Komentarze do produktu: Świat Dysku - Wiedźmy

Życie młodej wiedźmy to nie bułka z masłem


Miejscowy
Meduz [ dodano: 21.12.2017 ]
Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji
Po ŚD:AM kupiłem prawie, że w ciemno i niestety trochę się zawiodłem. Gra raczej prosta i głównie dla młodszych graczy (i ew ich rodziców). I w takim przypadku można dołożyć +1 do oceny.
1
Skryba
John Zgryźliwy [ dodano: 31.10.2017 ]
Młodsza córka (bardziej przepada za planszówkami niż siostra) bardzo upodobała sobie ten tytuł. Ogólnie mam wrażenie, że dla dzieci ta gra jest bardziej klimatyczna. Bardzo podobają się jej pewne elementy mechaniki - spotkania na herbatkę, a także zagrywanie kart miotły (zawsze czyni to z ogromną emfazą), ma na planszy swoje ulubione miejsca (obowiązkowo domek Magrat), a także ulubione karty (patelnia, Greebo i Śmierć :P).
Teraz, po kilku latach z uwagi na tę frajdę córki oceniłbym grę na 4.
Uważam, że to może być dla dziewczynki w jej wieku świetny prezent (jeżeli lubi planszówki). Wydaje się, że nawet wersja angielska może być ok, skoro i tak, trzeba tłumaczyć co robią pewne karty, więc co za różnica, a przynajmniej podłapie trochę angielskiego.
Polecam!
2
Alf [ dodano: 27.04.2017 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Po zachwycie Światem dysku, kupiliśmy Wiedźmy.
Gra zdecydowanie familijna, dzieci ją bardzo lubią.
Inna trudność. Jako dorośli sami nie grywamy. Z dziecmi i dzieci bardzo chętnie.
Klimat Pratchettowy jest, ale to nie Świat dysku.
Jeżeli lubisz, nie będziesz zawiedziony, aczkolwiek z butów nie wyrywa.
Miłe chwile, rodzinne. Piękne wykonanie.
1
Poliglota
Maxio1982 [ dodano: 08.03.2016 ]
2/5 OCENA. "Świat Dysku – Wiedźmy" - dobra rodzinna gra. Gra ma jednak zbyt duże wady:

- duża powtarzalność
- duża losowość
- cena zostawia jak zwykle wiele do życzenia
- zbyt prosta mechanika

Może i ktoś polubi grę w "to coś". Ja nie polecam również.
1
daw [ dodano: 01.01.2016 ]
Słabizna. Rzucam kostką, idę pionkiem, rzucam kostką - udało się lub nie rozwiązać problem, przekazuję kolejkę graczowi obok. Potem on pokula i tak... po 3 rundach (!) złożyliby grę i ją sprzedałem... Zero emocji. Jedyny plus za grafiki ale co po nich skoro zobaczycie je tylko po rozpakowaniu gry ;)
1
Poliglota
Elt_son [ dodano: 14.12.2015 ]
Mocny średniak.
3
Skryba
Neoptolemos [ dodano: 03.11.2015 ]
Dla wielu to jeden z największych planszówkowych zawodów, a dla mnie bardzo dobra gra dla rodziny z dziećmi lub dla zupełnie niegrającego towarzystwa dorosłych. Lubię czasem zagrać, chociaż na przepełnionej półce trzymam mimo wszystko ze względu na Pratchetta.
4
Savier [ dodano: 27.05.2015 ]
Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji
Bardzo ładnie wydana, jednak wyjątkowo przeciętna gra - wierna settingowi Świata Dysku i solidnie wykonana. Doskonała gra familijna lub na "lekkie" imprezy, świetna też dla nowych osób nieobytych z planszówkami.
1
Magister
Matiwan [ dodano: 07.05.2015 ]
Bardzo długo czekałem na wydanie tej gry. Po olbrzymim sukcesie Świata Dysku: Ankh Morpork oczekiwania były ogromne i może to spowodowało niejaki zawód po jej otrzymaniu. Do rzeczy jednak, co działa, a co nie:

Plusy:
1. Bardzo ładne wykonanie - nie można się przyczepić do strony graficznej gry, która prezentuje się na bardzo wysokim poziomie.
2. Proste zasady gry - wystarcza jednorazowe wytłumaczenie graczom i można grać.
3. Klimat Pratchetta - dla fanów argument numer 1, dla reszty może nie do końca.

