Komentarze do produktu: Arkham Horror (edycja angielska)

Doskonała gra kooperacyjna w klimacie prozy H.P. Lovecrafta


WujekBelzebubik [ dodano: 11.09.2017 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Gra z dużą ilością elementów i zasad do spamiętania. Nawet po kilku rozgrywkach, szczegolnie z dodatkami, wciąż czasem coś potrafi wypaść z głowy. Ale klimat kooperacji wynagradza to z nawiązką. Nie da się wygrać nie współpracując totalnie i narady przy stole nad strategią następnej tury, na co wydać pieniądze, komu oczyścić drogę, komu przydzielić błogosławieństwo, którą bramę szybciej zamknąć, sprawiają, że gra się bardzo intensywnie i łatwo zaangażować nawet tych, którzy nei mieli wczesniej nic wspolnego z mitologią Lovecrafta
0
Nocny Marek
Adso14 [ dodano: 21.01.2017 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Gra którą wspominam z wielkim sentymentem. Te liczne wieczory gdzie mierzyliśmy się z kolejnymi Przedwiecznymi. Mroczno psychodeliczny klimat doskonale nawiązujący do prozy mistrza Lovecrafta, wpominam po dziś dzień a gre mam już od dobrych 8 lat

Według mnie jest to super gra na integracje grupy! Bez tego nie ma szans na "wygranie" gry.

Dużym plusem jest wykonanie, grube karty, porządna plansza nawet po ok 80 rozgrywkach jest nadal w bardzo dobrym stanie. Zalanie kolą kart również, nie specjalnie je zdewastowało (trochę sie kleją ale po włożeniu w koszulki jest idealnie :) ). Najbardziej przez ten czas uciepriało pudełko.

Z minusów, bez dodatków nie da sie grać. Po ok 10 - 15 rozgrywkach w podobnej paczce graczy, jedyne co może sprawić, że się "przegra" to niefortunne rzuty koscią. Gra staje sie trochę przewidywalna i fun spada.

Arkham jest solidną gierką na długie wieczory. dla odważnych graczy ;)
1
Łowca
Mireslav [ dodano: 22.12.2016 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Doskonale oddaje klimat opowiadań Lovecrafta. Gra od początku robi wszystko, by zniszczyć badaczy, którzy usiłują powstrzymać pełzającą zagładę :) Warto zainwestować w dodatki, bo podstawka szybko staje się przewidywalna.
0
Poliglota
Sarseth [ dodano: 09.06.2016 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Się dziwie, że do tej pory tego nie kupiłem o0
Gra genialna. Nawet samemu się przyjemnie gra, jak isę weźmie pod kontrolę kilku inwestygatorów.
Szkoda że nie ma plastikowych figurek, to jest duży minus. Tym bardziej, że FFG, a nie że trzeba dopłacić niemała kwotę na customowe ich figurki, gdzie chyba 4 kosztują tyle co gra. Trudno, wolę kupić dodatki i nowe gry, zamiast figurek ;)
Poza tym mechanizmy gry genialne. Już się nie mogę doczekać dodatków kupna!
Btw. tak się nakręciłem na tę grę od miesiaca, że Lovecraft kilka dni temu wylądował w końcu na kindlu ze swoją pełną kolekcją. Też polecam! Chociaż angielski nie jest łatwy w jego powieściach.
2
Silex [ dodano: 23.03.2016 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Jako fan Lovecrafta inaczej nie mógłbym ocenić, ale... Ale ta gra przerosła moje oczekiwania. Dużo dodatków, wciąga na kilka godzin - polecam nie tylko fanom ale też miłośnikom przygód!
0
Poliglota
raskoc [ dodano: 28.10.2015 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
-lata 20 XX wieku, Ameryka i cień grozy padający na miasto Arkham,
-wykonanie najwyższej jakości z ogromnym rozmachem,
-wspaniały klimat uzyskany m.in. dzięki cytatom i licznym odniesieniom do literatury HPL,
-solidnie dopracowana mechanika gry.

Niektórzy narzekają, że czsami gra się aż kilka godzin - z radością się z Nimi zgadzam :)
1
Jahvanny [ dodano: 28.07.2015 ]
Nie mogę w to wszystko polecam - jest zbyt różnorodny i zbyt wymagający od gracza (w celu wyjaśnienia zasad przez długi czas, przyzwyczaić się do systemu nawet dłużej chcesz zachować wiele informacji w mojej głowie).Wysoki koszt samo może być postrzegana źle dla ignorantów. Pod pół litra wina gry nie przewrócił. Jedz w pobliżu elementów nie jest zalecane. Ale to jest gra, w której można siedzieć do późna w nocy i nie żałuję ani kropli w czasie! A potem kolejny i kupić kilka dodatków i kilka książek do przeczytania Lovecrafta;)
2
Maroflo [ dodano: 11.06.2015 ]
Takich gier powinno być więcej. Duża liczba kart. Nie może się nic znudzić. Klimat Lowecrafta przedstawiać nie trzeba. Jedyny minus tej gry, to, że zbyt długo trwa zamykanie, pieczętowanie tych bram. Kto z Nas to zaczyna robić to trochę stoi, i stoi, i stoi... Można to zmodyfikować no ale...
Moja ocena oczywiście 5 na 5.
1
Nocny Marek
Arkhon [ dodano: 03.03.2015 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Dobra przygodówka, typowy amerithrash. Trzyma bardzo dobry klimat cthulhu.
Warto mieć jednak tytuł z dodatkami, w innym przypadku będzie się słabiutko skalowal będac zbyt łatwy do wygrania w grze powyżej 3-4 osób.
2
Poliglota
Pawo31 [ dodano: 01.09.2014 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Gra świetna, bardzo dobrze wydana. Mimo tego, że ma już swoje lata ciągle wraca na stół. Szczególnie polecam wersję oryginalną angielską - jak dla mnie tłumaczenie na polski jest trochę niefortunne i gra traci na klimacie. Ogólnie bardzo polecam :)
3
Poliglota
Gzyp666 [ dodano: 05.08.2014 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Gratka dla fanów HPL :) Świetny klimat zagrożenia, b. dobra kooperacja i piękne grafiki.
Drobnym minusem jest spora liczba zasad do opanowania (licytacje, walka, statystyki, szaleństwo), ale można je ogarnąć wszystkie podczas pierwszej posiadówki :)
Osobiście - polecam gorąco
4
Poszukiwacz
MSL [ dodano: 29.07.2014 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Prozy Lovecrafta chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Mroczna atmosfera i bohaterowie nie przestający pisać nawet kiedy wynaturzone stwory dobijają się do ich drzwi.
Arkham Horror pozwala wczuć się w atmosferę świata, w którym z każdej strony czai się niebezpieczeństwo. Potwory na ulicach, potwory w budynkach, nieprzyjaźni miejscowi a do tego wszystkiego przedwieczny.
Po pewnym czasie gracze o samobójczych skłonnościach mogą stwierdzić, że gra przestała być aż takim wyzwaniem jak na początku, na szczęście FFG zapewniło liczne dodatki podnoszące poziom trudności.

Niestety ilość zasad, które przynajmniej jeden z graczy powinien opanować, jest dość powalająca. Wiele zasad występuje tylko w przypadku konkretnego przeciwnika, więc łatwo wypadają z głowy. Sama rozgrywka też nie należy do najlżejszych, zawsze trwa parę godzin a w skrajnych przypadkach z kilkoma dodatkami te kilka godzin będzie bliższe 6 niż 3.

Pomimo tego, jeśli ktoś dysponuje wolnym wieczorem (lub popołudniem) AH jest świetnym tytułem pozwalającym poczuć atmosferę grozy nawet mniej zaangażowanym graczom.
8
Człowiek o wielu twarzach
Maciej Skierka [ dodano: 15.07.2014 ]
Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji
Dlaczego taka uznana produkcja i tylko 3 z mojej strony? Po pierwsze, gra jest makabrycznej długa, szczególnie w cztery-pięć osób, i dobijanie do końca przypomina nieco męki przy monopolu: "jeszcze tylko to, jeszcze tylko tamto". Rozłożenie komponentów - z kwadrans zejedzie. Do tego gra ma tyle pobocznych zasad i ruchomych elementów, że potrzebuje nawet nie mistrza gry, tylko księgowego na pełen etat. Przy tym wszystkim, nie mogę uczciwie powiedzieć, żeby gra była zła - zdarzało nam się przy niej dobrze bawić - ale trzeba mieć świa świadomość, że wtedy nie spotykamy się na wieczór z kilkoma grami, tylko z Arkham.

Co do klimatu Lovecrafta, to gra prezentuje go w wersji popnerdowo-przygodowej - grozy tu za grosz, cała radość z tego, że w jednej ręce masz shotguna, w drugiej magiczny amulet i zasuwasz po mieście bijąc potwory; dużo bardziej jak telewizyjny Supernatural niż Lovecraft w jakiejkolwiek odsłonie, mimo dekoracji ;)
9
Josh22 [ dodano: 17.05.2014 ]
Bardzo dobra gra przygodowa z niespotykanym klimatem. Spora losowość wynikająca z szerokiego wachlarzu dostępnych kart i postaci jest w tym wypadku zaletą, gdyż zmusza graczy do ścisłej współpracy i planowania działań już od pierwszej tury. Dodatkowo pozwala to niedoświadczonym osobom nauczyć się gry "w biegu". Kolejną zaletą wynikająca z losowania bohaterów i Przedwiecznego będącego głównym zagrożeniem jest niepowtarzalność każdej partii. Wadami wersji podstawowej jest niewątpliwie długi czas rekonwalescencji w wypadku poważnych ran/szaleństwa oraz brak powodu do odwiedzania niektórych lokacji. Na szczęście "Koszmar w Dunwich" naprawił te niedociągnięcia. Podsumowując jest to bardzo dobra i regrywalna pozycja która może dostarczyć wielu wieczorów rozrywki.
8
Piotr Fidelus [ dodano: 21.10.2013 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Gra bardzo solidnie wykonana, zapewniająca dobrą zabawę. Niestety w większości przypadków zabawa ta jest bardzo długa. Na jedną rozgrywkę trzeba przeznaczyć cały wieczór.
4
Piotr Frąckowiak [ dodano: 10.08.2013 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Gra trzymająca klimat grozy, ale w wersji angielskiej zdecydowanie dla osób, które bardzo dobrze ogarniają ten język. Przy niezrozumieniu opisów fabularnych na kartach dużo ona traci. Zdecydowanie klasyka gatunku. doskonałe wykonanie. Żal jedynie, że brak tutaj plastikowych figur, które są w Posiadłości Szaleństwa. Czas gry sprawia też, że jest to gra dla zapaleńców tego klimatu.
2
Piotr [ dodano: 19.02.2013 ]
Fantastyczna gra kooperacyjna. Posiada motywujący klimat nieustającego zagrożenia. Plusów jest multum, od mechaniki sukcesów (gdzie umiejętności determinują ilość używanych kości, a nie dodają modyfikator do wyrzuconych oczek), przez dojrzałe podejście do uniwersum zew Cthulhu po skalowalność poziomu trudności.
4
Dominik Sass [ dodano: 17.12.2012 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Zdecydowanie najlepsza gra kooperacyjna w jaką miałem przyjemność grać (a grałem w b. wiele gier). Ma wspaniały klimat, wiele postaci dla graczy, 8 Wielkich Przedwiecznych, całe multum przedmiotów, czarów, zdolności - jednym słowem wszystko, czego potrzeba w dobrej przygodoowej grze kooperacyjnej. Poziom trudności jest średni, grałem wiele gier i stosunek zwycięstw do porażek to mniej więcej 2:1. Gra jest jednak dość losowa i czasem bywa to frustrujące - jednak jak dla mnie to nie jest minus, bo jak można by w inny sposób odwzorować na planszy dreszczyk emocji związany z rozwiązaniem przerażających zagadek, mających na celu uratowanie świata? Dla mnie gra jest prawie idealna, świetnnie się skaluje i zapewnia wiele godzin b. dobrej zabawy.
5
Kamil Jakóbczak [ dodano: 10.05.2012 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Bardzo fajna gra kooperacyjna. Pięknie wydana i niesamowicie grywalna. Polecam wszystkim fanom prozy Lovecrafta i nie tylko. Sam nie czytałem jego książek a grało mi się naprawdę dobrze. Warto!
4
Piotr Skibicki [ dodano: 07.12.2011 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Gra jest świetna. Z początku jest trochę ciężko opanować te wszystkie pola i ogrom możliwości ruchu, po kilku rozgrywkach jednak gra śmiga na całego. Zdecydowanie jedna z bardziej lajtowych gier, gdzie dynamika dobrze się równoważy z trudnością zasad. Martwią mnie tylko te wszystkie dodatki...
3
Marcin Sokulski [ dodano: 03.12.2011 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Arkham Horror to wspaniała gra z doskonałym klimatem rodem z chorego lovecraftowskiego dwudziestolecia międzywojennego. Przyjemnie pograć czasem nie przeciwko innym ludziom, a razem z nimi.

Jednym z nielicznych problemów gry jest czasami może nazbyt długa rozgrywka, ale dla innych może być to znowu plusem.

Bez wątpienia polecam wersję angielską, do której dostępne są wszystkie małe i duże dodatki, przez co nie pojawią się "zgrzyty językowe"....
3
Piotr Oleś [ dodano: 09.10.2011 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Arkham Horror okazał się grą której szukałem, jest utrzymana w świetnym klimacie, zrobiona na poziomie FFG (szczyt szczytów), zapewnia kilka godzin grania i pomimo że nie mam na to czasu (gram jedną sesję w 2 podejściach) jest najlepszą grą planszową w jaką grałem. Polecam szczególnie do grania w gronie znajomych.
4
Adam Kryszeń [ dodano: 06.05.2011 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Gra jest wspaniała. Klimat lovecraftowskich lat dwudziestych został tu naprawdę świetnie oddany. Przeszłość postaci, historie na kartach zdarzeń, rysunki - wszystko to czyni tę grę wyjątkową.

W mechanikę ciekawie wpleciono elementy z systemów rpg. Z kolei pomysł z decydowaniem się co turę na zwiększenie sobie jednej cechy kosztem innej skłania jakiejś strategii i zmniejsza możliwość bezmyślne granie.

Jedyne, do czego można się przyczepić to długość rozgrywki. Mi to osobiście nie przeszkadza, ale około 3 godzin trzeba sobie raczej zarezerwować.

Warto zaznaczyć, że wersja angielska ma tę przewagę nad polską, że są do niej duże dodatki, zawierające kolejne plansze. Na tłumaczenie tych rozszerzeń trzeba chyba jeszcze będzie poczekać.
1
laoghan [ dodano: 10.04.2011 ]
Rusek => a pamiętacie o zasadzie, że ktokolwiek korzysta ze sklepu magicznego MUSI kupić przynajmniej jeden przedmiot?
3
Rusek [ dodano: 10.04.2011 ]
Gra jest super, ale szybko można opanować taktykę, która sprawia, że 95% gier kończy się zwycięstwem. Wystarczy, że jedna osoba zbiera od wszystkich kasę, idzie do magicznego sklepiku i siedzi tam cały czas skupując znaki starszych bogów. Potem przekazuje je innym graczom, którzy zamykają bramy. Odkąd to stosujemy, nie przegraliśmy ani razu, a było już z 10 rozgrywek.
0
Paweł Wójcik [ dodano: 04.04.2011 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Arkham Horror to jak dla mnie najlepsza gra kooperacyjna z jaką miałem styczność.

Gra jest duża (wręcz ogromna, a i dodatków nie brakuje), daje dużo możliwości. Każda rozgrywka przebiega inaczej, po niejednej partii wciąż nie korzystaliśmy jeszcze z wszystkich miejsce, przedmiotów itp...

Oprócz tego wszystkiego, najprawdopodobniej najciekawszą zaletą AH jest klimat. Podczas ostatniej gry, kumpel stwierdził, że na podstawie jednej rozgrywki można napisać scenariusz dla całego sezonu serialu. Przy odpowiednim podejściu do gry, rozgrywka funduje naprawdę niezłą przygodę.

