Komentarze do produktu: Taboo (edycja polska)

Tabu - zabawa w pokazywanki


Tablis116 [ dodano: 07.01.2019 ]
Klasyka gier imprezowych. Super zabawa gwarantowana :)
2
Wojtek3333 [ dodano: 03.01.2019 ]
Dobra gra, chociaż niektóre słówka wymagają naprawdę niezłej gimnastyki. Kilka wydawało mi się za trudnych, a może to tylko ta pora - 2 w nocy - wymagała większej koncentracji :D
2
Weteran
Cebula [ dodano: 28.08.2018 ]
Świetna gra rodzinna. Dużo śmiechu przy niej i zabawy. Jednak cena jest zbyt wysoka jak na zawartość.
1
Poliglota
Kostuch [ dodano: 15.04.2018 ]
Super gra! Dużo śmiechu gwarantowane :)
2
Pisarz
Jagodajd [ dodano: 11.04.2018 ]
dobra gra do rozkręcenia imprezy, czy przed "poważniejszymi" grami. Dużo śmiechu, dobre wykonanie. Nic tylko grać :)
3
Łowca
Lukaszpestka91 [ dodano: 07.12.2017 ]
Dobra gra jako przerywnik, jednak dla mnie nieco nużąca i męcząca po kilku partiach, zwłaszcza jeśli gra się z osobami, które znają wszystkie hasła na pamięć. W gronie neutralnych entuzjastów jak najbardziej w porządku.
2
Hobbitka [ dodano: 19.10.2017 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Świetna zabawa na spotkania towarzyskie. Bardzo dużo haseł (hasła są na jednej karcie z dwóch stron oraz na górze i na dole, także 1 karta = 4 różne hasła). My akurat nie zapisywaliśmy punktów tylko odkładaliśmy karty na kupkę "Wasza" / "Nasza" i na koniec gry liczyliśmy kto ile uzbierał. Czas płynie nieubłaganie szybko zwłaszcza kiedy się gra w parze ze słabo znanym kolegą (celowo stosowaliśmy warianty grania z mniej znaną nam osobą w celu uatrakcyjnienia rozgrywki). Gorąco polecam.
3
Nocny Marek
Adso14 [ dodano: 28.07.2017 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Gre kupiłem niecałe 6 lat temu. Przeszła przeszła przez tuziny imprez i mogę powiedzieć jedno. Jedna z najlepszych gier imprezowo słownych. Piszczałka nadal działa :)

Oceniłem na 4 ponieważ karty po rozpakowaniu średnio trzymają się w pudełku. Po każdym transporcie karty są wymieszane jak w wirówce. Sama jakośc kart również daje sporo do życzenia. W moim przypadku widać spore ślady użytkowania już po ok 5 grach. Mogę doradzić żeby przy zakupie gry od razu kupić koszulki do nich.
4
Weteran
MichaelAngelo [ dodano: 19.07.2017 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Świetna gra na imprezy i spotkania towarzyskie! Gra gwarantuje zawsze świetna zabawę i kupę śmiechu. Im więcej osób tym śmieszniej :)
Moim zdaniem obowiązkowa pozycja. Gra nie jest trudna i swietnie nadaje się też na grę z dziećmi.
5
Pisarz
Nayia [ dodano: 27.03.2017 ]
Grę mam już od dwóch Sylwestrów (dostałam na urodziny czyli Sylwestra właśnie), ale dopiero w tym ubiegłym udało nam się w nią naprawdę pograć. W drużynach trzyosobowych rozgrywka była dynamiczna i szybka, i zaskakująco kreatywna - nawet osoby, których o to nie podejrzewałam, potrafiły zaskoczyć trafnymi skojarzeniami, inne znów były zbyt absurdalne lub proste (hasło "Nayia to ma" kierowało nas raczej w stronę choroby, jako że mam chorą tarczycę, a nie na fakt, że jestem w ciąży i hasło "dziecko" XD). Najzabawniejsze było znajdowanie skojarzeń, które rozumiała tylko jedna osoba z grupy - np. przez te same studia albo przez jakieś inne wspólne przeżycia. Nie wypróbowaliśmy jeszcze kostki zmieniającej rozgrywkę, ale pewnie przy następnej rozgrywce już się skusimy :)
Nieco gorzej bawiła się koleżanka, która ma nieco flegmatyczną osobowość, być może przez negatywny doping swojego chłopaka, ale poza tym gra sprawdziła się doskonale i pewnie przy następnej imprezowej okazji będziemy po nią sięgać na równi z Mamy Szpiega :)
4
Joanna [ dodano: 14.03.2017 ]
Świetna gra imprezowa :). Nie dość, że dobrze się skaluje, to jeszcze tempo szybkie i ludzie się naprawdę w zabawę wczuwają.
3
Spiderpig [ dodano: 22.02.2017 ]
Świetna gra, czasami niedoceniana.