Minusy:
1. Gra nie wciąga - graliśmy w grupie fanów Ankh Morpork, krótko mówiąc po dwóch partiach nie mieliśmy za bardzo ochoty do powrotu do tego tytułu.
2. Gra jest za prosta - jeśli wymagacie odrobinę rywalizacji i zwrotów akcji, to niestety nie ten tytuł.

Podsumowując, gra jest solidnie wykonana, ale niestety nie spełnia tych oczekiwań, jakie można mieć po poprzednim tytule z serii. Na pewno się sprawdzi w gronie młodszych graczy, zwłaszcza mających małą styczność z graniem, ale dla "wyjadaczy" może się okazać chybionym pomysłem.

Ocena: 3
7
Trilia [ dodano: 01.04.2015 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Najchętniej postawiłabym 4.5 :)

Plusy:
-świetna grafika, ładne wykonanie
-idealna dla fanów Pratchett'a
-posiada opcje "solo" i zaskakująco dobrze gra się w nią samemu
-fajne połączenie planszówkowo-karciane
-stosunkowo przyjazna dla nowych graczy

Minusy:
-tury graczy trwają długo, pozostali nudzą się czekając na swoją kolej
-nie ma rywalizacji pomiędzy graczami, niewiele można zrobić by wpłynąć na innych
-pula problemów jest w sumie mało zróżnicowana, nie wspominając już o tym, że rodzaj problemu nie ma praktycznie wpływu na jego rozwiązywanie
-jak gracze się wprawią, gra staje się nudniejsza i nie ma już prawdopodobieństwa przegranej

Co bym zmieniła? Indywidualne cechy wiedźm powinny mieć więcej wpływu na ich działania. Np. Tiffany mogłaby posiadać dodatkowy punkt głowologii, Annagramma magii, Petulia Chrzęstna punkt do łatwych problemów i to nie jednorazowo, ale przy każdym rzucie kością. Poza tym, mam wrażenie, że NacMacFeegle zostały jakoś tak zredukowane do pomniejszych postaci na kartach i są mało obecne w grze... Jeśli już robić coś takiego trochę przygodówkowego to powinny się pojawiać NPC - bohaterowie niezależni, których obecność czasami wpływa korzystnie, a czasami nie, gra byłaby ciekawsza.

Grę polecam osobom, które lubią gry ekonomiczne, a odradzam graczom, którzy lubią gry dynamiczne.
5
Łowca
noob32 [ dodano: 07.03.2015 ]
Słaba gra, kupiona za ciosem, razem z Ark Morpork - tamta prześwietna, a ta leży i się kurzy.
0
R2D2
Pyz [ dodano: 06.10.2014 ]
Oceniam produkt na: 2 - raczej słaby
Po genialnym Ankh-Morpork spodziewałem się czegoś z większym polotem, a tu go niestety brak. Interakcja prawie żadna, chodzimy po mapie i rzucamy kośćmi. Prawie wszystko oparte tu jest na rzutach, można się poratować kartami ale to też szybko się nudzi. Plansza jest monochromatyczna i też nie ekscytuje i nie wywołuje skojarzeń ze Światem Dysku...