Na koniec wykonanie - bardzo dobre, jak to FFG. Co prawda mój egzemplarz ma minimalnie źle oklejoną planszę (krzywo przy terror track), ale nie jest to nic co przeszkadza, a reszta komponentów jest świetna. Co najważniejsze, karty są bardzo dobrze wykonane, co w połączeniu z brakiem potrzeby maltretowania ich w rękach sprawia, że przynajmniej tymczasowo mogę sobie darować koszulki.
3
Mirosław Jurek [ dodano: 04.03.2011 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Super gra, udało się co prawda zagrać dopiero kilka razy ale już teraz widzę ze to będzie hicior ....
Co prawda za pierwszym razem po rozłożeniu planszy wylosowaniu postaci przebrnięciu przez pierwsze dwie tury (zaglądając co chwila do instrukcji) stwierdziłem - fajne ale co to za problem zamknąć 6 bram - pryszcz jak to się mówi (graliśmy w 3 osoby). ale kolejne 3 tury spowodowały otwarcie kolejnych 5 bram, tałatajstwa plugawego zaczęło się pętać po ulicach tyle że ogarnąć nie dało rady.
Bardzo dobrze zbalansowana gra, naprawdę trzeba się napocić żeby wyrobić się ze wszystkim.
No i kooperacyjna - moja ulubiona.
No i aż na 8 osób (samemu też można grać)
No i w Klimacie Lovecrafta :D
0
Łowca
Mireslav [ dodano: 14.12.2010 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Świetna planszówka z mnóstwem elementów i możliwości. Mimo iż (przynajmniej na początku) rzadko zdarza się wygrywać czy też zapamiętać wszystkie zasady, klimat rozgrywki niepowtarzalny. Dla osób z żyłką kolekcjonerską - studnia bez dna :) ja skompletowałem wszystkie dodatki w kilka miesięcy od zakupu podstawki - warto, rozgrywka z dodatkami w dalszym ciągu jest świetnie zbalansowana i różnorodna. Zamówienie, jak zwykle, zrealizowane błyskawicznie i profesjonalnie.
0
Tamara Bińczak [ dodano: 27.11.2010 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Gra jest rewelacyjna. Klimatyczna, pasjonująca i doskonale wykonana. Czego chcieć więcej? :) Jedyny minus to relatywnie wysoki stopień skomplikowania, który nie każdemu odpowiada. Część moich znajomych zwyczajnie "nie ogarnia" AH.

Rebel - super. Szybko, sprawnie i full profeska :)
0
MaGik [ dodano: 10.11.2010 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Moim zdaniem gra jest super.
Jest klimatyczna, trzyma w napięciu, które wprawdzie w trakcie gry trochę opada (mam wrażenie, że końcowa część gry jest łatwiejsza niż początek), ale nigdy nie odpuszcza całkowicie; setting jest, oczywiście, świetny, każdy miłośnik Lovecrafta i Mitów będzie czuć się jak ryba w wodzie. Zasady są dość klarowne; na początku może się wydawać, że tak nie jest, ale po jednej, dwóch grach wszystko wskakuje na swoje miejsce.
No i jest to gra kooperatywna, co przynajmniej dla mnie, a wydaje mi się, że i reszty moich przyjaciół, było miłą odmianą po wszystkich innych planszówkach, w które zdarzyło nam się grać.
Polecam z czystym sumieniem.
0
Ewa Loba-Bronowicka [ dodano: 23.09.2010 ]
Gra się rewelacyjnie! Wiele razy graliśmy w tę grę ze znajomymi i jeszcze nikt się nie nudził podczas rozgrywki - zazwyczaj powstają barwne opisy i historie bohaterów. Polecam każdemu, kto lubi współpracować.
0
Bożyszcze
Janek Sielicki [ dodano: 02.08.2010 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Świetna gra, o której przypomniałem sobie na Awangardzie - klasyka obecnie. No i bardzo elastyczna jeśli chodzi o ilość graczy!
0
Jacek [ dodano: 02.08.2010 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Gra jest rewelacyjna! Już sama wersja podstawowa dostarcza mnóstwa fascynujących rozgrywek. Można grać samemu (chociaż ciężko wygrać...) i w więcej osób (ciągle trudno, ale są szanse!). Kolejne dodatki urozmaicają rozgrywki i nie pozwalają się nudzić.
Dodatkowo, świetne wykonanie i genialna atmosfera.
Warto!
0
Adam Cetnerowski [ dodano: 28.07.2010 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Tak dużej planszy nie widziałem od czasu Wojny o Pierścień!

Minusy: duża plansza, skomplikowana instrukcja

Plusy: duża plansza, fajowski "fluff"
0
Karlo Chełchowski [ dodano: 22.07.2010 ]
Gierka jest rewelacyjna. Ma niesamowity nastrój rodem z Call of Cthulu. Jak dla mnie dużym plusem jest też konieczność współpracowania graczy - prawdziwa kooperacja. Dodatkowo duża różnorodność możliwych do wyboru postaci (z których każda wyróżnia się innym zestawem cech i zdolności specjalnych), przedmiotów, czarów i umiejętności sprawia, że rozgrywka za każdym razem będzie równie emocjonująca.
Generalnie jak dla mnie ideał.
0
Rafał Cholewa [ dodano: 15.06.2010 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Gra na prezent. Wybadałem solenizanta i zdecydowanie jest zwolennikiem angielskiego wydania. Wpływ na to ma zarówno polityka polskiego wydawnictwa, jak i wykonanie.

W grę miałem na razie okazje zagrać 2 razy i byłem zauroczony rozgrywką.
0
Michał [ dodano: 08.05.2010 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Najlepsza czynszówka w jaką grałem od Lat.
0
Jacek H. [ dodano: 25.04.2010 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Świetna gra, zarówno do gry samemu, w 2-3 osoby, jak i w większym gronie. Bardzo przemyślana, doskonale wykonana, klimatyczna. Na początku zasady wydają się trochę skomplikowane, ale po 1-2 "testowych" rozgrywkach, wszystko staje się jasne:)
Po kilkunastu rozgrywkach (nawet w różnym gronie) warto uzupełnić podstawkę o dodatek - robi się znacznie ciekawiej.
0
Adrian Wiśniewski [ dodano: 04.02.2010 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Zalety:
- można grać samemu!
- gra kooperacyjna, robimy wszystko dla wspólnego dobra
- klimat!
- wykonanie!
- możliwość zakupienia dodatków zwiększających grywalność
- niebanalna mechanika
- różnorodność strategii w rozgrywce
- różnorodność rozgrywki!
Wady:
- początkowo skomplikowane zasady (polecam poszukać w internecie erraty do zasad AH)
- niektóre postacie są lepsze od innych (np Joe Diamond)
- znaczniki postaci niszczą się od podstawek
- do niektórych lokacji nie warto wchodzić
- brak możliwości dokupienia poszczególnych elementów np. gdy się zgubią doom tokeny, skill slidery itd.

Początkowo rozgrywka w Arkham wydaje się trudna potem się przyzwyczaja i jest prościej. Ważne jest to żeby stosować się do zasad gry, bo wtedy gra traci sens. Jeśli ktoś uważa że gra jest za prosta może zastosować skalowanie poziomu trudności z dodatku Black Goat of the Woods, grać z Heraldem (we wszystkich dodatkach) lub spróbować powstrzymać starożytnych z innych dodatków.

Co do taktyki na bless i wóz policyjny to gratuluje szczęścia w rzutach na utrzymanie tych rzeczy. Proponuje dokupienie dodatku King in Yellow, tam istnieje możliwość wylosowania karty blight'u dzięki której bless schodzi w upkeep'ie na 1-5, poza tym są wesołe karty mitów np te zaczynające akty. Touring performance + herald + Azatoth i jeśli bez łamania zasad gry znajdziesz łatwy sposób na grę to faktycznie lepiej będzie ją sprzedać.
1
Piotr Tański [ dodano: 28.01.2010 ]
Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji
Powiem szczerze, że mam mieszane uczucia wobec tej gry... Tutaj wcześniej ktoś napisał, że wyrobił sobie sposób na grę: idziesz od razu po bless (błogosławieństwo) oraz załatwiasz furę u polismenów i idzie z górki.. Niestety to prawda.

Produkt ogółem wykonany jest świetnie i trzyma klimat, jak puścimy do tego post apokaliptyczną muzę xD, coś z fallout'a, albo soundtrack z horroru- wrażenie murowane ;).

Zastanawiam się, czy nie sprzedać tego produktu, i zainwestować tej kasy w jakiegoś RPG'a książkowego... No cóż, czas pokarze- może zmienię trochę zdanie :).
0
Jaga [ dodano: 25.01.2010 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Niestety nie będę tak jak inni zachwycać się grą ponieważ na mnie ( i moim partnerze), nie zrobiła piorunującego wrażenia.
Na początku oczywiście byliśmy zachwyceni, lecz po kilku rozgrywkach cała gra sprowadzała się ciągle do tych samych schematów. Na początku zdobycie blessa, później jedno z nas zdobywało auto aby bez ograniczeń poruszać się po planszy i dalej tylko zabijanie potworów i zamykanie bram. Możliwe , że ciężko nam dogodzić ale Arkham się nam po prostu znudził, próbowaliśmy ratować go rozgrywkami w większym gronie lecz niestety nie udało się i gra została sprzedana :)
0
Poliglota
Cezary Gronek [ dodano: 28.12.2009 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Wyśmienita gra!
Właściwie wszystko, co powinno się wiedzieć o tej grze napisał Arek poniżej. Świetny klimat, rewelacyjne wykonanie, no i ponad 700 elementów w pudełku!
Polecam.
Rebel jak zwykle na 6.
1
Łowca
Vigo [ dodano: 27.12.2009 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Od pewnego czasu coraz częściej wybieram klimatyczne gry kooperacyjne zamiast "wyrzynanek" ;)
Podobnie jak w klasycznych strategiach i w tej grupie Fantasy Flight Games prezentuje najwyższe standardy.
W Arkham Horror nie zabraknie klimatu, nie zabraknie wyzwań i możliwości rozwinięcia skrzydeł w nierównej (trudnej) walce z przedwiecznymi.
Do tego - w przypadku zwycięstwa graczy - pojawia się dodatkowo motywujący element oceny indywidualnych dokonań poszczególnych badaczy. Po zakończeniu gry widać kto w jakim stopniu przyczynił się do ostatecznego zwycięstwa :)
Polecam zwolennikom "fluff'u" i fabularnego podejścia do gier.
1
Anna i Rafał Ziółkowski [ dodano: 08.12.2009 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Znakomita gra kooperacyjna!
Plusy:
+ wykonanie
+ poza stwierdzeniem "monster appears" teksty na kartach praktycznie się nie powielają i nawet po kilkudziesięciu grach nie ma się wrażenia, że każdą kartę zna się na pamięć
+ bardzo różnorodne partie (mnogość detektywów oraz potworów powoduje, że gra nigdy nie przebiega tak samo)
+ klimat
MINUSY:
- tłumaczenie instrukcji - polska wersja instrukcji dołączona do tej wersji nadaje się tylko na recykling gdyż nie zawiera połowy tego co zawiera wersja angielska, więc czytanie jej to zwykła strata czasu.
- wnętrze pudełka - mogło by być zaprojektowane lepiej, cóż dużo lepiej. Radzę wywalić i zaopatrzyć się w dużą ilość woreczków strunowych.
0
Poliglota
Cezary Gronek [ dodano: 03.12.2009 ]
Na stronie FFG jest informacja, że dodruk jest już w drodze do dystrybutorów, więc myślę, że w Rebelu powinni go mieć w przeciągu 2 tygodni. Już się nie mogę doczekać!
0
Krzysztof Karski [ dodano: 30.11.2009 ]
Ja również podpisuję się pod apelem o udostępnienie tego produktu (w wersji angielskiej, podobnie jak z książkami wolę unikać tłumaczenia jeżeli dostępna jest wersja oryginalna).
0
Marcin Pędich [ dodano: 19.09.2009 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Genialna. Klimat, wykonanie, tematyka, wszystko. Ta gra po prostu wymiata.
0
Nocny Marek
Adam Waśniewski [ dodano: 29.03.2009 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Mimo koszmarnej ceny, produkt warty kupna! Uważam, że jest to jedna z najbardziej klimatycznych planszówek jakie można kupić.

Z moich doświadczeń wynika, że nie tylko maniacy Lovecrafta dobrze się bawią. Więc nic tylko kupować :))
0
Albert [ dodano: 22.03.2009 ]
wlasnie przymierzam sie do kupna gry i chcialem sie dowiedziec czy kazdy z graczy musi w swojej turze ciagnac karte mitow czy tylko pierwszy z nich?
0
Arek [ dodano: 19.03.2009 ]
ERRATA!! nie SOLITAIRE PLAY tylko SOLITARY PLAY. Chyba za duzo razy gralem w robocie w pasjansa:):)
0
Arek [ dodano: 19.03.2009 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Nareszcie! Jestem po (dosc) ekstensywnych testach AH w kilku wariantach wiec moge napisac o moich odczuciach wzgledem kilku z nich:
- SOLITAIRE PLAY, 1 INVESTIGATOR - srednia ilosc tur:
5-6. W tym wariancie praktycznie NIE DA sie wygrac przez zamkniecie bram (no chyba ze ma sie KUPE szczescia) lub przez pieczętowanie bram. Lepiej skupic się od razu na podpakowywaniu postaci do finalowej walki. A jak sie wylosuje Azathotha to można rownie dobrze nie grac. W SKROCIE: opcja raczej dla masochistow, ale warto ze 2 razy zagrac zeby zobaczyc jak trudne AH byc potrafi.
- SOLITAIRE PLAY, 1 INVESTIGATOR, MYTHOS CARDS DRAWN EVERY OTHER TURN - srednia ilosc tur: 15-20? (przestalem liczyc). Modyfikacja opisywana na BGG. Tutaj jest juz latwiej, bo dobieranie kart mitow co 2ga ture powoduje ze jest czas na w miare bezstresowe upgradeowanie postaci. Problem w tym ze gra sie wtedy NIEMILOSIERNIE dluży. A jak sie jeszcze nie zna do konca zasad to 8 godzin z zyciorysu wyciagniete. W SKROCIE: dobór kart co 2ga ture = 2x latwiejsza gra = 2x dluzszy playtime = 2x mniej frajdy. Dobry wariant na raz, potem sie nudzi bo zaczyna brakowac emocji.
- SOLITAIRE PLAY, 2 INVESTIGATORS - ilosc tur: 10-12. Gra mniej powtarzalna, trudna ale nie tak masakrycznie trudna jak w wariancie z 1 badaczem. Wariant idealny dla pojedynczego gracza, ktory dopiero co poznaje zasady bo mniejsza ilosc badaczy pod "opieką" gracza to mniej zagladania w instrukcja ale tez i 2x wieksza szansa utrwalenia zasad (bo wszystko sie robi podwojnie). W SKROCIE: dobre do zaznajomienia sie z zasadami, potem wskazane jest zwiekszyc liczbe badaczy.
- SOLITAIRE PLAY, 3 INVESTIGATORS - ilosc tur: 8-10. TEN wariant wg mniej jest najlepszy dla pojedynczego gracza - roznorodnosc zdolnosci, zwiekszona mozliwosc wspolpracy badaczy przeciwko Mitom, dobre zbalansowanie gry (wszystkie 3 mozliwosci zwyciestwa sa jednakowo prawdopodobne, a poziom trudnosci jest w sam raz) to glowne zalety tego wariantu. W SKROCIE: idealny wariant do w miare relaksujacej rozgrywki, bo wieksza ilosc badaczy może powodowac problemy z miejscem na stole i koniecznosc obchodzenia stolu dookola co przez te ok. 5 godziny gry (wierzcie mi) męczy
- 2 PLAYERS, 1 INVESTIGATOR EACH - ilosc tur: 10-12. Wariant porownywalny z wariantem gry solo dwoma badaczami, ale po kilku turach odnieslismy wrazenie ze gra staje sie ODROBINE monotonna (wszystko przez to że po kilku turach zna sie kontrolowanego przez siebie badacza na pamięć i brak niespodzianek - no chyba że przy wyciagnieciu "odpowiedniej" karty Mitow:):)
- 2 PLAYERS, 2 INVESTIGATORS EACH - ilosc tur: 8-12. BARDZO duza roznorodnosc badaczy a co za tym idzie wieksze mozliwosci sprawiaja ze ten wariant przewyższa gre solo z 3ma badaczami (nie dziwne bo towarzystwo jest przecież lepsze niz jego brak:) Na tym etapie znalismy zasady juz na tyle dobrze by skupic sie bardziej na budowaniu klimatu poprzez dodawanie wstawek typu Mistrz Gry z fabularnych RPG (np: zamiast mowic "stracilem 2 pkt sily" mowilismy "ostre jak brzytwa szpony potwora przedarly cialo niemal do kosci, ale nie byly smiertelne" itp.). Tutaj doszlismy do wniosku że warto jednak (dla wiekszej ilosci tych rpg'owych wstawek) zaprosic wiecej znajomych
- 3 PLAYERS, 1 INVESTIGATOR EACH lub 4 PLAYERS, 1 INVESTIGATOR EACH - ilosc tur: 10 -15. Tutaj AH rozwinela skrzydla do maximum - to juz bylo cos wiecej niz planszowka, a klimat gry byl podsycony mocno przez wstawki mowione (nie tylko te dotyczace samego AH). Ogolnie zrobila sie fajna, luzna i troche "imprezowana" atmosfera (w 4 graczy), a to że gra wtedy trwala bez mała 8 godzin nie wplynelo za bardzo na jakosc doznan:)

