Komentarze do produktu: Warhammer FRP - Księga Spaczenia (miękka oprawa)

Chaos jest w Tobie!


Weteran
Yinglong [ dodano: 10.02.2020 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Książka w twardej oprawie, kolorowa, pięknie (ohydnie ;) ) wydana. Maszkary wyciągnięte z koszmarów, spaczenie wylewa się z kartek papieru.
Wydanie - 5+

Treść przydatna, mnóstwo informacji, wielkie rozwinięcie świata i zarysowanie pewnych granic. Moim zdaniem, jeden z najlepszych (o ile nie najlepszy) dodatek do Warhammera 2nd ed.
Treść - 5+

Ten podręcznik pomógł stworzyć mi wiele ciekawych scenariuszy, gorąco polecam każdemu MG i nie tylko.
0
Nocny Marek
Kusiu [ dodano: 27.10.2019 ]
Jeden z najlepszych dodatków do Warhammera, pozwala MG urozmaicić przeciwników po złej stronie (Chaos).
5
IzaS_16 [ dodano: 04.10.2018 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
wszystko ok
1
Spadak87 [ dodano: 30.08.2018 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Jeden z lepszych dodatków do Warhammera 2 ed. Mnóstwo ciekawych opisów, mało lania wody, pomysły na przygody, przedmioty, i wszystko w mrocznym klimacie dark fantasy. Opisy demonów Chaosu i pomysły z nimi związane można śmiało, przy odrobinie inwencji, przekonwertować do uniwersum 40k. Trochę traci edycja wydana w wersji czarno- białej, ale cóż, cieszmy się każdym Darem Mrocznych Potęg jaki możemy otrzymać ! Przesyłka i cała robota ze stroby REBEL jak zawsze 5.
1
heartsofstone [ dodano: 01.03.2018 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Fantastyczny produkt z zadowalającą ilością informacji. Polecam twardą oprawę w kolorze, klimat dla fanów Chaosu gwarantowany. Wieje nudą w dziale mutacji, ale dla chcących zrobić coś oryginalnego miotając kostkami jak najbardziej na tak. Trzyma się kupy jako całość, bardzo drobne uszczerbki w tłumaczeniu (druku?). szczególnie przydatny dla MG i Chaotów. Dla drużyn chcących grać chaosem super sprawa. Przydałby się jednak dodatek "Królestwo Magii". Szkoda że dodruki są w odcieniach szarości i w miękkiej oprawie, dodatek dużo na tym traci. Podobno po przeczytaniu całości wywołuje mutacje. Produkt kapitalny. Polecam.
3
Wielki Brat
T0STER [ dodano: 10.10.2017 ]
Kocham ten dodatek, nie ma to, jak podręczyć BG choróbskami :D
A tak na serio, podręcznik wprowadza bardzo dużo do gry.
Dzięki niemu można bardzo solidnie rozwinąć swoje kampanie.
Polecam serdecznie, KU CHWALE NURGLA !!!
3
Sputnik [ dodano: 23.07.2017 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Jeśli chodzi o treść to ciekawy i pozwala na rozwinięcie własnych kampanii, jednak czego innego się spodziewałem po chorobach psychicznych i fizycznych.

