Komentarze do produktu: Warhammer FRP - Zbrojownia Starego Świata (miękka oprawa)

Czy jesteś odpowiednio wyposażony?


Warlimont [ dodano: 10.12.2019 ]
Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji
Książka zaczęła się rozsypywać po dłuższym użytkowaniu, była traktowana bardzo dobrze. Szkoda że jakość wykonania taka słaba.
0
IzaS_16 [ dodano: 04.10.2018 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
ok
1
Weteran
Bitewny Biurokrata [ dodano: 28.08.2018 ]
Wielce cieszyłem się słysząc, że Copernicus szykuje dodruk dodatków. Zacierałem ręce i czekałem by uzupełnić kolekcję...
...okazało się, że ten dodruk będzie czarno biały i w miękkiej oprawie.
You had ONE JOB Copernicus... one job
2
Życzliwy
Brick [ dodano: 24.08.2017 ]
Przydaty dodatek. Dodaje dość sporo. Polecam.
1
Wielki Brat
T0STER [ dodano: 15.08.2017 ]
Bardzo przydatne rozszerzenie. Bardzo spodobały mi się działy nawiązujące do ekonomii świata.
Polecam !
8
Szkols [ dodano: 23.11.2016 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Szybko i sprawnie dostarczone. Polecam
7
Simman102 [ dodano: 19.10.2016 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Czarno-biały, zawiera bardzo dużo rzeczy związanych głównie z mechaniką, ale to dośrubowania, które nie są wymagane.
7
Spider [ dodano: 02.10.2016 ]
podręczniki idealny dla MG. Nową interpretacja pancerzy i broni broni (np zbroja łuskowa czy
"unikatowymi" pancerz z gromrilu, młot białych wilków sam dział III uzbrojenie posiada pełen opis zasad pojedynków rycerskich 2 strony a cała sesja zabawy. Dodano pare nowości których niema w podstawce np trucizn "Krew Sigmara" system najmowania najemnik, handlu, prowadzenia własnej działalności. klejnoty o wartości 5 000zk
7
Poliglota
Lekold [ dodano: 12.09.2016 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Super sprawa do wielu ciekawych smaczków na sesji - must have.
Ktoś kto lubi dokładność i rzetelność podręcznikowego świata to ten podręcznik jest dla niego. Razem z Dziedzictwem Sigmara tworzą super zestaw wiedzy podczas przedstawiania świata Imperialnego.

- za druk w czarno białym z miękką okładką (podobnie Dziedzictwo S.) miękkie okładki to żart - tak samo podręcznik nie jest szyty - wyłącznie klejony. Jak za te pieniądze? Podziękujmy CopernicusCorp.
8
Wielki Brat
Szary [ dodano: 05.01.2016 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Według mnie, bardzo przydatny dodatek. Opisuje nie tylko nowe i nietypowe rodzaje broni (znacznie poszerzając asortyment zabójczych narzędzi postaci), ale także podatki, szlaki handlowe i inne przydatne dodatki. Dla mnie must have, nie żałuję jego kupna,
8
Major
Profes79 [ dodano: 22.12.2015 ]
Oceniam produkt na: 2 - raczej słaby
Spora część podręcznika to powtórzenia z podręcznika głównego. Trochę dodano jeśli chodzi o ekspertów, budynki etc. ale w dalszym ciągu jest to kolejny podręcznik, którego zawartość na siłę wyrzucono z podręcznika głównego.
4
Weteran
Jagmin [ dodano: 05.11.2015 ]
Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji
Całkiem przyzwoita reedycja dodatku do WFRP 2. Cena to największa wada, bo poprzednie wydanie było niewiele droższe, ale w twardej oprawie i kolorze.

Zawartość jak to zbrojownia, trochę wszystkiego. Dobrze, że nie jest to dodatek będący jedynie zbiorem tabelek.

Jak ktoś lubi poruszać podczas gry kwestie ekonomiczne to dodatek dla niego lub niej.
6
CagePerSecond [ dodano: 17.08.2015 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Kupiłem ze względu na sentyment, choć tabele są bardzo przydatne. brak wad
6
Weteran
Urath [ dodano: 06.08.2015 ]
Zbrojownia Starego Świata to pierwszy dodatek do WFRP II po który sięgnąłem. Pierwsze wrażenie nie było zbyt korzystne, ot taki spis przedmiotów, broni, pancerzy, narzędzi i pracowników najemnych.
Odkryłem tę książkę na nowo kiedy zacząłem mistrzować mojej drużynie. Wtedy stała się dla mnie kopalnią gotowych opisów. Miałem mnóstwo drobnych przedmiotów użytkowych gotowych i opisanych, które gracze znajdowali przeszukując pomieszczenia czy skrytki. Pomysłów na przygody z tego podręcznika miałem niewiele, zdarzyło mi się wykorzystać rozdział o monetach Starego Świata.
Podręcznik zawiera również rozdział z gotowymi statykami BN wykonującymi różne zawody, zasadniczo nic odkrywczego, ale przydaje się kiedy są potrzebne na szybko.
Dużo bardziej przydatne są współczynniki zwierząt, bo te są dość często wykorzystywane przez moją drużynę.
Na minus należy zaliczyć bardzo mało ilość informacji dla nieludzi.
Zbrojownię polecam każdemu Mistrzowi Gry. Dałbym 7.5/10
12
Pionier
Aster [ dodano: 09.06.2015 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Szału wielkiego być może nie ma, jako że w dużej mierze znajdziemy tu powtórzenie informacji z V rozdziału Podręcznika Podstawowego, tym niemniej "Zbrojownia..." zasługuje na uwagę, ponieważ po pierwsze wszystkie informacje dotyczące handlu, podatków, systemu monetarnego, broni, pancerzy i ekwipunku znajdziemy w jednym miejscu, a po drugie opracowanie to jest wzbogacone o nowe smaczki w postaci rozszerzenia reguł dotyczących np broni jednoręcznej (czyli miecz toporowi nie równy), informacje o różnego rodzaju eliksirach, truciznach, ekwipunku specjalnym,prawie handlowym, skarbach, usługach itp. Miękka oprawa niestety zdecydowanie zasysa, tym bardziej że mój egzemplarz jest bez nadruku tytułowego na grzbiecie okładki, ale ostatecznie można przecież przymknąć na to oko, jako że dodatek zawiera prawie 130 stron ciekawego materiału. Fanom Starego Świata z czystym sumieniem polecam.
9
Bożyszcze
MG [ dodano: 14.05.2015 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Treść: dodatek jest wypełniony informacjami czysto technicznymi, czyli tabele i regułki, głównie oczywiście cenniki sprzętu. Znaleźć tam można oczywiście sporo informacji, wokół których można nawet zbudować całą kampanię (np. fałszowanie pieniędzy, handel), ale to, czego się szuka zaraz po otwarciu podręcznika, to oczywiście rozdział poświęcony broni i opancerzeniu :)

Czy jest to rzecz przydatna, czy nie, to już kwestia gustu i sposobu prowadzenia. Myślę, że raczej ciężko byłoby się tego ściśle trzymać bez ogromnego wkładu pracy ze strony MG. Z drugiej strony czasami warto mieć coś takiego pod ręką, żeby zbalansować nieco wartość pieniądza w grze. Niech gracze czują ile zarobili poprzez wielkość ponoszonych wydatków!