Wiecej wariantow nie udalo mi sie rozegrac ale nie musze, bo akurat 4 osoby to w sam raz dla mnie, a wiecej wiary do domu oznaczaloby prawdopodobnie ze bysmy sie zaczeli nudzic podczas kolejek innych graczy, a na gre trzeba by bylo ze 12 godzin:):)

PODSUMOWANIE: AH jest niewąskie i tyle! Przy grze (zwlaszcza) solo warto sobie jeszcze uprzyjemnic gre potegujac klimat przez wlaczenie odpowiedniej muzyki. Dodatkowo ta gra ciagle "zyje" na BGG, gdzie mozna sobie sciagnac dodatki typu pudelka na karty, dodatkowi badacze, modyfikacje gry, plany jak zrobic przegrodki w pudelku zeby sie nie meczyc przy rozpakowywaniu gry itp itd. Jest tam tego MNOSTWO. Darujcie se gry komputerowe i zabierzcie sie za AH - mniejsze rachunki, lepszy klimat i nie ma problemow jak zabraknie pradu:)

A co do REBLa: z grą dostalem dziwnie "sklejone" ze soba karty badaczy i przy rozklejaniu powstaly odpryski. Opisalem problem, zrobilem zdjecia kart, wyslalem do REBEL'a, dostalem szybka obietnice reklamacji i jeszcze szybsza (o ile to mozliwe:)) przesylke "zdrowych" kart (a mieszkam na drugim koncu Polski). PELEN PROFESJONALIZM!!! W REBELU (w przeciwienstwie do wielu innych sklepow) jak zlozysz reklamacje nie potraktuja cie jak kosmite. TU PRACUJA MANIACY KTORZY NIE TYLKO ZNAJA SIE NA PLANSZOWKACH ALE I LICZY SIE DLA NICH DOBRO KLIENTA!! Jak ktos z was dopiero pierwszy raz dokonuje tu zakupow to moze to robic w ciemno - REBEL to ekstraklasa jezeli chodzi o podejscie do sprzedawanego przez siebie towaru i troski o satysfakcje konsumenta.
0
Łukasz Grabuń [ dodano: 19.03.2009 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
O wysyłce nie będę nic pisał - grę zamówiłem w poniedziałek, we wtorek otrzymałem przesyłkę. Co tu więcej dodawać :-)

Mam za sobą cztery rozegrane partie solo, po trzech badaczy. I tutaj moje spostrzeżenia. Pierwsze - gra solo może dać naprawdę dużą frajdę. Drugie - gra jest doskonale wykonana, z wielką dbałością o szczegóły. Trzecie - reguły wcale nie są strasznie skomplikowane, szczególnie jeśli sięgnie się po pomoce z BGG. Język angielski jest absolutnie niezbędny tak w rozgrywce, jak i z korzystaniu z pomocy. Czwarte - gra jest fantastyczna, jeśli nie idzie Ci w grze, to nastrój staje się powoli, rzekłbym, klaustrofobiczny, z wszechogarniającym przeczuciem nadejścia nieuniknionego. Jeśli idzie dobrze, to uważaj, bo w każdej chwili możesz wyciągnąć niefartowną kartę :-)

Niektórym może nie odpowiadać losowość gry, ale sama gra ma również swoje strategie, które warto samemu odkryć. Granie "na pałę" jest krótkowzroczne i zazwyczaj nie przynosi efektu.

Dla mnie w pełni zasłużona piątka. Zastanawiam się już nad zakupieniem dodatków, które podnoszą poziom trudności i rozszerzają możliwości.
0
febe [ dodano: 16.03.2009 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Jak na razie moja ulubiona:
Doskonała gra kooperacyjna. Świetnie zbilansowane postacie (każda ma jakiś feler ;) ), dobrze pomyślane mechanizmy dostosowujące grę do liczby grających. Bardzo nastrojowa -nawet pudełko skrzypi odpowiednio przy otwieraniu. :)
0
Beata Lisatowicz [ dodano: 09.03.2009 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
na pierwszy rzut oka ciężko pojąć wszystkie reguły, przez co pierwsza rozgrywka może trwać dłuuugo... aczkolwiek ogólnie gra ma bardzo fajny klimat i zdecydowanie ją polecam!
1
Julian Kuśnieruk [ dodano: 02.03.2009 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Gra jest świetna, szczególnie dla osób lubiących ten specyficzny klimat. Niestety jak większośc podobnych gier wymaga dużo czasu. Polecam szczególnie tym, którzy nie lubią rywalizacji. Jeden minus - po kilku grach łatwo wyrobić sobie strategię znacznie poprawiającą szanse na zwycięstwo. Na szczęscie są dodatki.
0
Jakub Majcherczyk [ dodano: 01.03.2009 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Rebel: Jak zwykle bez zarzutów. Przesyłka dotarła momentalnie w stanie idealnym. Rozpakowanie pudałek zajeło dobrą chwilę.

Arkham: Jestem już po kilku rozgrywkach. Od 2 do 5 osób. Gra niesamowita, wymaga zgrania i współpracy, bez tego ani rusz. Zasady na poczatku wydają sie skomplikowane, jednak już przy drugiej rozgrywce graliśmy bez większych problemów. Kart mitów, zdarzeń i innych cała masa, do tej pory poznałem zaledwie 1/3 z nich. Rozgrywka ciężka, aczkolwiek nie niemożliwa do wygrania. Jedyny minus gry, zajmuje dużo miejsca.
Polecam grę każdemu, nie tylko fanom klimatów lovecraftowskich. Przede wszystkim tym graczom, którzy preferują rozgrywki drużynowe z dobrym klimatem.
0
Bartosz Jurga [ dodano: 25.02.2009 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
AH to obowiązkowa pozycja dla fanów H.P.Lovecrafta, świetne wykonanie i przyjemna mechanika gwarantują wiele godzin znakomitej rozrywki zarówno w pojedynke jak i z grupą przyjaciół
co do samego zamówienia i przesyłki, ocena celująca, rebel wyznacza standardy jeśli chodzi o obsługę klienta i błyskawiczne dostarczanie zakupionego towaru
0
Lech Sokołowski [ dodano: 26.01.2009 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Gra jest trudna niezależnie od ilości graczy, posiada jednak kilka opcji dostosowania poziomu trudności, choćby poprzez wybór odpowiedniego przedwiecznego. Jednak dzięki temu wygrana daje dużo satysfakcji. Graliśmy we dwóch i nie było źle, jednak prawdziwą radochę mieliśmy grając w zespole od trzech do pięciu graczy. Przy większej ilości zawodników rozgrywka potrafi trochę się przeciągnąć.
1
serek [ dodano: 26.01.2009 ]
chcialbym zakupic te gre ale bede mial mozliwosc gry tylko we dwie osoby.
poradzcie prosze czy warto ja kupic no 2 grajacych.
0
Maciej Jaworski [ dodano: 04.01.2009 ]
Dla mnie gra ideał.Dopiero po wydaniu 400 zł na tą gre się opamiętalem i sprzedałem(kwestia finansowa)Teraz mam pieniądze ale przeniosłem sie do nowego meiszkania i BARDZO żałuje ze nie moge kupic arkhama(poprostu nei mam gdzie grac :( POLECAM wszystkim którzy chcą poczuć niesamowity klimat i cieszyc sie keidy dociągniecie karte: TO TUTAJ SĄ KARTY KTÓRE NIE ROBIĄ ODRAZU Z NAS SIECZKI?! ale to sie zdarza naprawde rzadko :)

Wykonanie gry oczywiscie rewelacja.Polecam kazdemu.Obowiązkowa gra dla fanow przygodówek
0
Lech Sokołowski [ dodano: 03.12.2008 ]
Być może i się pojawi (polskie wydanie znaczy się) ale ciekaw jestem czy nie podzieli losu polskiej edycji World of Warcraft i czy za polską podstawką ukażą się polskie dodatki. Chyba bezpieczniej kupić oryginalną angielską wersję. Czas pokaże.
0
Sławomir Zajdel [ dodano: 03.12.2008 ]
... poza tym polskie wydanie ma sie w styczniu pojawic :D
0
Lech Sokołowski [ dodano: 03.12.2008 ]
Jakiś czas temu czytałem na stronie producenta gry że nakład Arkham Horror się wyczerpał. Gra jest obecnie dodrukowywana więc cierpliwości Grzegorzu. Pocieszę Cię trochę tym że nic nie stracisz czekając bo FFG lubi poprawiać swoje gry. Może się więc okazać że dostaniesz lepszą i bardziej dopracowaną wersję gry niż ja dostałem (moja to 1.2 i jest świetna).
0
Grzegorz [ dodano: 03.12.2008 ]
Wszystko cacy, tylko kiedy gra będzie dostępna ?????????????????????

Domagam się stanowczych działań ze strony sklepu, a jeśli nie to będzie protest ogólnopolski pod hasłem : "CHLEBA I ARKHAM HORROR !!!"
0
Weteran
Marcin Kruczek [ dodano: 15.10.2008 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Świetnie wykonana i baardzo klimatowa gra.Trochę trwa opanowanie zasad ale warto ! Polecam granie wieczorem przy nastrojowej muzyce :)
0
Adam Wawro [ dodano: 09.10.2008 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Na początku gra wydawała się skomplikowana - przeprawa przez instrukcję była ciężka. Po pierwszej rozgrywce okazało się, że wszystkie zasady są bardzo intuicyjne. Dzięki temu, że gracze grają przeciwko grze, jest dużo interakcji, ale też więcej trudnych wyborów - zamknąć innego badacza w obcym świecie, czy zrezygnować z zapieczętowania bramy. Wydanie jest naprawdę świetne - elementy są trwałe, jednak trzeba uważać z kartami przedmiotów, umiejętności itp. - są wydrukowane na kartonie, ale cienkim. Generalnie grę polecam każdemu, a w szczególności tym, którzy lubią Talizman, ale woleliby mniej losowości.
0
Bartosz Ostrowski [ dodano: 07.10.2008 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Rebel jak zwykle - perfekcja w każdym wydaniu!

To jest historia rodem od Samotnika z Providence opowiedziana przy pomocy mapki miasta i kart zdarzeń. I to jak historia! Rozpoczyna się od spokojnego "odnalezienia" się badaczy w Arkham by szybko przybierać na dynamice wraz z każdą wyciągniętą Kartą Mitów. Co najważniejsze można wykrzyczeć za doktorem Frankensteinem: It is alive!. Ta gra naprawdę żyje, pojawiają się nowe bramy, potwory przemieszczają się po mapie niezależnie od badaczy. Jakby tego było mało gra naprawdę działa na emocje! Może to być szaleńczy i nerwowy pościg by zamknąć ostatnie bramy nim obudzi się Przedwieczny (lub zdobyć skuteczną broń by sobie z nim poradzić) czy tak charakterystyczne dla Arkham uczucie rezygnacji i przygnębienia (ale nie samą grą!), kiedy już wiadomo, że Przedwieczny pojawi się w ciągu kilku tur i nie będzie czego zbierać....

To jest gra, której nie oddacie już nigdy i zawsze będziecie do niej wracać! Przygotujcie się na to co nieuniknione. Wkrótce zapragniecie wybrać się do okolicznego Dunwich i Kingsport:)

Grafika jest idealna. Nie tylko piękna i doskonałej jakości (jak całe wykonanie) ale jest ważnym elementem budowania nastroju.

Oczywiście znajdą się ludzie, którzy nie załapią nastroju i Arkham pozostanie dla nich tylko skomplikowanym systemem przeliczania numerków ale cóż......
0
Radosław Zemsta [ dodano: 30.09.2008 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Gra jest niesamowita. Nigdy nie bylem fanem wydawania , dosc duzej kasy na planszowki ale tutaj zostalem namowiony i...nie zaluje.

Najwiekszym plusem jest mozliwosc gry SAMEMU!!!

Polecam!!!
0
Lech Sokołowski [ dodano: 25.09.2008 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Jak chyba wszystkim wiadomo, moment odpakowania dopiero co kupionej gry to chwila wręcz magiczna. Nie inaczej jest z Arkham Horror. Samo segregowanie żetonów i kart sprawia ogromną radochę. Przebijanie się przez zasady przebiega bezboleśnie a niemal każdy element tej gry dodaje tego niesamowitego klimatu którego nie brak w twórczości H.P. Lovecrafta. Część osób może narzekać na dużą losowość w grze jednak wg mnie to kwestia podejścia. Sądzę że fani gier RPG, którzy zdecydują się w AH zagrać nie będą mieli takich problemów. Jak dla mnie jest super.
0
Paweł Kuropatwa [ dodano: 16.09.2008 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Świetna gra, całkiem inna niż większość, ze względu na element współpracy między graczami. Fajne wydanie, mnóstwo elementów, ładna plansza. Instrukcja PL zawiera parę błędów, ale w sumie nieznacznych. Polecam serdecznie, acz polecam dokupienie zapinanych woreczków, bo wszystkie te elementy strasznie się mieszają.
0
Michał Brzeziński [ dodano: 09.09.2008 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Gra bardzo fajna. Niestety nie miałem szans zagrać w więcej niż 2 osoby. Trzeba zauważyć, że AH to ten rodzaj gier, które same z siebie nie będą fajne. Potrzebne jest skonstruowanie klimatu, dobra ekipa ludzi oraz wyważenie poziomu trudności (poprzez drobne modyfikacje zasad). Bez tego gra się robi trochę monotonna i schematyczna. Co do wykonania to jest ono prześliczne. Żetony mózgu oraz inne potworaki mówią same za siebie. Rebel oczywiście na 5.
0
Mariusz [ dodano: 26.08.2008 ]
Ściagnąłem instrukcję zamieszczoną tutaj, aby zaznajomić sie z regułami gry przed zakupem. I teraz pytanie do tych, co mają mackowatą grę- czy tam też instrukcja jest taka "pocięta"? Tzn. że np. zdanie w ramce nagle się urywa, brakuje istotnej części wypowiedzi itp.?

