Komentarze do produktu: Welcome to... Miasteczko marzeń

Zaprojektuj przedmieście jak ze snów!


Mlodyromeo [ dodano: 29.05.2020 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Byłem niezdecydowany czy zakupić Welcome To... Miasteczko marzeń, gdyż nie znam gier draw and write oraz nie znałem tego tytułu - jest to stosunkowo nowa gra (wydana na świecie w 2018 roku, w Polsce w 2019 roku).

Zamówiłem ją w ramach akcji Rebela PYL i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jak przyjemna jest ta gra oraz jakie proste są jej zasady.
Zasady w skrócie: w pudełku mamy 29 karty celów, tzw. karty planu miasta - w rozgrywce wybieramy trzy z nich. Mamy też 81 kart z cyframi od 1 do 15 na jednej stronie karty, z drugiej strony karty efekt-symbol, dzięki którym punktujemy.
Karty z cyframi od 1 do 15 będziemy odkrywać z trzech stosów po 27 kart w każdym. W pudełku znajduje się też komplet arkuszy-plansz z trzema ulicami, na których będziemy wpisywać wybraną przez nas cyfrę z odkrytych ze stosów trzech kart, tak aby zrealizować cele. Istnieje tylko jedna generalna zasada - wpisana cyfra (czyli zbudowanie domu) w każdej alejce musi być zgodna z kolejnością od najmniejszej do największej. Kiedy każdy dokona wyboru, runda się kończy i odsłaniany jest nowy zestaw kart.

Rozgrywka jest krótka - ok. 30 minut, nie ma prawie w ogóle interakcji. Na razie rozegrałem kilka partii z dziewczyną, której gra spodobała się nawet bardziej niż mi oraz kilka rozgrywek w gronie 3-osobowym. W grze nie ma ograniczeń co do liczby graczy - może grać w nią jedna osoba jak i np. 100 osób. Myślę, że jest to zarówna super gra familijna jak i imprezowa, od najmłodszych do najstarszych, więc nie ma co się wahać tylko kupować.

P.S. Dodam jeszcze, że każdy gracz otrzymuje jedną planszę na jedną rozgrywkę, ale istnieje aplikacja Welcome To... na telefon/tablet, dzięki której nie trzeba zużywać arkuszy.
1
Uszasty [ dodano: 29.05.2020 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Bardzo przyjemna gra! Proste zasady ale gra nie jest przez to banalna, wręcz przeciwnie, jest duże pole do popisu dla różnych strategii i czasem trzeba się nieźle namyśleć, żeby wygrać. A przy tym gra cały czas pozostaje lekka.

Największy plus jak dla mnie to minimalna losowość. W wariancie podstawowym wszyscy mamy te same karty a więc i takie same szanse na zwycięstwo i to tylko od naszych decyzji zaleczy, jak potoczy się gra i czy będziemy sprytniejsi od przeciwników.
Z pozostałych zalet wymienię ładne wykonanie, dużą regrywalność i to, że sama gra nie trwa długo a przygotowanie jest ekspresowe. Nie ma też problemu z zagraniem kilku partii pod rząd. W zasadzie nigdy nie kończy się na jednej bo po przegranej jest chęć dokonania zmian w swojej strategii i rewanżu.

Co do minusów to najbardziej doskwiera mi brak interakcji. Choć nie dla każdego musi to być wada, ja akurat jestem z tych, którzy lubią interakcję (najlepiej tą negatywną ;) ). Nie jest to jednak coś bardzo przeszkadzającego i doskwierającego.

Ogólnie jest to bardzo przyjemna gra, która często będzie wlatywać na stół, gdy nie ma czasu lub ochoty na długie, wielogodzinne rozgrywki. Kupiona była "przy okazji" a jetem naprawdę bardzo mile zaskoczony!
1
Mały Groszek [ dodano: 28.05.2020 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Jestem pozytywnie zaskoczona Welcome to. Na rynku jest obecnie wiele tego typu gier, miałam okazję ogrywać kilka i obawiałam się, że Miasteczko nic nowego nie wniesie. Ale byłam w błędzie! Przepiękne grafiki, wielka frajda z projektowania własnego miasteczka. Dynamiczna rozgrywka, w którą udało mi się zaangażować wszystkie pokolenia. Trzeba trochę pokombinować, żeby wygrać, ale w trakcie gry jest dużo możliwości zdobywania punktów co działa motywująco i daje frajdę nawet moim nielubiącym przegrywać dzieciakom.
0
Nocny Marek
Bartek [ dodano: 27.05.2020 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Super gra!
Bardzo prosta, a jednocześnie dająca możliwości porządnego kombinowania.
Kupiona na prezent, ale po kilku partiach ze znajomymi wiemy, że do naszej kolekcji również niedługo dołączy :)
1
Nocny Marek
TomekK [ dodano: 25.05.2020 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Bardzo przyjemna wykreślanka. Przy szafie pełnej eurosucharów, bestii z różnych mitologii i map do TTR brakowało nam lekkiego tytułu w który można pograć i rodzinnie, i solo, i większym gronie.