Nie potrzeba gry nie wiadomo jak złożonej aby dobrze się bawić w towarzystwie przyjaciół.
0
Poliglota
Maxio1982 [ dodano: 28.12.2016 ]
OCENA 4/5 : " Taboo " - w grze przyjdzie nam odgadywać hasła, dzięki czemu będziemy poruszać się po planszy, dystansując naszych przeciwników w wyścigu do ostatniego pola. Taboo jest zarówno dla młodszych, jak i dla starszych. Ma ogromną liczbę haseł oraz element strategiczny. Jedynie cena odstrasza. Dobry solidny produkt.
3
Bard
Radosław Michalak [ dodano: 22.12.2016 ]
Klasyka gier imprezowych.
Nadal trzyma poziom, ale nie jest to pozycja obowiązkowa.
Nie ma nudy, bo cała drużyna gra razem w swojej kolejce, a są one szybkie.
Mam wrażenie, że niektóre karty są źle skomponowane, bo np. nie uwzględniają wieloznaczności słowa.
3
Pisarz
M_zdrojek [ dodano: 19.08.2016 ]
Tabu to przyjemna gra w zgadywanie słów. A jak to bywa przy zgadywaniu słów (jak chociażby w Time's Up!) dużo jest śmiechu przy ewentualnych pomyłkach albo totalnych zaćmieniach mózgu, gdy nic nie przychodzi do głowy. Interakcja między graczami jest wielka, dużo zależy od zrozumienia pomiędzy nimi oraz tego czy dobrze się znają. Jeżeli mają te same skojarzenia to jest bardzo sprawnie. Jak dla mnie jednak Time's up gwarantuje większy ubaw, choć jest większe ryzyko (tak mi się wydaje), że ktoś może nie znać postaci, którą musi pokazać czy przedstawić.
Jak dla mnie Tabu to miła gra towarzyska, idealna na kocyk na działce, na plaży, w ogrodzie. 4/5
3
Deagon [ dodano: 07.06.2016 ]
Świetna gra na każdą imprezę i nie tylko!
Jako wychowawca kolonijny gram z podopiecznymi młodszymi i starszymi! wszyscy są zakochani !
2
Młody Giercownik [ dodano: 19.05.2016 ]
Znakomita gra, która rozkręci każdą imprezę, oddziałuje również pozytywnie na płynność wypowiedzi u dzieci i szukanie nowych form artykulacji. Moja recenzja na mlodygiercownik.blog.pl gdzie każdego dnia opisuję inną grę - zapraszam i polecam ten produkt.
1
Łowca
Mroku_08 [ dodano: 18.05.2016 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Słowne kalambury,klasyk wśród gier imprezowych.Polecam :)
2
Lordmalak [ dodano: 20.04.2016 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Bardzo dobra gra imprezowa, zapewniajaca masę śmiechu i emocji ;)
1
Yabol [ dodano: 25.03.2016 ]
Super produkt na wieczorne gry. Polecam.
4
Ankakc [ dodano: 22.01.2016 ]
Bardzo dobra gra imprezowa. Dostarcza wielu emocji oraz umożliwia grę w małym gronie czy przy rozgrywkach grupowych w grupach kilkunasto osobowych. Zasady banalne - lecz w czasie rozgrywki nie jest tak banalnie -trzeba po prostu spróbować swoich sił.
4
Bonzai [ dodano: 19.12.2015 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Fajna imprezowa gra - dużo haseł, łatwo poplątać sobie język :))) Gra także rodzinna, żeby posiedzieć sobie razem przy stole a nie przed telewizorem :))))
ale cena... powala...niestety :((
2
aba [ dodano: 20.11.2015 ]
super gra imprezowa i bardzo fajnie że jest opcja stworzenia nowych haseł. Cena dość wysoka, ale myślę, że opcja dorobienia sobie haseł wynagradza cenę
0
Poliglota
Pawel_33 [ dodano: 15.11.2015 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Bardzo dobra gra imprezowa, polecam wszystkim - pozycja obowiązkowa jeśli lubicie się pośmiać w większym gronie :)
1
Informator
Marcin85 [ dodano: 04.11.2015 ]
Numer 1 na spotkaniach / imprezach :)
0
Beren6 [ dodano: 25.10.2015 ]
Gra dostarcza niesamowitych emocji. Nie zastapiona na imprezie
0
Dorota [ dodano: 15.09.2015 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

Obowiązkowa na półce z grami imprezowymi.
1
kallak [ dodano: 01.09.2015 ]
Tabu to gra bardzo przyjemna. To na niej wzorowały się obecnie coraz bardziej popularne gry typu Time's Up czy Koncept. I nie jest to niczym złym - po prostu dobre wzorce czasem trzeba naśladować.
Tabu to klasyczna gra dla teamów które współzawodniczą, oczywiście żeby nie było za prosto - na czas. A czas leci nieubłagalnie...
6
Marzyciel
Bienko [ dodano: 11.08.2015 ]
Gra dobrze wykonana, świetnie nadaje się na imprezę. Polecam zwłaszcza dla większych grup. Minusem może być to, że po kilkunastu zabawach można poznać już zdecydowaną większość haseł, chociaż wcale nie jest ich mało.
1
Samadam [ dodano: 22.07.2015 ]
Dobra gra na imprezę, przypomina kalambury tylko jest bardziej urozmaicona. Zasady proste, ale jak przychodzi co do czego to tak łatwo już nie jest. Dużo haseł, dobrze zrobione karty.
0
Mitorajek [ dodano: 07.07.2015 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Gra wydaje się prosta i nieskomplikowana. Zasady można opanować w pięć minut.
Po rozegraniu kilku partii okazuje się jednak, że człowiek wcale nie jest tak bystry i elokwentny jak mu się wydawało. Pod presją czasu i poczuciem zachłanności na punkty okazuje się, że jednak jesteśmy wtórnymi analfabetami. Brakuje słów bliskoznacznych (oprócz kilku podstawowych synonimów). Okazuje się, że jednak nie jest tak prosto i łatwo jak wydaje się na początku.
Gra generuje to sporo zabawy, radości. Na pewno wymaga zaangażowania i integruje. Okazuje się podczas gry jak ludzie dobrze się znają i rozumieją. Emocji co nie miara.
Obawiałem się trochę gry, gdzie jest taka interakcja, nie ma pionków, planszy, a gra opiera się na dialogu. Okazało się, że na każdym poziomie wieku, umiejętności i predyspozycji wszystko wychodzi super. Poleca się grę starym, młodym, tym w związkach, singlom, rodzeństwom, przyjaciołom i zaciętym rywalom.
Co do jakości wykonania również 5 z plusem.
8
Informator
Wazka [ dodano: 13.06.2015 ]
Genialna gra :) ! Klasyk! Chociaż jestem tradycjonalistką i wciąż brakuje mi tu planszy ;) Można grać w właściwie dowolną ilość osób, co jest wielkim plusem. Bardzo fajnie integruje ;)
0
Nocny Marek
Oluszka [ dodano: 28.05.2015 ]
Klasyk imprezowy! Im więcej osób tym lepsza zabawa, ale tak naprawdę daje radę nawet na 4 osoby :) Raczej się nie nudzi, ale ostatnio graliśmy w party alias, gdzie jedną z podkategorii jest takie jakby tabu i obawiam się, że chyba jednak ten tytuł dostarcza więcej radości niż tabu (no chyba, że gracze są bardziej spięci i nie mają np. ochoty na odgrywanie scenek i wymyślanie w minutę 20 słów na literę "e")
3
SaszaPL [ dodano: 29.04.2015 ]
To jeden z tych tytułów, w któe chętnie grają osoby niezwiązane z planszówkami, a nawet te któe ich unikają. Wbrew zasadom z pudełka - grywamy na więcej drużyn niż 2, jednak zawsze dwuosobowych - takie rozwiązanie świetnie się sprawdza. Polecam szczególnie parom, ta gra pokaże czy jesteście w stanie się dogadać i znaleźć wspólny mianownik dla wielu różnych, zwykle niezwiązanych ze sobą tematów.
4
Maniak_gd [ dodano: 29.03.2015 ]
gra ktora obowiazkowo trzeba posiadac! super na rodzinne wyjazdy i spotkania towarzyskie.
0
ROBERT [ dodano: 08.03.2015 ]
Czy ta edycja Tabu różni się kartami od pierwszego wydania (kolorowe pudełko) ?
Czy są to te same karty i słowa tylko zmieniło się pudełko ?

