Komentarze do produktu: Królestwo w budowie

Zadbaj o rozwój swego Królestwa!


Shiraco [ dodano: 01.10.2019 ]
Super gierka, polecam :)
0
Bananinho [ dodano: 10.01.2019 ]
Gorąco polecam produkt !
0
Shreku [ dodano: 19.02.2017 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Polecam bardzo prosta fajna gra, zasady są banalnie proste a ile przy niej zabawy gra zasługuje na 4. Można śmiało grać z dziećmi.
3
Poszukiwacz
Hellowtine [ dodano: 30.12.2016 ]
dobra i solidna gra!
2
Nazgul [ dodano: 06.10.2016 ]
Gra jest prosta i bardzo przyjemna. Klimat jest mocno naciągany, bo żadnego królestwa nie budujemy. Chyba że nazwiemy tak nasze skupisko jednakowych domków na planszy... Gra wymaga więcej spostrzegawczości niż myślenia. Fajna pozycja na luźniejsze posiadówki z planszówkami, gdzie nikt nie ma ochoty na ciężkie "zmóżdżanie się". Dobra dla początkujących planszówkowiczów jako wprowadzenie do świata gier.
5
Marshswallow [ dodano: 27.06.2016 ]
Mi gra nie podeszła. Ładnie jest to wszystko wykonane, ale klimatu nie czuć wcale, ot stawia się domki i nagle jest koniec gry, zanim jeszcze zdążymy poczuć jakiekolwiek emocje i wyścig z innymi graczami.
Jednak na plus prostota zasad, bo dzięki temu możemy się szybko skoncentrować na strategii zamiast zastanawiać się nad funkcjami poszczególnych pól.
5
Syriusz56 [ dodano: 18.06.2016 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Bardzo dobra gra wymaga myślenia. Losowość gry jest znośna a jednocześnie zapewnia dobrą zabawę i trzeba nieraz się natrudzić by wygrać. Kombinowanie ponad wszystko. Polecam jako świetną grę do kolekcji i miłych spotkań ze znajomymi.
4
Maycia [ dodano: 10.06.2016 ]
Graliśmy w grę na konwencie z córką i znajomymi. Niestety gra nie przypadła nam do gustu, może ze względu na to, że nie znaliśmy dobrze zasad.
Może jak jeszcze raz kiedyś zagramy będzie lepiej :)
Gry nie skreślam chociaż na razie nie mogę polecić.
3
Krogulec [ dodano: 06.05.2016 ]
Bardzo przyjemna gra. Może brakuje trochę klimatu ale za to mechanika gry jak najbardziej wciągająca. Polecam.
4
Kuba [ dodano: 25.04.2016 ]
Gra strasznie prosta aż za prosta po kilku rundach ruchy wykonuje się mechanicznie bez jakichkolwiek emocji nie pomagają również różne plansze gdyż mimo różnych terenów do rdzeń rozgryfki pozostaje taki sam nudny. Nie polecam
3
Nocny Marek
Leser [ dodano: 31.03.2016 ]
Przykro mi kolego, ale stawiasz tezy niemożliwe do jakiejkolwiek obrony. Ja jestem graczem ogranym i Królestwo bardzo mi się podoba. Bez trudu znajdą się gracze jeszcze bardziej ograni i lubiący jeszcze cięższe tytuły (osobiście takich znam, pod spodem w komentarzach, też tacy się wypowiadają), którzy również ten tytuł doceniają.