Podręcznik w miękkiej oprawie ma czarno-białe strony a nie kolorowe jak sugerują fotografie pod opisem produktu (są obecne nawet dziś gdy piszę ocenę 23.07.2017) co było rozczarowaniem.
3
Łowca
Lukasz [ dodano: 24.12.2016 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Świetny klimatyczny dodatek.
5
Simman102 [ dodano: 19.10.2016 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Jest zaskakująco obszerny! Podobnych rozmiarów co Księga Zasad. Minus ten sam co w przypadku Królestwa Magii, jest czarno-biały.
6
Poliglota
Vulgrim [ dodano: 19.09.2016 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Jak dla mnie absolutny must have. Nawet jeśli korzystam z niej tylko przy okazji mutacji to i tak uważam, że jest świetna. Często zdarza mi się tworzyć artefakt Chaosu i inne bzdety, więc jest ona bardzo przydatna. Poza tym zawiera mnogość flavu i daje możliwość zagrania po stronie wojowników Chaosu, a także zwierzoludzi. (Po jednostrzale w skórze minotaurów i bestigorów moi gracze byli zachwyceni.)
No i to przerażenie wśród graczy kiedy ją otwieram i mówię: ,,Rzuć k1000." :D
6
Weteran
Jagmin [ dodano: 26.04.2016 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Wreszcie Chaos został porządnie opisany, a dodanie bohaterów z Norski uważam za dodatkowy atut. Żeby tak wszystko było pięknie opisane.
5
Poliglota
Maxio1982 [ dodano: 26.01.2016 ]
Świetny dodatek do 2 edycji, każda strona pełna pomysłów. Polecam!
5
Teichan [ dodano: 15.05.2015 ]
Kiedy prowadziłem jeszcze 2e ten podręcznik mocno namieszał. Uważam go za jeden z najlepszych wydanych do 2 edycji. Znajdziecie w nim wszytko co chcecie i nie chcecie wiedzieć o Chaosie. Począwszy od demonów czy artefaktów, zasad mutacji i nagród dla Czempionów, po grywalne profesje. kawał dobrego podręcznika, który powinien posiadać każdy grający w 2e.
4
Wall [ dodano: 22.04.2015 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Świetny dodatek dla MG. Potężna dawka wiedzy na temat magii, struktury, miejsc i istot chaosu. Informacje zawarte w podręczniku zapewnią wiele ciekawych pomysłów do prowadzenia przygód. Ciekawym pomysłem jest możliwość stworzenia drużyny wyznającej potęgi chaosu. Dodatkowo bardzo dobre rysunki i szata graficzna. Polecam.
4
Pionier
Nloriel [ dodano: 03.03.2015 ]
Wszystko, co chciałeś wiedzieć o Chaosie, ale bałeś się zapytać, bo za oknem przechodzili smutni panowie z pochodniami...
Dodatek trochę odziera chaos z tajemnicy, ale dostarcza mnóstwo informacji dla tych, którzy chcą z wrażym elementem walczyć, albo... się sprzymierzyć. Z ciekawostek, poza obowiązkowymi czarami, stworami, profesjami, artefaktami itd: można zabrać się na wyprawę w Pustkowia Chaosu, są też Norsmeni (w nowym wariancie, zmienionym w stosunku do WFRP 1) z pomysłami na przygody i kampanie, dziwne zjawiska do spotkania na Pustkowiach oraz leksykon demonów.
Perełka książki to dla mnie mała uwaga na marginesie: jak to jest, że Chaos jest niby taki chaotyczny, a tymczasem wszystkie jego stwory i demony poddają się tak idealnie taksonomii i w zasadzie mają odpowiedniki w watasze każdej z pozostałych trzech Potęg... [zupełnie jakby były figurkami do battle'a...]
7
Blobek1 [ dodano: 11.02.2015 ]
Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji
Postanowiłem zebrać wszystkie dodatki do tego świetnego systemu, najpierw zakupiłem Królestwo Magii i byłem zadowolony. Z tym dodatkiem było inaczej fajnie wygląda na półce ale chyba nic więcej, poczytałem ale mnie nie zachwycił
3
Slaf [ dodano: 28.01.2015 ]
Super podrecznik. Swietnie napisany. Moim zdaniem obowiazkowa pozycja dla MG.
4
Kapral
Howler [ dodano: 12.01.2015 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Ach tak, Księga Spaczenia... Coś, co każdy posiadacz Młotka powinien posiadać. Otrzymujemy całkiem przyjemny zbiór reguł rozszerzających to, co otrzymaliśmy w podręczniku głównym. Zakładając, że postacie graczy natkną się na Chaos (a wszyscy wiemy, że będzie tak prędzej czy później), ten tu podręcznik może nam ładnie podpowiedzieć jakie 'kuku' ów Chaos zrobi :) Oczywiście, można samemu poświęcić nieco czasu na wymyślanie. Ale równie ciekawym pomysłem wydaję się być przejrzeć podręcznik, a następnie dopasować coś odpowiednio do postaci. Praktycznie dla każdego znajdzie się odpowiednia rzecz :)