Od strony wydawniczej, to strony wyglądają, jakby były przygotowane w kolorze, ale wydrukowane w czerni-bieli. Niepotrzebnie tekst jest umieszczony na szarym tle, przez co czasami staje się mało czytelny. Natomiast jakość druku jest bardzo dobra, kontrast rekompensuje niepotrzebnie ciemne tło. Okładka miękka.

Jestem zadowolony, bo jest to ostatnia pozycja z WFRP 2ed. której zakup odkładałem na później, aż nie zrobiło się za późno... Dodruk tego dodatku jest miłą niespodzianką.
10
Pionier
Nloriel [ dodano: 23.02.2015 ]
Jaka tam zbrojownia... Ten dodatek to istny groch z kapustą. Groch smakowity, a kapusta... kapusty trzeba by naprawdę dużo, żeby kupić wszystko, co proponują w tym katalogu wysyłkowym.
A tak na poważnie, to podręcznik pełni rolę trochę podobną do "Dziedzictwa Sigmara" - tyle, że tamten rozszerzał opis Starego Świata w obszarach geografii, historii, socjologii i pokrewnych, a ten opowiada o bardziej technicznych jego aspektach.
Czyli rzeczywiście mamy zbrojownię: bronie i pancerze, dodatkowe, egzotyczne, do tego nowe zasady dotyczące uszkodzeń tego sprzętu. Jest sekcja o broni palnej, machinach wojennych...
Jakby mimochodem pojawił się artykuł o podstawach heraldyki, czyli jak nie namalować sobie czegoś głupiego na tarczy.
Dużo jest o handlu: jakie monety, kto bije, co za granicą, popyt kontra podaż, jak zasymulować handel wymienny, a gdy wszystko zawiedzie - jak fałszować monetę.
Jest szafa ze wszystkim, co potrzebne, od zgrzebnych gaci, przez flaszkę piersiówkę, praktyczną baryłeczkę, gęsie pióro (nie ma zasad sprawdzających jego ostrość), środki oświetlania, otruwania i odtruwania... A także protezy!
Transport, zwierzęta, barki, pojazdy i walka na nich. Jak wynająć chałupę, zbudować sobie pałac albo otworzyć karczmę. Jak wynająć kogoś, żeby odwalił za ciebie czarną robotę i jak zapewnić sobie jego lojalność.
I takie tam.
Krótko mówiąc, zwiększenie rozdzielczości świata, podniesienie poziomu symulacji i/lub sporo pomysłów na staroświatowe detale, które czasem mogą umknąć. Da się bez tego grać, ale po przeczytaniu moim zdaniem będzie lepiej. Czyli warto.
11
Łukasz Mazur [ dodano: 09.12.2008 ]
Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji
Przydatne rozszerzenie, ale nie powaliło mnie na kolana.
5
Rafał Kociniewski [ dodano: 20.10.2008 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Pożyczyłem ten dodatek od kolegi, jak będę miał kasę i ochotę, pewno sam kupię. Choć wiele osób się skarży, że nie ma nic ciekawego, ja uważam inaczej. Nie widziałem w innym podręczniku tak dobrze opisanego rozdziału o podatkach. W pancerzach niestety poza ćwiekowaną i łuskową zbroją nic nie jest nowego, jednakże istnieje kilka nowych i ciekawych broni, w szczególności te w lepszej jakości. Tytuł może być nieco mylny, bo poza opancerzeniem i uzbrojeniem zawiera coś więcej. Na przykład herby rodowe, rzeczy osobiste takie jak brzytwa, worek, karty do gry, bardziej rozbudowany opis instrumentów muzycznych. Uważałem i nadal będę uważał, że te rzeczy osobiste są niedoceniane, gdyż każdy zazwyczaj zwraca uwagę na dobre uzbrojenie, a nie na przydatność innych rzeczy. Podręcznik niekoniecznie obowiązkowy, ale warto go posiadać.
12
Adam [ dodano: 29.08.2008 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Nie wiem co to ale już mi sie podaba
7
Mikołaj Antczak [ dodano: 11.08.2008 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
zbrojownia wyjątkowo przydatna i jak dla mnie idealna, choć moi kumple niezbyt przepadają za wertowaniem tej wyjątkowo grubej księgi ;P
5
Grzegorz Lewandowski [ dodano: 08.07.2008 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Podręcznik na temat przedmiotów. Ok ale jak myślisz o tysiącu przedmiotów magicznych i zasad do nich - zapomnij. Jak cię to interesuje bardziej realniej kup w ciemno. Oczywiście są takie zabawki zbroja z ilthirmaru albo gromrilu ale nie ma ich dużo. Są za to naprzykład strzępki flagi przynoszczące szczęście przedmioty religijne, trucizny . Bardzo dobre zasady dotyczące najemników. Do tego zasady niszczenia broni i zbroji. Oraz dodatkowe zasady broni najlepszej jakości i handel.Wszystko ładnie wyindeksowane na końcu książki. W końcu wszystkim fanom czegoś innego niż dwureczy miecz śmierci +3 polecam. Sklep szybko i dobrze zapakowane - polecam.
9
Piotr Zakrzewski [ dodano: 03.06.2008 ]
Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji
Jeden z tych dodatków które jednak warto mieć - żadna rewelacja, po prostu dodatek który warto kupić by wygodniej się grało.
5
Edwin Góralczyk [ dodano: 02.06.2008 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Dobra książka , chociaż można się obejść bez niego podczas gry. Ciekawe obrazki, wiele przedmiotów, które nie pojawiły się w głównym podręczniku. Najlepsze są te tabele na końcu.
5
Jędrek Zwierzchowski [ dodano: 14.05.2008 ]
Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji
Praktycznie używam jedynie cennika. Reszta to trochę sztuka dla sztuki. Rozumiem, że część ludzi może nie wiedzieć jak wygląda łuk albo kusza... ale opisywanie każdego rodzaju broni i ekwipunku w tym dodatku to trochę nieporozumienie.
3
Ihmal [ dodano: 03.04.2008 ]
Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji
Dodatek przez wielu okrzykniety "niczym', prawdą jest, że po za miksturami, które można wymyślić samemu nic nie wnosii, ale przyjemnie sie czyta, można dowiedzieć sie rzeczy mało potrzebnych do gry, ale fajnie jest to poprostu 'wiedzieć'. Dobrym pomysłem było umieszczenie wszystkich tabel na koncu, co bardzo pomaga. Bardzo ciekawe i klimatyczne ilustracje.Bez rewelacji, ale godny uwagi dodatek.
0
Kuba Wojtko [ dodano: 25.02.2008 ]
bardzo przydatny dodatek.
Sporo nowych broni, przedmiotów, cenników, pancerzy oraz zasad.
Ogólnie bardzo fajna rzecz.
Polecam wszystkim Mg'kom
0
Merry [ dodano: 23.02.2008 ]
Ten dodatek nie jest niezbędny co prawda, ale bardzo przyjemnie się go czyta ;) Fajnie zrobiony i rozpisany system monetarny w całym Starym Świecie. Warto przeczytać, zwłaszcza jeśli ktoś jest wielkim fanem Warhammera :)
0
Karol Woźniczak [ dodano: 26.12.2007 ]
Oceniam produkt na: 2 - raczej słaby
Najgorszy dodatek do Warhammera jaki posiadam w swojej kolekcji. Pomimo jakości wykonania, ładnych rysunków i pełnego ciekawych anegdotek stylu jest to książka zbędna. Nie pojawia się w niej nic naprawdę godnego uwagi, poza pancerzem ćwiekowanym i łuskowym co wielką rewelacją raczej nie jest (po prostu pośrednie pancerze między już istniejącymi).
Miała być to księga ekwipunku, ale liczyłem na wiekszy wysiłek niż przepisanie połowy z Księgi Zasad. Do tego pojawiają się różne, dziwne błędy, trochę za mocno nie realistyczne zasady i propozycje. Wszystko przypieczętował beznadziejny, całkowicie tragiczny pomysł z opcjonalną zasadą Leczenia, na podstawie której człowieka nie da się w żaden pozytywny sposób wyleczyć, a sukces to nie zabić pacjenta.
Odradzam kupowanie tego dodatku, jest to strata pieniędzy, które można wydać na ciekawsze produkty z tej serii.
1
Michał Komenda [ dodano: 09.12.2007 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
O przesyłce Rebel mogę powiedzieć, że szybko dostałem produkt, a był on pancernie zapakowany jak zwykle z resztą.