Proszę o odp

Pozdrawiam :)
1
Łowca
noob32 [ dodano: 07.03.2015 ]
CIekawa pozycja na imprezę, by zachecic ludzi do śmiesznego, kreatywnego spedzenia czasu. Duzo śmiechu, emocji, warto zachęcić znajomych do zabawy!
1
Alan91 [ dodano: 23.02.2015 ]
Klasyk imprez, mnóstwo kart zapewnie długie godziny ciekawej zabawy, śmiechu i adrenalinki z powodu upływającego czasu.
3
Cheedar [ dodano: 15.01.2015 ]
Kiedyś mój kolega przyniósł "Taboo" na zajęcia. Wszyscy szybko złapali o co w niej chodzi, a wieść o nowej, śmieszne grze towarzyskiej obiegła grupę jak błyskawica. Od tamtej pory czy to jedziemy w góry czy po prostu spotykamy się ze znajomymi - zawsze na wszelki wypadek zabjeramy ją ze sobą.
Ilość haseł zapewnia wieeeeeele godzin niepowtarzalnej rozgrywki. Skojarzenia często dziwne i śmieszne pozostają w naszej pamięci na zawsze :) I tak to "Ej... No... To się wkłada!!!" już zawsze będzie kojarzyć mi się z kartą SIM, a "Yyy... No! To-takie! Do smyrania!!!" z klaksonem :D Albo totalny hit: "Rymuje się z !", czyli szarańcza ^^
Polecam naprawdę, naprawdę, bardzo serdecznie.
11
Pisarz
Nayia [ dodano: 03.01.2015 ]
Graliśmy w nią na integracji. Świetna gra towarzyska - doprowadzenie do tego, aby drużyna złożona z nieznanych Ci osób, bez używania najbardziej narzucających się słów, jest trudne, ale prowadzi do powstawania niekiedy bardzo ciekawych definicji.
Z drugiej strony granie w gronie osób, które już się zna, także jest zabawne, kiedy próbuje się przekazać hasło w sposób "to jest to, co robiłeś ostatnio u siebie na działce, no to, z tym wielkim tym do trzymania" :)
2
Ciornok [ dodano: 01.01.2015 ]
Cóż po jakimś czasie zaczyna brakować nowych kart, ale granie w to na imprezach to świetna zabawa.
0
Miejscowy
Uikasai [ dodano: 19.12.2014 ]
Taboo jest dobre i po polsku i do nauki języków. Taboo po turecku - bezcenne.
3
Miejscowy
Paola13 [ dodano: 01.12.2014 ]
Kalamburowo - imprezowa gra w bardzo dobrym wydaniu. Najlepiej sprawdza się w większym gronie. Jak to bywa w tego typu grach, po "entej" rozgrywce w tym samym towarzystwie zaczyna brakować nowych kart.
3
Ylstrom [ dodano: 01.12.2014 ]
Gra idealna na przyjemne spędzenie wieczoru. W sumie im nas więcej tym weselej więc moim zdaniem 6 osób to rozsądne minimum. Oczywiście jest wtedy większy rozgardiasz ale i śmiechu więcej!!

Fajnie że wydawca dorzucił tak przydatne gadżety jak klepsydra i piszczałka. Karty wykonano porządnie (zresztą co do pozostałych elementów też nie mam zastrzeżeń).

Przydało by się jednak by co jakiś czas powstały niezbyt drogie zestawy dodatkowych kart. W innym przypadku po kilkunastu grach w jednym towarzystwie zaczyna być zbyt łatwo.

W mnogości wydawnictw o podobnej tematyce gra wyróżnia się porządnym wykonaniem i dodatkami, które przydadzą się w podobnych grach gdy już na pamięć będziemy znali karty.