Jednym słowem: nuda. Zagraliśmy parę razy i nikt nie chce tej gry z powrotem na stół wyciągać. A szkoda, bo książki o wiedźmach są przewspaniałe i można było z tego coś ciekawszego uklecić.
12
Hubert [ dodano: 15.09.2014 ]
Dobra gra rodzinna i raczej z młodszymi dziećmi, choć początkujący gracze, też mogą się dobrze przy niej bawić. Zalety to możliwość gry w trybie korpo - ale słabo, + możliwość gry w pojedynkę.
Jeśli spodziewasz się czegoś na poziomie Ankh-Morpork - to odpowiedź brzmi - to zupełnie różne gry.
6
Mistrz Gry
Ryudo [ dodano: 12.07.2014 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Wiedźmy to dobra gra rodzinna, jeśli chcesz zagrać z dziećmi lub w gronie starszych będzie jak znalazł. Pomimo problemów z elementami, które źle wyszły z druku gra się bardzo dobrze.Duża rolę odgrywa tu rzut kośćmi, więc nie spodoba się każdemu. Ilustracje są ładne i nie odstępują tym z Ankh-Morpork. Minusem może być balans ceny do zawartości no i dużo osób narzeka na to, że figurki wiedź są sprzedawane osobno, a powinny być w komplecie z grą, po za tym gra miła, sielankowa bez pośpiechu i bez większych emocji. Rebel postarał się przy paczce jak zawsze na 5
15
Szczęściarz
Ankoz [ dodano: 08.07.2014 ]
Miałem większe oczekiwania co do tej gry będąc wielbicielem Ankh-Morpork. Niestety wiedźmy nie mają już tego dreszczyku emocji :(. Dla tych którzy czytali książki Pratchetta może nawet przyjemnie popatrzeć na ilustracje z postaciami i miejscami opisanymi w książkach (głównie seria o wiedźmach własnie). ale poza tym słaba 3.
7
Dkoleda [ dodano: 23.06.2014 ]
Oceniam produkt na: 1 - nie spełnia moich oczekiwań :-(
Wiedźmy miały być lekką grą familijną. I rzeczywiście są grą lekką i prostą, dla nas – zdecydowanie zbyt prostą. Ogromna losowość i brak miejsca na jakiekolwiek kombinowanie sprawiają że tylko rzucamy kostkami, oczekując na zakończenie. Największym naszym zarzutem jest brak emocji podczas rozgrywki – nas Wiedźmy nie wciągają wcale.

Być może gra mogłaby znaleźć swoich zwolenników wśród początkujących graczy, szukających lekkiej, losowej rozgrywki, przy której dalej można dzielić się najnowszymi plotkami. Mówi się, że Wiedźmy sprawdzić się mogą jako gra dla dzieci. Czy rzeczywiście, skoro oparta jest na książkach dla dorosłych a rozwiązywać mamy m.in. problem ciąży?
15
Szymkiewicz.adam [ dodano: 09.06.2014 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Gra bardzo spokojna i z małą doza interakcji między graczami. Raczej dla fanów książek, którzy podczas gry będą zachwycać się nazwami krain, które dotychczas znali z książek. Gra prosta, łatwa i przyjemna- w sam raz żeby zagrać z dziećmi. Nie ma obaw, że porażki przy rozwiązywaniu problemów będą zbyt frustrujące.
10
Pionier
Kabason [ dodano: 31.05.2014 ]
Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji
Gra niby fajna ale moim zdaniem jest to troche nudnawa gra. decyzje nie są jakieś bardzo zróżnicowane i większość gry opiera się na decydowaniu gdzie iść i ocenianiu szans
6
Formalista
Tchor [ dodano: 25.05.2014 ]
Bardzo nieudany zakup, co jak na fana twórczości Pratchetta jest tym bardziej bolesne. Gra słaba, bez klimatu, bez polotu, na poziomie chińczyka tylko z mniej symetryczną planszą. Nie ma nawet porównania do Ankh Morpork.
13
Gwiazda
Immi [ dodano: 24.05.2014 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
W porównaniu z wcześniejsza grą z świata dysku mechanika jest znacznie bardziej złożona, wymagała ona ode mnie więcej niz jednej rozgrywki by w końcu dojść do tego jak to powinno być należycie poprowadzone - bo myślę, że w końcu udało mi się zastosować do reguł ;D
jeśli już chodzi o samą gre podoba mi się to, że można grac wspólnie przeciw problemom ale i przeciw sobie nawzajem, dodatkowo czarownice były moja ulubiona podserią świata dysku, Tiffany i reszta po prostu rządzą :)
8
Wielki Brat
Enikon [ dodano: 24.05.2014 ]
Gra poza idealnie oddanym Pratchettowym światem Wiedźm, nie zostawia nic, ani strategii, ani frajdy. Odradzam
9
Nocny Marek
Kornel K. [ dodano: 20.05.2014 ]
Pomimo dobrego wykonania, grze zdecydowanie brakuje klimatu Prachetta, czy też pewnej dozy absurdu. Pod tym względem Świat Dysku jest zdecydowanie lepszą pozycją.
10
Łowca
Zehir [ dodano: 06.05.2014 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Pierwsza moja gra ze Świata Dysku. Przyjemna. Bardzo miło się przy niej spędza czas. Polecam początkującym gracza - takim jak ja. Pełna nawiązań do humoru z serii książek o Wiedźmach :) Pomimo negatywnych komentarzy kupiłem i nie żałuję.
8
Bard
Radosław Michalak [ dodano: 25.04.2014 ]
Przyłączam się do opinii, że gra nie zachwyca.
Zbyt losowa.
Praktycznie żadnej interakcji.
Schematyczność działań.
Za wysoka cena.