O samym podręczniku mogę powiedzieć, że jest na czwórkę ze względu na jego przydatność. Wszystkie działy są super. I nie dostał 5 tylko za to że np. w opisach herbów rycerskich w których opisano co oznaczają kolory, znaki i rózne inne wzorki nie ma herbów innych ras. Tak samo jak są święte relikwie to np. jest opis relikwi Sigmara. Że relikwią moze być młot albo kometa o dwów ogonach, ale o relikwiach bogów innych ras nie ma ani słowa. Jeśli ktoś gra człowiekiem mógłby temu dodatkowi dać 5. Ale niech te wady które przedstawiłem nie odstraszają inno rasowców. Dodatek i bez tego jest przydatny.
3
Piotr Sęk [ dodano: 05.12.2007 ]
Podręcznik jak najbardziej przydatny. Sporo opisów broni, zbroi i ekwipunku. Według mnie jednak najbardziej godnym polecenia rozdziałem jest ten o monetach i handlu. Wydanie niczym nie ustępuje innym podręcznikom z tej serii. Oceniam na 5/6.
0
Kamil Jastrzębski [ dodano: 12.11.2007 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
I jak zwykle bardzo zadowolony jestem z samej przesyłki.
Podręcznik... Hmm... Otóż są dwie strony medalu. Zawartych w nim jest wiele użytecznych i ciekawych informacji, wiele broni, ulepszeń fabularyzujących grę, ale jeśli komuś to nie potrzebne, to zda się tylko na nowy sprzęt itp...
Więc polecam serdecznie tzw. hardcorowym graczom i to bardzo!
0
Poszukiwacz
Shin Ryu [ dodano: 05.11.2007 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Bez sprzętu i klamotów z tej Zbrojowni, nie polecałbym ruszać na szlaki Imperium. Książka z działu "Musisz Mieć Miłośniku Warhammer'a". Naprawdę bardzo, bardzo polecam! :D
3
Mikołaj Antczak [ dodano: 04.10.2007 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
wiele rozwinięć których nigdy nie zastosuję, gdyż zajęłyby zbyt wiele czasu podczas gry.
ale są też nowe przedmioty, które wykorzystuję prawie zawsze
1
Piotr Dąbrowski [ dodano: 19.07.2007 ]
po pierwsze nie zamawiałem w reblu .Książka jest bardzo fajna bardzo długo ja przeglądałem i to z wielka ciekawością WARHAMMER ma 1 minus CENA znam warhammera 1 tydzień a już poszło 220 zł a poza wszystko SPOX POLECAM BARDZO GORĄCO
1
Mateusz Skokowski [ dodano: 02.07.2007 ]
Witam. Na początku chciałbym pochwalić sklep Rebel - jak zwykle wzorowa przesyłka, zamówiłem - następnego dnia zastałem kuriera z paczką. Co do książki - warta polecenia.
Znajduje się w niej sporo przydatnych informacji jak koszt wymiany pieniądza, dużo większy zbiór ekwipunku, rozpisanie broni, w tym parę nowych...przynajmniej dla tych samych info naprawdę każdy porządny mg powinien ją mieć.
1
Jakub Zarzycki [ dodano: 25.06.2007 ]
Sporo przydatnych rzeczy, bardzo polecam
1
Karol Klocek [ dodano: 20.06.2007 ]
Zbrojownia moim zdaniem super przez całą polske w 12 godzin doszło. Niewiem jak to zrobili ale polecam zakup tego dodatku do WFRP
1
Jakub Wnuk [ dodano: 30.05.2007 ]
Ubogaca rozgrywkę (opisy broni, zasady handlu itp) lecz nie zaliczam ją do kategori "Niezbedne dla MG". Jest ciekawą pozycją lecz cena troche odstarsza.
1
Kuba Barczyk [ dodano: 17.05.2007 ]
Podręcznik fajny, ale szkoda że niewiele rysunków broni/zbroii. Pomocny.
1
Przemyslaw Kowalski [ dodano: 22.04.2007 ]
Bardzo przydatny dodatek, urozmaicajacy i dodajacy tla i sensu. Jedna tylko rzecz... gdzie sa OBRAZKI???
1
Tomek Górecki [ dodano: 11.04.2007 ]
Książka bardzo fajna. Wyjaśniła mi dużo rzeczy, których dotychczas nie rozumiałem.
Przesyłka bardzo szybka.
Pzdr.
1
Michał Wnuk [ dodano: 09.03.2007 ]
Bardzo dobra książka, choć posiada trochę błędów. Erraty do większości z nich można znaleźć albo na stronie Black Industries, albo forum tejże strony.