Ocena - 4
4
Satyr i Nimfa [ dodano: 29.11.2014 ]
Musisz wykazać się kreatywnością i bogatym słownictwem. Im więcej osób, tym lepsza zabawa. I nie stresuj się, gdy nie będziesz mógł wydusić z siebie słowa, albo Twoja podpowiedzią będzie pierwsze słowo z listy tabu, tak to już bywa w tej grze. Dzięki temu jest zabawnie, są emocje i rywalizacja. Gra w sam raz na spotkanie ze znajomymi lub w rodzinnym gronie.
4
Weteran
Ernest Kiedrowicz [ dodano: 25.11.2014 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Jedna z gier które powinny pojawiać się na każdej imprezie. Dobra do gry z dziećmi jaki i dobrymi znajomymi (nawet takimi pod wpływem ;) ). Polecam :)
3
Poliglota
Marco_9 [ dodano: 21.11.2014 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Taboo :) Idealna gra na każdą imprezę. Nawet tą mocno zakrapianą gdyż nie będzie to miało negatywnego wpływu na jakość rozgrywki. Ba! Nawet lepiej się wtedy gra :D Najfajniejsze rozgrywki wychodzą wtedy gdy stworzy się drużyny składające się z osób, które kompletnie się nie znają. Wtedy na prawdę trzeba kombinować a emocje sięgają zenitu. Świetne rozrywka i mnóstwo śmiechu. Jako gra familijna do grania razem z dziećmi również doskonale się sprawdza. Szczerze polecam.
2
Boardmaster
Dewodaa [ dodano: 19.11.2014 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry solidny produkt

