zdaniem gra jest naprawdę ciekawa. Jestem po dwóch nocnych rozgrywkach (raz będąc Draculą, a raz Łowcą) i mogę powiedzieć, że gra niesie ze sobą wiele emocji. Fajnie jest być Draculą, śmigać gdzieś za plecami nieświadomych Łowców :) zostawiać im w miastach niespodzianki, uciekać im sprzed nosa, gdy myślą, że już Cię mają :)
Super jest też być Łowcą, natrafiać na ślady Draculi, krzyżować mu plany i spekulować po kartach na szlaku gdzie może być Dracula lub w jakim kierunku się porusza.
Gra z perspektywy Łowców jest kooperacyjna, pierwszą rozgrywkę graliśmy w grupie 4 osobowej, następną w 3 osobowej i chwalę sobie grę w większej grupie osób. Łowcy rozmawiają ze sobą, Dracula wszystko słyszy i może reagować - to jest ciekawe. Gra 1vs1 może być grą zupełnie innego wymiaru, gdzie Dracula nie słysząc co planują Łowcy, będzie musiał w inny sposób planować swoje ruchy.
Moim zdaniem gra jest dobrze wyważona i obie strony mają w miarę równe szanse na zwycięstwo.
Polecam na 100% jeśli ktoś lubi gry przygodowe z dobrym klimatem :)
0
Piotr [ dodano: 01.03.2011 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
swietna gra fajny klimat i wykonanie
0
Łukasz Orłowski [ dodano: 24.02.2011 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Rebel jak zawsze na wysokim poziomie :)
Gra nie jest tania, ale warta swej ceny. Klimatyczna, dająca możliwości główkowania (Dracula to bardzo trudna postać w grze do prowadzenia), z ciekawą mechaniką walki, które mogą być dość długie, pełne zwrotów akcji. Niestety, instrukcja nie zawsze ma dobrze i jasne napisane zasady, ale to tylko taki malutki minusik. No i karty, cóż... karty podejrzewam, że przy długim używaniu mogą szybko się zniszczyć, więc polecam laminację :) Stąd cena tej gry troszkę za te karty powinna być obniżona.
Grę bardzo polecam!!! Świetna rzecz dydaktyczno-kooperacyjna. Gra jest z tych do których będę wracać z przyjemnością :)
0
Krzysztof Miśko [ dodano: 12.02.2011 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Bardzo fajna i klimatyczna gra. Jedynym jej minusem jest to że karty wykonane są na tandetnym papierze.
Rebel jak zwykle na 5+
0
Frank Giovanni [ dodano: 04.02.2011 ]
Witam.
W pierwszych słowach wyrazy szacunku dla Rebela profesjonalne podejście do sprawy, szybkość, kontakt i przesyłka.
Gra wyśmienita, elegancka. Ma wszystko co potrzeba od solednej mechaniki poprzez mroczny klimat.
Rozgrywka nie szablonowa ma wiele smaczków i taktyk dla obu stron.
Gra Draculą to wielkie wyzwanie ale i uczta przewrotności zwierzyny która ma pazór.

Gorąco polecam ten tytuł.
0
Agnieszka [ dodano: 01.02.2011 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Gra jest bardzo dobrze i ładnie wykonana (również tłumaczeniu nie można raczej niczego zarzucić). Podoba mi się to, że na każdą kartę, wskaźnik itp. przewidziano na planszy lub na karcie postaci odpowiednie miejsce - dzięki temu łatwiej się gra i łatwiej ogarnąć reguły, które zwłaszcza na początku wydają się nie do przyswojenia (a instrukcja jest średnio napisana i średnio uporządkowana).

