Komentarze do produktu: Glen More (edycja angielska)


Staszek Czachórski [ dodano: 29.05.2014 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Jedna z moich ulubionych gier planszowych!

Gra zawiera kilka mechanizmów, takich jak:
-tor kolejności, (pozwalający wybrać czy chcemy wykoać szybko następny ruch,
czy zapenić sobie potrzebny nam budynek),
-prosty mechanizm popytu i podaży,
-rozbudowa ,,silniczka'' (wioski) zawierająca elementy rozumowania przestrzennego.
Jadnocześnie zasady pozostają stosunkowo proste, utrzymując grę w ,,wadze średniej''.

Jedynym minusem sa dle mnie mało intuicyjne zasady obliczania punktacji.
0
Michalsuchanek [ dodano: 01.05.2014 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Jedno z moich ulubionych euro "wagi średniej". Bardzo sprawne połączenie kilku ciekawie zazębiających się mechanizmów, które wymusza właściwie w każdej rundzie podejmowanie szeregu taktycznych decyzji i dostosowywanie swoich działań do otwierających się okazji, tworzonych nam przez przeciwnika. Jednocześnie konieczne jest posiadanie długofalowej strategii rozbudowy swojej posiadłości, bo każdy nadmiernie wykonany ruch zaboli nas przy ostatniej punktacji. Takie połączenie wymiaru strategicznego i taktycznego rzadko zdarza się w grze o dość prostych zasadach i względnie niedużej liczbie elementów. Polecam serdecznie właściwie wszystkim, a w szczególności miłośnikom euro wagi średniej. Jest to na pewno godna alternatywa dla Stone Age'a, Filarów Ziemi czy Egizii.
2
Łukasz [ dodano: 11.12.2012 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Bardzo ciekawa mechanika, dobrze się skaluje, bardzo przyjemny klimat. Polecam.
0
Paweł A. [ dodano: 20.11.2012 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Glen Moore to całkiem ciekawa gra. Kilka fajnie zazębiających się mechanizmów i tematyka dają podczas gry dużo radości. Podobają mi się zasady punktacji, które premiują nie tylko lidera.
0
Krzysztof Kwolek [ dodano: 27.08.2012 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Najwyższa ocena. Gra zaskoczyła mnie ogromnie in plus. Do zakupu przekonała mnie ciekawa tematyka. Spodziewałem się po prostu dobrej gry ekonomicznej. Jednak zagrałem i jestem zdumiony ile przyjemności mi dała ta planszówka. Każdy ruch ma znaczenie w kilku płaszczyznach. Istotne jest to jaki kafelek weźmiemy, ale istotne pod kątem co wziąć zanim inni wezmą, gdzie wstawić kafelek, co byłoby przydatne w następnym ruchu, gdyż i to wpływa na pierwszy wybór. Należy przewidzieć najbliższe koszty kafelków jak i to co wyprodukują pola przy wstawianiu kafli. Moja druga rozgrywka dwuosobowa była dłuższa i bardziej "mózgożerna" niż pierwsza. Powinna być krótsza, gdyż zniknęły wątpliwości jak co działa i co można zrobić, ale pojawiła się świadomość jak można wykorzystać każdy dostępny kafelek.
2
Michał Ścibor-Rylski [ dodano: 02.08.2012 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Miła gra o ciekawej mechanice. Nieco ponuro wygląda. Rzadko gramy, bo jednak zawsze jest coś ciekawszego do wybrania
0
Jarosław [ dodano: 02.08.2012 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Bardzo udany wybór. To nasza druga (po Tikalu) gra kafelkowa i druga, którą od razu polubiliśmy. Świetne zastosowanie mechanizmu "rondla" do wyboru akcji (czyli kafelka, który chcemy zabrać). Zasady nie są skomplikowane ale jednocześnie gra wymaga pokombinowania i za każdym razem jest trochę inna więc szybko się nie znudzi. Bardzo dobrze się skaluje - działa tak przy 2 jak i 4 graczach (5 jeszcze nie próbowaliśmy). Całość jest bardzo lekka dzięki czemu można ją zabrać ze sobą np. na piknik czy wyjazd wakacyjny. Choć wydanie jest obcojęzyczne (angielskie) to tekst jest tylko jako tytuły kafelków i na kilku kartach, które są jawne i bardzo łatwo się je zapamiętuje więc znajomość języka nie jest wymagana.
0
ktośtam [ dodano: 06.10.2011 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Gra niezła, cenowo również, ale na 5 osób potrafi się dłużyć straszliwie... Szczególnie gdy wystrzelimy się w akcji bardzo daleko, nie ma wtedy co robić ;P Ale ogółem wrażenia pozytywne.
0
dodaj swój komentarz
© 2003-2019 REBEL.pl
sklep@rebel.pl