Komentarze do produktu: Mystery Express

Zagadka morderstwa w Orient Expressie


Łukasz Lipowicz [ dodano: 27.07.2012 ]
Bez wątpienia najpiękniej wydana gra w mojej (co prawda b. skromnej) kolekcji. Piękne ilustracje w estetyce art deco/art noveau, grube żetony. Plastikowe figurki nieco od tego odstają ale nie psują ogólnego wrażenia.
Co do rozgrywki, to jest wciagająca, wymaga nieustannej koncentracji (niepolecam gry graczom młodszym), interakcja między graczami większa niż by się mogło wydawać z początku.
Rozgrywka jest oczywiście dość abstrakcyjna, pod pojęciem śledztwa kryje się lokalizowanie par kart, wędrówka figurek graczy po pociągu nie ma większego znaczenia. Sporo emocji budzi odkrywanie godziny zabójstwa, jeden z moich graczy będąc rozdającym stwierdził że nie widzi dla siebie szans w zapamiętywaniu kart i całą talie wyłożył w parę sekund sabotując zadanie pozostałym.
Generalnie polecam grę nie tylko fanom pociągów i Agaty Christie
2
Jagódka [ dodano: 18.02.2012 ]
Oceniam produkt na 5 :- )
Pięknie wydana, zasady początkowo skomplikowane, jednak szybko można się połapać posługując ściągą na planszy! Długość oczekiwania nie jest aż tak odczuwalna gdyż "akcje" wymagają aktywności wszystkich graczy, świetna zabawa zwłaszcza z "szalonym zegarem" i wielka satysfakcja gdy uda się odgadnąć godzinę.
Rozgrywka bardzo długa, fajnie zagrać raz i do niej wracać- sprawdzona w 4 osoby zawsze można skrócić rozgrywkę o jedną stację, by nadać dynamiki
Super, że każdy tak naprawdę ma osobistą satysfakcję- mierzy się ze swoją intuicją i sprytem
0
Jakub Szarmach [ dodano: 20.12.2011 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Dobra gra detektywistyczna. Dobrze pomyślana i solidnie wykonana. Bardzo polecam. Niestety gra dość szybko się nudzi, do 10 rozgrywek...
0
Izabela Bartel [ dodano: 18.10.2011 ]
Gra fantastyczna ! Bardzo fajne interakcje między graczami. W grze trzeba się nieźle na główkować,aby wygrać. Grafika wspaniała,plansza,wykonanie miodzio. Z tego właśnie słynie wydawnictwo Days Of Wonder. Polecam !
0
Daniel Żukowski [ dodano: 22.08.2011 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Mi się podobała, ale moim towarzyszom nie przypadła do gustu. Zasady nie łatwe do zapamiętania i bez przerwy musieliśmy zaglądać co w jakim wagonie się wykonuje. Nie do końca jasne też były akcje między stacjami.
Może po prostu potrzebujemy szybszych i prostszych gier?
Moja ocena 4.
0
Witold [ dodano: 01.01.2011 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Gra się sympatycznie. Kto lubi trochę pogłówkowawać, powinien być zadowolony. Wykonanie śliczne. Graliśmy głównie w 3 osoby i o zwycięstwie decyduje telegram. W Stambule wszyscy już zwykle wiedzą co i jak się wydarzyło.

Gra jest jednak od 12 lat, nie od 10 - tak jest w instrukcji o to powinno być poprawione na stronie. Raz grała z nami dziesięciolatka i sobie średnio radziła i została mocno z tyłu,

Duży minus dla wydawcy. Czy nie można wydrukować polskiej instrukcji na równie ładnym papierze jak angielska? A tak wygląda to jak od ruskich.
0
dodaj swój komentarz
© 2003-2019 REBEL.pl
sklep@rebel.pl