Zalety:
+ proste zasady, bardzo ładne wykonanie, małe pudło
+ tematyczność
+ duża regrywalność
+ zasadniczo nieograniczona liczba graczy
+ trywialna możliwość opcji pandemicznej (gry ze zdalnymi oponentami) - wystarczy dowolna kamerka zwrócona na wykładane karty
+ praktycznie niemożliwe kontrolowanie na bieżąco punktacji przeciwnika (robię swoje, a na koniec zobaczę co wyjdzie. I dobrze, bo nie widać, że ktoś odjechał i nie ma opcji na złapanie go przed końcem, więc fun trwa)
+ nieoczekiwany koniec partii - cytując klasyka: "i cały misterny plan w ....". Lubię gry gdzie koniec wyznacza zachowanie graczy lub samej gry. Utrudnia skrupulatne planowanie (zwłaszcza ostatnich ruchów) i pozwala skupić się na przyjemności z grania.

Minusy:
- dość monotonna, więc kilku partii pod rząd nie zagramy, ale po komentarzach współgraczy wracać będzie na stoły co jakiś czas

Inne:
* brak interakcji
* dostępna aplikacja zastępująca papierowe arkusze (wersja ekonomiczna ;-) )
1
Oltri [ dodano: 20.05.2020 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Co tu dużo pisać. Dla kogoś kto lubi planować - gra jest doskonała!
1
Suchykiller [ dodano: 14.05.2020 ]
BARDZO CIEKAWA KONCEPCJA NA GRĘ. POLECAM
2
Uki24 [ dodano: 21.04.2020 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Bardzo przyjemny draw and write, chociaż po pewnym czasie może być dość monotonny, czekam na dodatek, który w większy sposób komplikowałby rozgrywkę i dodawał więcej kombinowania. Na duży plus wykonanie i strona graficzna gry.
3
Kazald [ dodano: 13.04.2020 ]
Siadło cudownie!
Kończymy już dołożony zeszyt i niedługo będizemy grać na xerówkach.
Gra, która niby banalnie , polega na wykreślaniu kwadracików, to jednak decyzje, które podejmujemy rzutują bardzo mocno na ilośc punktów. Trzeba dobrze planować, mieć jakąś strategię i kreślić, kreślić, kreślić.
Szkoda, że nie ma ołówków w pudełku.
8
Marzyciel
Vogur [ dodano: 04.03.2020 ]
Bardzo fajna do pogranianz dziecmi
3
Galaxy152 [ dodano: 19.02.2020 ]
Przyjemna wykreślanka, przy której czas spędzi się miło w każdym towarzystwie
7
Łowca
Piotriotrotrtrr [ dodano: 12.02.2020 ]
Bardzo przyjemna gierka familijna. Jak dla mnie najciekawsza jak narazie z wykreślanych.
5
Agasia [ dodano: 29.01.2020 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Jejku, jaka to jest fajna gra :-) Musimy zaprojektować swoje miasteczko marzeń (czyli tak naprawdę wpisywać numery domów w odpowiednie kratki) w taki sposób, aby na koniec mieć najwięcej punktów. Gra wygląda niepozornie - w każdej turze wybieramy jeden z trzech numerów posiadłości wraz z dostępnym bonusem i próbujemy wcisnąć ten domek na jedną z ulic. Emocje ogromne (okrzyki i oklaski nie są rzadkością, gdy nagle wyjdzie długo wyczekiwany basem z właściwym numerem domu), zabawa przednia, a przede wszystkim nieograniczona liczba osób, która może uczestniczyć w grze. Do tego bardzo proste zasady i krótki czas rozgrywki - zawsze się chwila na Miasteczko znajdzie ;-)
To pasjans, interakcja nie istnieje, ale to nie ma znaczenia. Mogłabym tak pół dnia siedzieć i móżdżyć.
9
Bożyszcze
Magilion [ dodano: 22.01.2020 ]
Bardzo dobra wykreślanka. Nie jestem fanką tego nurtu, a ta gra zdecydowanie przypadła mi do gustu.
Jest szybka, dynamiczna, wymaga troszkę myślenia, ale nie za dużo.
Świetny filer.
Moi znajomi zalaminowali swoją wersję (dla 5 graczy) co wyeliminowało problem zużywalności notesików. Jest to też więc jakiś pomysł.

W grze numerujemy domy (numery pokazują się na kartach, a cała heca polega na tym, żeby były ponumerowane w kolejności, a przecież nie wiemy jaka karta dojdzie następna). Każda karta powiązana jest również z dodatkową czynnością, jak zaznaczenie basenu, wybudowanie płotka itd. które wpływają na końcową punktację. Dzięki takiemu rozwiązaniu gra jest regrywalna i niemalże każdy grać pod koniec na swojej kartce ma namalowane coś innego.