Tabu to gra wręcz legendarna, potrafi rozkręcić każde spotkanie towarzyskie. Jeśli jeszcze w nią nie grałeś możesz kupować w ciemno, da wiele godzin dobrej zabawy. Oczywiście z czasem hasła stają się ograne a rozgrywka daje coraz mniej przyjemności, jednak wtedy zawsze można kupić sobie nową grę imprezową. Polecam
4
Marzyciel
Dagna [ dodano: 12.11.2014 ]
Swego czasu gra pojawiała się na wszystkich spotkaniach rodzinnych i ze znajomymi tak wiele razy, że zdążyła się porządnie znudzić. Posiadaliśmy kiedyś własne pudełko z grą, które wymieniliśmy na Jungle Speeda, gdy już przestaliśmy grać. Teraz, gdy ktoś na spotkaniach w gronie znajomych zarzuca hasłem "Ej, znam taką fajną grę, może zagramy? Nazywa się Tabu...", to z naszej strony spotyka się z jednym długim przeciągłym "Nieee".
Mimo wszystko pamiętam, ile kiedyś radości i rozrywki potrafiło Tabu dostarczyć ("rzecz do męczenia fauny" - hasło na karcie to "klatka" :D ), dlatego naprawdę polecam tym, którzy jeszcze nie znają tej gry. Jednak sami gry nie lubimy i nie zamierzamy w nią grać jeszcze długo długo. Choć nie wykluczam, że może kiedyś do niej wrócimy ;)
6
Pionier
Aster [ dodano: 30.10.2014 ]
Grę dostałem od Mojej Lubej w ramach prezentu. :) Rozgrywka wciągająca niesamowicie. Ten tytuł to klasyk spotkań towarzyskich. Integruje, rozwija myślenie, kojarzenie i komunikację (międzyludzką, nie miejską...). Moim zdaniem jednak nowa edycja traci w stosunku do starszej, ponieważ plansza zostaje zastąpiona nieco dziwaczną kostką... Niemniej jednak tytuł z całą pewnością zasługuje na mocne 4, a może nawet 4,5 :) Polecam.
1
Bożyszcze
Lyla [ dodano: 24.10.2014 ]
Tabu jakie jest każdy widzi można było by powiedzieć... Cóż tu komentować taboo to już klasyk na spotkaniach i imprezach, w dodatku genialny. Hasła się kończą, ale na szczęście można je "zaktualizować" z pomocą Internetu. Trochę wygórowana cena myślę. Generalnie obowiązkowa podczas spotkań towarzyskich.
2
Weteran
jelenn [ dodano: 30.08.2014 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Świetna rozrywka dla całej rodziny, proste zasady i dużo dobrej zabawy. Idealna dla osób, które cenią sobie mniej skomplikowaną rozrywkę, ale jednak wymagającą główkowania.
2
Bożyszcze
Jędrek [ dodano: 02.08.2014 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Jedna z przyjemniejszych gier, z jakimi się zetknąłem. Idealna na imprezy, świetnie sprawdza się podczas wyjazdów integracyjnych dla młodzieży, zapewniła kilka rozrywkowych wieczorów w rodzinnym gronie. Zasady są proste, rozgrywka dynamiczna a do tego pozwala na poszerzanie zasobu słownictwa. Niestety, Taboo ma też kilka wad, które wymieniono w poprzednich komentarzach. Cena mogłaby być niższa, niedozwolone stosowanie gestów nieco blokuje ekspresję, a karty po kilku rozgrywkach zapadają w pamięć. Mimo tych drobnych sterek zdecydowanie polecam.
2
Andrzejsob [ dodano: 08.07.2014 ]
Fajna gra imprezowa. Prosta i szybka w tłumaczeniu. Na dodatek ciekawie pokazuję jak ludzie myślą i kojarzą rzeczy.
1
Magister
TrucicielX [ dodano: 29.06.2014 ]
Fajna gra kiedy jest duża paczka znajomych. Gwarancja dobraj zabawy zarówno dla dorosłych jak i młodszych graczy. Polecam.
2
andre_86 [ dodano: 05.06.2014 ]
Gra w sam raz na każdą imprezkę! Nie da się napisać ile jest śmiechu przy opisywaniu kolejnych haseł bo każde kolejne słowo które pcha się na usta jest zakazane;p A dźwięk piszczałki w odróżnieniu od innych opinii jeszcze podsycał atmosferę. I wcale nie jest tak łatwo czasem znaleźć odpowiednie słowo:-)) W gronie rodzinnym i przyjaciół niezastąpiona pozycja
1
Pionier
NerAlgert [ dodano: 30.05.2014 ]
Odstrasza cena. Są wersje na smartfony tylko, że bez planszy. Bardzo rozwija posługiwanie się aparatem mowy, a do tego w rozrywkowy sposób.
2
Strateg
Piton [ dodano: 29.05.2014 ]
Gra, która rozkręci każdą imprezę, a mimo tego, ze nie pozwala mówić wszystkiego :) jak się człowiek wciągnie to można grać bez końca. Praktycznie hasła można tworzyć samemu co jest wielką zaletą tej gry. Idealna na imprezy
5
Bożyszcze
Xjustx [ dodano: 28.05.2014 ]
Dobra gra imprezowa.
Cena jest niestety trochę wygórowana w stosunku do zawartości pudełka.
4
Wielki Brat
Enikon [ dodano: 24.05.2014 ]
Świetna na imprezy wśród znajomych. Doskonałe wspomnienia z gry szczególnie śmiesznych momentów i jeszcze śmieszniejszych odpowiedzi
3
Łowca
AspenNr [ dodano: 23.05.2014 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Idealny na imprezy, zwłaszcza te z alkoholem. Bardzo prosta, bardzo szybka, wzbudza masę śmiechu. Kart jest naprawdę sporo, nawet w takim samie gronie wystarczy na wiele razy. W kategorii gier imprezowych 5/5.
1
Weteran
Karagot [ dodano: 19.05.2014 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Jest wiele gier kalamburopodobnych i słownych ale żadna nie jest taka jak taboo. Jest to niezaprzeczalnie klasyk pośród gier imprezowych, ale nie klasyk pokroju eurobiznesu czy Jengi. Ta gra nie zasługuje na uwagę ze względu na sentyment czy wielką prostotę, ona jest świetnie przemyślana i pozwala zintegrować się ludziom. Każda rozgrywka jest pełna salw śmiechu i zbliża ludzi do siebie. Idealnie nadaje się na rodzinną imprezę jak i na wyjazdy integracyjne czy też imprezy z kolegami z pracy. Pozwala na rozgrywkę w naprawdę duża liczbę osób i sprawdza się przy tym świetnie. Jesli przejedzą się nam hasła zamieszczone w grze można zawsze skorzystać z tych na: .kartabu.com/pl/
3
Pionier
Bartosz Mroziński [ dodano: 18.05.2014 ]
Gra imprezowa, w którą są chętni zagrać zupełnie nieplanszówkowi znajomi. To jej główna zaleta.
2
Wojtolino [ dodano: 29.04.2014 ]
Wkurzają mnie niedoprecyzowane zasady (np. odnośnie gestów itp.) - nie jestem w stanie dobrze się bawić przy grze, która jest nie do końca jasna (a raczej nie do końca jest jasne, co autor miał na myśli - trochę jak na maturze z polskiego - pozdrawiamy maturzystów, dacie radę). Kolejnym minusem jest to, że w to się gra kilka razy, a potem już nie ma co (bo ilość kart jest ograniczona, po 2-3 obiegach już większość z nich się zna). No i restrykcje na niektórych kartach nie obejmują dość oczywistych sposobów wyjaśnienia (może specjalnie?) Ale gdyby nie to, co napisałem powyżej, to gra się w to całkiem fajnie, zwłaszcza z ludźmi, którzy mają gadane. Trzeba się nagimnastykować, żeby niektóre hasła wyjaśnić ;) No ale w sumie dość dobre jak na imprezówkę.
4
Skryba
John Zgryźliwy [ dodano: 07.04.2014 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Fantastyczna gra dla młodzieży. Wzbogaca słownictwo, poprawia umiejętność jasnego i zrozumiałego wyrażenia się, a przy tym dostarcza mnóstwo zabawy.
2
Szymon Łada [ dodano: 29.03.2014 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Taboo to bardzo dobra gra towarzyska. Grałem wielokrotnie u znajomych w poprzednią edycję i cieszę się z zakupu nowej. Dobrym pomysłem tej edycji jest podajnik na karty- w końcu nie trzeba trzymać całego pudła z grą przed sobą przy opisywaniu haseł. Kolejną dużą zmianą jest brak planszy i zastąpienie jej kostką oraz małym notesikiem. Notesik nie jest głupim pomysłem, aczkolwiek fajnie się grało skacząc po niewielkiej planszy- widać było postęp i przewagę... No i można było kombinować i celować w konkretne pole, które dawało dodatkową korzyść np. podwójny czas- teraz ten pomysł zastąpiła kostka, która nota bene jest bardzo ładna. Póki co nie czuję kiedy tą kostką rzucać, a w instrukcji nie jest to opisane. Chyba byłoby wskazane, aby rzucać nią każdorazowo przed akcją zgadywania. Mimo wszystko kostka wprowadza losowość i eliminuje możliwość planowania, co dla jednych może być sporym minusem. Z drugiej zaś strony, celowanie w dane pole na planszy powodowało, że zatraca się sens gry, czyli odgadywanie haseł, a na przód wysuwało się zwykłe kombinatorstwo (np. dobra, nie zgadujemy dalej, bo wystarczy- w następnej turze będziemy mieć podwójny czas!)... No cóż, co kto woli. W każdym bądź razie, gra jest super i wszystkim polecam. Wydanie bardzo ładne, dużo ładniejsze od poprzedniego. Jeszcze jedna uwaga- karty są dużo bardziej czytelne poprzez odpowiednie zastosowanie kolorów i czarną czcionkę! Polecam.
2
Marcin Zieliński [ dodano: 11.09.2013 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Zakupione na prezent. Sprawdza się znakomicie jako luźna gra w towarzystwie niekoniecznie "wkręconych" w planszówki. Proste i przejrzyste zasady, szybka rozgrywka. Generalnie polecam! :)
3
Wojciech Nowicki [ dodano: 25.08.2013 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Genialna gra imprezowa szczególnie jak już ludzie są trochę na rauszu :) wtedy jest więcej pomyłek i więcej śmiechu. W samym wykonaniu gry to niby wszystko spoko tylko ten „pierdzik” (piszczałka) raczej zbędny – po pierwsze to w ogóle go nie słychać przy większej ilości osób, po drugie to mija się z celem bo naciskać może tylko jedna osoba – a przy kilku grających ludziach prawdopodobnie zanim osoba nim operująca go wciśnie to w tym samym czasie reszta zdąży już „złachać” i zakrzyczeć człowieka który popełnił błąd :)
2
Katarzyna Wereska [ dodano: 12.08.2013 ]
Świetna gra na imprezę! Im więcej osób tym lepiej. Polecam.
1
MICHAL PIECHOCKI [ dodano: 01.08.2013 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Swietna gra na spotkania familijane i imprezy. Gra sie szybko i trzeba kombinowac ze slowami, co daje duzo smiechu, zwlaszcza jesli skojarzenia hasel sa szalone. Gra pobudza myslenie, kojarzenie i pamiec, a wielkim plusem jest duza ilosc hasel. Dobrze jest odpowiednio dobrac druzny, tak aby wspolpraca zawodnikow byla udana, a szanse wyrownane. Dla mnie bomba! :)
Przesylka dotarla jak zwykle ekspresowo.
2
Nocny Marek
Adam Waśniewski [ dodano: 22.03.2013 ]
Grę kupiłem ponad 1,5 roku temu, ilość rozgrywek mogę liczyć w dziesiątkach i mimo tego, że nie jestem wielkim fanem gier tego typu, to muszę przyznać jedno, zawsze jest przy niej dużo śmiechu. Nie zdarzyło się żeby ktoś odmówił gry albo w początkowej fazie powiedział że ma dość i chce skończyć. Jej niewątpliwym plusem są zasady które wyjaśnia się w minutę i duża ilość haseł. Po 1,5 roku karty są trochę przetarte i polecam dokupić koszulki, to niewątpliwie przedłuży żywotność kartom które są z średniej jakości papieru(nie polecam brać tabu na rejsy bo karty nawet przy minimalnej wilgoci tracą sztywność).