I czy info o tym, ze gra wyjdzie w całości po polsku jest 100% sprawdzone? Jakbym mógł jeszcze prosić o linka do jakiegoś potwierdzenia.
0
0NCK0 [ dodano: 21.08.2008 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Dostawa jak zawsze super. Gra po prostu zaj.... nic dodać nic ując ideał.
0
Katarzyna Hrynkiewicz [ dodano: 12.08.2008 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Wspaniała! Pięknie wydana. Samo otwieranie pudełka, wyciąganie tych wszystkich kółeczek, móżdżków, oczek, serduszek, czytanie kart sprawiło, że poczułam się lepiej niż na Gwiazdkę :). Pierwsze wrażenie (jako że nigdy nie miałam wcześniej do czynienia z tego typu grą) - czy to Monopol, karcianka czy rpg? Kupiłam ją, bo jestem fanką nastrojów tworzonych przez Lovecrafta. Gdy zatem zaczęłam zagłębiać się w merytoryczną zawartość kartonu przyniesionego przez pana z mackami z plakietką firmy kurierskiej - ściany pokoju znikły, a mnie pochłonęło Arkham. Zasady nie okazały się takie trudne, nikt przecież nie broni zerkać w instrukcję w czasie gry. Gra w pojedynkę, tak jak się spodziewałam, szybko mnie przerosła i zostałam zmiażdżona mackami. Wspaniale! Nie mogę się doczekać, gdy przetestuję ją ze znajomymi. Tak jak już ktoś wspomniał w komentarzu - to świetna gra dla ludzi, którzy odnajdują się w tym klimacie. Zastanawiam się, czy po dołączeniu dodatków Dunwich i Kingsport wystarczy miejsca na podłodze i jak szybko gubią się małe elementy (jeśli ktoś nie zaserwuje sobie woreczków lub pojemniczków). Jak najbardziej polecam.
0
Jacek Szczodry [ dodano: 31.07.2008 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Na prawdę świetna gra. Gram już w nią od tygodnia i jestem bardzo zadowolony z zakupu. Jedynym mankamentem okazała się fabrycznie uszkodzona plansza do gry( przetarcia w 3 miejscach). Na szczęście obsługa Rebela zareagowała bardzo szybko na moją reklamację i już idzie do mnie nowa plansza. Polecam tą grę każdemu. Dostarcza wiele rozrywki i nie wprowadza nerwowej atmosfery wśród graczy. Stopień trudności pozwala na długą zabawę. Polecam z czystym sumieniem tak samo jak podejście ludzi Rebela do klienta. Pozdrawiam.
0
korozja [ dodano: 09.07.2008 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
pięknie wydana, tyle różnych rzeczy do powycinania i poukładania :)
na początku trudna, ale później coraz częściej się wygrywa coraz mniejszą ilością postaci. fajnie, że gracze grają razem przeciwko grze i na koniec nie ma "HA! wygrałem/am!"
polska instrukcja jest niewystarczająca (kiepskie tłumaczenie i okrojone), ale słownik w dłoń i wszystko można jasno wyczytać w angielskiej. nauczenie się zasad zajmuje więc trochę czasu, bo jest ich dużo i czasami bardzo łatwo się mieszają lub zapominają.
czas rozgrywki jest bardzo zróżnicowany w zależności co się akurat wylosuje.
polecam. gra jest świetna!
0
Michał Dziewoński [ dodano: 30.06.2008 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Grałem już w AH z grupą zapalonych Cthulhufanów, a teraz okazało się, że sprawdza się doskonale w roli ... prezentu ślubnego :-)
0
Patryk Tomala [ dodano: 25.06.2008 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Jedna z najlepszych przygodowych planszówek w jakie dane mi było grać. :-) Pięknie wydana, ze świetnym klimatem i truuudnaaa. :-D Ale dzięki temu daje bardzo dużo satysfakcji. Polecam.
0
Karol [ dodano: 24.06.2008 ]
Tak! Ma być w Listopadzie!
Czekam z utęsknieniem.
0
Kuba [ dodano: 20.06.2008 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Nie jestem w 100% pewny ale podobno ta gra ma wyjść w trzecim kwartale tego roku po Polsku:)
0
Michał Jacewicz [ dodano: 17.06.2008 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Gra jest świetna, masa żetonów i kart onieśmiela. Lecz tu nie chodzi o zawartość pudełka a o klimat. Nic nie zastąpi tej gry przy lekko oświetlonym pomieszczeniu, burzy za oknem i późnej godziny. Koledzy nie chcieli wyjsc z domu, nie dlatego, że się bali po prostu ciągle chcieli grać.
Polecam z czystym sumieniem.
0
Jakub Kurek [ dodano: 13.06.2008 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Jesli ktos lubi i nastawi sie na przygodowke, w ktorej klimat i eksploracja jest znacznie wazniejsza od zwyciestwa czy strategii, jesli podoba mu sie, kiedy losy gry podczas rozgrywki dziesiatki razy wisza na cieniutkim wlosku, jezeli nie przeszkadza mu, ze czasem o tych losach decyduje jeden rzut kostka - gra jest doskonala. Za ta cene dostajemy mnostwo elementow, kart, mimo kilkunastu rozgrywek nadal nie zblizylem sie do poznania wszystkich.

Szczerze polecam - nie tylko milosnikom Lovecrafta.
0
Leszek Sławiński [ dodano: 31.05.2008 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Jakby to powiedzieć...dobra gra na randkę. Świeczki, dwoje graczy; koleś z ośmiornicą na twarzy i dobre wino...aż się chce ratować świat! Wielki plus za oprawę - tak "klimatyczną", jak i graficzną - oraz dużo smakowitych smaczków rodem z dzieł Samotnika z Providence. Z rzeczy bardziej przyziemnych; stosunkowo łatwe zasady i user friendly poziom trudności (przeważnie), elementy RPG dla chętnych, namiastka nieliniowej "fabuły" dzięki kartom spotkań. Polecam. Fhtagn.
0
Poszukiwacz
Marcin "Miyagi" [ dodano: 30.05.2008 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Odpowiednia muzyka (najlepiej z "Miasteczka Twin Peaks"), światło i ...Witajcie w Arkham moi mali przyjaciele...
Klimat, klimat i jeszcze raz klimat!!
Gra jest niesamowita. Planszówka z elementami RPG, jeżeli jeden z graczy wcieli się w rolę MG.
Jedno małe ALE: Arkham Horror polecam tylko tzw. klimaciarzom, którzy wczują się rolę badaczy istot z innych światów.
Bez odpowiedniego podejścia, nastroju itp. gra zamieni się w zwykłe turlanie kostkami; stanie się chińczykiem...i to jest jedyny mankament tej gry.

Ja bawiłem sie świetnie i wszystkim sympatykom Pana z Mackami Zamiast Wąsów goraco polecam!!

Rebal, jak zwykle na 5+
0
Jacek [ dodano: 25.05.2008 ]
Aha, a jeśli chodzi o wspominaną rzekomą toporność i skomplikowanie zasad, które spowalniają rozgrywkę na nawet kilka pierwszych rozgrywek to osobiście nie doświadczyłem niczego podobnego. Wystarczy jedna próbno-rozgrzewkowa gra a potem leci już elegancko. Jedyne co może sprawiać jakąś trudność to duża liczba szczegółów i szczególików o których trzeba pamiętać. Moja rada dla zapominalskich i nieogarniających wielu informacji naraz: wypisać sobie te wszystkie kruczki na osobnej kartce (coś w stylu karty podręcznej pomocy) i zerkać na nią podczas gry ;)
0
Jacek [ dodano: 24.05.2008 ]
Szukam graczy z Wrocławia, którym znudziła się rozgrywka solo i chcieliby zagrać w 3 lub 4 osoby. Piszcie na dzzzyt@wp.pl
0
Bartosz Rokitowski [ dodano: 15.05.2008 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Gra niesamowita. Graliśmy w nią ze znajomymi już kilkanaście razy i za każdym razem jest przy tym wiele zabawy. A dodatkowo ilość rozszerzeń jakie ta gra oferuje zapewnia jeszcze wiele udanych wieczorów jakie spędzimy nad tą pozycją. A Rebel jak zwykle wzorowo.
0
bartosz rokicki [ dodano: 10.05.2008 ]
Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji
niezła gra w której jednak luck factor odgrywa zdecydowanie zbyt wielką rolę. bardzo dobrze skonstruowana mechanika pozwalająca na solowe rozgrywki niestety kuleje w momencie gdy zdecydowana większość rzeczy uzależniona jest od turlania kostkami raz po raz i jeszcze kolejny raz. także zdobywanie kart jest niezwykle losowe, nawet gdy wielmy mniej więcej czego możemy się spodziewać w danej lokacji to tylko zczęście ostatecznie zaważ czy dostaniemy to na czym nam zależy. plansza mało czytelna. coś jednak jest w tej grze, nie ukrywam, ze ma swój urok i niesamowity klimat, ogólnie też bardzo cenię gry kooperacyjne ze względu na to iż bardzo angażują wszystkich współgraczy i tworzą przestojów i spięć.
0
Jacek [ dodano: 10.05.2008 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Chyba wszystko już zostało o Arkham Horror napisane niżej/wyżej. Powala wykonaniem i grywalnością, fani prozy mistrza będą się czuć tu jak w domu (a jeżeli ktoś dodatkowo grywał w RPGa to doceni wszystkie smaczki jakie oferuje AH jeszcze bardziej). Gra solo dwoma lub trzeba badaczami nie ustępuje pod żadnym względem rozgrywce z przyjaciółmi. Pozycja OBOWIĄZKOWA
0
Marcin Pędich [ dodano: 09.05.2008 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Prawdopodobnie najlepsza gra planszowa na świecie :)
Może jest to lekka przesada, ale bliskie to prawdy. Świetne wykonanie, przejrzyste (w miarę) i dobrze pomyślane zasady, a przede wszystkim niesamowity klimat.
Jeżeli dysponujesz dużym stołem i co najmniej 3 godzinami czasu, zdecydowanie warto.
0
Michał Wyszyński [ dodano: 03.05.2008 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Nakręciwszy się na grę po przeczytaniu setek komentarzy i recenzji, z niepokojem kliknąłem na „do koszyka” myśląc, że jak dobrze pójdzie to gra dojdzie może w tydzień. Tymczasem nie minęły 3 dni, a już mogłem niecierpliwie zrywać folię z gry, aby wedrzeć się do Arkham.. Serwis pierwsza klasa – po złożeniu zamówienia dostaje się maile potwierdzające i wyjaśniające wszystko; gra jest tak zapakowana, że nic się jej stać nie może; no i ta szybka przesyłka... zdecydowanie polecam
A co do samej gry... Początkowo, jeszcze przed zakupem miałem wątpliwości, bo do tej pory miałem do czynienia z grami, w których gracze ze sobą rywalizują. Jednakże mechanika Arkham w pełni to rekompensuje i im dłużej się gra, tym więcej potworów, bram, doom tokenów na karcie Przedwiecznego i tym większa ekscytacja, szczególnie jak się ciągnie kolejną kartę Mythos :) To co jeszcze przyciąga do gry to wygórowany poziom trudności – trzeba nieźle kombinować i rozważać ze współgraczami swoje ruchy, aby wygrać; jak również możliwość gry samemu.
No i nie można zapomnieć o bodaj dwóch najważniejszych, zaraz po mechanice, aspektach gry planszowej – wykonaniu i atmosferze. To pierwsze jest na mistrzowskim poziomie – rysunki są śliczne i klimatyczne, plansza wykonana solidnie, wszystkie żetony odpowiedniej grubości, karty również się nie zaginają – takie rzeczy sprawiają, że aż chce się grać dla samych żetonów i planszy :) Co do klimatu – moim zdaniem nie należy oczekiwać od tej gry (i chyba od żadnej innej) wrażeń na takim poziomie na jakim można ich doświadczyć po lekturze opowiadań Lovecrafta. Jego proza ma o wiele większą siłę przekazu i w grze ciężko o momenty, w których mógłbym bać się tak jak autentycznie bałem się na przykład przy czytaniu „Koloru z Przestworzy”. Jednakże, w grze zachowany jest klimat detektywistycznej zagadki jak również nieco Lovecraftowskiej beznadziei kiedy to, mimo że próbujemy je jak najszybciej zapięczętować, pojawiają się kolejne bramy, poziom terroru w mieście nieustannie wzrasta, a na karcie przedwiecznego pojawiąją się kolejne żetony zagłady... Ponadto, jeśli orientujesz się nieco w świecie Lovecrafta, to dodatkową przyjemnością jest możliwość zwiedzania znanych Ci miejsc, jak np. Uniwersytet Miskatonic albo Dom Wiedźmy.
Gorąco tę grę polecam maniakom Lovecrafta i wszystkim innym, żądnym przygód graczom, którzy nie boją się konfrontacji ze starożytnym złem i ostatkiem sił uratują Arkham :) Ja osobiście nie mogę się już doczekać wycieczki do Dunwich... :)
1
Jakub Mateja [ dodano: 24.04.2008 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Rebel, według moich założeń, spisał się bezbłednie (termin zamówienia wynosił 14 dni a ja dostałem paczkę już 7 dnia!). Miła obsługa, towar bez zastrzeżeń.

Gra jest świetna. Waży swoje. Wykonanie elementów perfekcyjne z solidnych i trwałych (na oko) materiałów jak też ich mnogość (nie za dużo nie za mało - każdy się połapie co jest do czego :) ... poprostu po otrzymaniu pudełka i otwarciu go wiesz, że jest warta pieniędzy, które zapłaciłeś. Narazie rozegrałem tylko jedną partyjkę testową z instrukcją w ręku (jeden gracz)... bardzo mi się spodobała, może mnie nie przestraszyła ale ma fajny klimat, detektywistcznej grozy (nie wiem czy jest to poprawne ale właśnie taki klimat ma :). Już szykuję spotkanie ze znajomymi, żeby ją przetestować na "pełnych obrotach" :) Polecam ją każdemu komu podobały się powieści Lovecrafta jak i tym, którzy lubują się w powieściach detektywistycznych... albo poprostu lubią gry, w których trzeba troszkę pomyśleć, współpracować z pozostałymi graczami.
1
Dawid Majcher [ dodano: 12.04.2008 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Od początku i powoli czyli tak jak się gra rozkręca. Wykonanie samej gry to mistrzostwo świata, grupa, tekturowa, impregnowana plansza, tak samo żetony czy postaci czy bram czy wszystkie inne. Piękne kolorowe ilustracje przedwiecznych, bohaterów i całego arsenału monstrów. Instrukcja trochę zawiła ale przy użyciu dwóch naraz ( tej oryginalnej i tej od ekipy z REBELA ) wszystko układa się w miarę logiczną całość. No ale w tym momencie czyli po rozłożeniu planszy i przeczytaniu instrukcji gra zwalnia a przynajmniej na jakieś cztery pięć partii bo mniej/więcej tyle potrzeba aby móc swobodnie się poruszać. No właśnie kolejna rzecz mimo iż rozgrywka jest ciekawa i wciągająca to po tych pięciu partiach już wiemy jak grać aby zwiększyć swoje szanse wygranej. Wiemy gdzie pójść, co zrobić, gdzie warto zaryzykować a gdzie nie przez co gra niekiedy przy słabszych przedwiecznych bardzo szybko potrafi się skończyć. Mimo to ilość bohaterów udostępnionych do gry i przedwiecznych do jej psucia rekompensuje pewne wady produktu. Gra jest prosta i przyjemna choć temat mistycznych, detektywistycznych zagadek i ich rozwiązywania został potraktowany po macoszemu i ograniczony do przeczytania instrukcji na karcie i wykonania jej. Gramy przeciwko grze choć urozmaiceń jest tyle że aż pała mięknie. Są całe fora zabijające się i prześcigające się w tworzeniu co raz to nowszych pomysłów na rozgrywki. Podział na dwie grupy konkurujące, jedną badaczy drugą sługusów, element zdrajcy w drużynach ba ludzie nawet tworzą nowe karty postaci i przedwiecznych. A zatem gra dobra choć nie najlepsza, ciekawe pomysły, budująca napięcie wkręcająca rozgrywka oraz bardzo dobre wykonanie to atuty kolejnego bardzo dobrego produktu Fantasy Flight Games. POLECAM :)
1
Poszukiwacz
Tomasz Ocieczek [ dodano: 08.04.2008 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
co prawda jeszcze nie grałem ale wygląd jest oszałamiający zwłaszcza dla kogoś komu mity spaczyły wyobraźnię wiele lat temu. wszystko jest doskonale wydane i pięknie zilustrowane. Co do załączonej instrukcji po polsku polecałbym jednak przeczytanie angielskiej wersji gdyż jest bogatsza w informacje, i wyjaśnia większość niejasności powstałych w trakcie czytania polskiego tłumaczania.

Oczywiście nie można powiedzieć złego słowa na Rebel bo paczka była tak szczelnie opakowana że ledwie udało mi się ją otworzyć, natomiast muszę powiedzieć że przewoznik zasłużył na naganę!!

Nie dość że nie dostarczył przesyłki w terminie to dodatkowo twierdził, że nie zastał adresata co oczywiście było wierutnym kłamstwem - spowodowanym pewnie chęcią wyłudzenia pieniędzy od Rebel za prawidłowo wykonaną usługę. Pomimo moich wielokrotnych interwencji telefonicznych nikt nie raczył do mnie oddzwonić. UPS wykazało się kompletnym brakiem profesjonalizmu, i co moim zdaniem jest niedopuszczalne, w bezczelny sposób okłamuje swoich klientów.

no ale koniec tego wylewania żali na niekompetencję UPS.

dziś wieczorem po raz pierwszy zagłębię się w mroczne zaułki Arkham.

Cthulhu fhtagn!
2
Agata Pillich [ dodano: 04.04.2008 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
AH jest świetną pozycją dla pojedynczych graczy, mających problemy ze znalezieniem choćby jeszcze jednego współgracza. W przypadku zaś gry w większym gronie - zdecydowanym jej plusem jest to, że gracze ze sobą współpracują, a nie rywalizują. Chyba, że sami zdecydują się na urozmaicenie gry przez wprowadzenie tajnego kultysty ;). Do tego jest doskonale wykonana: sztywna plansza, żetony z grubego kartonu, przepięknie wykonane karty.

Mechanika i zasady z początku wydają się skomplikowane. Owszem, jest ich sporo i zdecydowanie spowalniają kilka pierwszych gier. Pewną barierą może być też fakt, że AH jest w całości po angielsku, więc nad każdą kolejną zasadą czy zdarzeniem trzeba się skupić bardziej, niż gdyby były po polsku. To zaś niekorzystnie odbija się na klimacie. A to właśnie klimat tej gry stanowi jej największy atut. Jeśli jednak przetrwa się te pierwsze, "chropawe" rozgrywki... uwaga, AH wciąga! O ile oczywiście nie ma się nic przeciwko Mitom :)

Ze względów "klimatycznych" uważam też, że nie ma sensu granie w więcej niż 4-5 osób, chyba że są bardziej zdyscyplinowane. A na pewno nie jest to gra "imprezowa" - także ze względu na swoje gabaryty.