Brak rysunków każdej broni, zbroi czy też innego przedmiotu uznaję za plus. Myślę, że opisy zawarte na kartach tej książki są wystarczające dla wyobraźni RPGowców, ale oczywiście to moje zdanie, natomiast faktem bezspornym jest to, iż dzięki takiemu zabiegowi (myślę, że celowemu, a nie będącemu efektem zaniedbania) nie musimy płacić za strony, na których owe ilustrację byłyby wydrukowane.
1
Pionier
Wolf [ dodano: 01.03.2007 ]
Podrecznik wydany porzadnie, jak wiekszosc dodatkow do nowego "Młotka". Aawiera kilka interesujacych informacji, ale moim zdaniem mozna spokojnie grac i bez niego.
1
Grzegorz Wojciechowski [ dodano: 31.01.2007 ]
Co tu dużo mówić ..... Bardzo przydatny i rozbudowany podręcznik w którym jest dużo potrzebnych rzeczy. Naprawde polecam. Z tym podręcznikiem gra nabiera większego realizmu
1
Tomasz Piotrowski [ dodano: 19.01.2007 ]
Dla miłośników Warhammera, jego klimatów a przede wszystkim zapinania wszystkiego na ostatni guzik rzecz niezbędna i ciesząca niezwykle.
Rebel na 6!
1
Michał Cepiga [ dodano: 19.01.2007 ]
To popraostu wypada posiadać. Chociazby dla tabelki na końcu tej książki. Bardzo ułatwia sprawe . Koniec z nerwowym kartkowaniem podręcznika w celu znalezienia tabelki cen no i koniec *dziwnych* spojrzeń graczy , gdy to robisz ; ).
Dodatek wydany solidnie. Wszystko OK. Nie mam zastrzezeń.
1
Filip Kubicki [ dodano: 07.01.2007 ]
Swietny dodatek, obok podstawki i królestwa magii to obowiazkowa pozycja nie tylko dla MG. Sporo opisow broni i zbroi, jak rowniez ekwipunku. Polecam
1
Piotr Sebastian Smoliński [ dodano: 05.01.2007 ]
Bardzo dobry i potrzebny dodatek dla każdego MG. Na coś takiego czekałem w innych systemach, ale jedynie Warhammer spełnił oczekiwania. Suplement może okazać się przydatny nie tylko dla grających w warhammera, ale i w innych systemach jako punkt odniesienia. Polecam!
1
Jolica [ dodano: 05.01.2007 ]
Bardzo przydatny dodatek. Jasno i prostym językiem pisany. Po prawdzie spodziewqałam się, iz będzie bardziej rzetelnie opracowana kwestia uzbrojenia i opancerzenia... No cóż, mimo to nie narzekam.
1
Weteran
Mikołaj Kamiński [ dodano: 29.12.2006 ]
Dodatek niewątpliwie przydatny, ale bez większych rewelacji. Jeden z "core books" (razem z Królestwem Magii, Bestiariuszem oraz Dziedzictwem Sigmara), uzupełniających podstawkę mniej więcej do ilości informacji zawartej w podręczniku do pierwszej edycji (oczywiście rozszerzonych i pozmienianych, ale dopiero po ich dokupieniu znika wrażenie, że czegoś w tym nowym WFRP brakuje). W zasadzie tylko te cztery dodatki naprawdę warto kupić, reszta jest raczej opcjonalna.
4
Grzegorz Figurski [ dodano: 28.12.2006 ]
Wsztstko czego potrzebujesz o broni w jednym podręczniku. Myślisz sobie że potrzebowałbyś takiego fajnego miecza dla jakiegoś nieprzyjemnego typa otwierasz Zbrojownie chiwlę przeglądasz i co już znajdujesz to czego potrzebowałeś. Gorąco polecam
1
Kalina [ dodano: 02.12.2006 ]
Do bani ten dodatek. To że nie ma prawie wcale ilustracji broni przekreśla go w 100%. Jak dla mniep owinien być nafaszerowany rysunkami.
0
Grzegorz Bobrowski [ dodano: 02.12.2006 ]
Już od dłuższego czasu nosiłem się z zakupem Zbrojowni. Niby nie jest potrzebna do życia ale zawiera naprawdę sporo przydatnego fluffu, informacji rozjaśniających pewne rzeczy (zwłaszcza graczom, których pojęcie o dawnym uzbrojeniu ogranicza się do rozróżniania miecza od topora). Polecam, dobry dodatek, nie zalewajacy nasz masą niepotrzebnych nowych zasad.
1
Dużo ciekawego stuffu zarówno fdla graczy, którzy lubią nowy sprzet, jak i dla tych którzy chcą zasięgnąć informacji na temat Starego Świata. Bardzo dobry dział o walucie w SŚ. Polecam
1
Dariusz Trzciński [ dodano: 05.11.2006 ]
Genialny dodatek . Jest w nim opisana kązda część uzbrojenia oraz masa rzeczy codziennego użytku . Naprawdę byłem bardzo mile zaskoczony tak dużą obszernością i jakością tego dodatku . POLECAM .
1
Marcin Caryk [ dodano: 05.10.2006 ]
Zbrojownia starego świata to przydatny dodatek dla fanów młotka (warhammera), drug edycja warhammera jest wykonan w naprawdę dobry sposów chociaż komersyjnie ale to nie powinno odstraszyć fanów warhammer. Polecam ten dodatek.
Ze sklepu Rebel jestem zadowolony, dostawy na czas , rabaty itp . Większość firm internetowych nie stara się o dobo kienta. Rebel o nie dba.
1
Łukasz Laskowski [ dodano: 03.10.2006 ]
dobra, wiedziałem - ekwipunek itd. ale zawartość naprawdę mnie zaskoczył ilością i bogatością opisów i rodzajów rzeczy codziennego użytku
1
Hellblazer [ dodano: 28.09.2006 ]
najgorszy dodatek do warhammera.bardzo dobre wydanie, ale slabe merytorycznie oto pare przykladow: 1kg mąki pszenicznej 4zk - 100kg tejże mąki (czyli jakieś dwa worki) to równowartość pełnej zbroi płytowej z kolczugą i skórznią. Sugerowana wymiana barterowa miecza na dwa posiłki też do mnie nie przemawia.
ocena 2+ pozdro
1
Macias [ dodano: 26.09.2006 ]
Nie jest to podręcznik niezbedny, aczkolwiek przydatny i wart swojej ceny. Milym zaskoczeniem bylo dla mnie to iż znalazl sie w nim opis gospodarki imperium. Brakuje mi tylko ilustracji broni, ale ogolnie oceniam go jak najbardziej na plus ;)
1
Gawlo [ dodano: 19.09.2006 ]
Wsyzstko czego nie opisano w podstawce, może się przydać i być pomocne graczą, jak i MG. Jednak część informacji się powtarza, co sprawia wrażenie dopychania na siłę (np. po raz kolejny tabela z efektami picia alkoholu). Ma to jeden plus, że nie trzeba wertwać po kilku podrędcznikach na raz. Poza okłądką która mogałby być w nieco idealniejszym stanie, wszystko ok.
1
Krzysztof Babilon [ dodano: 11.09.2006 ]
Dość fajny podręcznik oczywiście fantastycznie ilustrowany ale osobiście wolę podręczniki z opisami miast i krain
1
Robak [ dodano: 25.08.2006 ]
Cudo ! Polecam wszystkim ! Szczegulnie MG ! Pięknie wykonany, bogaty w szczegułowe opisy podręcznik i oczywiście + szybką dostawe
1
Buniek [ dodano: 25.08.2006 ]
Piękny piękny i jeszcze raz piękny...
Co tu dużo mówić mi się bardzo podoba ten dodatek.
1
Paweł Dominik [ dodano: 25.08.2006 ]
Bardzo dobry podrącznik do dający kupe przydatnych rzeczy... nie mam się do czego przyczepić:\
1
Barnaba Piwowarczyk [ dodano: 21.08.2006 ]
w sumie chyba najsłabszy dodatek do WHRP. 3/4 tej tej książki to po prostu przepisane fragmenty podręcznika podstawowego. naprawdę przydatnych nowych informacji jest jeszcze mniej...
1
pedrodamiano [ dodano: 11.08.2006 ]
Uważam, zę jest to najgorszy produkt firmy corpen. Na tle Królestwa (który mnie zachwycił) jest na prawde bardzo słaby, pełem błędów, nieprawidłowości, zasad które niezrównażają gre, (np.prędkość statku w pierwszej tabeli wynosi 15km/h, a w drugiej przypisuje statku szybkość 3, czyli 2,5km/h. Większość pojazdów ma szybkość 3 albo 4, w tym przypadku sa one bezurzyteczne) oprócz tego wiele wiele błędów.
1
NaneK [ dodano: 27.07.2006 ]
Ybrojownia fajna nie ma co podoba mi si iu wielu innzm gracyem!!!! trzeba ją mieć!!!
1
Maciej Chwedczuk [ dodano: 15.07.2006 ]
Bardzo dobry podrecznik zawierajacy uszczegolowienie rozdzialu z podrecznika, kilku ciekawostek, oraz zbioru podrecznych tabel. Podrecznik generalnie zwiera tez mnostwo materialu dodatkowego i unaocznia pewne oczywiste fakty, z ktorych niezawsze zdajemy sobie sprawe. Generalnie polecam.
1
Kasia [ dodano: 11.07.2006 ]
Hm, ten dodatek nie jest zły, ale na pewno nie trzeba go kupować za wszelką cenę. Jeśli ktoś nie do końca fascynuje się Warhammerem, to ten dodatek nie jest konieczny. Lepiej kupić Bestiariusz (oczywiście to jest moja opinia, ale zaznaczam, że mam oba te podręczniki, więc oba dokładnie przejrzałam). Ale jeśli ktoś naprawdę lubi Warhammera, to bez większych wyrzutów sumienia może zainwestować w ten dodatek.
1
Weteran
Paweł Wrzosek [ dodano: 05.07.2006 ]
Ten dodatek jest dośc nierówny. Niektóre rozdziały zawierają isotne informacje które z pewnością się przydają inne są dodane chyba tylko po to żeby czymś zapełnić kartki. IMHO tkwi w nim niewykorzystany potencjał. Szkoda że autorzy nie zostawili opisów krzeseł, koszyków i świeczek a nie poświecili więcej uwagi gildiom, szlakom kupieckim, skarbom. Dobrym przykładem na zilustrowanie tego jest mapa szlaków handlowych starego świata. Bardzo ładnie zrobiona tylko że zajmuje pół strony i jest za mała. Gdyby była na całej stronie A4 to miało by sens a tak trzeba ją czytać z lupą w ręku. Szkoda. Można kupić ale nie trzeba.