Tak w grze nie ma klimatu. I co? I tylko dlatego gra nie ma mieć ładnych grafik? Jeśli kupujesz grę tylko w oparciu o grafikę na pudle, to oczywiście masz do tego prawo, sam zresztą też czasem tak robię. No ale obwinianie potem tegoż pudła za spowodowanie rozczarowania jest... ekhm... trochę niepoważne ;) Sprawa jest prosta, nie rozeznałeś gry, ponosisz ryzyko zawodu. Kierując się ilustracją Królestwa i Twoją logiką można wysuwać pretensję, że gra nie jest wojenna - w końcu znajduje się na niej rycerz w "bojowej" pozie - no ewidentnie zamierza zdobyć zamek widoczny w tle ;)
4
Robert [ dodano: 30.03.2016 ]
Jeżeli ktoś czytając poprzednią opinię wyciąga wnioski, że opinia ta sprowadza się do zarzutu, że gra jest mechanicznie jak szachy, "to gratulacje dla niego :)" Jest masa osób co kupują grę bez wcześniejszego zagrania i pudełko też odgrywa w procesie decyzyjnym swoją rolę. Nazwa gry i pudełko sugeruje budowanie królestwa, ale po zagraniu klimatu tego się nie czuje i tutaj właśnie pojawiają się szachy. Gracze dostaną klimat odczuwalny w rozgrywce w szachy, nieco podrasowany kilkoma obrazkami. Opisuje grę z punktu widzenia doświadczonego gracza i mam świadomość, że graczom mniej ogranym ta gra może się podobać bo nie jest zepsuta i wszystko działa w niej bez zarzutu. Dla nich każda taka gra będzie podniecająca. Dla mnie trudno znaleźć w tej grze coś oryginalnego i ciekawego. Na początku każdej rozgrywki losujemy kilka zmiennych, co powoduje jedynie to, że już na początku rozgrywki co bystrzejszy gracz odkrywa w co należy iść i do końca tej rozgrywki stara się ciągle tam zmierzać. Przeszkadza mu jedynie losowanie kafli w każdej swojej turze, co powoduje, ze nie zawsze można iść tam gdzie się chce i przez takie losowanie wykonujemy mniej optymalne ruchy od przeciwników co mają lepsze losowania kafli (no chyba, że nie ogarniają takich gier, wtedy zawsze wygramy) . Kolejne partie są bardzo podobne, mimo tych kilku zmiennych - ot zamiast pchać się do wybrzeży, pchamy się np. do szybkiego wystawienia wszystkich pionów - bo taki jest wylosowany cel. Gra nie jest dla osób potrafiących grać w trudne tytuły, bo najzwyczajniej się przy niej nudzą. Czasem w taki proste gry gra się dla klimatu, jednak jego tu brak. Jeżeli ktoś odczuwa w tej grze budowanie królestwa i widzi, że ten rycerz i miasto na pudełku temu odpowiada to mu zazdroszczę.
2
Nocny Marek
Leser [ dodano: 29.03.2016 ]
Przeczytałem komentarz poniżej i aż poczułem potrzebę zainterweniowania ;) Gdzie tu mamy jakieś pozorowanie? Gdzie na pudełku znajduje się wzmianka o grze ekonomicznej, czy coś w tym stylu? Jeśli ktoś taki wnioski wyciąga z osoby rycerza i miasta w tle, to gratulacje dla niego.

Królestwo w budowie to oczywiście kompletny abstrakt, a jego ubranie w ładne grafiki jest prostą konsekwencją faktu, że przyjemniej grać w tak ładnie wydany tytuł niż grę na pustej planszy z sucho wypisanym tekstem na kartach celów.

Nie wiem jak kolega poniżej interpretuje termin "gra logiczna", ale Królestwu bardzo daleko do gry pokroju szachów, gdzie w każdej partii mamy identyczne rozstawienie początkowe, dokładnie takie same możliwości wykonywania ruchów i tylko nasze poczynania wpływają na przebieg partii. Tu mamy zmienną plansze, odmienne cele i oczywiście element losowy, więc porównywanie do abstrakcyjnych klasyków typu szachy, czy go, gier z serii GIPF lub tytułów Gigamica jest całkowicie chybione.

Wyszukiwanie optymalnego ruchu? Owszem, lecz nie w większym stopniu, niż w innych grach euro. Na nic nam się ono zresztą zda, jeśli na początku partii nie przyjmiemy strategii uwzględniającej układ planszy oraz punktujące cele. Królestwo z całą pewnością jest grą strategiczną - choć rzecz jasna to nie kaliber Zimnej Wojny, czy choćby Agricoli.