10
Ania_wionczak [ dodano: 15.10.2014 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Fantastyczna szybka obsługa, książka była do odbioru po 2 dniach - w idealnym stanie. Był to prezent dla syna, który nie przesypia kolejnej nocy z jej powodu ;-). Bardzo polecam i sklep i produkt !
4
Poliglota
Szymonidesteo [ dodano: 18.08.2014 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Księga Spaczenia - znienawidzona przez graczy, ukochana Mistrza Gry. :)
Świetnie i niebywale obszernie opisuje aspekty Chaosu. Daje mnogość nowych opcji od bohaterów-zwierzoludzi do profesji ściśle związanych z Mrocznymi Bogami.
Możliwość stworzenia w prosty sposób własnego oręża Chaosu oraz większych demonów jest naprawdę solidnie sporządzony.
No i oczywiście dziesiątki mutacji, wielkie rozwinięcie Przekleństw Tzeentcha i tony informacji o Norsce, Pustkowiach i ich mieszkańcach. Nawet o krasnoludach Chaosu oraz mrocznych elfach.
Wyśmienity i jak dla mnie obowiązkowy. :)
10
Weteran
Mad Pablo [ dodano: 01.06.2014 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
W zasadzie jest to pozycja obowiązkowa a nawet można by się pokusić o tezę, że powinna być to część podręcznika podstawowego, w końcu świat Warhammera kręci się wokół spaczenia. Oczywiście to niemożliwe, bo podręcznik podstawowy też powinien mieć ograniczoną wielkość.
5
Gogles [ dodano: 01.06.2014 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Więc po kolei.
1). Wygląd ogólny i oprawa:
Podręcznik szyty dobrej jakości papier twarda opraw.5/5
2) Grafika i tekst:
Teks bardzo dobrze przetłumaczony, czyta się szybko i przyjemnie. Grafika jest ogólnie bardzo dobra, oczywiście możemy się natchnąć na jakieś obrazki które nie do końca muszą przypaść wszystkim do gustu ale przez parę wyjątków nie będziemy zaraz skrajnie patrzeć na wszystko. 4,5/5
3) Informacje w nim zawarte:
Tak naprawdę ten podręcznik zawiera 10% informacji dla gracza a 90% dla MG. (Mądrego MG). 4,5/5
4)Ogólnie:
Podręcznik jest dobry. Część rzeczy w nim zawarte jest przesadą ale wszystko można śmiało wykorzystać. Oceniam na 5
8
Kakulus1 [ dodano: 22.05.2014 ]
Ostatnio odświeżyłem sobie starego młotka, mogłem porównać z najnowszą edycją. System trochę inny ale nic się nie zestarzał, zwłaszcza dla fanów :-) W tej cenie nic lepszego się nie znajdzie, zwłaszcza biorąc pod uwagę możliwość wykorzystania po lekkiej konwersji materiałów w młodszym rodzeństwie.
4
Życzliwy
Franulios [ dodano: 24.04.2014 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Bardzo dobry dodatek do młotka. Szczegółowo opisuje wszystkie bóstwa chaosu, możliwość kreowania własnych demonów /mutantów, nowe profesje, rozległe składowisko rupieci chaosu, dokładny opis Norski, pustkowi chaosu i całej chałąstry chaosu(dżambersmoki, smutki i takie różńe). No i oczywiście nowe zaklęcia do tradycji chaosu. Polecam jak Wędrowycz swój bimber.
5
Major
Michał Stępowski [ dodano: 19.12.2013 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Kolejny dobry, solidny dodatek. Szczegółowe opisy mutantów, zwierzoludzi czy demonów pozwolą stworzyć drużynie przeciwników jak z sennych koszmarów. A jeżeli drużyna będzie chciała grać po stronie zła? Nic nie stoi na przeciwko; dostępne są schematy rozwoju poszczególnych klas. chaosu az do księcia demonów. Jeżeli ktoś ma zacięcie, aby każdy mutant był jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny albo tez chce obdarować swoją drużynę jaką ciekawa mutacją - ten podręcznik jest dla niego.
7
Daniel Metrycki [ dodano: 12.07.2013 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Świetnie wydany, zilustrowany, ciekawy dodatek, wiele wprowadzający do rozgrywki w WFRP. Polecam.