Co do przesyłki to jak zwykle brawo dla Rebela. W poniedziałek złożyłem zamówienie a we wtorek miałem podręczniki. I tym razem nie były powyginane, nie miały pogęitych rogów. Widać wiadomy napis sprawia że kurierzy obchodzą się z przesyłkami delikatniej. ;)
1
Piotr Baranowski [ dodano: 27.06.2006 ]
Dodatek bardzo dobry, z masą ciekawych informacji. Nie jest obowiązkowy, ale przydatny. Obsłóga i dostawa jak zwykle bardzo dobra. Polecam zakup tego podręcznika, jak i podręcznik.
1
Devlyn [ dodano: 09.06.2006 ]
Zamawiając ten dodatek byłam przygotowana, że będzie po prostu zbiorem opisów ubrojenia i ewentualnie jakichś dodatkowych zasad z nim związanych.

Nie spodziewałam się rewelacji, ale postanowiłam kupić i tak jako zapalony kolekcjoner podręczników :)

Co się okazało?

Po pierwsze że dodatek jest dużo bardziej obszerny i bogaty w treści niż mi się wydawało...

Może nie są to treści bez których nie można się obejść, ale można znaleźć sporo ciekawych smaczków...

Poza tym wcale na uzbrojeniu się nie kończy... to właściwie swego rodzaju skrzyżowanie poradnika kupującego i fana militariów w Starym Świecie :)

A jeszcze do tego w dodatku tym można znaleźć na przykład zasady honorowych pojedynków, spis szlachetnych kamieni występujących w Starym Świecie, kilka słów o heraldyce, machinach oblężniczych, monetach... i różne inne rzeczy , które są może niewielkie ale cieszą :)