Najchętniej wystawiłabym ocenę 4,5. Zdecydowałam się jednak na 4, gdyż do oceny za całość można dodać mały minus. Gra zajmuje bowiem sporo miejsca, szczególnie po rozłożeniu. Potrzebne jest także zorganizowanie sobie zestawu torebek strunowych albo pudełka takiego, jak na śrubki i inne narzędzia, żeby móc utrzymać wszystko w jako takim porządku i ułatwić rozkładanie. Cóż - jest to cena, którą trzeba zapłacić za tak bogatą w elementy grę :). Szczególnie, gdy dokupi się jeszcze jakieś dodatki. A ja już ostrzę sobie apetyt na "The King in Yellow".

Podsumowując - grę polecam, stosunek ceny do jakości (zarówno wykonania, jak i zabawy) jest naprawdę bardzo dobry. REBEL zaś z przesyłką spisał się na medal.
1
Dezyderiusz Fryc [ dodano: 05.03.2008 ]
Prawde powiedziawszy nawet nie wiem od czego zacząć... Każdy wie że pudełko do Arkham Horror waży swoje (wiesz przez to na co wydałeś 170 zł).
Dokładne rozpisywanie się nad iloscią tego co pudło zawiera nie ma sensu, po prostu jest tego DUŻO i jeszcze trochę więcej.
Tokeny, znaczniki i ogromna mapa (już kombinuje nad nowym stolikiem do gry) wszystko wykonane z grubej tektury i w doskonałej jakości. Grafiki na znacznikach i na mapie są doskonale dopasowane do klimatu Call of Cthulhu. Olbrzymia ilość świetnie wykonanych kart, również wypełniona krótkimi opisami zdarzeń jakie mają miejsce nie tylko czystym opisem zasad (jeszcze bardziej podnosi jakośc gry), tylko o dziwnym trochę rozmiarze, przez co nie do końca pasują do koszulek.
Samo rozpakowanie i poukładanie wszystkiego zajęło mi koło 3 godzin, hehe.
Choć nie testowałem jeszcze gry, (przegryzam się przez zasady, a tych trochę jest) to i tak moge powiedzieć z pełną odpowiedzialnością że jest to gra godna polecenia.
0
Krzysztof Grzywa [ dodano: 02.03.2008 ]
Witam, trochę długo to potrwało, ale chciałem wyrazić obiektywną opinię o grze. Do tej pory testowałem ją 10 razy, więc nie będzie to "ulotne" wrażenie, a raczej zdanie o grze. Tu muszę powiedzieć o największej zalecie gry, mianowicie doskonale sprawdza się ona zarówno dla kilku, jak i dla jednego gracza. Grę testowałem głównie solo (na 2 postacie), natomiast pozostałe gry we 3 graczy. I powiem dobitnie, że mimo iż gra się przyjemniej w gronie przyjaciół, to gra solo niesie za sobą podobny ładunek emocji i ciekawych zdarzeń na mapie gry. Stopień trudności jest dość wyśrubowany (może dlatego że grałem głównie z dodatkiem Horror z Dunwich), niemniej zwycięstwo przynosi DUMĘ :-) Szczerze polecam, jestem "weteranem" planszówek (latka robią swoje), w tak doskonałą grę (przynajmniej dla 1 gracza) jeszcze nie grałem - wciąż dzieje się coś nowego, a najfajniejsze jest to, że nie ma "złotego" sposobu na zwycięstwo - gdyż strategia zmienia się w oparciu o wylosowanego Wielkiego Przedwiecznego i zwycięstwo zależne jest w dużej mierze od dopasowania się do sposobu jego działania. I na koniec powiem tylko tyle: każda gra jest inna i nie się nie nudzi nawet po kilkunastu rozgrywkach, co jest potężną przewagą. PS. Gracze solo - nie zastanawiajcie się dłużej! WARTO!!!
0
Aleksandra Ledzian [ dodano: 26.02.2008 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Nikogo nie zdziwi chyba jak napiszę, że przesyłka dotarła super szybko i jestem bardzo zadowolona.
Konsultanci są bardzo pomocni, cierpliwi i wyrozumiali. Wiem co piszę bo sprawdziłam :)
1
Paweł Karolak [ dodano: 24.02.2008 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Dostawa jak zawsze w porządku, szybka i bezpiecznie zapakowana.

Gra bardzo dobra, początkowy poziom skomplikowania znika po dwóch rozgrywkach, takoż zmniejsza się czas rozgrywki. Kwestia wprawy.

Znaleźliśmy przynajmniej jedną nieścisłość polskiego tłumaczenia instrukcji, ergo, konieczne jest raczej wczytanie się w oryginalną.
0
Piotr Kraciuk [ dodano: 11.02.2008 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
@Koszulkowy Joe:

Koszulki nie mają większego sensu w AH - gramy w nią regularnie już prawie 2 lata i żadnej z kart nic nie jest - nawet się lekko nie wytarły. W momencie gdy dokładam nowe karty z dodatków do używanych z podstawki - nie ma między nimi różnicy. Świetna gra na długie lata :)
Koszulki mogą dodatkowo utrudnić przewożenie gry - moja z wszystkimi dodatkami ledwie mieści się w obu pudełkach ;)
Pozdr!
1
Sławomir Zając [ dodano: 10.02.2008 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Niech za komentarz wystarczy, że moja żona - wielki wróg wszelkiej maści bitewniaków (w które pogrywam) i fantastyki (po prostu nie lubi) gra ze mną w Arkham Horror od dwóch dni.

Pozdrawiam
Sławek
1
Koszulkowy Joe Majsterkowicz [ dodano: 09.02.2008 ]
Nie mam tej gry ale się w niej zakochałem :|
Więc w najbliższym czasie planuję zakup.
Wreszcie jest coś w co bez modyfikacji zasad będę mógł grać samemu ( mieszkam na bezludnej wyspie, albatrosy są trochę niekumate i nie rozumieją zasad jak im tłumaczę )
Więc gram sam niestety.
A teraz wreszcie ktoś pomyślał o nas robinsonach, którzy nie mają z kim grać.
Wielki plus dla FFG.

Mam pytanie do posiadaczy tej niewątpliwie wspaniałej gry.
Jakie konkretnie są wymiary kart ?
Wiem, że w tej grze występuje kilka wielkości kart więc prosiłbym o wszystkie rozmiarówki.
Proszę...

Jak zwykle chodzi o te nieszczęsne koszulki, których wybór w Polsce jest właściwie ŻADEN!
Ledwie dwa rozmiary.

Ale już ja coś wykombinuję, czasem jak tak siedzę i myślę... to głupieję na starość
---------------------------------------------------------
Pozdrawiam Wspaniały sklep Rebel i wszystkich miłośników gier planszowych .
1
Maciej Paluszkiewicz [ dodano: 10.01.2008 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Rebel jak zawsze bez zarzutu.
Gra też jest super, bardzo ciekawa i wydaje się,że jak na planszówkę będzie miała długą żywotność i szybko się nie znudzi .
Imstrukcje po polsku - beznadziejne.
Instrukcja angielska dołączona do gry -może być, ale trudno się z niej korzysta bo tematy są w zły sposób pogrupowane. Ale przy pomocy serwisu boardgamegeek.com wszystko staje się łatwe i przejrzyste. Poza tym, jest tam dużo dodatkowych pomocy, a nawet szablony do wydrukowania pudełek na multum żetonów i kart jakie znajdują się w tej grze.
0
Przemysław N. [ dodano: 06.01.2008 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Cush. Gra fajna ale... niestety schemat walki o zwycięstwo strasznie szablonowy i w 80% skuteczny. Trudność gry uzależniona od ilości graczy im mniej tym trudniej.
Ale in plus : Wydanie dla mnie genialne i odporne na zniszczenia innymi słowy Wzór. no i oczywiście KLIMAT : zgaś górne światło, zapal świece, włacz Soundtacka z Twin Peak'sa i MIAZGA.
Ogólnie fajnie nie kupować całości na raz a gre systematycznuie powiększać.
Pozdrawiam
1
Weteran
Andrzej Kozakowski [ dodano: 04.01.2008 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Piękna gra, w zasadzie pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika horroru.
Po rozegraniu kilkudziesięciu partii w podstawkę jak i z dodatkami mogę śmiało powiedzieć, że zapewnia rozrywkę większości graczy.
Gra ma coś świetnego - klimat. Klimat który czuć na każdym kroku. Depresja, zachwiania psychiczne, terror, rezygnacja.
Przeważnie kilka jak nie kilkanaście razy podczas każdej rozgrywki padają słowa "no to mamy przechlapane, nie mamy żadnej szansy, poddajmy się". A jednak udało nam się przegrać tylko kilka razy.
Za to dwa razy mieliśmy sytuację, że o wygranej zadecydował dosłownie ostatni rzut kośćmi - to świadczy o dobrym zbalansowaniu gry.
W 1-2 osoby jest trudno, w 5-6 łatwo, w 3-4 gra się tak akurat.
Za to dla większej ilości osób polecam dokupienie dodatków, które potrafią sporo napsuć :)
Uuuuu-ha-ha-ha!!!!
Idę się leczyć do Arkham Asylum ;)
1
Piotr Matejczuk [ dodano: 30.12.2007 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Nareszcie! Nareszcie położyłem łapska na tej grze... i się nie zawiodłem. Świetnie wydana, cieszy oko każdym detalem, doborem kolorystyki, stopniem komplikacji, a przede wszystkim - grywalnością. Każda kolejna próba ocalenia świata wywołuje jakże miły dreszczyk emocji, co mnie, starego miłośnika Mitów, jakoś specjalnie nie dziwi. Fajooowa gra, powiadam!

Rebel jak zwykle na piątkę: miło, szybko i pancernie.
0
Bolek [ dodano: 27.12.2007 ]
Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji
Duzo zasad, rozgrywka nieraz ciagnie sie w nieskończoność. Na dłuższa mete gra schematyczna i nużąca nie polecam!!!!
0
Nocny Marek
Marcin Rauf [ dodano: 12.12.2007 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Od dawna chciałem kupić i teraz się udało. Sama gra nie odbiega od standardów wydawniczych, które królują obecnie wśród najlepszych gier planszowych - przepiękne grafiki (kto gra w karciankę CoC ten będzie czuł się jak w domu bowiem wszystkie grafiki użyte w planszówce to grafiki znane z kart), dobrze wydana ORYGINALNA instrukcja oraz najwyższej jakości żetony. Całość sprawia dobre wrażenie i aż chce się grać.
Co do polskiej instrukcji to można powiedzieć, ze jest. Tłumaczenie zaledwie poprawne, czasami się rozmija z tym w oryginale, a już wydanie czarno-białe o kiepskiej jakości powoduje, że nie sposób jest odnieść się do zapisów w instrukcji (gdzie jest napisane co ma być zielone a co czerwone, że o kropelkach krwi nie wspomnę).
Innej rozgrywki niż ta, która jest przedstawiona nie wyobrażam sobie. To prawdziwa gra zespołowa i jeśli ktoś podchodzi do tego jak do Talizmanu, gdzie trzeba wygrać by pokonać innych, to niech lepiej nie siada do gry. Tutaj trzeba współdziałać, bo nie sposób jest wygrać w pojedynkę. Rozgrywka jest tak ustawiona, by po pierwszej fazie przyjemnej rozgrywki wdepnąć w nieustanną karuzelę pościgową z czasem, by zamknąć bramy zanim Arkham pochłonie Przedwieczny.
Jak dla mnie, produkt wymarzony dla każdego szanującego się Cthultysty. Atmosfera podczas rozgrywki niezapomniana - to trzeba przeżyć (lub nie :) ).
Produkt pod choinkę wymarzony ( i niech gwiazdka będzie w porządku)
1
Patryk Tomala [ dodano: 09.12.2007 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Kurier przyjechał z opóźnieniem, ale to nie wina Rebela, tylko UPS (do tego nie wydał mi pieniędzy, bo nie miał drobnych :P). Paczka solidnie zapakowana, wszystko okej.

Jeśli chodzi o samą grę - wrażenia wizualne jak najlepsze. Gra wydana przepięknie, mnóstwo pionków i kart, rysunki pierwsza klasa.

Wielkim plusem jest różnorodność postaci, oponentów, Przedwiecznych (czyli tych głównych Schwarzcharakterów), a także skilli, itemów i spelli (ha! zaszpanowałem językiem). ;) Dzięki temu każda gra powinna wyglądać inaczej (piszę "powinna, bo grałem dopiero w dwie niedokończone partie - raz 1v1, a raz samotnie).

Mechanika jest dosyć prosta, jednak sprawę utrudnia polska instrukcja, która równie dobrze mogłaby być wyryta w języku sumeryjskim na glinianej tabliczce - jest paskudnie wydana, fatalnie złożona (teksty w ramkach są przycięte, obrazki nieczytelne i zwyczajnie brzydkie), tłumaczenie nie dość, że jest zwyczajnie słabe, to do tego kuleje pod względem składniowym i interpunkcyjnym (nie wspominając o tym, że w kilku momentach reguły są wywrócone do góry nogami). Kto nie wierzy - niech sprawdzi, jest dostępna darmowo wersja PDF (która i tak jest zdecydowanie lepsza, niż kserówka dorzucana do gry).

Na temat przebiegu rozgrywki wypowiadać się na razie nie będę - nie mam po prostu doświadczenia (w najbliższą sobotę to się jednak zmieni).

Ogólnie rzecz biorąc gra raczej warta polecenia (choć nie jest jakiś 'must-have'), drażni tylko jakość instrukcji (polskiej - wersja angielska jest bardzo dobra i pod względem graficznym, i pod względem merytorycznym).
0
Michał Stasiak [ dodano: 09.12.2007 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Gra prezentuje się okazale. NIe miałem jeszcze okazji zagrać ale po stopniowym wgryzaniu się w zasady widzę, że zapowiada się niezwykle interesująco.
Rebel jak zwykle spełnił oczekiwania.
0
Michał Karpiński [ dodano: 06.12.2007 ]
Dziękuję firmie Rebel za szybką i bezproblemową wysyłkę!
0
Marcin Karbowski [ dodano: 20.11.2007 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Moim zdaniem gra jest rewelacyjna. Padające czasem argumenty o braku rywalizacji i interakcji między graczami są zwyczajnie nietrafione. Komu brakuje rywalizacji ten powinien po prostu kupić inną grę, bo AH projektowany był z myślą o współpracy między grającymi. Co do interakcji to u nas podczas rozgrywek jest ona całkiem spora :)) Wykonanie gry jest na najwyższym poziomie, podobnie jak grywalność. Zasady są dość skomplikowane ale można je opanować po 2-3 rozgrywkach. Polecam zdecydowanie, zwłaszcza fanom Lovecrafta :)
1
Marceli Rozkosz [ dodano: 17.11.2007 ]
Na początek plus dla Rebel za pancerne opakowanie gry :). Niestety jeszcze nie zagrałem ale graficznie i stylistycznie gra trzyma wysoki poziom. Zaskoczyło mnie pozytywnie to że w bestiariuszu można znaleźć kilka perełek rodem z kart powieści Mistrza (otyła kobieta, czarny człowiek) jak i tych które dołączyły później (kretochłony z powieści Lumleya). Pozdrawiam ekipę Rebel i wszystkich klientów :) Ia Ia Cthulhu f'thgn!!!!
0
Michał Kubiś [ dodano: 13.11.2007 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Obowiązkowa pozycja dla fanów prozy Lovecrafta. Miasteczko Arkham staje przed oczami jak żywe. Możliwość przechadzania się jego uliczkami, odwiedzenia lokacji znanych z opowiadań oraz spotkania postaci prosto z kart powieści jest nie lada gratką dla miłośników pisarza z Providence.

Sama rozgrywka jest ciekawa i dynamiczna. Szybko dochodzi do sytuacji, w której Badacze nie nadążają zamykać coraz to nowych bram a każda tura przybliża nadejście Przedwiecznego. W zależności od wylosowanego/wybranego głównego adwersarza można skalować poziom trudności i czas rozgrywki.

Polecam!
1
Laoghan [ dodano: 25.10.2007 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Ja należę do tej grupy osób którym ta gra się podoba. Spędziłem nad nią już wiele godzin i spędzę ich jeszcze więcej walcząc z nadchodzącym Wielkim Przedwiecznym. Zaletą dla mnie też jest fakt iż gracze nie walczą między sobą i istnieje pewien poziom kooperacji, może nie zaawansowany ale jednak jest. Do wykonania gry także nie można się przyczepić - jest na dość wysokim poziomie.
1
Michał Szeszko [ dodano: 19.09.2007 ]
Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji
Gra bardzo ładnie wydana. Poza tym bez żadnych rewelacji. Pograliśmy ze znajomymi parę razy i się skończyło... do dziś gdzieś się kurzy pudełko w szafie.