Dodatkowo muszę wyrazić mój zachwyt profesjonalizmem i zaangażowaniem ze strony pracowników REBEL.pl. Bardzo zależało mi na szybkiej wysyłce i okazało się, że książka zamówiona w czwartek, w piątek po południu była już w moich rękach. Do tego zabezpieczona była w taki sposób, że niejeden pomiot Chaosu miałby problem, żeby się do niej dobrać. Z pewnością jeszcze nie raz będę kupował na REBELU. :)
2
Weteran
Ernest Kiedrowicz [ dodano: 15.05.2013 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Kolejny wspaniały dodatek opisujący dość obszerny fragment świata Warhammera. Dużo informacji, jeszcze więcej możliwości przyswojenia ich na własny użytek. Książka solidna, bardzo polecam
5
Kamil Traks [ dodano: 03.04.2013 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Świetnie wykonana książeczka. Treści wysokiej jakości, świetnie przydające się na sesje. Cena może nie zachęca, szczególnie, że to dodatek, ale wydaje mi się, że jest tego warty. Pomaga wcielić się w chaośnika, a MG tworzyć wątki z nimi. Polecam.

Zamówiłem rano - popołudniu już na mnie czekało w paczkomacie. Szczerze mówiąc z czymś takim się nie spotkałem. REBEL i inPost - brawa!
3
Marcel Wawerka [ dodano: 07.02.2013 ]
Bardzo obszerna,ale intrygująca książka.Można ją wykorzystać i do tworzenia bohaterów jak i także przeciwników.Bardziej rozbudowany system mutacji pozwala urozmaicić grę.Nowe demony i opis pustkowi chaosu dodaje nowe pomysły na większe kampanie,ale też na pojedyńcze przygody
0
Szymon Dudzik [ dodano: 29.06.2012 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Naprawdę świetny dodatek do Warhammera, obowiązkowy dla każdego MG! Dużo treści, opisów i tabelek. Wielki plus za klimat i oprawę graficzną. Chociaż cena z początku mnie odstraszała, teraz szczerze mogę powiedzieć, że ani trochę nie żałuję wydanych złotówek :)
3
Pawel Staniszewski [ dodano: 21.03.2012 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
znakomity dodatek do warhammera bez którego można prowadzić fajne przygody ale mimo wszystko każdy fan wojennego młotka powinien tą perełkę zakupić. wiele świetnych pomysłów na prowadzenie kampanii gdy ta skieruje się na ścieżki chaosu. poprzednia edycja "mogła sobie o czymś takim pomarzyć". nie tylko kompleksowa wiedza o chaosie ale zrywa (dodatek ten) z dychotmią znaną z poprzedniej edycji młotka: bohaterowie graczy - dobro; chaos - zło. dzięki zasadom z tej książki np. nie trzeba od razu targać karty postaci tylko dlatego że uległa pokusom chaosu ale można zmienić całkowicie charakter kampanii i pokazać że po tej drugiej stronie konfliktu też są "ludzie"!
:-)
3
Jakub Pyka [ dodano: 11.08.2011 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Solidny dodatek o chaosie. Jeszcze się w pełni w niego nie wczytałem ale nawet po pobieżnym przejrzeniu widać, że jest wyczerpujący i uwzględnia wiele aspektów samego chaosu a nawet czynników istotnych z nim związanych.
Jest też przeogromna tabela mutacji, przydatna zarówno dla tych co lubią rzucać jak i jako obszerne źródło pomysłów i inspiracji do tworzenia własnych pokręconych sług chaosu.
Opisy magii chaosu, bogów i wszelkiego innego plugastwa, które normalnych mieszkańców Starego Świata przyprawiły by o obłęd.
UWAGA: należy uważać, żeby się nadmiernie nie zainspirować, u mnie jeden gracz wymiękł po sesji na, której spotkali wyznawców Slanesha.
2
Maciej Dutkiewicz [ dodano: 08.10.2010 ]
Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji
Ogólnie dobry dodatek, bardzo porządnie wydany. Zawiera sporo informacji o Chaosie, ale wg. mnie nie najlepiej napisany i posiadający spore braki. Jak dla mnie za dużo tabelek a za mało fabularnych opisów i inspiracji do przygód (np. ponad 30 stron tabelek mutacji). Podręcznik w sumie nie wiadomo dla kogo, a i mnie jest go ciężko ocenić. Jeżeli chcecie grać drużyną złych - lektura obowiązkowa. Jeżeli chcecie dokopać graczom i pokazać że świat Warhammera już upadł tylko jeszcze nikt o tym nie wie - również. Natomiast jeżeli nie pociągają was klimaty totalnego upadku, rozkładu, beznadziej i nadchodzącej apokalipsy to możecie sobie darować.
2
Grzesiek [ dodano: 24.09.2010 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
W Księgę Spaczenia powinien się zaopatrzyć każdy MG. Nie jest to podręcznik, który po przeczytaniu wędruje na półkę. Można do niego powracać cały czas wykorzystując nowe zasady, pomysły na przygody czy profesje. Podręcznik wręcz ocieka treścią. Dla mnie jest to kompletne kompendium traktujące o Chaosie.
Samo wydanie jest fantastyczne: twarda oprawa, wiele ilustracji, pełny kolor - wszystko bardzo klimatyczne.
4
Samael102 [ dodano: 16.09.2010 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Kompendium wiedzy o chaosie zdecydowanie przydatne na sesjach.
1
Fabian Olszewski [ dodano: 27.08.2010 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Świetny dodatek do 2 edycji młotka traktujący o chaosie . Polecam wszystkim fanom jak i mg .
1
Filip Pawlicki [ dodano: 07.06.2010 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Dobry dodatek. W zasadzie "must-have" dla kazdego szanujacego sie MG. Masa informacji o tej drugiej stronie konfliktu.
2
Poliglota
Adam Beszterda [ dodano: 03.06.2010 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Mhooook, chaos i spaczenie! Co tu więcej można powiedzieć? Coś wspaniałego, owa księga jest bardziej obszerna niż podstawka. Jest tu wszystko zawarte dla MG chcących prowadzić przygody związane z chaosem. Są tu nowe klasy - po stronie Imperium jak i chaosu. W tym też chyba jedna z najpotężniejszych walczących wręcz profesji w grze.
2
Sławomir Bernat [ dodano: 13.03.2010 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Dałbym 5 z plusem jakby się dało! :) Dobra lektura dla graczy oraz nieoceniona pomoc dla Mistrzów Gry. Dodatek dużo wnosi do Warhammera. Dużo ciekawych ,kolorowych ,klimatycznych ilustracji. Na lekki minus zaliczam cenę.
2
Wojciech B. [ dodano: 23.11.2009 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Bardzo dobrze wydana książka, ilość informacji zawartych w niej zadowoli każdego, gracza, MG jak i fana świata Warhammer. Polecam z czystym sumieniem nawet tym, którzy nie mają zamiaru grać w tą grę, a chcieliby się dowiedzieć o mrocznym świecie Młoteczka :)