Ogólnie nadal nie jest to dodatek, który nazwałabym rewelacyjnym, ale jest całkiem ok i wcale nie żałuję, że go kupiłam :)
1
Marcin Kaźmierczak [ dodano: 08.06.2006 ]
Dodatek dość przydatny, choć nieobowiąkowy. Solidnie przygotowany rozdział o monetach, handlu, podatkach i nietypowym ekwipunku. Ciekawe skarby, transport i zwierzęta, oraz machiny oblężnicze choć trochę tego mało.
Ekwipunek ogólny w większości przepisany z podstawki, choć bardziej bogato opisany, dla mnie to plus, lubię takie rzeczy, ale co poniektórzy mogą na to kręcić nosem. Rozdział o pracownikach najemnych ma praktycznie zerową przydatnośc, z niewielkimi wyjątkami (opieka medyczna), chyba że ktoś prowadzi naprawdę bogatym BG którym nie chcę się samemu rozwiązywać questów.
Kilka nowych rodzajów opancerzenia, kilka nietypowych broni do walki w zwarciu (choć część ewidentnie niedopracowana, np. miecz półtoraręczny wg. mechaniki zachowuje się zupełnie odwrotnie, niż w opisie), kilka nowych zasad, niestety wraz z nowymi błędami (bardzo niewyważone różnicowanie broni najlepszych jakości). Bronie dystansowe to kalka z podręcznika, ale parę nowości jest w broniach palnych. Plus za zasady pojedynków rycerskich, heraldykę i handel wymienny (choć akurat przykład podany w podręczniku woła o pomstę do nieba).
Zasady prowadzenia działalności gospodarczej dla BG to praktycznie czyste turlanie, pewnie część MG lubi coś takiego, ale dla mnie to zdecydowanie za mało.
Wydanie jest ładne, w twardej oprawie i na kolorowym papierze, okładki obdrobinę "beczkują", choć mniej niż w poprzednich podręcznikach do WFRP.
Ogólnie oceniam ten dodatek na 4-, na pewno jest gorzej przygotowany od Bestiariusza, a przy cenie 60 złotych balansuje na granicy opłacalności.
1
Adam Dąbrowski [ dodano: 29.05.2006 ]
Fajne, fajne. Nie jest to obowiazkowa pozycja ale sie przydaje. Z drugiej strony uparlem sie na wszystki dodatki do mlotka. Tak czy inaczej POLECAM.
1
Marcin Masiejczyk [ dodano: 23.05.2006 ]
Pewnie myslicie sobie ze to kolejny dodatek z seri nabijaczy pieniedzy, ale tu sie pomylicie bo tu naprawde jest to wszystko co jest w opisie. Jestem milo zaskoczony zawartoscia. Polecam
1
Mariusz Jerzy Wiczenbach [ dodano: 18.05.2006 ]
dodatek ten nie mgoe ocenic szegolowo bo go jeszcze nie obejrzalem ale powiezchownie wydaje sie ok i robi bardzo dobre wrazenie
0
Wiktor Balcerek [ dodano: 16.05.2006 ]
Podręcznik jest jak każdy do WFRP , bardzo fajny(no może po za Zbędnikiem Gracza) . Co do wykonania książki i tłumaczenia nie można się przyczepiać . Co do treści . Nie jest to książka Niezbędna . Da się bez niej grać i przeżyć . Ale i tak jest to przydatna książka .
Co do firmy Rebel nie mam żadnych zastrzeżeń . Nie musze jeszcze mówić że dotarła od razu na następny dzień . Kto się jeszcze nie przekonał do Firmy rebel to niech się nad sobą poważnie zastanowi .
0
Michał Wnuk [ dodano: 13.05.2006 ]
Jak na razie nie dopatrzyłem się rażących błędów w tłumaczeniu, więc jest dobrze. Polski podręcznik zawsze zaoszczędza czasu i fatygi nawet jeśli zna się dobrze angielski i trzeba tłumaczyć niektóre rzeczy pozostałym graczom. Moim zdaniem jeden z podstawowych podręczników, jeśli nie obowiązkowych, to przynajmnie bardzo przydatnych do gry nie tylko ze względu na klimat ale też względy czysto praktyczne. Mnóstwo przydatnych informacji i zasad, a to wszystko za 60 zł.
0
Łukasz Wcisłek [ dodano: 12.05.2006 ]
Z pewną taką nieśmiałością podszedłem do tego dodatku :) Po co komu dodatek z samym sprzętem. A tu zaskoczenie. Oprócz sprzętu i broni sporo informacji o handlu, podatkach, podróżach. Gospodarka całego Starego Świata w pigułce. Nie mogę się doczekać żeby usiąść do niego na spokojnie i wdrożyć w życie. Z drobnostek to przy opisie pewnych żadkich przedmiotów jak broń szkieletów przdałby się rysunek :) ale to bardziej problem wydawcy angielskiego.
0
Piotr Łagan [ dodano: 08.05.2006 ]
W pierwszych słowach chciałem pochwalic Rebel za paczke. Dostawa błyskawiczna mimo złożenia przezemnie zamówienia w okresie między świętami, pozatym paczka pancerna (20 minut z nożykiem do tapet żeby coś wskurac :D ). Co do samej książki to jak zwykle jestem pod wielkim wrażeniem gdyż pomimo tego że odnowiony Warhammer jest strasznie nastawiony na zysk wydawcy z racji na ilości wydawanych dodatków, dodatki utrzymuja sie nadal w konwencji mrocznego i ponurego świata.Pozatym już dawno temu ubzdurałem sobie w tej mojej małej szalonej główce że będe miał wszystkie podręczniki związane z Warhammerem 2-gą edycją i jak narazie począwszy od dnia dzisiejszego jestem nowym i szczęśliwym posiadaczem tych że właśnie wszystkich dodatków jak i podręcznika głównego. Na koniec chcę tylko powiedziec że dalej mam zamiar nabyc każdą kolejną nowośc i napewno uczynię to kupując w Rebelu.Dzieki Wielkie.
0
Mariusz Brzostek [ dodano: 27.04.2006 ]
Super dodatek. Naprawde nieoceniony. W sumie powinien być jednością z podręcznikiem głównym, ale co tam. Naprawde warto kupić.
0
Piotr Sójka [ dodano: 21.04.2006 ]
JAk zwykle przesylka dotarla expresowo!!!zapakowana naprawde solidnie!!Co do pozycji to bardz ociekawa, wydana bardzo dobrze , zreszta jak reszta II edycji Warhammera!!!!!!!!
0
Robert Mazur [ dodano: 20.04.2006 ]
I znowu trzeba pogratulowac Rebel.pl. Paczka dotarla po 2 dniach o wyslania w pancernym opakowaniu.
Co to Zbrojowni; jest to ladnie wykonany podrecznik. Nie jest niezbedny, jednak moze sie przydac na wielu sesjach.
0
Adam [ dodano: 18.04.2006 ]
Nie dość że przyszło szybko to jeszcze jest super bardzo dokładnie opisano broń i pancerz i inne duperela najlepsze jest to że w przeciwieństwie do D&D ta zbrojownia nie jest potrzebna do grania jest tylko dodatkiem. Mogłoby być więcej rysunków ale nie nażekam ziomska rzecz!!:)
0
Kozak-san [ dodano: 04.04.2006 ]
W owym dodatku znajdziemy, dużo nowych, ciekawych informacji o świecie jak również to, o czym już była mowa w podstawowym podręczniku (lecz tych jest niewiele, ale są, a ich 'bycie' wydaje się być uzasadnione-są tam gdzie być po prostu muszą).
Dowiemy się jak założyć gildię, jak się niszczy broń, kogo i za ile można wynająć, ile kosztuje chałupa w wiosku a ile w mieście itp. itd.
Dużo informacji 'opcjonalnych' - rzekłbym - które ożywiają nieco Stary Świat i pozwalają lepiej go zrozumieć, co szczególnie przydatnym wydaje się być dla Mistrzów Gry.
Na końcu podręcznika - zapewniający szybki dostęp do najistotniejszych informacji - zestaw tabel.

Dodatek 'Zbrojownia' nie jest niezbędny, co to, to nie, ale na pewno bardzo przydatny każdemu, kto czuje potrzebę rzetelnej znajomości świata Warhammer'a.

Realizacja zamówienia, jak zwykle w terminie - z czego Rebel słynie. ;)
0
Michał Urbisz [ dodano: 03.04.2006 ]
Na początek o dostawie i sklepie: Podręcznik jak zwykle solidnie zapakowany w pancernej paczce. Dostałem go po jakichś 20 godzinach od złożenia zamówienia!!!
Jakość i czas przesyłki na najwyższym poziomie do czego REBEL mnie już przyzwyczaił bo nie byl to mój pierwszy zakóp w tym sklepie.

A teraz o samym dodatku: Książka świetnie wydana z masą cennych i ciekawych informacji. Są opisani najemnicy różnej maści, dodatkowe przedmioty, trucizny, mikdtury i eliksiry. W dodatku znajdują się także opcjonalne zasady niszczenia pancerzy i broni a także opis i właściwości przedmiotów najlepszej jak i najgorszej jakości. Znajdują się także ciekawe informacje o tórniejach rycerskich, systemie monetrnym i podatkowym a nawet ceny zakupu lub wynajmu ziemii.
Całość robi piorunujące wrażenie!!!