Plusy:
- szybka
- ładna
- nieskomplikowane reguły
- przyjemny poziom (nie za trudna, nie za łatwa)
- wciągająca

Minusy
- ograniczona ilość notesików
9
Miłośnik
Paulucha [ dodano: 21.01.2020 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Bardzo dobra gra typu roll&write tyle, że zamiast kości mamy karty, co znacząco zmniejsza losowość.
Dużymi zaletami są prostota zasad, które można wytłumaczyć w 10 minut i nieograniczona liczba graczy (ogranicza nas notes z planszami dla grających ;) ).
W Miasteczko zagrają przy jednym stole dzieci, seniorzy, wytrawni gracze i każdy znajdzie coś dla siebie.

A dla proeko - aby nie marnować papieru - można zalaminować planszetki i gra się nigdy nie zużyje :)
11
Miłośnik
Miltonsec [ dodano: 14.01.2020 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Bardzo fajna "wykreślanka", nie zajmuje dużo miejsca, przyjemny temat i dobre wykonanie.
Polecam dokupić bloczki, lub ewentualnie zalaminować sobie kilka sztuk :)
8
Pysia999 [ dodano: 06.01.2020 ]
zwykła wykreślanka dla 100 osób mega
5
Poliglota
Kostuch [ dodano: 10.12.2019 ]
Mam już za sobą kilka parti i uważam, że gra jest świetna! Jest to dobra dawka losowości, kombinowania i budowania swojego miasteczka. Akurat u nas w grupie planszówkowej ma to kolega, ale jeśli kiedyś dostanę to na prezent, to będę się cieszyć :)
8
Sowacz [ dodano: 06.12.2019 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Drugie podejście (po meh.. grze Kości Obfitości) do gier z kategorii roll and write (tutaj roll zamienione na draw) no i tym razem zaiskrzyło. Krótki czas gry, szybki setup i wciągający gameplay powodują, że ląduje na stole bardzo często.
7
Lukwych [ dodano: 09.10.2019 ]
Bardzo fajna wykreślanka bijąca na głowę inne zwłaszcza kościane gry tego typu (Flip&Write > Roll&Write). Proste do wytłumaczenia, szybkie do zagrania i dające sporo możliwości. Proponuję zalaminować kilka kartek, dorzucić suchościeralne mazaki i grać ile wlezie.
6
Hobold [ dodano: 24.09.2019 ]
1. Nieee nigdy nie zagram w coś takiego!
2. Jak można bazgrolić po grze?!
3. Mazane nie dla mnie....

Wieczór planszowy, grupa ledwo żywa po dwóch partiach Blood Rage ale godzina jeszcze młoda, szkoda wieczoru - Miasteczko ląduje na stole - gramy, gramy, gramy.... Cztery partie pod rząd. W między czasie dosiadały się kolejne osoby (ostatnia partia na 7 osób, po długopisy ktoś biegał do żabki), wszyscy się dobrze bawili, "ogony" chciały rewanżu itp. Gorąco polecam!

ps: Tylko papieru szkoda, zebrałem wszystkie zużyte arkusze i używam na listę zakupów gdy jadę do biedry ;)
11
Kasiatarzyna [ dodano: 18.09.2019 ]
Świetna, szybka i mała gierka, którą zabierze się wszędzie. Prosta mechanika gry, a jednak dużo kombinowania. Tytuł nas bardzo pozytywnie zaskoczył. W tą grę po prostu trzeba zagrać!
9
Informator
Barti18 [ dodano: 17.09.2019 ]
Zdecydowanie jedna z najfajniejszych wykreślanek na rynku. Bardzo fajna zabawa w każdym składzie osobowym. Jeśli lubicie tego rodzaju gry, to Welcome To... trzeba mieć w kolekcji.
7
Essen hunter
Domioku [ dodano: 13.09.2019 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Według mnie najlepsza z wykreślanek! Proste zasady, klimatyczne grafiki, no i możliwość zagrania z dowolną ilością osób :) Pierwszy raz grałem około pół roku temu na targach, od tamtego czasu się czaiłem, no i się udało, trafiłem na nią w ostatnio organizowanych "Push Your Luck". Polecam!
Jeden mały mankament to brak ołówków w zestawie.
10
Konrad [ dodano: 11.05.2019 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Przyjemna wykreślanka dla wielu osób. Karty zamiast kości.
11
Urotropina [ dodano: 09.05.2019 ]
Świetna gra! Nie mogliśmy się od niej oderwać ;d aż zaczynamy się martwić o ilość kartek
8
Łowca
Nie_ogarniam [ dodano: 08.05.2019 ]
Mariusz - dodatkowe Notesy Punktacji już są dostępne :)
11
Mariusz [ dodano: 26.04.2019 ]
czy jest szansa, że pojawią się same bloczki do zakupu (samodzielny druk w kolorze słabo się kalkuluje)?
7
Boardmaster
dewodaa [ dodano: 10.03.2019 ]
a nie można ich sobie po prostu dodrukować? Wydawca pewnie zamieści wersję pdf do druku dla tych co im zabraknie...
10
Bartek0307 [ dodano: 09.03.2019 ]
Zdecydowanie ! Bloczki dodatkowe się na pewno przydadzą.
5
Łowca
Vester [ dodano: 20.02.2019 ]
Rozważcie sprzedaż samych bloczków.
7
dodaj swój komentarz
© 2003-2020 REBEL.pl
sklep@rebel.pl