Można czasem zagrać, ale zakup odradzam.
13
Alveaenerle [ dodano: 16.04.2014 ]
Tak jak Ankh Morpork mnie zachwyciło, tak Trzy Wiedźmy rozczarowały. Grałam na Łódzkim Porcie Gier i przekonałam się, że to nie dla mnie. Bardzo statyczna rozgrywka, minimalna interakcja między graczami, niewielka losowość, a przez to - niska regrywalność.
9
Skryba
John Zgryźliwy [ dodano: 07.04.2014 ]
Rzeczywiście jest coś w tej grze nie tak - brak rywalizacji między graczami? Nadmiar losowości? Przewidywalność? W sumie to każdego po trochu.
W kilka osób można zgrać, ale generalnie gra sprawia wrażenie nijakiej. Być może gra po prostu dla młodszych. Kupiłem z rozpędu po Ankh Morpok i trochę się rozczarowałem.
12
Michał Ciećwierz [ dodano: 24.01.2014 ]
Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji
Zgadzam się z opinią, że "Ankh-Morpork" jest znacznie ciekawszą grą w świecie dysku. "Wiedźmy" są niby bardziej losowe, ale jakoś nie udało nam się w tę grę przegrać. Po kilku rozgrywkach niektóre posunięcia są już oczywiste i przez to, dość schematyczne. Losowość rozłożenia żetonów na początku rozgrywki również niewiele zmienia: łatwe problemy różnią się niemal jedynie nazwą, bo stopień trudności nie różnicuje taktyki. Monotonna kolorystyka również nie ułatwia odbioru. Można parę razy pograć, ale nie śni się po nocach jak inne tytuły.
12
Michał [ dodano: 15.12.2013 ]
Przykro mi to stwierdzić, ale zawiodłem się na 'Wiedźmach'. Po świetnych doświadczeniach i wielu godzinach spędzonych przy 'Ankh Morpork', spodziewałem się kolejnej mocnej propozycji.
Niestety, gra rzeczywiście sprowadza się do rzutów kostkami. Reguły są proste. Aż za proste. Mechanika w żaden sposób nie zachęca do zagłębienia się w realia Świata Dysku.
Mam trochę doświadczenia z grami kooperacyjnymi i przyznam, że może nie zawsze są tak emocjonujące jak gry wymagające negatywnej interakcji między graczami, ale 'Wiedźmy' nie dostarczają praktycznie żadnej satysfakcji, nawet radości z tego, że 'pokonało się grę'.
Dla porównania, 'Ankh Morpork' jest jak granie w Kanastę w cztery osoby. 'Wiedźmy' przynoszą tyle frajdy i satysfakcji, ile tasowanie kart przed Kanastą.
8
Grzegorz Sobański [ dodano: 13.12.2013 ]
Oceniam produkt na: 1 - nie spełnia moich oczekiwań :-(
W opinii mojej i naszej grupy graczy gra słaba i bardzo się na niej zawiedliśmy.
Cała gra sprowadza się do rzucania kostkami i tego komu udało się lepiej rzucić. Moim zdaniem na kostkach "losowość" powinna być ustawiona na 6.