Zupełnie na marginesie: szachy ubrane w jakiś "temat" (od rycerskiego na Gwiezdnych Wojnach kończąc) są obecne na rynku od wielu, wielu lat ;)
4
Robert [ dodano: 29.03.2016 ]
Gra pozbawiona jest jakiegokolwiek klimatu i sprowadza się do liczenia optymalnego ruchu. Jest to gra logiczna a nie strategia ekonomiczna jakby, sugerowało pudełko, co mnie najbardziej irytuje. Nie czuje się podczas gry, że budujemy królestwo, a tylko to że zdobywamy punkty za wystawianie ciągle tych samych pionków, na jednym z terenów którego rodzaj losujemy przed każdym ruchem. Gra jest przykładem coraz popularniejszego w grach planszowych upozorowywania zwykłej banalnej gry logicznej na grę z klimatem. Czekam aż w końcu ktoś wyda szachy w jakimś klimacie, np. wojny na Pacyfiku, albo Grunwaldu 1410...
3
Yabol [ dodano: 25.03.2016 ]
Super produkt na wieczorne gry. Polecam.
2
Poliglota
Maxio1982 [ dodano: 10.03.2016 ]
5/5 OCENA. "Królestwo w budowie" - to gra szybka,
emocjonująca i wciągająca. Gra posiada prostą i nienagannie działającą mechanikę. Ponadto gra jest solidnie i ładnie wydana i sprawdzi się w grupach o zróżnicowanym wieku i doświadczeniu. jedyne co można jej zarzucić to mało interakcji w trakcie rozgrywki. jednak podsumowując gra się nienagannie, opanowuje się grę błyskawicznie i chętnie się do niej powraca, a przyjemność płynącą z rozgrywki potęguje dodatkowo ładne wydanie.
3
Konwentowicz
t3d [ dodano: 18.02.2016 ]
Gra o prostych, ale zmieniających się zasadach. Zmienia się też układ planszy. Losowanie układu planszy i zasad na początku rozgrywki powoduje, że nie można grać schematycznie, a przy tym obowiązujących reguł nie jest zbyt dużo. Gra się dość szybko i przyjemnie, wygląda na to, że najlepiej w 4 graczy.
3
Ankakc [ dodano: 22.01.2016 ]
Pozycja ciekawa i dla wielu niezastąpiona na półce. Mnie osobiście nie zachwyca. Brakuje mi w niej klimatu a rozgrywka przekształca się w kalkulacje bez większej treści fabularnej. Zasady przystępne lecz nie banalne. Ilość elementów i wykonanie gry bardzo dobre. Polecam przegrać zanim zakupisz.
2
Poliglota
Elt_son [ dodano: 14.12.2015 ]
Bardzo dobra gra, polecam z całego serca!
5
JediPrzemo [ dodano: 30.11.2015 ]
Bardzo prosta gra, dla mnie troche zbyt prosta i bez klimatu. Po dwóch partiach miałem już dosyć.
2
Szczęściarz
Ankoz [ dodano: 24.11.2015 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Lubimy bardzo tą grę. Strategiczna ale nie mózgożerna, Negatywnej interacji niewiele. Budujemy sobie domki na planszy wg obowiązujących reguł aby zdobyć jak najwięcej punktów. z czystym sumieniem mogę poleciać dla całej rodziny z dziećmi
8
Yvel [ dodano: 15.10.2015 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Moja ocena 4,5. Gra bardzo dobra gdy minimalnie zmienimy jedną zasadę gry (zamiast losowania jednej karty terenu, wybieramy z dwóch). Świetna regrywalność i skalowalność. Minimalnie zmniejszam też ocenę za fabułę. Mi osobiście rozkładanie klocków na planszy nie kojarzy się w budowaniem królestwa. Fabuła pasowała by inna uważam, ale to moje zdanie. Mimo prostych zasad, jak się chce to można przeliczać, kombinować i rozmyślać. Super byłoby ograniczyć czas na turę aby przeciwdziałać długo rozmyślającemu graczowi. Przyjemna, spokojna strategia. W 40 min średnio da się spokojnie skończyć. Solidne wykonanie. Dla mnie osobiście w przedziale prostej strategii łapie się w top 5, więc polecam.
5
Triskel [ dodano: 15.09.2015 ]
"Królestwo w Budowie" autorstwa Donald X. Vaccarino serwuje nam klarowne zasady, pomysłową mechanikę i dużą grywalność. Kusząc na samym wstępie porządnie wykonaną okładką i chwytliwym tytułem. W środku znajdziemy kilka modułów planszy, karty z ładnymi ilustracjami i o wiele więcej. Zacznijmy więc budowę naszego królestwa, starając się ubiec innych budowniczych i zgromadzić jak największą ilość bogactw.