Nie ma w ogóle rywalizacji między graczami, może dlatego po kilku rozgrywkach tak się nudzi.
0
Tomasz Jaworowicz [ dodano: 17.09.2007 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Gra otrzymana w prezencie (b. trafionym, dzięki Wam :D )
Mimo tego komentarz będzie:


Plusy

+ KLIMAT! Mimo tego, że gra jest niby "zwykłą" przygodówką, posiada doskonały klimacik. Poczucie zagrożenia i przybliżający się nieuchronny koniec to chyba największy plus tego tytułu. Być może przy grze na wielu graczy łatwo jest opanować pewne schematy potrzebne do pokonania Przedwiecznego, lecz kiedy gra się we dwójkę lub trójkę - życzę powodzenia (zwłaszcza z dodatkami)

+ Ciekawe odwzorowanie klasycznych "lovecraftowskich" miejsc i postaci

+ Mechanika gry - plus za prostotę i łatwość w opanowaniu nawet dla osób nie obeznanych na co dzień z "rpgowym" obracaniem kośćmi

Minusy

- Polska instrukcja - no cóż, literówki i błędy w składzie, instrukcja do GoT-a wyszła Rebelowi duuuużo lepiej.

- Miejsce i przygotowanie - Gdy posiada się dodatki, rozłożenie i złożenie gry zajmuje sporo czasu.

+/- - tu sprawa chyba najbardziej kontrowersyjna - brak rywalizacji i potrzeba kooperacji - faktycznie, jeżeli szukacie gry, w której chcecie powalczyć z kolegami to raczej odradzam, lepiej nabyć GoTa lub Munchkina. - lecz jeżeli chcecie sprawdzić, jak idzie wam współpraca i walka przeciw grze - rzecz jasna polecam. Prawdopodobnie udaje się to tylko dzięki oprawie tematycznej - nie widzę innej możliwej koncepcji gry dla AH. Wielu, którzy grali w fabularne CoC wie, o czym mówię, ale sprowadza się to do zacytowania początku mojego komentarza.

Życzę udanych rozgrywek, i niech Gwiazdy Będą w Porządku.
0
Michał Choroszy [ dodano: 04.09.2007 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Wspaniała, wielka! Mnogość kart, postaci, żetonów. No i świat Lovecrafta! Niestety rozgrywka trochę długa, no i znajomość angielskiego niezbędna aby gra mogła się toczyć w miarę dynamicznie.
0
Marek [ dodano: 22.08.2007 ]
mam pytanie: czy istnieje szansa na przetłumaczenie WSZYSTKICH elementów tej gry?
pozdrawiam :-)
0
Dominik Raniszewski [ dodano: 25.07.2007 ]
Był to jeden z planowanych przeze mnie tytułów do zakupienia ale już nie jest.

Najpierw szybko plusy:
- ładne wykonanie
- prosta mechanika

Teraz uwagi (już nie będzie tak szybko)
- Po pierwsze - gra jest niemiłosiernie nudna albo frustrująca (zależy od wyciąganych kart) zdarzało się że podczas gry nie robiliśmy nic poza siedzeniem w szpitalach i czekaniem na niewiadomo co.
- Po drugie - wspaniałe karty zdarzeń/spotkań (jak zwał tak zwał) zawierają lity tekst i króciutki opis sceny, na podstawie którego nie da się zbudować żadnego klimatu, jedyne co się robi to szuka grubej czcionki i nagrody albo kary za wynik testu
- Po trzecie - zasady całkowicie blokują kooperację. Wiem że wspólnie się walczy i sealuje bramy ale każdy gracz robi dokładnie to samo, nie ma większego podziału na role. Największy stopień kooperacji jaki udało nam się uzyskać to dwóch sealowało i jeden zabijał potwory.
- Po czwarte - nawet na wyśrubowanych zasadach wygrywaliśmy prawie za każdym razem.... opanowanie kilku drobnych reguł pozwala utrzymywać mniej więcej stałą liczbę bram i potworów i tak trwać i nudzić się i robić encountery za kasę albo przedmioty.

Ogółem:
- Gra jest ciekawa i ma potencjał ale grając wg reguł z podręcznika jest za łatwa i zbyt schematyczna - nawet z dodatkiem (King in the Yellow), wprowadzenie kilku utrudnień i przede wszystkim MG który będzie budował klimat Cthulu w odpowiedni sposób może uratować tytuł przed banem :) Póki co musimy poszukać innych reguł albo sami coś wymyślić.....
0
Marcin Pędich [ dodano: 25.07.2007 ]
Oczywiście doskonały. Niesamowity klimat, doskonała oprawa.
0
Belsatzar [ dodano: 20.06.2007 ]
Gra wykonana świetnie, gorzej z polską instrukcją, faktycznie w kilku miejscach się po prostu urywa. Wymagana świetna znajomość angielskiego, inaczej rozgrywka będzie katorgą. Na razie jeszcze nie skończyłem przebijać się przez instrukcję ale już widzę, że zabawa będzie przednia.
0
Łukasz Drobnik [ dodano: 16.06.2007 ]
Fantastyczna gra i bardzo mila obsluga w sklepie (ale jak zwykle nie moge sie wypowiedziec o przesylce bo odebralem towar w sklepie :))
Gra wykonana doskonale, zapewnia dlugie godziny rozgrywki, a zarzuty, ze kazdy gra dla siebie sa bezpodstawne - to jest gra druzynowa - gra sie przeciw Przedwiecznym i jest naprawde wesolo bez graczy-przeciwnikow. Mozna grac nawet solo (wlasnie skonczylem 5 h grania w wersji "pasjans" :)) i jest bardzo trudno. Jedyny minus jest taki, ze ludziom niewtajemniczonym w RPG trzeba dlugo tlumaczyc mechanike gry - no ale po 2 grach juz sa wtajemniczeni :)
Jesli ktos oczekuje rywalizacji z graczami to musi wybrac cos innego, tu polecam Catan :) (ale to juz z zupelnie innej beczki).
0
Robert Bojarski [ dodano: 11.06.2007 ]
Grałem 3-krotnie w dwie osoby (3 porażki) i najgorsze jest to, że szkoda czasu (w zasadzie to tego czasu nie ma) na ulepszanie postaci. Dodatkowo gra w dwie osoby przeciwko Hasturowi jest po prostu hardkorowa. 8 clue tokenów do sealowania bram to czyste szaleństwo. Terror level dodatkowo szybko rośnie co w ogóle prawie nie daje szans z Hasturem.Trzeba by mieć szczęście i na początku gry wylosować ze 2 Elder Signs i wtedy byłaby jakaś nadzieja.Gra jest pięknie i solidnie wykonana. Grafiki są dobrane wyśmienicie (zwłaszcza potwory). W pewnym momencie gry zaczyna się odczuwać przytłaczający klimat horroru. Czas goni, a tego czasu nie ma. Myślę, że gra będzie idealna dla 4 osób.Mi się bardzo podoba choć zasad jest masa. Po przejściu paru gier wszystko jednak staje się jasne a gra robi się płynna. Po zakończeniu jednej partii miałem ochotę rozpocząć grę od początku, by spróbować dokopać przedwiecznemu co znaczy,że gra się nie nudzi (pzrzynajmniej mi). Polecam grę maniakom przygodówek. Rebel spisał się wyśmienicie.
1
Michał Pliszka [ dodano: 08.06.2007 ]
Produkt dostarczony szybko i sprawnie, jak zwykle wszystko jak najbardziej w porządku :)
0
Andre [ dodano: 27.05.2007 ]
Doskonała gra, jak zauważyli przedmówcy, wymaga dobrej znajomości j. angielskiego, lecz wystarczy jeden gracz, który będzie tłumaczył zasady, zdolności, on może zarządzać grą. Ponieważ nie gra się przeciwko sobie, a razem stawia czoło przeciwnościom, nie ma co trzymać kart "na ręku" i spiskować przeciw innym. Współpraca, współpraca i jeszcze raz współpraca. Mnogość przedmiotów, potworów, zdolności i "kombosów" sprawi, że dziesiąta, dwudziesta a nawet pięćdziesiąta partia będzie nowa i ekscytująca.
Dla fanów Lovecrafta i Zewu Cthulhu - wspaniała i klimatyczna rozrywka, może w nieco lżejszym tonie niż sesje RPG. Tutaj można faktycznie rozwalić Króla w Żółci czy samego Nyarlathotepa posiłkując się paroma czarami i paczką dynamitu; znacznie częściej jednak udaje się nie dopuścić do ostatecznej konfrontacji. Wiele sposobów na wygraną, każdy trudny i wymagający. Trzeba tylko pamiętać o zdolnościach Wielkiego Przedwiecznego, który w trakcie rozgrywki zbliża się do Arkham, inaczej będzie za łatwo.
0
Weteran
Szymon Koralewski [ dodano: 20.05.2007 ]
Klimatyczna gra, obowiązkowa dla fanów twórczości Lovecrafta, ale:
- jeżeli nie znasz angielskiego bardzo dobrze, to daruj sobie; gra traci cały klimat i ogranicza się do wykonywania testów bez rozumienia co tak naprawdę ma miejsce
- rozgrywka ciągnie się niemiłosiernie, 4h przy 4 graczach
- zasad nie da się spamiętać; ciągle trzeba zaglądać do instrukcji
- masa żetonów, kart, ogromna plansza; wiemy za co płacimy
- dobra, bo gra zespołowa
W sumie gra nie dla każdego, minie nie zachwyciła, nie zamierzam też w nią zagrać ponownie, póki nie prztłumaczę kart. W skali BGG 6.
0
Marcin Zielinski [ dodano: 03.04.2007 ]
Fantastyczna zabawa, pomysł grania przeciwko grze a współpracy z innymi graczami niezwykle udany, klimat Call of Ctulu utrzymany, oczy wiście wysztko zalezy od graczy ale gra daje możliwości, nie jest to napewno kolejna magia i miecz:) Teraz czekam na dodatki.
1
Artur Blok [ dodano: 17.03.2007 ]
Gra jest wspaniała! Nie można się od niej oderwać. Stawia duże wyzwania lecz daje jeszcze wiecej satysfkcji. Garmy w nią z kumplami na okrągło. Totalnie zapomnieliśmy o całym świecie. Gorąco polecam
0
silenter [ dodano: 04.03.2007 ]
Jesli chodzi o REBEL nie mam zadnych zastrzezen cytujac pewna inna reklame jak mowia tak robia przesylka za 48 ito za 48 godzin masz zamowienie na stole ponadto na biezaco informuja na jakim etapie realizacji jest zamowienie to tez duzy plus.

Jesli chodzi o gre to napewno wielki plus za wykonanie naprawde jest na czym oko zawiesic. Co do grywalnosci narazie udalo mi sie zagrac w nia raz i zajelo nam to ze 3 godz moze wiecej nieco. Dzis planuje siasc drugi raz co oznacza ze napewno po pierwszym razie ta gra sie nie znudzi. Powiem tak osobiscie nie zaluje wydanej kasy a czy innym przypadnie do gustu no coz rozne sa gusta :)
0
Aleksandra Mik [ dodano: 23.02.2007 ]
pomijajac to co napisali przedmowcy, chcialabym dodac, ze dosc irytujacy jest rozmiar kart. po prostu nie pasuja do koszulek ;) poza tym gra wysmienita, ale dosc skomplikowana.
0
Michał Pliszka [ dodano: 13.02.2007 ]
Dostawa szybka i bezproblemowa, gra wciągająca, jak zwykle w rebelu - wszystko ok :)
0
Batman [ dodano: 07.02.2007 ]
Ta gra jest beznadziejna...od czasu kupna tej gry mam olbrzymi uraz i teraz 100- krotnie wolę przemyśleć kazdy zakup, by nie popełnić kolejny raz tej samej gafy. Niestety gra pomimo wykonania jest strasznie nudna i niedopracowana, a na największa pogardę zasługuje wlaka z Ancient One, gdzie po kilku turach walczy z nim już tylko jedna osoba, a pozostałe się tlyko przygladają. NIEMIłOSIERNA ŻENADA I NUDA!!!Szczerze odradzam!
0
Tomasz Konopka [ dodano: 05.02.2007 ]
Niestety muszę odradzić zakup tej gry. Kompletny brak interakcji pomiędzy graczami, praktycznie każdy gra dla siebie, jedynie czasami dochodzi do jakichś niewielkich planów dotyczących zamknięcia bramy. Po czterech partiach ( z czego 2 nie dokończyliśmy a w pierwszej staraliśmy się przebrnąć przez zasady) doszliśmy do wniosku że w grze brakuje rywalizacji dwóch drużyn : kultystów, którzy próbują przyspieszyć przybycie Przedwiecznego, oraz normalnych poszukiwaczy co wprowadziłoby jakieś emocje w rozgrywce. Wymagałoby to oczywiście przemodelowania całej gry. Do tego dochodzi nie intuicyjna instrukcja, warto od razu ściągnąć sobie łatki ze strony producenta. Natomiast – co mnie kompletnie nie dziwi – gra podoba się fanom „Magii i Miecza” imo jednej z najnudniejszych gier wszechczasów.
Podsumowując - jeżeli ktoś lubi rywalizację przy stole – radzę się poważnie zastanowić nad zakupem.
0
Mariusz Baksalara [ dodano: 29.01.2007 ]
Szybka obsługa i dostawa, tak jak pisali w ciągu 48h otrymałem grę. Arkham graliśmy dopiero 2 razy i to w małym gronie...początkowo trudna do rozgryzienia robi wrażenie. Piękne wykonanie planszy, solidne pudełko i elemnty żetonowe.
0
Daniel Kazanecki [ dodano: 26.01.2007 ]
Dostawa w terminie! Pod tym względem na Rebelu można polegać!

Do niedawna moją ulubioną planszówką była stara "Magia i Miecz". Teraz jest nią bez wątpienia "Arkham Horror".
Gra jest fenomenalna! Pod względem graficznym (dopracowana w najmniejszych szczegółach, grafiki trzymają klimat), klimatu i zasad (te są o wiele prostsze niż by się mogło na pierwszy rzut oka wydawać). Co więcej przy odrobinie wysiłku intelektualnego zasady można zmienić tak, żeby nam odpowiadały - są dość elastyczne.

Ale tym co czyni tę grę tak genialną jest klimat, nastrój i napięcie, które się tworzy wraz z przybliżaniem momentu przebudzenia Przedwiecznego!
Grę szczerze polecam wszystkim miłośnikom prozy Lovecrafta i nie tylko. "Arkham Horror" wart jest swojej ceny.

Teraz odkładam pieniążki, żeby kupić dodatki :)

Jeśli miałbym się czegoś przyczepić to polskiej wersji instrukcji dodawanej do gry - w paru miejscach tekst się po prostu urywa (choć być możne tylko mi się taki egzemplarz trafił). Ale mając oryginalną instrukcję można wszystko bez większych problemów zrozumieć.
1
Calidus [ dodano: 25.01.2007 ]
Dostawa w ciągu tygodnia od złożenia zamówienia więc spoko (spodziewałem się około 2 tygodni). Sama gra bardzo fajna.
Rebel się spisał :)
0
Maria Talko [ dodano: 25.01.2007 ]
Przesyłka szybka, wręcz błyskawiczna; maile informujące o stanie zamówienia...super! :)
Sama gra też jest warta polecenia, chociaż zasad jest mnóstwo i wciąż się w nich gubimy.
0
Michal Mrowiec [ dodano: 05.01.2007 ]
Znakomita gra.
Po Shadows over Camelot (ktory jest w sumie niezla gra) balem sie, ze to bedzie kolejna przygodowka - do zagrania raz na kwartal i tyle. Pierwsza sesja (w ktorej uczestniczyli sami sceptycy) okazala sie przyjemnym rozczarowaniem. Nawet sasiedzi wzieli udzial w grze - musieli wysluchiwac naszych wrzaskow, kiedy lacznie w czworke mielismy jakies 5 punktow Sanity :)
0
Przemek [ dodano: 03.01.2007 ]
Wszystko co sądzę o tej grze zostało juz właściwie napisane. Chciałbym dodać tylko parę spostrzeżeń:
1. Gra jest mocno rozlweczona nie tylko w czasie (do 5 godzin), ale i przestrzeni (przydaje się wielki stół!)
2. Co do łatwości, to różnie z tym bywa. Można faktycznie ukonczyć ją bez większych przeszkód, ale wylosowanie karty typu "rumor" diabelnie podnosi poziom trudności (wprawdzie są tylko chyba 3/100). Grając we dwie osoby, to chyba zacznę w ogóle te karty wyjmować z Mythos Decku...
3. W trakcie gry najczęściej postać nasza nie zyskuje na sile, ale paradoksalnie słabnie - traci zdrowie, rozum, przedmioty, a na zakupy brak czasu, bo trzeba biegać po innych światach.
0
Krzysztof [ dodano: 30.12.2006 ]
Gra powala na kolana!!! Jakość wydania super. Dobry wzór do naśladowania przez naszych rodzimych poducentów.