W grze występują dwa "zasoby" - karty i problemy. Jednak ze względu na mechanikę decyzje strategiczne i taktyczne z nimi związane są szczątkowe. Ponieważ na końcu tury i tak zawsze dociąga się kart do maksimum to (praktycznie) zawsze opłaca się wszystkie zagrać. A od połowy gry na planszy jest już tak mało problemów, że wybór "do którego lecieć" już w praktyce nie istnieje.

Grafiki w grze też nas nie zachwyciły, ale może to efekt monotonnej rozgrywki i braku chęci przyglądania się kartom? Plansz i żetony są wykonane estetycznie, ale tez bez rewelacji.

Po doświadczeniach z AnkhMorpork spodziewaliśmy się od Wiedźm znacznie więcej.
9
Ewa [ dodano: 22.11.2013 ]
gra bardzo przyzwoita, ale niestety nie rewelacyjna. Bardzo lubię klimat "Świata Dysku", ale podczas rozgrywki odnosiłam wrażenie,ze grap olega tylko na tym: ruszam sie , probuje rozwiac problem i tak w kółko. jakoś tak monotonnie. Oczekiwałam trochę ciekawszej rozgrywki, mimo to zapewne spędze parę wieczorów nad tą grą, ponieważ spodobał sie mojemu chlopakowi.
4
Rafał K. Kujawa [ dodano: 02.11.2013 ]
Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji
Wiedźmy są przyjemną grą, aczkolwiek spodziewałem się czegoś lepszego, zwłaszcza przy tej cenie.

Jak już kilka osób wspomniało wcześniej oprawa graficzna jest wyśmienita, oprócz planszy, która przy swoim zgniło-zielonym kolorze i dużej ilości szczegółów jest mało czytelna. W związku z czym sporo czasu spędza się szukając miejsca gdzie ma leżeć kolejny żeton problemów.
Rozgrywka jest bardzo szybka, dla dwóch osób zajmuje od 20 do 30 minut w zależności jak będą wypadać kości. Jednocześnie ma się wrażenie, że choć zasady są logiczne to jednak nie został do końca wykorzystany potencjał, który mogłaby mieć ta gra. Nie wzbudza większych emocji, nie ma interakcji między graczami (choć to w pewien sposób jest uzasadnione Światem Dysku, gdzie wiedźmy w najgorszym przypadku były w stosunku do siebie chłodno neutralne), kończy się zdecydowanie za szybko i cały czas ma się wrażenie "to wszystko?".

Gdyby gra była tańsza przy takiej ilości elementów dałbym 4 a tak jest 3.
9
Artur [ dodano: 30.10.2013 ]
Co prawda nie kupiłem tej gry w tym sklepie jednak chciałbym przestrzec wszystkich, aby dwa razy zastanowili się przed kupnem tej gry.
Plusy :
+ ładne, miłe i cieszące oko wykonanie.
+ bardzo dobra jakość elementów
+ gra dla wszystkich ( ograniczenie wiekowe tylko ze względu na małe elementy gry)
Minusy:
- brak jakiejkolwiek interakcji między graczami (zachodzi tylko wtedy, gdy pionki dwóch graczy spotkają się na jednym polu oraz małych mało znaczących wyjątków), a tak każdy sobie rzepkę skrobie. Zero możliwości pomocy lub przeszkadzania poprzez karty akcji. Już w Chińczyku jest większa interakcja.
- autorzy gry mieli chyba kryzys pomysłowości, bo gra jest tak mało złożona, że dorównuje poziomem do Monopoly. Ponad to gra nie zaskakuje. Szału nie ma niestety.
- stosunek zawartości pudełka do ceny...delikatnie mówiąc nie jest zadowalający