Jedyne minusy to wybrzuszająca się okładka ale jak dać książke pod sterte ciężkich rzeczy to po 2 dniach dochodzi do normy i już się niewybrzusza minusem tej operacji jest to że przez jakieś 2 dni nie możemy czytać naszego nowego nabytku:)

Jedyne co mogło by być poprawione to większa ilość ilustracji i jakieś magiczne przedmioty ale licze że będą w dodatku o magii i zniecierpliwośćią czekam na ten dodatek żeby go nabyć - oczywiście w REBELu :)
0
big_end [ dodano: 31.03.2006 ]
Przydatny dodatek, polecam!
0
KyS [ dodano: 30.03.2006 ]
calkiem fajny i przydatny dodatek... wiele ciekawych rzeczy warto przeczytac polecam...
0
Tadeusz [ dodano: 27.03.2006 ]
Pozycja dość ciekawa. Nie żałuje wydanych pieniędzy. Dobrze, że jest w twardej oprawie.
0
Michał Kolesiński [ dodano: 23.03.2006 ]
Podręczik ładnie wydany, dużo materiału umilającego rozgrywkę. Nie jest to na pewno niezbędnik, ale wart go kupić. A przesyłka jak zwykle przyprawiła mnie o uśmiech, chyba zainwestuje w wyżynarke żeby następne otwierać:)
0
Antoni Szczepaniak [ dodano: 20.03.2006 ]
kolejny udany zakup. Kupujcie zbrojownie bo warto. Jeszcze bestiariusz kupie niedlugo.
0
loraq [ dodano: 20.03.2006 ]
Świetnie wydany dodatek.Daje o wiele więcej możliwości no i zwiększa szanse na przeżycie graczów.No i jak zwykle szybka dostawa.
POLECAM!!
0
Kamil Szczuczko [ dodano: 18.03.2006 ]
Ładna rzecz, przydatne tak czy owak ladry, opcjonalna pomoc medydzna i systemy monetarne
0
Tomasz K. [ dodano: 16.03.2006 ]
Wreszcie przeczytałem cały dodatek… I muszę przyznać, że nie było to tak przyjemne jak w przypadku bestiariusza. Mam mieszane uczucia… Z całą pewnością podręcznik ten nie jest niezbędny. Dla początkujących MG z całą pewnością będzie pomocny… Starzy wyjadacze mogą go sobie odpuścić :P Osobiście znalazłem w nim zbyt mało ciekawych materiałów… Najbardziej będzie zawiedziony mag z mojej drużyny, który liczył na jakieś magiczne przedmioty… Takich w Starym Świecie nie uświadczysz :P

Podręcznik bardzo dobrze wydany. Grający w War Cry’a znajdą w nim kilka znanych artów. Poziom edytorski na wysokim poziomie… Znalazłem znacznie mniej literówek niż w podstawce (może z powodu mniejszej objętości).

Czekam niecierpliwie na kolejne dodatki… Ale takie w stylu bestiariusza, a nie zbrojowni.
0
Łowca
Grzegorz Kobylec [ dodano: 16.03.2006 ]
wreszcie poprawiona 110 stron z podstawiki i nie trzeba się posiłkować żadnymi innymi rzeczmi pod warunkiem że MG będzie chciał wykożystać zawarte w tym podręczniku rzeczy co napewno podniesie radość zabawy w świecie Warhammera :)
0
Croach [ dodano: 15.03.2006 ]
Wiecej takich sklepow. Doskonala obsluga. Oby tak dalej.
0
Maciej Tokarczyk [ dodano: 15.03.2006 ]
Witam
Kolejny podręcznik, który warto posiadać. W przeciwieństwie do almanachu mistrza podziemi czy "niezbędnika" gracza jest to pozycja w którą warto zainwestować, zwłaszcza że cena nie jest zaporowa.
Osobiście uważam, że informacje zawarte w tym dodatku powinny się znaleźć w podręczniku głównym, ale cóż każdy chce zarobić :( i nic na to nie poradzimy.
0
Marcin Przystawski [ dodano: 14.03.2006 ]
Naprawde super sprawa. Po pierwsze bogoato zdobiona i ilustrowana po drudie ciekawy pomysł a potrzecie, każdy to musi mieć.

No i oczywiście warto wspomnieć o pancernym opakowaniu :)
0
Filip Kubicki [ dodano: 14.03.2006 ]
Pokrecilo mi sie za co przepraszam. Dodatek bardzo dobry, jak dotychczas najbardziej uzyteczny ze wszystkich, polecam...
0
Filip Kubicki [ dodano: 14.03.2006 ]
Bardzo dobra kontynuacja starego Mlotka, duzo zmian na lepsze, fantastyczna magia, duzo ciekawych opcji w walce. Serdecznie polecam...
0
Tomasz Piotrowski [ dodano: 14.03.2006 ]
I znowu monotematycznie jeśli chodzi o dostawę paczki, po prostu cud, miód i malizna.
Księga natomiast to dobry dodatek dla Mistrzów Gry ponieważ mają wszystko co dotyczy ekwipunku, zwierząt, handlu i najmitów w jednym miejscu. Na końcu podręcznika są zebrane wszystkie tabelki dotyczące rzeczonego tematu księgi. Dla mnie osobiście ten podręcznik jest również przyjemnym czytadłem w klimacie który tak bardzo wszyscy Młotkowi lubimy.
Polecam kupno, dla mnie były to dobrze zainwestowane pieniądze.
0
Miłosz Szewczyk [ dodano: 14.03.2006 ]
Dostawa jak zwykle ekspresowa. Podręcznik jest doskonałym uzupełnieniem dla Mistrza Gry. Wszystk jest czytelne, a ilustracje bardzo ładne. Gorąco polecam.
0
Lukasz Grygo [ dodano: 14.03.2006 ]
Mimo ladnego wydania bardzo malo ilustracji
informacje krotkie i malo wnoszace jesli chodzi o bron.
wszedzie mozna znalesc te informacje.
Za to ladnie jest pokazana gospadarka i system monetarny.
i tyle..
Pozdrawiam
0
Piotr Kowalczyk [ dodano: 14.03.2006 ]
Książka godna polecenia, przydatna zarówno dla MG jak i gracza.
0
Pionier
Tomek Seweryn [ dodano: 14.03.2006 ]
Świetny dodatek, pancerna przesyłka i dostawa w dwa dni. Rebel jak zawsze najlepszy :D
0
Poliglota
Sławomir Bienias [ dodano: 13.03.2006 ]
Wyśmienite. Większość z tych rzeczy można samemu wymyślić ale jest to całkiem dobry zbior różnego ustrojstwa. Mi się przyda na pewno!
0
Krzysztof [ dodano: 10.03.2006 ]
Doskonałe uzupełnienie całej serii Warhammera. No i jak wydane. Warte swojej ceny.
0
Radosław Kuśmierz [ dodano: 09.03.2006 ]
Piękny dodatek. Opis broni - jest. Opis pancerzy - jest. Zagadnienia handlowe - są. Pierdółki z plecaka poszukiwacza przygód- są. Szybkie dostarczenie po zamówienie - było. Standardowo wykonana pancerna paczka którą człowiek rozpakowywuje dłuzej niż czyta zawartość - była.

W sumie nie było tylko ceny niższej niż koszt przesyłki ;)
0
Cadi [ dodano: 09.03.2006 ]
Wydanie piękne, z treścią bywa różnie. Świetnie opisano podatki i system monetarny. Dużo zapożyczeń z przepisów 1ed WFRP. Polecam tym wszystkim, którzy zaczynają w granie w WFRP właśnie od 2ed i nie mieli styczności z 1. Dla starych wyjadaczy niektóre strony tego podręcznika nie wniosą nic nowego.
0
Krzysiek W [ dodano: 06.03.2006 ]
Podręcznik juz mam, bestiariusz tez mam, dziś dojechała zbrojownia.