Każdy kto szuka niezbyt skomplikowanej gry na spotkania z znajomymi, to Tabu spełni swoje zadanie w 100%.
1
Freika [ dodano: 11.03.2013 ]
Bardzo zabawna, szybka gra, grała w nią nawet moja mama, która do planszówek podejście ma raczej sceptyczne. Gdy bawicie się w zgranej ekipie, skojarzenia stają się jeszcze bardziej szalone. Przykład: Ciągnący cukierek od najwyższego? (Odp. Boża krówka) Polecam jak party game dla każdego.
0
Anita Marzec [ dodano: 26.09.2012 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Bardzo fajna gra, także dla rodziny. Polecam!
0
Aimee [ dodano: 08.07.2012 ]
Bardzo polecam :)
0
Kacper Tejchman [ dodano: 08.07.2012 ]
Można się porządnie pośmiać. Gra która nie nudzi i może się nie kończyć. Kart tyle że głowa mała i jeszcze 2 stronę podzielone na 2 kolory :) Co tu dodać dużo zabawy, typowo rodzinna, towarzyska, po prostu na imprezę.
0
Tomasz Stęsik [ dodano: 13.06.2012 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Gra przyszła dzisiaj z rana, także jeszcze jej nie rozpakowałem, aczkolwiek grywałem już w Tabu wielokrotnie w tym roku. Bardzo fajna, wymagająca nieszablonowego myślenia gra towarzyska. Potrafi rozruszać najbardziej morowe towarzystwo, radości przy losowaniu kosmicznych haseł jest co nie miara (do dziś śmiejemy się z "Diety Atkinsa"), lecz jak wspomniał ktoś wcześniej - trzeba albo całkowicie pomieszać pary, albo nastawić się całkowicie na grę w zgranych ekipach (małżeństwa mają o wiele łatwiej :D). Ilość haseł jest ogromna, nie powinno się nic powtarzać nawet po kilku partiach. Gra warta polecenia. Przesyłka dotarła na drugi dzień - plus dla Rebela.
1
Katarzyna Karwacka [ dodano: 24.04.2012 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Produkt spełnił moje oczekiwania, idealnie nadaje się również na prezent. Podczas spotkań ze znajomymi gra w Tabu dostarcza wiele zabawy i śmiechu. Przesyłkę dostarczono już następnego dnia od momentu zamówienia. Naprawdę polecam!
0
Pionier
Jakub Malęga [ dodano: 10.04.2012 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Cudowna gra imprezowa:). Każdego oportunistę można prawie zachęcić do tej gry:), nie udało mi się paru zachęcić którzy boją się że nie dadzą rady:), ale nie o to tutaj chodzi, chodzi o emocje które są wyzwalane podczas zabawy:D
0
Urszula Kuśnieruk [ dodano: 29.11.2011 ]
Bardzo polecam. Idealny pomysł na imprezę, aby towarzystwo rozruszać i rozbawić. Zmusza do współpracy i niestandardowego myślenia. Świetna zabawa.
Jedna uwaga - jak się tworzy drużyny ,osób zgadujących to lepiej przemieszać towarzystwo. Osoby, które znają się dobrze maja znacznie ułatwione zasady, gdyś posługują się tym samym ‘kodem’ językowym i mają podobne skojarzenia
0
Bogumiła Kochańska [ dodano: 28.09.2011 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Dobra gra zarówno dla mniejszej ilości graczy, jak i na dużą imprezę. Potrafi świetnie zintegrować grających, choć łatwiej się gra jeżeli gracze już się znają - można przekazać jakieś słówko poprzez analogie do wcześniejszych wspólnych doświadczeń. Styl gry kalambury, ale dużo ciekawszy.
1
Joanna [ dodano: 27.05.2011 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Dobrze wykonana i całkiem przyjemna gra. Polecam osoba lubiacym zabawe słowem.
0
Wojciech Gajda [ dodano: 03.05.2011 ]
Oceniam ten produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Hit każdej imprezy i spotkań ze znajomymi. Ludzka wyobraźnia nie zna granic.
Gra daje dużo emocji i ubawu.
Polecam każdemu. :)
0
Grzegorz Misiejko [ dodano: 05.04.2011 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Jeżeli szukasz naprawdę fajnej gry towarzyskiej, jest to propozycja dla Ciebie. Nic dodać nic ująć. Razem ze znajomymi gramy średnio raz na tydzień ponad rok i dalej się nie znudziła. Polecam!!! :)
1
Tester
Artur Lemański [ dodano: 02.04.2011 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Gra z tych, które uczą i bawią. Działanie w tzw. stresowym czasie, wymaga także ćwiczenia pamięci i skojarzeń. Super zabawa służąca integracji grupy.
0
KarolinaK [ dodano: 16.03.2011 ]
Gra absolutnie fenomenalna, jest prosta, co może być jej wadą, bo po pewnym czasie zna się wszystkie hasła i ciężko grać z nowymi.. Jednakże dostarcza świetnej rozrywki i miło się robi, gdy nagle się okaże że ktoś po d presją czasu nie jest w stanie wykrztusić ani słowa :]
0
Aga [ dodano: 21.02.2011 ]
Zabawna, odjechana gierka, świetna na imprezę.Jest kupa śmiechu. Faktycznie najlepiej losować drużyny, żeby uniknąć podpowiedzi w stylu "wiesz, u mnie pod biurkiem" ;-).
Drobna uwaga - cena dość wysoka jak za taką zawartość pudełka, można w tej cenie kupić gry dużo bardziej skomplikowane, wysmakowane estetycznie i bogate w elementy.
0
Paweł Kowallek [ dodano: 02.02.2011 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Na imprezy z dużą ilością osób. Sprawdzone Party games.
0
Piotr Lewandowski [ dodano: 13.01.2011 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Fantastyczna gra! Zabawa na imprezie przednia. Czasem emocje dochodzą do punktu wrzenia. Polecam wszystkim, którzy chcą urozmaicić zabawę na spotkaniach ze znajomymi.
1
Karolina [ dodano: 13.01.2011 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Opinia jest mojej przyjaciólki dla której gra "tabu" została zamówiona. A więc tak;
Zabawa przy tej grze jest przednia, łączy pokolenia i gwarantuje duzo śmiechu. Polecam :))
0
Adrian Bobrowski [ dodano: 02.01.2011 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Naprawdę super gra :) Godna polecenia i wciąga wszystkich graczy... Czasami skojarzenia są nie z tej ziemi :)
0
Hanna L [ dodano: 27.12.2010 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Tabu towarzyszyło nam już w niejednej imprezie i wyjeździe, rozkręcając nawet tych mniej wyluzowanych.