Ogólnie rzec biorąc odradzam kupno tej gry, chyba że nie macie co robić z pieniędzmi. Przykładem tej gry branża gier planszowych pokazała, że nie liczy się z konsumentami i za coraz gorsze gry każą sobie płacić jak za złoto.
Ja osobiście wyceniłbym tą grę na 70/ 80 zł. Za tak małą ilość żetonów nie zapłaciłbym więcej.
9
Gwiazda
Anna Szczygieł [ dodano: 23.10.2013 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Gra bardziej wymagajaca jesli chodzi o mechanike niz pierwszy swiat dysku. Mimo to jest swietna i do opanowania po jednej gora drugiej rozgrywce. Fajne jest to, ze jest tak naprawde multum opcji :D i nie ukrywajmy- jest dobra na babskie wieczory, gdzie zostala wlasnie sprawdzona ;) goraco polecam!
2
Marcin Nowak [ dodano: 20.10.2013 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Jakość wykonania:
Niby wszystko OK, ale brak plastikowego organizera wewnątrz pudełka to duży minus.
W zakresie ilustracji niby ta sama ekipa co przy Ankh-Morpork, ale zdecydowanie za mało Paula Kidby. Po dłuższym obcowaniu z grą oprawa graficzna coraz bardziej przypada do gustu, ale fani śp. Josha Kirby na pewno fukną z lekką nutką rozczarowania.
Karty i żetony zrobione solidnie. Kostki z rechotem jedyne i niepowtarzalne. Drobna wpadka z żetonami Łatwych Problemów - brak na nich punktów zwycięstwa - ale wydawca zapowiedział wymianę błędnie wydrukowanych. Jak to się zakończy - zobaczymy.
Pudełko, tak jak i w przypadku Ankh, solidne i pięknie wydane.
Instrukcja:
Troszkę toporna. Ale da się przez nią przebić i zagrać już za pierwszym podejściem.
Grywalność:
Gra się super (testowany wariant dla czterech osób). Ale nie ma syndromu Osła w Duloc: "Ja chcę jeszcze raz!". Brak interakcji między graczami, zarówno pozytywnej jak i negatywnej (bo wypicie Herbatki, chociaż uzasadnione świetnie... szybko przestaje bawić). Ogólnie każdy gra sam i na koniec podsumowujemy wyniki. I niewiele wnoszą tu zarówno Trudne Problemy z Elfami, jak i wersja gry tzw. "kooperacyjna".
Dodatkowo schematyczność działań i powtarzalność kart powodują, że nie będziemy przesadnie często po grę sięgać.
Podsumowanie:
Dla fanów Pratchetta - pozycja obowiązkowa. Wiedźmy, Greebo i inne postacie na kartach. to trzeba mieć.
Dla reszty świata - fajna gra, aby od czasu do czasu pograć z przyjaciółmi.
Mimo wszystko Ankh-Morpork to niedościgły wzór.
7
Mariusz [ dodano: 18.10.2013 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Super gra. Nic dodać nic ująć. Idealna dla wszystkich bez wyjątku...
2
Dominik Kolęda [ dodano: 18.10.2013 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Gra jest super, nawet na dwie osoby. Zachwyciło mnie to, ze karty maja tak wiele znaczen. Downtime (czas wykonywania ruchu podczas rundy danego gracza) jest maly, wiec gra sie bez dluzyzn. Sliczne wykonanie, swietne rysunki i mozliwosc kooperacji. Na pewno umili wiele jesiennych i zimowych wieczorow.

