Komentarze do produktu: Pojedynek Robotów


Paweł [ dodano: 22.10.2014 ]
Gra jest świetna - niesamowicie wkręca, po jednej rozgrywce masz ochotę na następną. Rozgrywki trwają od 2 do 6-7 minut i fantastyczne jest to, że każda ma inny scenariusz. U nas w domu sprawdza się zarówno jako gra dla dzieci jak i dla dorosłych. Faktem jest, że Ci, którzy potrafią grać w szachy mają tutaj łatwiej, ale po paru rozgrywkach nawet ktoś, kto nigdy nie grał w szachy będzie potrafił się przeciwstawić bardziej doświadczonemu graczowi.
Niestety gra ma jeden poważny minus - swoją cenę. Udało mi się znaleźć tą grę w necie najtaniej za 45 zł z przesyłką i uważam, że jest to cena kompletnie nieadekwatna do zawartości pudełka. Nie sposób mi nie zgodzić się tutaj z Bartkiem - lepiej narysować sobie planszę 3 x 4, przygotować pionki i zacząć się bawić, bo za ok. 50 zł można kupić coś bogatszego (specjalnie nie użyłem słowa "ciekawszego"). Moim zdaniem cena za tą grę powinna wynosić 25 - 30 zł, przymierzając, że np. gra również od Egmontu "Pirackie skarby" jest równie "bogata" i kosztuje 20 zł.
1
Bartek [ dodano: 07.09.2014 ]
W instrukcji czytamy, że gra ta jest uproszczoną wersją japońkiej "Shogi". Po takiej "reedycji" (żeby nie powiedzieć "plagiacie") spodziewać się można w zasadzie wyłącznie cieszącego oko wydania. Mamy roboty - grę na planszy, fajnie by było więc poruszać się jakimiś bajeranckimi figurkami może. Nic z tego. W pudełku gry za ponad pół stówy znajdziemy jedynie 8 drewnianych klocków (nie do końca nawet oszlifowanych), oraz... kartkę papieru samoprzylepnego. Właśnie tak. Wydawca nie raczył nawet nanieść nie wiem, rysunków na klocki, albo jak w "Roju" - dać graczowi ładne kamyki do przesuwania po planszy. Na moje oko, koszt produkcji nie przekracza 2-3 zł! A gra kosztuje 50. Przeceniona, przewartościowana. Nie warto.
Wydawca to Egmont - wstyd na całego.
Natomiast mechanika prosta i w miarę fajna, polecam narysować sobie planszę na kartce... i zagrać czymkolwiek.
0
Pionier
Bartosz Mroziński [ dodano: 21.05.2014 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Świetny sposób na wprowadzenie w świat szachów (japońskich).
0
Peligrosa [ dodano: 27.11.2012 ]
Połączenie jakby szachów i warcabów z bardzo ciekawą zasadą, że zbity pionek może wrócić do gry. Gra z wyglądu niepozorna, ale naprawdę warta wypróbowania. Rozgrywka przebiega dość szybko i przyjemnie. Miły i niebanalny przerywnik. Myślę, że świetnie nadaje się do wprowadzenia i zachęcenia do gier logicznych.
2
dodaj swój komentarz
© 2003-2019 REBEL.pl
sklep@rebel.pl