Klimat gry niesamowity - świetna mechanika, no i czas rozgrywki - jak dla mnie, im gra dłuższa tym ciekawsza, ta spełnia ten warunek!

Sądziłem zę bedzie troszkę kłopotu z płynnością gry - wersja angielska, ale mimo mojego niezbyt dużego zaawansowania mową wyspiarzy :) poradziłem sobie bez problemu. Druga rozgrywka byla już ok :)

Grę polecam każdemu fanowi planszówek, sam zastanawiam sie nad zakupem dodatków :)

Pozdrawiam
KiD
0
Krzysztof Skowroński [ dodano: 29.12.2006 ]
Rebel na piątke, bardzo szybka dostawa i to na co zawsze zwracam uwagę czyli bardzo solidne opakowanie przesyłki.

Sama gra jest naprawdę fajna, ale faktycznie nie jest dla każdego. Musi być, nawet niewielka, grupka ludzi (choć samemu wbrew pozorom też się bardzo fajnie gra!), która tę grę lubi i ma nastrój do grania. Wtedy rozgrywka przynosi mnóstwo frajdy.

Wykonanie gry jest bardzo dobre. Piękne rysunki, solidnie zrobiona mapa i żetony. Jedynie mogę się przyczepić do podstawek pod postacie, które są tak ściśnięte, że musze je otwierać śrubokrętem. Ale to mały problem.

Największą wadą gry jest to, że jest zbyt łatwa. Nawet grając w 2-3 osoby nie mieliśmy problemów ze zwycięstwem. Grając samemu też udawało mi się wygrać. Konieczne więc jest wprowadzenie jakichś własnych zasad utrudniających grę, co nie każdy lubi robić. Na szczęście gra jest otwarta na zmiany praktycznie w każdym aspekcie zasad więc każdy ma możliwość "przerobienia gry" pod swoje preferencje. Podobno dodatki utrudniają rozgrywkę, ale wiąże się to z dalszymi wydatkami więc pewnie nie jest to opcja dla każdego.

Podsumowując gra jest warta wydanych pieniędzy, gdyż jest w stanie zapewnić dobrą rozrywkę a możliwość przerabiania zasad sprawia, że pewnie bedzie można w nią grać naprawdę długo. Polecam.
0
Batman [ dodano: 20.12.2006 ]
Są gry, które łączny czas gry ( wszystkich partii) można liczyć w setkach godzin,a poza tym nawet 40 kilka godzin średnio emocjonującej rozgrywki...lepiej bawię się podczas Magicznego Miecza grając 20 12-godzinną partię z rzędu! Nie polecam! Ps.: pozdro dla Jerycho :-)!!
0
Michał Wyporski [ dodano: 19.12.2006 ]
Rebel: po prostu kłaniam się w pas, rewelacja.

AH: wykonanie rzuca na kolana. Ekstraklasa po prostu. FFG nie na wyrost cieszy się reputacją firmy wydającej gry o fantastycznej jakości. Sama gra jest bardzo miodna, jednak ma ten sam problem, co Shadows over Camelot - z powtarzalnością jest tak sobie. Cóż, poniekąd można się tego spodziewać, w końcu gracze grają nie przeciw sobie, a przeciw samej grze. Zyskuje się za to klimat (ach, ten Lovecraft) i możliwość gry kooperacyjnej (a nie ma zbyt wielu takich gier na rynku).

Ktoś może powiedzieć, że nie warto wydawać 180zł na grę, która znudzi się po dziesięciu partiach. Ja wolę spojrzeć na to inaczej: licząc po trzy, cztery godziny na partię za 180zł mam czterdzieści godzin wyśmienitej zabawy dla całego grona osób. No nijak nie wymyślę niczego równie dobrego za 4,5 zł na godzinę, a zresztą jak już ten przesyt się pojawi, zawsze mogę odsprzedać grę dalej.

Naprawdę polecam, bo warto.
0
Jerycho [ dodano: 19.12.2006 ]
Dane mi było kilka razy zagrać w Arkham Horror wspólnie z moim kuzynem Batmanem i nie tylko. Niestety muszę podzielić jego opinię,że gra jest "przeciętna". Pomimo bardzo dobrego wykonania ewidentnie brakuje jej "kopa", czegoś co powodowałoby, że dalej chce się grać. Co więcej system gry kuleje, praktycznie nie się zginąć, walka z Ancient One to jakiś żart, wszystko sprowadza się do pieczętowania Gate, ów( wiem wiem official FAQ- stosowaliśmy, ale tak czy owak uważam, że 180zł wydanych na tą pozycje można dużo lepiej spożytkować np. kupić inną grę heheh).Pozdrawiam
0
Andrzej Poniatowski [ dodano: 18.12.2006 ]
Bardzo wysoka jakość wykonania i mnóstwo żetonów, kart, znaczników, tokenów itp itd, jedyne oc można zarzucić dla 'obudowy' gry to brak plasikowych figurek przedstawiających badaczy, ale nie jest to duza wada:P
Mam za sobą coś blisko 10partii w różnej liczbie i różnej konfiguracji graczy i niestety musze stwierdzic ze z kazda nastepna grą gra stawała się coraz mniej ekscytująca - znaliśmy w zasadzie wszystkie karty wydarzen, brakowało tej nuty świeżości towarzyszącej pierwszym partiom, coraz mniej czuło się klimat Arkham, a coraz bardziej rzucało kośćmi (a rzuca się baardzo dużo).
Naturalnie zakup dodatków przedłużyłby żywotność gry, ale my po prostu przerzuciliśmy się na inne tytuły.
Podsumowując, jeśli jesteś fanem Lovecrafta, lubisz rzucac koscmi i nie masz nic przeciwko dodaniu sporej ilości domowych zasad - kup ta gre.
Jesli nie jestes fanem H.P.L. - zakup odradzam
0
Jarosław Kijek [ dodano: 17.12.2006 ]
Nie mam zadnych zastrzeżeń do REBEL . Profesjonalnie i przede wszystkim szybko. Polska instrukcja jest w porządku jednak jest w niej kilka błedów ( miejscami urywa sie tekst ). Grę jak najbardziej polecam . Jest warta wydanych pieniedzy .
0
Maciej [ dodano: 09.12.2006 ]
To mój drugi zakup w Rebelu, po Game of Thrones Boardgame. Dostawa jak zwykle szybko i bezboleśnie, pudełko szczelnie opakowane. :)

Wysoka jakość żetonów i kart ( wyższa niż w innych tego typu grach ), ale po Fantasy Flight Games nie można się spodziewać fuszerki.

Rozegrałem na razie 1 partię solową, w której dostałem ostre cięgi, ale satysfakcja z rozgrywki bardzo duża. :D

Koniecznie zakupcie kilkanaście woreczków strunowych, gdyż dzięki nim czas setupu gry można skócić do minimum.
0
Batman [ dodano: 05.12.2006 ]
acha...paczka oczywiście dotarła ekspresowo i bez przeszkód-już następnego dnia po potwierdzeniu zamówienia. Pozdrawiam
0
Batman [ dodano: 05.12.2006 ]
Rozegrałem w tą grę ok. 10 partii i moja opinia jest następująca:
ZALETY:
- piękne wykonanie, rysunki na kartach jak i postaci powalają,
- niezwykła dbałośc o szczegóły, np.: wprowadzenia w mythosach i kartach lokacji mające na celu wprowadzenie gracza w klimat grozy,
- nie jest w cale taka prosta ( pokonanie Ancient One wymaga sporo szczęścia i napakowania )
- mnoga ilośc zasad

WADY:
- przede wszystkim brakuje klimatu, niby wszystko jest ok, ale gra nie wyzwala emocji, trzeba spieszyć się, by zamknąć gate'y, pięczetować, uciekać przed potworami ( niektórzy są niemiłosiernie silni ). Monotonia wkrada się już po 30 minutach rozgrywki. Nawet nie ma czasu pozwiedzać, dopakować się, zażyć jakieś przygody- po prostu zainkalaj i rób swoje.
- osobista refleksja- w tej grze lepszy od kooperacji pomiędzy graczami byłby element zwalczania się nawzajem


ostateczna ocena : 6/10
Jesli kochasz mnogość elemntów i świat grozy : TAK
Jeśli lubisz emocje, złość i okrzyki radości graczy : NIE
0
Przemysław Roner [ dodano: 23.10.2006 ]
Widziałem zdjęcia z targów w Essen (były tam egzemplarze Arkham), widziłem zdjęcia z przedstawicielem REBELa, to + to = pytanie: kiedy będzie można zamawiać :)
0
Mariusz Maik [ dodano: 25.09.2006 ]
Rewelacja!!!Jesteśmy po pierwszej rozgrywce i wrażenia są super.Wbrew opiniom gra nie jest trudna,ale zasady trzeba "powolutku przejść" w trakcie gry. Wykonanie jak zwykle w przypadku gier z FFG bardzo dobre; wszystkie element wydrukowane zostały na grubym kartonie, kartyy są grubsze od standardowych; można rzec, że grać aż do pokonania przedwiecznego. Czekamy na dodatek rozbudowujący planszę do gry.
0
Katarzyna Tańska [ dodano: 08.08.2006 ]
Choć grę kupilam już jakiś czas temu dopiero dziś udało nam się rozegrać pierwszą partię - po przebrnięciu przez instrukcję i skompletowaniu ekipy. Graliśmy w 5 osób i nasza rozgrywka - przerywana debatami jak co zrobić - zajęła nam prawie 5 godzin. Wrażenia - gra jest REWELACYJNA, mimo że nie udało nam się pokonać Starożytnego :D

Postaci są świetnie zbalansowane, każda ma unikalne zalety ale i wady. Oprócz tego każdy Starożytny ma własne zdolności, które wpływają na całą rozgrywkę (np. zmiana maksymalnej wartości punktów zdrowia, utrudnienia w zapieczętowywaniu bram, itp.). Mnóstwo kart sprawia, że w czasie kilku gier karty praktycznie się nie mają szans się powtórzyć. Wszystkie te elementy sprawiają że każda rozgrywka będzie inna i jedyna w swoim rodzaju. Gra jest wspaniale wykonana, piękne grafiki, wytrzymała plansza i żetony, słowem - prawdziwa uczta dla oka i duszy.

Szczerze polecam Arkham Horror wszystkim miłośnikom gier, zarówno miłośnikom H.P. Lovecrafta jak i tym, którzy w ogóle nie znają jego twórczości. Ta gra zapewnia doskonałą rozgrywkę na wiele, wiele godzin!
Kupujcie jak tlko znowu się pojawi!!!

PS: Rebel sprawił się znakomicie, gra już na drugi dzień po w plącie dotarła na drugi koniec Polski znakomicie zabezpieczona i bez rzadnych uszkodzeń.
0
Artur Chrostowski [ dodano: 07.08.2006 ]
To nie FAIR!! Kiedy teraz chciałem kupić tą grę wszyscy rzucili sie na nia jak szaleni! Wszystkie zostały wykupione jak świeże bułeczki! Cóż znowu będzie trzeba czekać, ale napewno będzie warto!
0
Michał Dziewoński [ dodano: 01.08.2006 ]
Znajomy kupił co prawda poza Rebelem (nie mógł się powstrzymać, fanatyk HPLa, hehe ;)), ale skomentować należy:

+ piękne wykonanie (ilustracje z górnej półki, wszystko błyszczy i omamia zmysły)
+ klimat (Cthulhu! macki! groza!)
+ bardzo interesujący sposób rozgrywki (tryb współpracy pomiędzy graczami to niezbyt często spotykany motyw w grach planszowych)


- zawiłość zasad (trzeba się naprawdę dobrze wczytać i 'wtrybić'
- niejasności i niedoróbki w paru miejscach zasad (KONIECZNIE należy przeczytać poprawione zasady w oficjalnym FAQ, inaczej gra może nie mieć sensu momentami (np. ostateczna walka z Cthulhu nie ma sensu na 'podstawowych' zasadach)) - adres oficjalnego FAQ: http://www.fantasyflightgames.com/PDF/AHfaq.pdf
- olbrzymia ilość elementów, które trzeba pomieścić gdzieś w trakcie gry i poza nią (brak przegródek w pudełku może rzeczywiście być minusem)

czas rozgrywki: od 2 do 6 godzin, zależnie od ilości graczy, wariantu gry (wiele dostępnych w sieci 'house rules' czyli wariantów wymyślonych przez graczy) i przebiegu rozgrywki (można wygrać w 5 minut ;))

ogólnie: 4/5 - gra bardzo dobra, ale nie doskonała
dla fanów HPL - zagrajcie chociaż raz!
0
Gajwer [ dodano: 31.07.2006 ]
Gra jest wspaniale wykonana, Rebel również dobrze wywiązał się logistycznie. Ale mimo dobrej znajomości angielskiego mam kłopoty z opanowaniem reguł. Może ktoś pokusił się o małe tłumaczenie?
0
MareckY [ dodano: 26.07.2006 ]
Oto garść spostrzeżen po ok. 15 partiach, głównie w 2 osoby, ale również w 3 i 5.

Czas gry: ok. 3,5 godziny

Zalety:
- jakość elementów dużo wyższa niż w innych grach tego samego producenta
- możliwość gry jednoosobowej
- gracze grają przeciwko grze

Wady:
- przesycenie gadżetami (wydaje się, że autorzy chcieli żeby gra miała jak najwięcej elementów, niestety często są one niepotrzebne)
- w pudełku nie ma przegródek w które możnaby posortować te gadżety (dodatkowo małe karty są chyba opętane przez samego Wielkiego Cthulhu bo ilekroć próbuję umieścić wszystkie w ich przegródce, to część stara się wyskoczyć/pogiąć)
- przejście z klimatu prozy Lovercrafta na klimat Cthulhu d20 (ponad połowa przedmiotów to broń jakiegoś typu, stwory z mitów beztrosko łażą po głównych ulicach w biały dzień, do wielkich przedwiecznych walimy z Tommy Gun'a a oni grzecznie giną, nieśmiertelność postaci - szpital/psychiatryk prawie zawsze uratują postać, więc w sumie grasz dalej nawet po najcięższej walce)
- bardzo łatwo stworzyć system na pokonanie gry (w zasadzie gry nie da się przegrać, niektórych przedwiecznych nigdy nie spotkamy w walce, tylko zawsze pokonamy przez zamknięcie portali / założenie 6 elder sign, w grze dla 5 osób rozkładanie i pakowanie gry zajmuje czasami więcej czasu niż samo granie)
- instrukcja zawiera wszystkie zasady w kolejności bardzo utrudniającej znalezienie czegokolwiek (mało rzeczy jest opisanych w miejscach gdzie się ich spodziewasz)

Podsumowanie:
Jak już coś kupisz to wypada tego przez chwilę poużywać, jak czegoś nie kupisz to masz więcej kasy i nie musisz tego używać.