Gra w zespołach (im więcej osób, tym lepiej) zapewnia ogromne emocje i kupę śmiechu za każdym razem! (np. gdy ktoś z pośpiechu opowiada słowo"eskimos" a na karcie widnieje "eksmisja")
Istnieje obawa o zapamiętywanie haseł, jednak jeśli nie gra się zbyt często, to nie grozi:) Poza tym nowe osoby w drużynach zawsze wprowadzają nowe pomysły. Polecam, aby skład drużyn znał się jak najmniej aby uniknąć podpowiedzi typu: " u babci w piwnicy..." itp.

Świetna gra integracyjna!
0
Rafał Cholewa [ dodano: 13.12.2010 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Bardzo ciekawy produkt dla zwolenników kalambur. Ciekawe zasady, dynamiczna rozgrywka, przy tym masa śmiechu. Haseł jest dużo więc gra nie powszednieje szybko.
0
Jacek Stasieło [ dodano: 02.12.2010 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Zamówiłem na prezent dla siostry, własną mam, więc komentuję tuż po zamówieniu :)

Gra jest genialna! Świetna na integrację zebranej grupy od 4 choćby do 20 osób. Im więcej tym lepiej. Hasła z czasem robią się znane, ale zawsze można szukać choć jednej osoby do gry, lub grać w odstępach czasu.

Generalnie mocne, zasłużone 5!
0
Krzysztof K.. [ dodano: 08.11.2010 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Typowa dobra gra towarzyska -własciwie bez limitu osób - im lepiej się znają gracze tym łatwiej przyjdzie im z odgadywaniem haseł.
1
Marcin Podżorski [ dodano: 01.10.2010 ]
bardzo fajna gra. świetna w dużej grupie. Przesyłka jak zawsze bez zastrzeżeń
0
Jakub [ dodano: 17.07.2010 ]
Gra rewelacyjna, sprawdziła się już na wielu imprezach czy spotkaniach rodzinnych, rozruszała najmniej zabawowych ludzi, byłaby produktem idealnym gdyby nie ilość kart...Krótko mówiąc po kilku grach zawodnicy znają już na pamięć hasła, więc te 1000 haseł to wbrew pozorom jest bardzo niewiele. Ale jeśli się gra z różnymi ludźmi w odstępach czasu to jest to do przeżycia. Poza tym - tak jak mówiłem - gra fantastyczna, polecam każdemu! :)
0
Michał Żebrowski [ dodano: 06.07.2010 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Świetna gra imprezowa, w którą tak naprawdę grać można z każdą ilością osób. Jedyna wada, jak w każdej grze typu "trivia", to powtarzalność haseł.
0
Karolina [ dodano: 18.05.2010 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Gra fantastyczna na imprezy. Wczoraj graliśmy w 20 osób i wszyscy dobrze się bawili.
0
Justyna [ dodano: 12.05.2010 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
REWELACJA! Dawno się tak fenomenalnie nie bawiłam - świetna gra dla kilku osób, idealny sposób na nudną imprezę! Polecam z czystym sumieniem - nie znam osoby, której by się nie spodobała gra :)
Jedyna uwaga - karty powinny być nieco sztywniejsze :)
0
Marcin [ dodano: 28.02.2010 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Rewelacja.
Byłem nastawiony sceptycznie do tej gry.... eee, kolejne kalambury. Ale po pierwszej grze - REWELACJA. Graliśmy cała rodziną w przedziale wieku 14-60 lat i wszyscy się wspaniale bawili. Cały weekend upłynął na wspaniałej zabawie.