Co do sklepu REBEL - IDEAŁ!! Gdyby każdy sklep działał tak w Polsce byśmy byli uśmięchnietymi i bardzo zadowolonymi klientami :)
1
Wiktor Andrzejkiewicz [ dodano: 18.11.2009 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Jeden z najlepszych podręcznikow do Warhammera jakie dotąd wyszły. Ślicznie wydany. Poszerza możliwość.
2
Walles [ dodano: 28.10.2009 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Kolejna książka z asortymentu WFRP 2ed którą należy mieć.

+ obszerne opisy
+ ilustracje
+ dodatkowe profesje
+ klimat
+ duże rzeczy przydatnych graczom i MG

- cena

Polecam wszystkim miłośnikom systemu.
2
Michał Słomiany [ dodano: 25.08.2009 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
No to jest po prostu to co chciałem, przysłane tak, jak trzeba.
Tylko szkoda, że bąbelkowej folii tak mało! d;
2
Maciej Kamiński [ dodano: 10.08.2009 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Nie zdążyłem jeszcze do końca przeczytać, bo kolega zabrał;-) Ale z tego co przeczytałem, użyteczne i ciekawe dla wszelkiego rodzaju graczy, nie tylko tych _złych_. No i jeszcze jedno: nie pokazujcie tej książki waszemu DM. zjedzą was demony!
1
gosc1313 [ dodano: 17.07.2009 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Klimatycznie i dobrze napisany. Wydanie świetne i solidne. Ilustracji może i mogłoby być więcej, ale poziom tych które są, jest w większości bardzo wysoki. Bardzo podoba mi się różnorodność oraz ogólna obfitość podręcznika. Jeśli chodzi o wady, to nie podoba mi się część mutacji, które albo są przesadzone, śmieszne, albo niesamowicie trudno je wykorzystać podczas gry. Innym minusem są zbyt negatywne skutki uboczne różnych substancji. Dużym plusem jest natomiast możliwość kreaowania postaci graczy innymi rasami, niż te opisane w podręczniku głównym - np. zwierzołaków. Podręcznik jest wprost idealny dla tych MG, którego gracze po prostu do dobrych nie należą. Możesz ich pchnąć w stronę chaosu - niech poznają ciemną stronę mocy wraz z korzyściami i wadami. Książka jest też kopalną pomysłów na przygody oraz postaci niezależne, a jeśli planujesz kampanię, w której gracze będą się zmagać ze złem w postaci mutantów - dzięki informacją tu zawartym stworzysz paskudztwa tak przerażające i ohydne, że testy strachu lub grozy nie będą systemową koniecznością, a staną się bardzo adekwatne do tego jaki wyraz twarzy mają gracze.
1
Piotr Kapłon [ dodano: 13.07.2009 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Świetny podręcznik, ładnie wydany,a treść... bardzo urozmaici prowadzone przeze mnie przygody, znacząco zmniejszy przeżywalność BG i ilość ich PP, a paru przy okazji mocno zmutuje... bardzo udany zakup.
0
Bartek Kliminowski [ dodano: 03.07.2009 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
IDEAŁ ;P
0
Zdzisław Koczarski [ dodano: 01.06.2009 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Co do przesyłki - po prostu Rebel.pl :D Pancerna paka, czego chcieć więcej?
Otwieram księgę - tak, nareszcie zrozumiem, jakie są zamierzenia Niszczycielskich Potęg. Setki przydatnych informacji, wiele pomysłów na przygody, niezłe ilustracje - idealne narzędzie dla każdego MG. Wspaniałe wykonanie książki cieszy oko. Po prostu cudo. Nawet jeśli skorzysta się z niej raz, będzie świetnie prezentować się na półce.
Graczu, strzeż się! Chaos jest w Tobie!
1
Skryba
Łukasz [ dodano: 19.05.2009 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Dla mistrzów gry nastawiających się głównie na walkę z chaosem oraz dla tych którzy chcą się przyłączyć do mrocznych sił, jest to pozycja obowiązkowa ze względu na swoją bogatą treść, grafika trza przyznać „bogata” tak jak treść
Ogólnie to polecam ;]
0
Michał Malanowski [ dodano: 06.05.2009 ]
Gruby i pięknie wydany. Ocenić go w pełni nie mogę, gdyż był kupiony jako prezent urodzinowy, a sam jedynie go przejrzałem. MG natomiast otrzymując go zrobił wielkie głodne oczy i miał uśmiech od ucha do ucha, więc myślę iż mogę go z czystym sumieniem polecić.
0
Radimm [ dodano: 27.04.2009 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Idealna książka na każdą sesje. Nigdy nie wiadomo kiedy może się przydać, a znając świat Warhammera przydaje się cały czas.
0
Weteran
Ernest Kiedrowicz [ dodano: 08.02.2009 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Księga dla każdego MG który chce wiedzieć więcej o Chaosie. Przydatne informacje o Norsce i Pustkowiach Chaosu, długa lista mutacji i czarów, profesje dla sług Niszczycielskich Potęg. Najlepsze jest tworzenie pomiotów Chaosu.

Niech Chaos będzie z wami!
2
Łukasz Mazur [ dodano: 09.12.2008 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Kolejna pozycja, którą warto mieć, pięknie wykonana, pełna przydatnych informacji.
1
Damian Kazimierczyk [ dodano: 10.10.2008 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Świetny dodatek, mnóstwo przydatnych informacji, zarówno jeśli chce sie uprzykrzyć graczom życie jak i doprowadzić ich do upadku powoli zsyłając w szaleństwo chaosu :)
Warto mieć a, i wydanie prześliczne :)
1
Grzegorz Kosiorowski [ dodano: 20.08.2008 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Mocny dodatek. Jakoś może nie wciąga "czytelniczo", ale zarówno informacji sporo zawiera, jak i klimatycznym wykonaniem powala.
Warto przeczytać niewątpliwie.
1
Łukasz Maludy [ dodano: 11.08.2008 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Wszystko co mozna chciec sie dowiedziec o chaosie. Wraz z Podstawka i Magia tworza idealne trio. Piekne kolorowe wydanie, przy czym sam podrecznik grubszy od podstawki. Co wiecej - "lania wody" jest bardzo niewiele. Zdecydowanie polecam milosnikom systemu.
1
Jędrek Zwierzchowski [ dodano: 06.08.2008 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Kolejny duuuży i gruuuby dodatek w twardej okładce :) Rozwinięcie mutacji, czarów, opis Norski i wiele więcej na 300 stronach pełnych rysunków. Na kolana nie rzuca, ale warto mieć w kolekcji :)
0
Grzegorz Lewandowski [ dodano: 08.07.2008 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Chaos. Esencja warhammera. Po zakupieniu tego podręcznika twój stary świat stanie się jeszcze mniej przyjemnym miejscem. Przeklęte przedmioty dające potęge za pewną cenę. Rozszalali kultyści. Demony. Oraz najgorsze z tego - mutacje . Mutacje na które się rzuca k1000. Kompletna losowość. Wiele z mutacji potrafi zabić lub wyłączyć postać z rozgrywki kompletnie. Potęga czeka. Czy będziesz gotów zapłacić cenę za nią?