Jak sama nazwa wskazuje wcielimy się budowniczych Królestwa, gdzie naszym celem będzie zdobycie jak największej ilości złota. Aby zebrać górę bogactwa należy najpierw wybudować osady, według reguł określonych przez trzy losowo wybrane karty celu. Podczas rozpoczęcia tury dociągamy z zakrytego stosu jedną kartę terenu. Gracze muszą wybudować 3 osady na danym terenie, lub wykonywać akcje dodatkowe. Dodatkowe akcje umożliwiają wybudowanie kolejnych osad, a nawet na przeniesienie już istniejących. Takie rozwiązanie zwiększa różnorodność ruchów w grze, co wpływa na czerpanie większej frajdy z grania. Grę kończymy gdy dany gracz ukończy budowanie swojej ostatniej osady. Po czym następuje podliczenie punktów i przyznanie odpowiedniej ilości złota. Osobą zwycięską zostaje ta, która zgromadziła największą ilością złota.

Po rozpakowaniu gry od razu możemy zauważyć starannie wykonane plansze, karty oraz znaczniki. Dostajemy również klarowną instrukcję dzięki, której w dość prosty sposób nauczymy się zasad panujących w grze. Mechanika gry została wymyślona ciekawie i z pomysłem, sprawiając, że gra przebiega szybko i emocjonująco. Elementy gry zostały wykonane jako duże i kolorowe co również uprzyjemnia rozgrywkę, od kart po pola na głównej planszy. Meandry akcji specjalnych również są łatwe do zapamiętania. Gra pasuje doskonale jako rozrywka dla najmłodszych, choć i starsi gracze będą się przy niej świetnie bawić.

