Komentarze do produktu: Railways of the World

Nowa odsłona gry Railroad Tycoon ze stajni Eagle Games


Łukasz Dorosz [ dodano: 23.08.2011 ]
Gra bardzo dobra. Rozegraliśmy już ok 10 gier część na mapie Meksyku, część na mapie US. Meksyk jest świetny dla 3 graczy, natomiast stany raczej dla 5-6 osób. Gra bardzo dobrze wyważona i dająca ogromne możliwości przy bardzo prostych zasadach, a to w planszówkach uwielbiam najbardziej. Należy też nadmienić że gra jest wydana na najwyższej jakości materiałach (może poza gotówką).
Polecam !!!
0
Rafał Cholewa [ dodano: 28.04.2011 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Zgodzę się z przedmówcą. Mnie również urzekła prostota zasad. Mimo to rozgrywka jest wyzwaniem dla graczy, wyzwaniem w pozytywnym tego słowa znaczeniu.
1
Mistrz Gry
Rafał Findziński [ dodano: 22.03.2011 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Nie spodziewałem się, że gra ekonomiczna może mieć takie proste, przejrzyste zasady. Język gry (angielski), może stanowić pewną przeszkodę, ale wbrew pozorom wystarczy, aby 1 osoba znała ten język.
W grze nie ma kart ukrytych przed innymi graczami, wszystko jest widoczne, a więc "gracz-tłumacz" może swobodnie tłumaczyć innym grającym zasadę kart (inaczej niż np. w "Blackbeard", gdzie gracz nie mógł widzieć kart innego gracza.

Gra świetnie sprawdza się w większym gronie, chociaż pojedynek 1 na 1 potrafi być emocjonujący.

Rozszerzalność gry stanowi kolejny atut. W zasadzie to w podstawowym pudełku dostajemy podstawowe żetony/figurki oraz 2 "rozszerzenia" (mapy, baronowe i karty zadań/wydarzeń/operacji) - Meksyk idealny na początek oraz Wschodnie Wybrzeże USA dla większego grona graczy.

Gorąco polecam wszystkim fanom początków kolejnictwa i gier ekonomicznych.
4
Patrycja Przybył [ dodano: 19.12.2010 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Ta gra to nie lada wyzwanie jak na pierwszy raz. Może nie jest piekielnie trudna, ale jednak nie ułatwia fakt, że niektóre rzeczy są po angielsku, jednakże internet wszystko tłumaczy. Fora są przydatne.Gra wymaga dużo czasu i może się niestety troszku znudzić, przewagę w niektórych sytuacjach ma gracz rozpoczynający, dlatego o znacznik pierwszego gracza niestety trzeba trochę powalczyć w licytacji. polecam grę, najlepiej sprawuje się dla większej liczby graczy niż 3 osoby. pozdrawiam
3
Piotr Budziak [ dodano: 17.01.2010 ]
Bardzo się dziwię, że ta gra nie ma jeszcze komentarzy. Przecież to powrót znanego Railroad Tycoona! Z przyczyn prawnych gra ma zmieniony tytuł, natomiast to wciąż ta sama gra! Dodatkowo w podstawce poza mapą Wschodnich Stanów Zjednoczonych, otrzymujemy Railways of Mexico - mniejszą mapę doskonałą jako tutorial lub do gry dwuosobowej.
Doskonałym dodatkiem jest również Railways of England & Wales - zawiera zupełnie nową grę o handlu akcjami towarzystw kolejowych wykorzystującą komponenty podstawowego Railwaysa
1
dodaj swój komentarz
© 2003-2020 REBEL.pl
sklep@rebel.pl