Komentarze do produktu: Linie Lotnicze Europa

Rozkwit awiacji


Boardmaster
Dewodaa [ dodano: 06.11.2014 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Każda gra w Linie Lotnicze Europa mnie zaskakuje! Tak bardzo w niej istotne jest przewidywanie posunięć innych graczy i opieranie swych strategii właśnie na tym. Ciągle zmieniająca się sytuacja na giełdzie powoduje, że trudno o uniwersalną strategię prowadzącą do zwycięstwa.
To jedna z tych gier, gdzie przy w miarę prostych zasadach dostajesz multum możliwości i wiele przyjemności.
Linie Lotnicze Europa to też dobry sposób aby wciągnąć przyjaciół o krok głębiej w planszówkowe uniwersum, zwłaszcza gdy grali już w Ticket to Ride (Wsiąść do Pociągu)
POLECAM!
1
Informator
Pizystrat [ dodano: 08.10.2014 ]
Bardzo dobra gra ekonomiczna. Zasady ma w sumie proste, mozna je wytłumaczyc w 5 minut i ludzie w lot chwytają, ale kombinować, jak wyciągnąc zwycięzstwo trzeba naprawde sporo.

Bardzo podoba mi sie pomysł, ze gracze nie kupują linii na własność, tylko w nie inwestują i mają w nich udziały. Oznacza to, że można całą grę inwestować w jakąś linię, tylko po to, żeby na końcu sie okazało, że jakiś inny gracz zdobedzie w niej pakiet większościowy. Bardzo życiowe. ;)

Jesli już trzymac sie porównań do Ticket to Ride, to Linie Lotnicze są trochę bardziej skomplikowane, ale też mają wiecej głebi, są ciekawsze i czerpię z nich więcej przyjemności. Nawet pomimo faktu, ze jeszcze ani razu nie udało mi sie wygrać. ;)
1
Poliglota
Hamish [ dodano: 28.09.2014 ]
Genialna gra, która niesłusznie żyje w cieniu banalnej "Ticket to Ride". Nie wiadomo dlaczego ludzie porównują te dwie gry do siebie, skoro jedynym podobieństwem jest plansza, a sama mechanika jest już bardzo różna. Linie Lotnicze to świetna gra, gdzie trzeba więcej planować, dłużej kombinować, nierzadko jeden ruch pozwala osiągnąć sporą przewagę (której przeciwnicy nie są w stanie odrobić dość długo), a punktów nie zdobywa się tylko przez wykładanie samolotów, tylko trzeba sobie przemyśleć, wartość której linii podnieść, aby czerpać z niej jak najwięcej korzyści. Wykonanie stoi na przyzwoitym poziomie, mnie osobiście nie przeszkadza. Ogólnie oceniam ją na piątkę, a jednym z powodów jest też to, że piątka dorosłych facetów doskonale się przy niej bawiła (interakcja w czystej postaci).
1
Informator
Quaku [ dodano: 16.09.2014 ]
Prościutka gra, może trochę trudniejsza niż "Wsiąść Do Pociągu", ale równie grywalna i wciągająca :) Im więcej graczy tym lepsza rozgrywka, zdecydowanie. Przy większej liczbie partii przebieg gry staje się niestety powtarzalny, ale od czasu do czasu warto wrócić do tej pozycji, bo zapewnia świetną zabawę :)
0
chooch [ dodano: 05.01.2014 ]
Graliśmy w 4-5 osób, w sumie około 10 rozgrywek. Za każdym razem emocje były coraz większe. Na początku zasady wydają się trochę skomplikowane ale po 1-2 rozgrywkach wszystko jest jasne i nie ma potrzeby sięgania do instrukcji. Różnorodność możliwych strategii powoduje, że ta gra nieprędko się znudzi. W naszych rozgrywkach brali udział zarówno weterani tej gry jak i tacy którzy grali pierwszy raz - po 2 rozgrywkach poziom wyrównał się na tyle, że nie było szans przewidzieć kto wygra. Wykonanie gry jest estetyczne chociaż niektóre elementy mogłyby być ciut lepiej pomyślane (np. punkty zwycięstwa). Grę polecam wszystkim, którzy lubią ekonomiczne współzawodnictwo!
5
Agnieszka Dębkowska [ dodano: 29.11.2012 ]
Wspaniała gra, nie banalna i emocjonująca. Łączy w sobie najlepsze cechy z Wsiąść do Pociągu oraz Chicago Express. Zasad trochę jest, ale naprawdę tylko odrobina i po kilku turach wszyscy gracze są już dobrze zorientowani w tym, co mogą zrobić. Wykonanie - mistrzowskie. Samolociki śliczne, karty porządne, żetony też ok, a wszystko leży jak ulał w pudełku. Dobra ekonomiczna euro gra, naprawdę godna polecenia :)
2
Kiria [ dodano: 20.05.2012 ]
Gra jest po prostu świetna, szczególnie dla miłośników gier ekonomicznych.
Jeden malutki minus to zbyt podobne do siebie kolorystycznie samolociki czerwone i pomarańczowe.
2
Piotr Mularz [ dodano: 09.05.2012 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Przesyłka dotarła błyskawicznie. Jak zwykle zresztą. . Jakość wykonania gry zadowalająca, choć samolociki mogłyby być nieco wieksze. Po pierwszych rozgrywkach będę mógł powiedzieć więcej o samej grze.
2
Jędrzej Mieszczak [ dodano: 03.10.2011 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Dla fanów gry Ticket to Ride pozycja obowiązkowa. Fajnie gra się nawet w dwie osoby. Wykonanie solidne. Rebel jak zwykle na 6. Jedynym minusem jest chyba pewna losowość, pod koniec gry wyniki wszystkich graczy są podobne. Brakuje licytacji, rozwiązania z Chicago Express. Generalnie jest to naprawdę dobra, familijna gra. ;)
3
Sebastian Tarnowski [ dodano: 05.09.2011 ]
Jeśli ktoś grał w Ticket to Ride i podobała mu się to ta gra jest dla niego idealnym krokiem dalej. W grze nie jesteśmy przywiązani do konkretnego "koloru". Wykupując licencje na różne linie lotnicze stajemy się ich udziałowcami. Ogólnie gra ma bardzo proste zasady i przejrzyste zasady. Podobnie jak w Ticket to Ride w swoim ruchu wykonujemy jedną z czterech możliwych akcji co pozwala zachować dynamikę gry. Nikt nie zamula i nie opóźnia rozgrywki. Rewelacyjna gra familijna dla całej rodziny i nie tylko. Polecam wszystkim z czystym sumieniem.
3
dodaj swój komentarz
© 2003-2019 REBEL.pl
sklep@rebel.pl