Rebel jak zwykle na piątke.
0
valdgir [ dodano: 07.07.2008 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Najbardziej klimatyczny i najciekawszy dodatek do drugiej edycji Warhammera. Przesyłka błyskawiczna. :)
0
Łukasz Wiśniewski [ dodano: 07.06.2008 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Cóż mogę powiedzieć od pewnego czasu regularnie kupuje tutaj podręczniki i jak zawsze firma stanęła na wysokości zadania doręczając mi produkt zaraz następnego dnia. A co do samej książki... Cóz przemawia troszkę przeze mnie sentyment do tego systemu, ale jak dla mnie REWELACJA. Jeszcze obszerniejsza niż podręcznik podstawowy, pięknie ilustrowana z całą masą przydatnych dla mistrza gry informacji, a także dająca możliwość spojrzenia na wszystko z drugiej strony. Gorąco polecam:)
1
Łukasz Gajda [ dodano: 05.06.2008 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Super podręcznik, tak objętościowo jak i w pzrypadku zawartej w nim wiedzy. Warto kupić.
0
Sławek Murawski [ dodano: 28.05.2008 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Co tu dużo pisać, po prostu bardzo dobry dodatek.
Nadspodziewanie obszerny i zawierający wiele przydatnych i jakże funkcjonalnych pomysłów. Dokładnie wszystko to, czego potrzeba do zgłębienia samego Chaosu i poprowadzenia przygody gdzie byłby on o wiele wyraźniejszy. Cóż, sam nie wiem, czego jeszcze potrzeba by było do ulepszenia Księgi Spaczenia, ma ona dokładnie wszystko to czego można było oczekiwać.
Nie trzeba nawet wspominać o eleganckim i bardzo ładnym wydaniu ( do tego zdążyliśmy się już wszyscy przyzwyczaić ).
Chyba nadszedł czas by móc poprowadzić grę w klimacie z rodu Lovecraftowskiego opowiadania.
0
Sebastian [ dodano: 23.05.2008 ]
wspaniała księga opisująca chaos ;] bardzo przyjemnie sie czyta dzięki temu dodatkowi przygody mogą być jeszcze mroczniejsze bardziej naznaczone chaosem ;]. Polecam warto zakupić
0
Mateusz Bijakowski [ dodano: 19.04.2008 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Wspaniała, pięknie wydana księga zawierająca wiele przydatnych informacji oraz wszystko co niezbędne do poprowadzenia sesji dla kultów chaosu. Polecam wszystkim fanom mrocznych potęg.
0
Jacek Rafał Bujko [ dodano: 10.04.2008 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Mutacje, Chaos, rozszerzona tabelka Przeklenstw dla Magistrow. Czego chciec wiecej? Obowiazkowa pozycja na polce
0
Michał Choroszyński [ dodano: 09.04.2008 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Przesyłka jak zwykle super, nie ma co sie rozpisywać.

Dodatek? Jak dla mnie bardzo fajny, duzo opisów, dużo ciekawych pomysłów, ogólnie jestem bardzo zadowolony.
0
Tomasz Demianiuk [ dodano: 08.02.2008 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
rewelacja
0
Michał Komenda [ dodano: 31.01.2008 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Co do jakości usług Rebel nie mam zastrzeżeń i jak zwykle sklep spisał sie na medal.
Co do Księgi Spaczenia to jest książka która jest obowiązkowa dla MG, który chce uczynić z Chaosu głównych przeciwników lub chce poprowadzić drużyne składającą się z Chaośników. Opisy mutacji, kulty, demony i profesje dla Chaośników są super. Daje mocne 6.
1
Maciej Głuszek [ dodano: 07.01.2008 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Świetny podręcznik. Stanowi rewelacyjne kompendium wiedzy o demonach, mutacjach, kultach i kultystach oraz o wszystkim co z chaosem związane. Szczerze polecam każdemu, komu marzy się wykorzystanie Mrocznych Potęg na sesji.
0
Bożyszcze
MG [ dodano: 14.12.2007 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Absolutnie konieczna pozycja dla wszystkich MG. Dużo informacji o pochodzeniu Chaosu i jego przejawach na terenie Imperium. Skarbnica pomysłów na sesje, do której nie raz będziecie zaglądać!
0
Weteran
Michał Madrak [ dodano: 11.12.2007 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Księga Spaczenia czyli Chaos jest wszędzie :) Jeden z najlepszych podręczników do młotka :) nie da się ukryć. Na zawartości się nie zawiodłem, powiem więcej jest wspaniała. Nowe mutacje, profesje z drugiej strony palisady, potworki i wiele, wiele innych. Polecam każdemu, obowiązkowa pozycja :D
0
Mateusz Sykuła [ dodano: 15.11.2007 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Bez zaskoczenia - jak to zwykle bywa przy produktach Black Industries otrzymujemy kawał dobrej roboty oprawiony w twardą okładkę ;).
Podręcznik moim zdaniem zasługuje na 4+/5. Bardzo miło czyta się tzw. 'fluff', czyli wszelkiego rodzaju informacje na temat natury Chaosu, teorie na temat jego pochodzenia, różne punkty widzenia i podobne smaczki. Ta część (moim zdaniem) stoi na wysokim poziomie, nie jest jednak czymś czego zdolny Mistrz Gry nie wymyśli samemu. Na szczęście nie jest to też podręcznik w stylu "jedyna i prawdziwa wersja", prezentowanym przez White Wolf. Ot w ręce dostajemy zbiór najpopularniejszych teorii - i za to twórcom chwała!

Reszta to tabelki, opisy mutacji i typowe "turlaczowe mięcho". Niektóre pozycje są genialne, niektóre skrajnie głupie. Cóż, podręcznik ma więcej stron od podręcznika podstawowego (sic!), więc było to nie do uniknięcia. Niemniej jednak ocena 4+ dla takiego molocha (szczególnie że jest to dodatek tematyczny!), powinna sporo powiedzieć na temat jakości ;).