Jedynym minusem sa blednie wydrukowane żetony, ale to oczywiscie wina drukarni, a nie wydawcy.
4
Szczęściarz
ANDRZEJ K [ dodano: 18.10.2013 ]
Gra bardzo ciekawa, wadliwe żetony nie są problemem. Może i interakcji niewiele pomiędzy wiedźmami (graczami) ale pomysł świetny i można przegrać nie tylko z współgraczami ale również z samą grą!. Polecam. !!!!
2
Przemysław Kieszkowski [ dodano: 16.10.2013 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Jak dla mnie błędnie wydrukowane żetony nie są dużym problemem, jest ich tylko 6 rodzajów (praca czarownicy jest aż tak monotonna??) więc łatwo się tego nauczyć. Rozczarował mnie brak grafiki z tyłu planszy i pionki czarownic, wydanie dodatku z figurkami to wyciąganie kasy. Plansza jest dość ładna chociaż nieco jedno-kolorowa. Jeśli chodzi o rozgrywkę: cały czas mam wrażenie, że robię coś źle. W grze solo (fantastycznie że jest taka możliwość) jeszcze nigdy nie udało mi się przegrać. Być może balans gry zmienia się wraz z ilością graczy, ale to jeszcze sprawdzimy.
1
Monika Waszkiewicz-Bolanowska [ dodano: 16.10.2013 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Gra generalnie ok, ale
1. gra ma wadę wydruku na żetonach łatwych problemów (na zielonych żetonach). Na fioletowym sześciokącie powinna znajdować się liczba oznaczająca punkty zwycięstwa wydrukowana na biało (fotografie żetonów są na instrukcji), tymczasem nie ma tam żadnej liczby.
2. rozczarowała mnie grafika, plansza jest zbyt monochromatyczna.
1
Wojciech Nowicki [ dodano: 16.10.2013 ]
Jeszcze nie zdążyłem zagrać ale moje pierwsze wrażenie po otwarciu pudełka z grą było dosyć smutne.
Już wyjaśniam: pudełko po otwarciu aż razi w oczy - tak brzydkiego wnętrza nie widziałem od eurobiznesu! Wewnątrz tylko biały karton bez żadnych przegródek i o łaskawcy!! - wydawca w celu zapewnienia nam ładu i porządku wyposażył nas w związane gumką recepturką woreczki strunowe w liczbie bodajże 6 sztuk! (WOW WOW WOW i jeszcze raz wielkie WOW! :)
Sorry za ironię i kpinę ale przyzwyczaiłem się ostatnio do pewnego poziomu (szczególnie płacąc nie małe pieniądze) a wnętrze Wiedźm uważam za najbrzydsze ze wszystkich gier w mojej skromnej kolekcji.
Nadmienię jeszcze że uważam się za amatora gier planszowych a grami które tak mnie przyzwyczaiły do schludności i porządku w swoich wnętrzach to np smallworld czy ticket2ride czy urocze małe story cubes.
Samo wykonanie planszy, kart i żetonów bardzo ładne i kolorowe (pomijając błąd z punktami na żetonach łatwych problemów do wymiany których wydawca już zdążył się zobowiązać).
Rażą mnie jeszcze pionki wiedźm w postaci drewnianych pokolorowanych kapeluszy - wydawca planuje na halloween dodatek Sabat czarownic - z 4 ślicznie wykonanymi postaciami wiedźm - tylko czy nie można było takowych umieścić w pierwotnej grze a nie rżnąć z biednych graczy dodatkowe pieniądze (nie wiadomo jeszcze jakie)??
Powyższe wady nie umniejszają oczywiście samej rozgrywce która mam nadzieję okaże się zadowalająca i o której postaram się napisać w przyszłości.
1
dodaj swój komentarz
© 2003-2019 REBEL.pl
sklep@rebel.pl