Ocena końcowa: 2/5

Uwaga końcowa - widzę, że wielu się gra podoba, więc proszę nie zaczynać polemiki, tylko przyjąć do wiadomości, że jest co najmniej jeden człowiek któremu się nie podoba
0
Arthas [ dodano: 22.07.2006 ]
Od początku - wspaniałe wykonanie i olbrzymia ilość kart, żetonów itp. robi niesamowite wrażenie. Mechanika co prawda jest skomplikowana (trzeba grać z instrukcją w ręku, nie da rady bez niej), ale sensowna. Największym plusem jest możliwość gry w jedną osobę - w sam raz, gdy wyłączą prąd :)
0
Robert Dudziński [ dodano: 21.07.2006 ]
Bardzo dobra gra. Świetne wykonanie i mechanika. No i rzecz jasna klimat właściwy Lovecraftowi. Spory problem może stanowić instrukcja, jako że jest po angielsku, ale da się przeżyć. Recz warta swej ceny.
0
Tomasz 'Gambit' Dobosz [ dodano: 13.07.2006 ]
Wreszcie dostałem grę w swoje ręce. Pięknie wydana z rewelacyjną grafiką. Sprawdziłem jak gra się w pojedynkę i stwierdzam, że rewelacyjnie. Przed grą jeszcze testy w większym gronie, ale nie wątpię, że zda je bardzo dobrze. Polecam każdemu.
0
Warlord [ dodano: 28.06.2006 ]
O tym że przesyłka dotarła błyskawicznie, chyba nie muszę wspominać.( bo wszyscy wiemy że REBEL jak zwykle spisał się doskonale:) Pudło które otrzymałem było dość ciężkie. Gdy ustawiłem planszę i wszystkie żetony, zacząłem próbną rozgrywkę(zasady ściągnąłem wcześniej). To co najbardziej skłoniło mnie do zakupu, to możliwość gry w pojedynkę. Odpowiada mi to ze względu, że w mojej okolicy niewielu ludzi lubi gry planszowe(nic tylko przed komputerem by siedzieli). Oczywiście gdy gra więcej osób, robi się ciekawiej i przede wszystkim trudniej. Gracze wcielają się w badaczy w mieście Arkham. Dzieją się tam dziwne rzeczy które mogą doprowadzić do końca świata. Otwierają się portale, ulice zalewają się potworami, ludzie wynoszą się z miasta, ktoś musi to powstrzymać! I to będziesz TY! na początku zbieramy tzw. clue tokens, które są rozsiane po najdziwniejszych miejscach miasta. Następnie wchodzimy do portali by zwiedzić inne światy. Gdy świat jest już znany, można zamknąć bramę do niego, a jeszcz lepiej zapieczentować. Jeżeli zabardzo zwlekami ze swoimi bohaterskimi zamiarami, nadchodzi tzw. Ancient One! w zależności od tego czy jest wypełniony tzw. doom track czy jest otwartych za dużo bram naraz. Jest 8 Ancient One (Azathoth, Hastur, no i oczywiście legendarny Cthulhu!). Całość jest urzymana w w mrocznym klimacie powieści H. P. Lovecrafta. Warto zauważyć że gra jest bardzo otwarta na dodatki, więc czekam!

PLUSY:
- mroczny klimat rodem z horroru.
- otwartość na dodatki.
- możliwość gry w pojedynkę.
- Cthulhu!!!!
- wciąga!!!!
- solidność elmentów i planszy.

MINUSY:
- cena może przerazić bardziej niż sama gra:P
- dla znających angielski
0
Grzegorz Wyciślak [ dodano: 28.06.2006 ]
Pancerna przesyłka dotarła szybciej niż błyskawicznie, chociaż pędziła z drugiego końca naszego kraja - ale z komentarzy wynika, że to dla tej Firmy naturalne tempo działania - gratulacje!!! Udało mi się do tej pory jedynie rozpruć pudło, rozczytać instrukcję i karcioszki oraz przeprowadzić jedynie kilka posiedzeń solo, ale mam umówione kilka akcji w winnym gronie 4osobowym. Co do akcji solo - to faktycznie jest trochę trudnawo, zwłaszcza jak się pokpi początkowo szybkie zamykanie gejtów. Co do gry w czterech (jeźdzców apokalipsy) - napiszę jakieś trafne spostrzeżenia po najbliższym weekendzie.
Podsumowując - gra oraz obsługa to sam mnjud ;-)))
0
Andrzej Jakubiec [ dodano: 24.06.2006 ]
Jestem nieco zdziwiony komentarzami mowiacymi o wysokim poziomie trudnosci gry, bo gra momentami robi sie trywialnie prosta. Jest trudna, prawda, ale jedynie przy 1 lub 2 graczach. Przy 3+ robi sie srednio trudna, a przy 5+ wrecz banalna.

Co nie zmienia faktu, ze wciaz z niecierpliwoscia oczekuje na dodatki, ktore - jak plotka glosi - maja znaczaco utrudnic rozgrywke.
Mam taka szczera nadzieje. :)
0
Dariusz Pardela [ dodano: 19.06.2006 ]
Witam ma ktoś polską instrukcje do tej gry :) bardzo mi na niej zalezy

Pozdro
0
Jan Chichłowski [ dodano: 13.06.2006 ]
no cóż...gierka jest spoko na maxa...naprawde dobra ze względu na swój klimat...aczkolwiek naprawde jest trudna...nam nigdy nie udało się wygrać tylko raz i to jak juz obudziliśmy ancient one...w pewnym momencie robi sie horda stworow lazacych po ulcach i goniacych ledwo zyjacych bohaterów...nie zmienia to jednak faktu ze gra jest rewelacyjna
0
Krzysztof Rogowski [ dodano: 29.05.2006 ]
skusilem sie na gre bo brakowalo mi sesji rpgowych, druzyna gdzieindziej wiec chcialem sprobowac na planszy.
powiem tak: gra jest niezwykla, ogromna ilosc materialow (bohaterow, zdarzen, przedmiotow, sprzymierzencow), mozna grac samemu. trzyma bardzo klimat ponurej rzeczywistosci, tutaj wlasciwie nie da sie byc panem sytuacji, zdani na łaske losu i przedwiecznych. jak konczylem partie albo jak odchodzilem od stolu zawsze bylem zmeczony.
gra chwilami potrafi sie zmieniac w chodzenie i mordowanie potworkow ale cos takiego ma miejsce rzadko. Jerzy wspominal o az 8 bossach, co w przypadku przedwiecznych jest chyba profanacja:) ale przyznaje ze czasami to jednak tak wyglada. no i nie wyobrazam sobie po prostu takiego biedaka z karabinem maszynowym stojacego naprzeciwko cthulhu...
ale czesciej sie jednak ucieka... i ciagle gdzies sie czlowiek spieszy. niestety czas jest przeciwko nam. i daje sie latwo odczuc ta presje z kazda wyciagana kartow mitow...
zasady warto pozmieniac i powprowadzac troche zdroworozsadkowych modyfikacji.
nie zaluje zakupu, mam jeszcze pare innych planszowych planow, nie wiem tylko co na to żona....
0
mistrz_yon [ dodano: 11.05.2006 ]
Jak dla mnie bardzo ciekawa gra. Poziom edytorski jak zwykle w przypadku FFG wysoki. Dużym plusem (z mojego punktu) widzenia jest możliwość samodzielnej rozgrywki oraz (przy większej ilości graczy) stosunkowo prostej jej fabularyzacji.
Pudełko z grą zawiera BARDZO dużo elementów, do tego jest ładna wypraska w której się wszystko pięknie mieści. Niespecjalnie podobają mi się tylko kostki (kiepsko się toczą), ale to już jest szczyt marudzenia z mojej strony :)
Obsługa zamówienia na standardowym poziomie rebelowym, czyli naprawdę dobrym.
0
Jerzy [ dodano: 28.04.2006 ]
To chyba najlepsza gra wydawnictwa Fantasy Flight Games. Jedna z nielicznych pozycji gdzie uwzględniono opcję rozgrywki dla jednego gracza. Jest to zgodne z charakterem twórczości H. P. Lovecrafta. Moim zdaniem gra przebija nawet WoW:Board Game. Mamy tu aż 8 Bossów. Jakość wykonania elementów na bardzo wysokim poziomie.
0
Andrzej Jakubiec [ dodano: 26.04.2006 ]
REBEL jak zwykle popisal sie blyskawiczna realizacja zamowienia i swietnym opakowaniem. Gra doszla w stanie nienaruszonym.

Jesli chodzi o sam produkt to mysle, ze moge sie o nim wyrazic bardzo pozytywnie. Jak do tej pory jestem po paru rozgrywkach i generalnie wszystkie byly dosc emocjonujace. Co prawda nie udalo mi sie jeszcze zadnej przegrac (chyba, ze grajac samemu jednym badaczem), co moze potwierdzac teorie o niskim poziomie trudnosci gry, ale byc moze wszystko jeszcze przede mna. Bardzo mocno licze na to, ze w REBELu dostepne beda dodatki do tej wysmienitej gry i prawde mowiac juz sie nie moge doczekac.
Mocno polecam.
0
Krzysztof Trautman [ dodano: 20.03.2006 ]
REWELACJA!!!! Jeżeli ktoś zna lepszą grę to niech da znać! Jeszcze dziś ją kupię! :)
0
Krzysztof [ dodano: 20.03.2006 ]
Grałem dopiero 3 razy ale gra jest rewelacyjna. Może wydawać się bardzo łatwa albo bardzo trudna, bo tak naprawdę za każdym razem rozgrywka jest inna. Kilka złych environmentów/rumorów, które się "skombują" i poprostu masakra. Gra jest naprawdę wyjątkowa i warta polecenia. Ma świetny klimat, w miejsce rywalizacji mamy współpracę graczy, do tego niesamowita historia. A sklep jest rewelacyjny! Na pewno tu coś jeszcze kupię i innych też namawiam! R E W E L A C J A!
0
Tomasz Pruski [ dodano: 02.02.2006 ]
Zagrałem w Arkham na dwie osoby (do tej pory grałem sam). Początek był normalny - łazimy po planszy i staramy się zdobyc jak najwięcej sladów przed "przeciwnikiem". Ale wystarczyło pół godziny, bysmy ostro wpółpracowali, niemal z rzeczywistym lekiem sięgając po kazda nastepna kartę.
0
Tomasz Pruski [ dodano: 27.01.2006 ]
Właśnie skończyłem pierwszą partię w Arkham Horror. jako zagorzały wielbiciel Lovecrafta, powiem jedno - JA CHCĘ JESZCE RAZ!
0
Piotr Kasperski (Arendil) [ dodano: 21.01.2006 ]
Zagrałem....i jeszcze muszę dochodzić do siebie. Wspaniała gra. Można nawet zagrać samemu. Być może po kilkudziesięciu partiach, gdy już zna się wszystkie karty zdarzeń, potwory i przedmioty, gra traci nieco uroku, ale okrywanie nowych aspektów jest niesamowite. Zresztą na stronie wydawcy jest sporo wariantów mających na celu ubogacenie gry.
Jednym słowem - fenomenalna.

Pozdrawiam
0
Piotr Piszko [ dodano: 19.01.2006 ]
Gra ,,Arkham Horror'' doszła w stanie nienaruszonym. Była dobrze zapakowana i kompletna. Niczego nie brakowało. Gorąco polecam sklep rebel!
0
Piotr Kasperski (Arendil) [ dodano: 16.01.2006 ]
Przesyłkę otrzymałem dzisiaj, zgodnie z przewidywaniami. Jakkolwiek została wysłana w piątek, poczta na moim osiedlu w soboty jest nieczynna...:(...ale to nic.

Wszystko na temat gry co mogę powiedzieć to: WOW !
Na zdjęciach to wszystko wydaje się mniejsze...;)...jakość wykonania powala. Jak trochę dojdę do siebie po wstrząsie jaki przeżyłem, spróbuję zagrać i napiszę coś na temat rozgrywki. Choć nie sądzę by to nastąpiło przed końcem tygodnia...To co zobaczyłem wystarcza do stwierdzenia, że dla fanów Lovecrafta jest to pozycja obowiązkowa. Dla miłośników gry jednoosobowej również.

Pozdrawiam
0
Rafał Morman [ dodano: 05.01.2006 ]
Znakomita gra planszowa!!!
Każdy fan lovecrafta powinien ja mieć. Gra ma bardzo mocne akcenty RPG w porównaniu do innych gier na rynku, więc szczególnie przypadnie do gustu fanom RPG. Arkham Horror posiada bardzo duzo kart, co powoduje, że w ciagu 10 partii raczej ich nie poznasz (jedna partia 3-4h więc do duzo grania;). zaden fan Zewu Cthulhu i Lovecrafta nie powinien byc zawidziony


GORĄCO POLECAM ! ! !
0
Przemek Duda [ dodano: 09.12.2005 ]
Gra sie bardzo przyjemnie. Jednak po przejsciu wszystkich przedwiecznych gra staje sie troche nudna.
0
Krystian Stefański [ dodano: 17.11.2005 ]
zawi - wystarczy ci jedna gra z kimś kto już grał i więcej do instrukcji sięgać nie będziesz. Wystarczy spolszczony Player's AID który ma 1-2 strony.
0
zawi [ dodano: 09.10.2005 ]
jest szansa na jakies spolszczenie? bo skoro zasady trudne i calosc po angielsku (przestudiowanie instrukcji w pdf skonczylo sie po 10 minutach, za duzo i zbyt skomplikowanie jak na moja skromna znajomosc tego jezyka) to musze wstrzymac sie z zakupem...a jestem strasznie nakrecony na ta gre!!!
0
Gniewosz [ dodano: 14.09.2005 ]
Gra nie jest łatwa !!!!
Zasady są dość skomplikowane i wymagają znajomaści angielskiego wszystkich uczestników gry, żeby poczuć dobrze klimat.
Lecz po "przebrnięciu" przez wszyskie zasady i reguły gra po prostu WYMIATA !!!!!!
Ogroma wartość "replayability", duża interakcja po między uczestnikami (co dla mnie osobiście jest bardzo ważne dlatego mimo wysokich ocen gry Puerto Rico nie jestem w stanie się do niej przekonać).
Dużo możliwości w podejmowaniu określonych działań grupy.
(bardzo dobry pomysł odnośnie zmiany statystyk bohaterów co dodatkowo wzmacnia rodzaje taktyki poszczególnych etapów gry !!!!)
Jestem zwolennikiem umiarkowanej losowości w planszówkach - Arkham zdaje ten egzamina na 5 !!!!

No i klimat samej gry - nie jestem znawcą lovcrafta mimo to szybko wciąga w inny świat

Grałem kilka razy po 4 os. i faktycznie można przyznać, że gra robi się trochę za prosta !!!!!
Dlatego niezłym rozwiązaniem jest rozgrywka uczestników nie tylko przeciwko samej grze ale przeciwko sobie (możliwość walki ze sobą, brak wymiany przedmiotów kasy itd.) wystarczyło tylko kilka modyfikacji i gra jest REWELACYJNA !!!!
Oczywiście konsekwencją tego jest tzw. negatywna interakcja (Game of Thron może się kojarzyć), ale rywalizacja między sobą wzmocniona ogólnyą walką ze złem daje dodatkowego smaczku !!!!!

Grałem też solo - nie dość, że wogóle jest taka możliwość to wcale niejest gorzej niż w kilka os.
bezapelacyjnie Arkham biję wszystkie tytuły w tej konfrontacji na głowe

Gorąco polecam !!!!!!!!!
choć nie dla wszystkich - niektórzy szybko mogą się zniechęcić do (początkowo) dość skomplikowanych zasad.
0
e$ [ dodano: 09.09.2005 ]
Dzisiaj zagraliśmy ze znajomymi małe wprowadzenie. No cóż... gra jest ŚWIETNA. Co prawda w zasadach z początku można się pogubić, ale to dodaje jeszcze więcej uroku odkrywaniu ciemnych ulic Arkham. POLECAM!!!
0
Oskar Białowąs [ dodano: 22.08.2005 ]
Poprostu MIODZIO!!! Odrazu rozpakowałe i już straciłem punkty obłędu hehh ;) Perełka dla fanów H.P.L i miłośników grozy. POLECAM!!!
0
Jakub Bartoszewicz [ dodano: 18.08.2005 ]
Zadziwiające, że mówi to taki dusigrosz jak ja - ale jest świetna. Pieknie wydana, poręczna, grywalna. Nie jest łatwo przegrać. O nie... Najtudniej nauczyć się współpracy :) lovecrafta i Cthulhu lubię bardzo - to pomogło, bo wiele rzeczy, ciekawostek, brałem jak coś normalnego, wręcz za dobrą monetę. Powiem - jest rozbudowana, ale nie przekombinowana. Trudno coś takiego samemu wymyśleć :) gra się świetnie, najlepiej w 5+ osób, chyba nie modyfikowaliśmy zasad. Polecam szczerze.
0
MM [ dodano: 04.08.2005 ]
rozumiem, że propozycje takich delikatnych modyfikacji można znaleźć gdzieś w internecie, na oficjalnym forum, czy coś...
Instrukcję, do której link jest na górze powierzchownie dosyć przeczytałem, ale nie było tam nic o modyfikacjach zasad. Jakież to zmiany wprowadzić należy?
0
Krystian Stefański [ dodano: 02.08.2005 ]
MM - dla 1-3 graczy łatwa wcale nie jest. Pow tej liczby należy wprowadzić pare własnych modyfikacji nie wymagających zbyt wiele ingerencji w samą mechanikę gry i też jest IDEALNIE.
0
Mocarna Mrówka [ dodano: 29.07.2005 ]
Słyszałem, że gra jest zbyt prosta, że trudno jest przegrać.
Czy to prawda?
0
Uncle Death [ dodano: 27.07.2005 ]
Choć z początku zasady wydawały się strasznie zakręcone to po przebrnięciu przez instrukcje wszystko było już jasne i nie sprawiało żadnych kłopotów. Bardzo fajna gra szczególnie dla tych którzy lubią opowiadania Lovecrafta i gry z serii Cthulu. Bardzo dobra gra polecam.
0
dodaj swój komentarz
© 2003-2017 REBEL.pl
sklep@rebel.pl