Musze powiedzieć, ze znacznie lepszy jest od bestiariusza.
Bardzo fajnie zrobione z:
- herbami
- gildiami kupieckimi
- rózne monety
- ceny ziemii i w zależnosci gdzie ona leży podana w ha i m^2
-przedstawienie zarobkow poszczególnych rzemieslnikow,fachowców,chlopów itp (podane w dniowkach,tygodniawkach i rocznie)

czyli porządnie opisana gospodarka

- opisane wszelkiego rodzaju elementy ekwpinku z dokladnym opisem
-opisane uzbrojenie i opancerzenie (przy czym ja i tak swoje uzywam wiec to mi wogole nie przydatne ale innym napewno sie spodoba)

A teraz krytycznie:
Poszczególne ceny są z kosmosu:
Przyklad: Stół 8zk, a najlepszy rzemieslnik zarabia 400p/tydzien, czyli 1zk i 14s. To czemu taka wysoka cena zwyklego stołu?? Nawet liczac z materialem to cena stolu jest za duża
Biurko, szafa 50zk...no to juz totalne przegiecie.

No wydaje mi sie ze nie zawsze tworząc ceny produktów zastanaiwiali sie ile czasu trwa zrobienie czegos+ksozty i czasami są ceny z sufitu wzięte


Ogólnie dodatek bardzo dobry. Ttworzy świat od innej strony....ekonomicznej...a tym samym wzbogaca nasze pojęcie o świecie.
Na pewno lepszy od bestiariuszu
0
Weteran
Michał Madrak [ dodano: 03.03.2006 ]
Moim zdaniem to ten dodatek może znależc tak wielu zwolenników jak i wrogów. Jest ładnie wydany i przejrzysty. Czy przydatny? Ciężko powiedzieć; ale na pewno pomogą tabele najlepszych broni i przykładowych najemników. Produkt oceniam na szkolne 4.
0
Weteran
Ilhar [ dodano: 02.03.2006 ]
Jak zwykle w REBEL.pl, paczka dotarła bardzo szybko (4/14 dni), bardzo solidnie zapakowana (musiałem lecieć do kuchni po nóz - same nożyczki nie wystarczyły...), ale dzięki temu książka dotarła w idealnym stanie. Sama książka zaś jest pozycją niezbędną każdemu MG prowadzącemu Warhammera II ed. , który chce urozmaicić swoje przygody ciekawymi przedmiotami. Tu można znaleźć wszystko : od zasad fałszowania monet, poprzez rozległy opis ekwipunku (2 nowe rodzaje zbroi - ćwiekowana i łuskowa, specjalne, rzadkie bronie, nowe eliksiry i trucizny, więcej osobliwości), aż po statystyki najemnych pomocników (medycy, służący, zbrojni, czarodzieje i wielu innych...). Jedynym mankamentem jest tylko zbyt pobieżny opis machin oblężniczych. Polecam !
0
Michał Tuszyński [ dodano: 02.03.2006 ]
Powiem szczerze że byłem miło zaskoczony po otwarciu pancernej przesyłki Rebel.pl i pierwszych oględzinach książki. To istne kompendium wiedzy i niemal każdy element ekwipunku został tutaj szczegółowo opisany. Od kolegów słyszałem że nic nowego tutaj nie ma i miałem okazję przekonać się jak bardzo się mylili. Na końcu książki jest zamieszczona lista pracowników do wynajęcia którzy mogą się przydać jako BNi w przygodach. Produkt jest jak najbardziej wart swojej ceny. A chyba o dostawie nie muszę się zbytnio rozpisywać:) szybko, tanio, profesjonalnie;). Polecam
0
Wach [ dodano: 02.03.2006 ]
Tego mi było trzeba! Git.
0
Pionier
Wolf [ dodano: 02.03.2006 ]
Wysyłka jak zawsze w REBELu na najwyższym poziomie.
Sam podręcznik dobrze wydany (w końcu wydawnictwu udało się uporać z dziwnie wybrzuszonymi okładkami znanymi z poprzednich dodatków do Warhammera).
0
Aaron Welman [ dodano: 01.03.2006 ]
Profesjonalna wysylka i wszystko w odpowiednich ramach czasowych. Standardowo REBEL pokazal swoj profesjonalizm. Teraz zajme sie niniejszym dodatkiem.

Zbrojownia Starego Swiata to przede wszystkim pelne garscie informacji o gospodarce Starego Swiata, czyli cos, czego w poprzedniej edycji wogole nie omawiano (za wyjatkiem o tytulowym miescie w dodatku Middenheim Miasto Bialego Wilka). Przedstawione sa szlaki handlowe, waluty, zasady kupiectwa a takze podstawy ekonomii i gospodarki Imperium oraz Starego Swiata (podatki, przemysl). Bardzo pozyteczne, zwlaszcza gdy w druzynie jest jakis gracz majacy profesje kupca. Poza tym oczywiscie procz wspomnianego kursu walut, mamy tez przedstawiony rynek zbytu klejnotow, ich rodzaje i wartosc, a takze inne typy skarbow. Ponadto tez dodatek posiada caly rozdzial poswiecony nieruchomosciom, wynajmu pracownikow (poczawszy na najemnikach a skonczywszy na zwiadowcach czy slugach). Tytul dodatku mogl zatem wprowadzic kupca w zdumienie. Wszystkie te elementy gospodarki i handlu zbytu w Starym Swiecie sa duzym plusem tego dodatku. Pozostala czesc to oczywiscie tytulowa zbrojownia. Zasady broni zostaly czesciowo zmienione i poprawione. Wprowadzono tez nowe bronie, takie jak kacza stopa, orkowy siekacz czy mlot bialych wilkow. Wprowadzono innowacyjne typy elfiej i krasnoludzkiej broni i zbroi. Powazniejsze bledy w zasadach obrazen zadawanych przez bron jednak pozostaly. Dalej dwureczny orez zadaje takie same obrazenia jak jednoreczna

Dodatek jest b. dobry, ale nie obowiazkowy rzecz jasna. Znacznie bardziej jednak przybliza swiat wlasnie od nieco innej strony.
0
Eom [ dodano: 01.03.2006 ]
Wysyłka, jak zwykle, ekstra.
Jeśli chodzi o sam dodatek, to przyznam, że spodziewałem się dużo więcej. W książce wymieniono i opisano szereg nie tylko "narzędzi" wojennych ale róznego rodzaju ekwipunku. W zasadzie krótkie opisy tych przedmiotów nie wnoszą nic nowego, gdyż wcześniej można było o tym wszystkim poczytać w ksiązkach, czy gazetach poświęconych rpg.
Ilustracji jest jak na lekarstwo, nie wspominając już braku informacji o historii danej broni, czy o oddziałach króre jej używają.
Ogólna ocena in minus
0
Krzysztof Kazimierz Nojma [ dodano: 25.02.2006 ]
Kapitalna książka z piękną oprawą wizualną i interesującymi aspektami życia w Starym Świecie.
Szybka dostawa to jurz standart.
Najlepsza obsługa jaką w życiu widziałem.
0
>><><< [ dodano: 17.02.2006 ]
Podręcznik jest naprawdę bardzo dobry, za tę cene opłaca się go kupic
0
dodaj swój komentarz
© 2003-2020 REBEL.pl
sklep@rebel.pl