"Królestwo w Budowie" jest grą szybką, sprawdzającą się doskonale dla początkujących graczy. Dokładnie wykonana, wciąga mocno, sprawiając, że ma się ochotę rozgrywać kolejne potyczki. Gra doskonale sprawdza się na imprezach i spędach rodzinnych. Umiejętność planowania i snucia planów taktycznych jak najbardziej wskazane. Dobra zabawa i doza rywalizacji gwarantowane. Gorąco polecam.
2
Mr.kallak [ dodano: 20.08.2015 ]
Dla mnie to gra świetna, na 5+.
Wykonanie świetne, zarówno plansza, pionki, karty... Super.
Ma wielka regrywalnosc, Nigdy się nie nudzi, a co najważniejsze, nawet laik może wygrać, jeśli tylko pilnuje tego, co "punktuje" w danym rozdaniu. Różne zadania, różne plansze (zwłaszcza z dodatkami) dodatkowo rozbudowana grę i powodują, że my wracamy do Królestw bardzo bardzo często.
Bardzo dobrze sprawuje się w wariancie 2osobowym, a także z delikatną pomocą dla graczy dość młodych.
Polecam szczerze, zwłaszcza z obydwoma dużymi dodatkami.
2
Gibo [ dodano: 31.05.2015 ]
Bardzo przyjemna gra. Chciałbym tylko zwrócić uwagę na błąd w instrukcji przy opisie karty "Robotnicy"
Karta mówi: "Gracz otrzymuje 1 sztukę złota za KAŻDĄ własną osadę zbudowaną na polu przyległym do zamku albo do miejsca specjalnego."
Ilustracja przykładowa w instrukcji pokazuje 4 osady z czego 3 są zbudowane na polach przyległych do zamku jednak tylko za jedną osadę gracz dostaje punkt.
1
S.gopher [ dodano: 12.03.2015 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Bardzo dobra prosta gra strategiczna. Wciągnęła do tej pory wszystkich moich znajomych, którzy w nią grali. Każda rozgrywka jest inna.Polecam
2
Sebastian [ dodano: 12.03.2015 ]
Bardzo fajna gra! Polecam wszystkim euro graczom.Prosta gra strategiczna.Każda rozgrywka jest inna dzięki różnym sektorom planszy oraz kart punktowania.Moja ocena 4,5
1
Palmiak [ dodano: 29.12.2014 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Mi się gra bardzo spodobała. Główne zalety:
- ciągle zmieniające się reguły zdobywania punktów. Dzięki temu za każdym razem gra jest inna.
- generowanie planszy
- przyjemnie gra się w nią w dwie osoby

Mam wrażenie, że gra może stanąć na równi z "carcassonne" w kategorii uniwersalna gra dla wszystkich.
7
Arcon [ dodano: 28.11.2014 ]
Bardzo dobra gra. Zawsze chętnie do niej wracam. Daje spore możliwości kombinowania, a jednocześnie można to spokojnie wyciągnąć na stół jako rodzinny tytuł dla szerokiego grona odbiorców. Jedyna moja uwaga jest następująca: jeszcze NIGDY nie zagrałem w to zgodnie z zasadami, bowiem stosuję wariant przetestowany przez fanów, polegający na wyborze karty do zagrania spośród dwóch trzymanych na ręce. Zmniejsza to poziom losowości i daje więcej kontroli, a jednocześnie w żaden sposób nie psuje rozgrywki. Polecam samą grę, jak i opcjonalny wariant zagrywania kart.
3
Szczęściarz
Tyrkin [ dodano: 17.11.2014 ]
Zagrałem w "Królestwo w budowie" z ogromnym entuzjazmem, ale w trakcie gry gdzieś zniknął. Gra ciekawa, fajny pomysł budowania wiosek i super, że w każdej grze wychodzą nowe karty postaci, które chcą, aby wioski budowane były na różne sposoby. Jednak po pewnym czasie gra staje się monotonna i mechaniczna, a wykładanie coraz to nowych domków na planszy nie przynosi poczucia satysfakcji... Jak dla mnie 3/5. :)
4
Pacza [ dodano: 15.11.2014 ]
Na pierwszy rzut oka taka sobie gra. Grafika nie zachwyca choć jakość wykonania elementów jest na przyzwoitym poziomie. Co do samej gry mechanika jest ciekawa. Losowo dobrane karty "misji" do wypełnienia sprawiają że kolejne rozgrywki różnią się do siebie i za każdym razem musimy zmieniać swoją strategię budowy by na koniec moc myśleć o wygranej. W grze jest spora interakcja między graczami. Jednym przemysłowym ruchem możemy przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Jak dla mnie ciekawa gra do której pewnie często będę wracał. Można polecić graczom na każdym stopniu wtajemniczenia :-)
7
Paweł [ dodano: 12.11.2014 ]
Bardzo prosta gra, aż za prosta. Po 6-7 partiach nudzi się na tyle, że nie mieliśmy ochoty w nią zagrać ponownie. Nigdy więcej. Nie polecam- strata pieniędzy.
4
dodaj swój komentarz
© 2003-2019 REBEL.pl
sklep@rebel.pl