Polecam.
1
Kamil Surmacz [ dodano: 15.11.2007 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Bardzo przydatny dodatek. Masa informacji których zawsze brakowało, szczególnie jak prowadzisz scenariusze z duża ilością chaosu. Nabiera on wtedy znacznie więcej kolorów. Cena jest całkiem spora ale podręcznik jest jej wart. Polecam!
0
Poszukiwacz
Shin Ryu [ dodano: 05.11.2007 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Chaos mną owładnął i nie wiem co pisać... Wiem!I Księga Spaczenia to najlepszy dodatek do Warhammera... Oprócz kilku innych rzecz jasna ;)... W każdym razie chaotycznie polecam!
0
Maciej Kaleta [ dodano: 29.10.2007 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Bardzo dobra pozycja, zawiera obszerną listę mutacji, bardzo przydatną dla mnie księgę magii czarnoksięskiej i kolejną dostawę potworów. Jeśli ktoś prowadzi kampanię związaną z Chaosem - podręcznik to mus.
0
Jolanta Rebejko [ dodano: 24.10.2007 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Osobiście zawiodłam się nieco na nowej edycji WarMłotka. Idzie to wszystko w kierunku D&D: Jeden dość ogólnie traktujący o rzeczy podręcznik, i cała rzesza dodatków. Drogich dodatków. "Księga Spaczenia" jest jednak warta swojej ceny, ponieważ traktuje bardzo szczegółowo o rzeczach, które nawet w pierwszej edycji były traktowane po macoszemu. Moim zdaniem "Księga Spaczenia" i" Rycerze Graala" to najlepsze dodatki jakie do tej pory wyszły po polsku. Niecierpliwie oczekuję jakiegoś dodatku poświęconego wyłącznie krasnoludom.
0
Mateusz Grela [ dodano: 21.09.2007 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
No cóż, zacznę jak zwykle od czasu dostarczenia. Tutaj troszkę się zawiodłem na Rebelu, ponieważ trwało to aż 4 dni (nie tak jak w poprzednich przypadkach idealne 48 godzin). Poza tym paczka przyszła już nie tak pancerna jak kiedyś, kiedy to wykrzywiłem sobie nożyczki...

Co do zawartości, muszę przyznać że jeszcze nie przebrnąłem przez całość, co jest wynikiem 300 stron A4 drobnych literek treści. Oprócz tego, hm, jakby to ująć... każdy porządny wyznawca Chaosu musi mieć taką. Duża ilość nowych mutacji, przedmiotów magicznych związanych z Chaosem, demonów, nowe tradycje magii chaosu wraz z ścieżkami, no i około po dwie (!) strony poświęcone tylko na opis każdego z większych demonów. Słowem, kolejny dodatek do Warhammera który jest prawie niezbędny MG. (nie żebym miał coś przeciwko dodatkom, ale jak spojrzałem na stronę Black Industries, to troszkę przeraziła mnie ich ilość [głównie to jak to uszczupli mój i tak już skromny mieszek...])...
1
Michał Urbisz [ dodano: 16.09.2007 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Dostawa następnego dnia w pancernej paczce. Jak zwykle Rebel spisał się na 5

Co do Księgi to po prostu super. Każdy MG powinien ją mieć. Dokładny opis Chaosu i możliwość zagrania po stronie Mrocznych Potęg. Księge oceniam też na 5. Polecam!!!
0
Weteran
Katarzyna Miłaszewska [ dodano: 13.09.2007 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Polecam, dobre rozwinięcie, nieco drogie, jednak jeśli lubicie Warhammera i macie wolną stówkę to polecam.
1
Przemyslaw Kowalski [ dodano: 07.09.2007 ]
spaczona ksiazeczka, pachnie troche starymi edycjami, taki sobie wesolutki chaosik i sposoby na mordowanie druzyn,
glupoty i bledy merytoryczne, no ale ten typ autorow tak ma, w koncu to swiat fantasy i mutacje msuza byc opisane bez sensu,
warto miec dla obrazkow, wyjasnien i fragmentow z liber chaotica
0
Weteran
Mikołaj Kamiński [ dodano: 04.09.2007 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Dodatek niezły, zawiera sporo ciekawego i przydatnego mięcha. Niestety - również sporo informacji, które większości MG nie przydadzą się nigdy do niczego. Szczególnie "urzekł" mnie spis artefaktów Chaosu, kilka razy dłuższy od spisu "normalnych" magicznych przedmiotów w Królestwach Magii (że o podstawce już nie wspomnę). W zasadzie jest to dodatek bardziej encyklopedyczny niż praktyczny, co nie zmienia faktu, że czyta się go nieźle, a taki np. spis mutacji z pewnością będzie wykorzystywany. Szkoda tylko, że nie ma szczegółowych instrukcji tworzenia własnych kultów, a jedynie przykłady takich organizacji oddających cześć poszczególnym Mrocznym Potęgom. Fajne, bo fajne, ale mimo wszystko wolałbym dostać nie tylko rybę, ale i wędkę.
3
Oleandra [ dodano: 26.08.2007 ]
Ksiega Spaczenia- absolutnie niesamowite dzieo, moim zdaniem najlepszy z dodatkow do Warhammera. Pozwala wreszcie zrozumiec, czym jest Chaos. kazdy MG prowadzacy kampanie w tym systemie powinien ja miec.
0
Karol Woźniczak [ dodano: 22.08.2007 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Przeczytane... =)
Zamawiając ten produkt spodziewałem się rozczarowania, ale zostałem bardzo pozytywnie zaskoczony. Poza beznadziejnym wstępem (stylizowanym na pisanie krwią po kartce), reszta podręcznika jest bardzo przyjemna w odbiorze. Wszystko w ogromnym stopniu pobudza wyobraźnię i podaje wiele pomysłów na przygody. Miłe ze strony autorów jest podanie krótkich pomysłów na przygody lub porad jak dany materiał wykorzystać na sesji. Nie ma tego za wiele by nie marnować miejsca, tak w sam raz by wspomóc spracowanych MG. Nie grałem w poprzednią edycję, więc Pustkowia Chaosu są dla mnie czymś nowym, a to co zostało mi zaprezentowane w tym podręczniku jest jak najbardziej wystarczające by śmiało popchnąć swoich graczy na północ. Opisy zwierzoludzi i ich zwyczajów są dość interesujące- po prostu odrobina dobrego materiału.
W podręczniku wygrzebać można też opis Norski, która co prawda nie przypadła mi do gustu, ale jest dość ciekawym pochodzeniem dla BG, który chciałby wyróżniać się w tłumie (niekoniecznie mutacją! :D ).
Opisy innych plemion żyjących blisko pustkowi już tak bardzo mi się nie podobały. Prawdopodobnie dlatego, że w Warhamerze razi mnie odrobinę wzorowanie się na naszym świecie. Za to krasnoludy Chaosu są bardzo dobre. Choć nie da się zgodnie z mechaniką stworzyć Arcykapłana Zaklinaczy :PP
Różne potwory i demony (oraz mutacje) są w takiej liczbie, że bestiariusz wydał mi się zbędny na długi czas. Duży plus.
Na koniec pozostała mechanika. Ogromna ilość przeróżnych mutacji, napisania ze sporą dozą humoru, jest naprawdę satysfakcjonująca. Nowe profesje, broń czy błogosławieństwa mrocznych bóstw także są na niezłym poziomie.
Największa wada dla mnie to fakt, że znaczna część podręcznika byłaby przydatna tylko wtedy gry gracze byliby "tymi złymi", a ja nigdy nie chciałbym prowadzić takiej przygody. Jest to więc bardzo subiektywna ocena.
Dziwi mnie też, że dodatek jest grubszy i droższy od podstawki bo nigdy czegoś takiego nie widziałem, ale księgę spaczenia czyta się dużo przyjemniej niż podręcznik podstawowy (który także przypadł mi do gustu). Rozczarowała mnie za to wada podręcznika, nie spodziewałem się, że za sto parę złotych mogę dostać podręcznik, gdzie drukarnia się pomyliła i krzywo tekst nadrukowała na jednej stronie (str. 51 jest normalny tekst, a pod spodem ten sam tekst, ale krzywy i bledszy co utrudnia czytanie). Reszta podręcznika bez zarzutu. Wysokiej klasy papier, twarda oprawa, spora ilość rysunków. Co prawda mi rysunki się nie podobały (jakieś poskręcane potwory co chwila ^^"), ale jak najbardziej pasują do treści, którą opisują =)