Jeżeli chodzi o samą rozgrywkę, to oceniam ją na 6. Dawno temu miałam grę "Scotland Yard", która była oparta na tej samej zasadzie, co "Dracula". Nie było tam jednak żadnych kart, przez co szanse na dopadnięcie uciekającego były znikome, nie dało się też grać w 2 osoby. "Draculę" kupiłam właśnie z sentymentu do "SY", z nadzieją, że będzie mi się tak samo podobać. Okazuje się, że jest dużo lepsza. :) Przede wszystkim dzięki klimatowi i wspomnianym już kartom, które urozmaicają rozgrywkę. Grałam już i jako Dracula, i jako Łowcy. Przyznam, że granie wampirem dostarczyło mi prawie tyle adrenaliny, co jakaś prawdziwa ucieczka. ;)

Szkoda, że na planszy zabrakło Warszawy i Krakowa (smutnie wygląda ta szara dziura w miejscu, gdzie powinny być polskie miasta). Podejrzewam, że nie ma ich po to, by łatwiej było złapać Draculę - południe Europy Wschodniej jest odcięte przesmykiem dwóch miast od Europy Zachodniej.

W grze najlepsze jest to, że wymaga ona myślenia. Nie jest to po prostu bezmyślne poruszanie pionkiem. Zwłaszcza sytuacje krytyczne wymagają mnóstwa planowania, przewidywania kroków przeciwnika i zapamiętywania ruchów.
Gorąco polecam! :)
0
Rafał Cholewa [ dodano: 28.01.2011 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Dla miłośników przygodówek i kooperacji pozycja bardzo atrakcyjna! Nie sprawdzałem jeszcze co prawda jakości polskiego tłumaczenia, ale mam nadzieje, że się nie rozczaruje.
0
Jacek [ dodano: 28.01.2011 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Przesyłka expresowa. grę dostałem na drugi dzień po premierze. Świetnie zapakowana, Rebel spisał się na piątkę.

Gra na pierwszy rzut oka wygląda świetnie. Nasycone kolory, mroczna oprawa. Jest bardzo dobrze wykonana, żetony z grubej wzmocnionej tektury. Karty też zostały wzmocnione siatką, są cienkie ale jest ich tyle, że gdyby papier był grubszy ciężko byłoby w nich przebierać.

Sama mechanika gry jest trochę zawiła, ogrom zasad i treść kart mało intuicyjna i czasami niewiadomo, która karta jest mocniejsza i kiedy można nią zagrać. Ale to wszystko wynika pewnie z jeszcze niskiego ogrania - mam dopiero 2 partie za sobą. Odnoszę wrażenie, że gra się ciągnie w nieskończoność. Dopaść Drakulę jest naprawdę bardzo ciężko. Jednak każdy kto chce poczuć klimat mrocznych katakumb, chłodu na szyi, głodu krwi i nocnych poszukiwań powinien mieć tę grę w kolekcji. Produkt godny polecenia. Noc nadchodzi, kolejny zmierzch z Drakulą...
0
Cavca [ dodano: 27.01.2011 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Może trochę za wcześnie na ocenianie - wczoraj doszłą przesyłka, więc zdążyłem zagrać jedną "szkoleniową"partię rozgryzając zasady, jednak pierwszym wrażeniem też można się podzielić ;)

Wykonanie - prawie bez zastrzeżeń. Gruba, porządna plansza, bardzo ładna oprawa całej gry (jak zwylke u FFG). Karty mogłyby być z twardszego materiału, są bardzo "giętkie", szkoda że nie są takie jak w Arkham Horror.
W tłumaczeniu gry nie zauważyłem póki co rażących błędów.

Mechanika wydaje się być bardzo ciekawa. Graliśmy w dwie osoby (oboje pierwszy konakt z Draculą), miałem przyjemność być władcą ciemności i miło było powymykać się łowcom :)

Co do REBEL - gra wysłana w dniu premiery, do moich rąk trafiła w stanie nienaruszonym dzień później - czyli jak zwykle super. No i cieszę się, że skorzystałem z ceny przedpremierowej ;]
0
dodaj swój komentarz
© 2003-2019 REBEL.pl
sklep@rebel.pl