Co prawda nie można grać w to codziennie przez tydzień, bo się zapamiętuje odpowiedzi, ale na święta - wspaniała zabawa. Ciekawe czy są dodatki...
0
Kleos [ dodano: 22.10.2009 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Gra naprawde Super!!Najlepiej się sprawdza przy potyczkach Panie na Panów - największe emocje:)
Ale co do ceny to jestem zszokowany!!!w normalnym sklepie można kupic 30 zł taniej.Lekkie przegięcie ze strony Rebela:(
0
Grzegorz Misiejko [ dodano: 21.10.2009 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Super gra towarzyska :)
0
Tomasz Antczak [ dodano: 16.09.2009 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Bardzo fajna zabawa, dużo śmiechu. Niestety po kilku grach są podpowiedzi w stylu: "pamiętasz hasło wczoraj wieczorem z gruźlicą". Zawsze można na szczęście dodrukować karty samemu, np.: fufufu.kartabu2.pl. Gra jest godna polecenia.
0
Karolina Włodarczyk [ dodano: 12.08.2009 ]
Mam tę grę i każdy, komu ją pokazuję, jest zachwycony. Można się nieźle uśmiać :) Jednak po kilku grach, zapamiętuje się hasła, więc pewnym osobom jest łatwiej zgadywać. Gra sprawdza się zarówno wśród 12- jak i 40-latków:) Szczerze polecam na większe imprezy-im więcej osób w grupie, tym weselej!
0
Mikołaj Jaworski [ dodano: 27.03.2009 ]
Rewelacyjna gra dla całej rodzinki i znajomych. Nie jest wcale łatwa, co jest atutem. A tłumaczenie hasła z karty to sama przyjemność dla wszystkich słuchających :) Polecam!
0
Dariusz Chrost [ dodano: 16.01.2009 ]
świetna imprezowa gra, dostarcza wiele emocji i porcję serio dobrej zabawy. Tylko...skąd ta kosmiczna cena? Moje tabu kupiłem za 20 (!!!!) zł w realu, potem znajomym w promocji też w realu za 35 zł, a teraz i rebel i wszelkie sklepy sprzedają ją za ceny astronomiczne (90do nawet 130 zł w empiku) masakra mała...
0
Marcin Karbowski [ dodano: 31.12.2008 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Rewelacja! Najlepsza party game w jaką grałem. Emocje są ogromne, śmiechu co nie miara i nawet najbardziej oporne jednostki szybko się wciągają :>. Jedyną wadą jest mała wbrew pozorom liczba kart. Po kilkunastu partiach powtarzalność haseł zaczyna się dawać we znaki. Mam nadzieję, że na rynku szybko ukażą się dodatki do tej gry :)
0
Agnieszka [ dodano: 18.12.2008 ]
polecam gorąco i dla starszych,i dla młodszych:)
dostałam na prezent,a dzięki REBEL.pl mogę również podarować tą grę na prezent:)
0
Piotr Lewandowski [ dodano: 24.11.2008 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Wszystko super! Szybka przesyłka, żadnych problemów. A gra TABU to fantastyczna zabawa!
0
Michał Szustak [ dodano: 06.10.2008 ]
W serwisie kartabu.pl można tworzyć własne oraz pobierać nowe, gotowe karty. Polecam!
0
Michał Szustak [ dodano: 16.09.2008 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Bardzo dobra gra "imprezowa". Trywialne zasady i dużo dobrej zabawy. Po pięciu grach nie mam na razie poczucia powtarzających się haseł, ale takie ryzyko istnieje. Polecam!
0
Joanna Kasperek [ dodano: 10.09.2008 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
CUDO!!!!!to słowo idealnie pasuje aby określić wasz sklep, wspaniała obsługa, szybka dostawa, niskie ceny takich sklepów to tylko ze świecą szukać.


Życzę dalszych sukcesów i pochwał
Asik
0
WIola [ dodano: 24.07.2008 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Grałam w ta grę w zeszły weekend u znajomych. Bardzo mi się spodobała i jak tylko znalazłam ją tutaj od razu bez zastanowienia zamówiłam. Polecam tą grę wszystkim którzy lubią dobrze się bawić w gronie przyjaciół, rodziny.
0
Blanka [ dodano: 08.10.2007 ]
Czy ktos wie gdzie tá gre mozna kupic?
0
Gosia [ dodano: 02.01.2007 ]
W Tabu gralam za czasow studenckich. Zawsze bylo przy tym kupe zabawy i smiechu. Teraz kupilam Tabu w prezencie dla brata i rownie dobrze sie bawilismy grajac w nia cala rodzinka. Fajne jest to ze nie ma limitu osob,a przy tym wyznacza rozne role dla wiecej niz jednej osoby. Nie wiem jak jest z zapamietywaniem kart. Pewine wlasciciel nie moze za czasto w to grac zeby nie pamietac hasel. W akademiku ralismy srednio raz na 2 miesiace i nic sie nie pamietalo, chociaz jednym z najlepszych graczy byla wlascicielka gry ;)
0
Damiaen [ dodano: 03.12.2006 ]
Świetna gra. Dostałem ją rok temu i nadal jest ciekawa. Im więcej osób - tym lepiej :D Za to DUUUŻY PLUS!
0
M. [ dodano: 04.05.2006 ]
Gra super,ale... szkoda,że nigdzie nie można dokupić dodatkowych kart.W wersji angielskiej i innych obcojęzycznych są w sprzedaży komplety nowych kart.
0
Karolina [ dodano: 14.10.2005 ]
ta gra jest naprawdę super na imprezy towarzyskie... jest pełno przy tym zabawy i śmiechu .... jest tylko jeno niebezpieczeństwo... jeśli posiadacze gry już sie super wyrobią i mają super pamięć bo wtedy to nikt nie ma z nimi szansy... oraz kliedy ktoś ma problemy z wysławianiem... bo to już jest dla niego stres a nie zabawa... pozdrawiam
0
dodaj swój komentarz
© 2003-2019 REBEL.pl
sklep@rebel.pl