Ostateczna ocena to duży plus za frajdę, którą sprawiło mi przeczytanie tego podręcznika. Wart jest swojej ceny, nawet jeśli części materiałów nigdy nie wykorzystam. Polecam!
Mam tylko nadzieję, że strona 51 jest kopnięta tylko u mnie ^^"

[Nie ma sensu pisać, że dostawa jak zwykle doskonała. Gdy wróciłem do domu od razu zapytałem "gdzie paczka?", zamiast "czy doszło?" :P]
1
Grzegorz Marczewski [ dodano: 16.08.2007 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Po Królestwie Magii, księga spaczenia stała sie moim ulubionym dodatkiem. Polecam!
0
Krzysztof [ dodano: 21.07.2007 ]
Narzekałem na poprzedni dodatek ale w tym wypadku muszę pochwalić. Solidnie wydany, gruby, kolorowy, dający pełen opis spaczeń. Na dzień dzisiejszy pozycja obowiązkowa dla każdego fana warhammera.
0
Mariusz Wieczorkiewicz [ dodano: 17.07.2007 ]
Przesyłka...jak zwykle rewelacja. A teraz co do samego podręcznika, ogromny(jak na WFRP) i zawiera wszystsko, dosłownie wszystsko co dotyczy Chaosu..dla MG obowiązkowe...zadowoli zarówno fanatyków tzw."fabularnego mięska" oraz "turlaczy".Polecam!!!
0
Grzegorz Wojciechowski [ dodano: 17.07.2007 ]
Ten Tom wiedzy o Warhammerze jest naprawde przydatny. Bardzo przydatne są pomysły na przygody których można bardzo dużo znaleźć w każdym rozdziale. Co do przesyłki to jak zwykle wspaniale...zamówienie wysłane w ciągu kilku godzin a paczka dostarczona następnego dnia. POLECAM
0
Marcin Caryk [ dodano: 17.07.2007 ]
Super książka, pozwala wcielić sie w chaos, niezła zabawa dla graczy i mistrza.
0
Łukasz Zieliński [ dodano: 16.07.2007 ]
Dodatek kapitalny, kazdy milosnik WH musi miec go w swojej biblioteczce. Znakomita jakosc wydania, jak zawsze brawa dla Copernicusa! Rebel wyslal paczke w pierwszy dzien roboczy od zlozenia zamowienia, kurier nastepnego dnia zapukal do moich drzwi. Po prostu perfekcja i pelen profesjonalizm.
0
Tomasz Piotrowski [ dodano: 05.07.2007 ]
Paczka jak zawsze pancernie zapakowana i dostarczona jak należy (Viva Rebel!)
Co do księgi to każdy fan Warhammera "must have".
Zawartość podzielona na 4 głowne rozdziały i jest tam to wszystko co możecie poczytać w opisie.
Zaczynam się powoli wgryzać ale już mnie się podoba, klimacik tak jak lubię.
A poza tym miłe uzupełnienie kolekcji i możliwość porównania zapisów z Liber Chaotica :).
0
dodaj swój komentarz
© 2003-2020 REBEL.pl
sklep@rebel.pl