Komentarze do produktu: Na Grunwald!

Rycerze króla Jagiełły


Anna [ dodano: 30.01.2016 ]
"Na Grunwald!" kupiłam z myślą o córce, zafascynowanej Krzyżakami. Biegłe poznanie zasad zajęło nam dwie-trzy rozgrywki, ale było warto. Teraz z przyjemnością gramy w 3-4 osoby. Przy dwóch - faza licytacji nie daje możliwości rozwinięcia skrzydeł, ale już przy 3 osobach można pogłówkować. Szata graficzna urzekła nas, również dbałość o szczegóły historyczne - postaci, chorągwie, wydarzenia. Szkoda tylko, że ilustracje rycerzy nie są odrobinę choć zindywidualizowane.
0
Strusiakis [ dodano: 07.04.2015 ]
Bardzo mi się ta gra podoba. Super szata graficzna, duża prostota, a jednocześnie ciekawa grywalność połączona z lekcją historii.

Polecam każdemu. Dla mnie 4/5.
0
MrSchab [ dodano: 19.05.2014 ]
super gra i na prawdę tania (w innych sklepach po 100-90 zł) jest nie skąplikowana
dla mnie ideał :p
polecam
0
rick [ dodano: 11.10.2013 ]
Mam już troszkę fajnych gier w domu. Testuje je z moimi synami (po 12 lat). Na Grunwald to w zasadzie nasz Top Five. Polecam wszystkim. Rozgrywka za każdym razem ciekawa. Fajna gra w "polskich realiach" wymyślona przez polaka (podobnie jak K2) - polecam.
2
Kamil [ dodano: 30.07.2013 ]
Jak dla mnie mocne 4.

Gra szybka, przyjemna. Przyjemnie wykonana (chociaz karty dosc cienkie i sliskie).
Z jednej strony prosta mechanika licytacyjna, z drugiej zas kazda kolejka licytacyjna ma troche inne zasady,, a co za tym idzie pozwala na zroznicowanie strategii gry.
0
Adam [ dodano: 26.12.2012 ]
Gra spasowała nam od razu: gram w nią z 8-letnim synem, na razie w 2 osoby. Syn wyjątkowo lubi gry z elementem licytacji i alokacji zasobów. Dlatego przy Na Grunwald uszy mu się świecą z zachwytu, gdy może sam decydować o kierunku rozwoju. Do tego z zapałem przeczytał ulotkę z tłem historycznym, więc od razu weszliśmy w klimat. polecam bardzo, nawet na 2 osoby, choć oczywiście to określony gatunek gier, który musi się podobać.
1
Natan Niemczyk [ dodano: 19.07.2012 ]
fajnie jakby ktoś stworzył grę bitwę pod grunwaldem z figurkami , grę bitewną.
0
Joanna Piecek [ dodano: 08.12.2011 ]
Oceniam ten produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

Nie rozumiem, dlaczego gra ma ocenę tylko 3.5 . Jak dla mnie, jako gra familijna jest po prostu fantastyczna. Ilustracje na kartach są piękne, mechanika ciekawa, plansza solidna, gra ma klimat, naprawdę bardzo przyjemnie się nad nią spędza czas. Na razie trudno mi znaleźć jakieś minusy. Graliśmy w nią raz w 4 osoby na festiwalu, potem w domu we 3 i (mimo, że muszę jeszcze trochę pomagać moim dzieciom) nie mogę doczekać się kolejnej partii. Gra za każdym razem inna, ponieważ nie wszystkie dostępne wydarzenia biorą udział w grze, więc nigdy nie wiadomo co nas po drodze spotka. Po prostu super, polecam jako grę rodzinną, a dla dorosłych też na pewno się sprawdzi.
2
Tomasz [ dodano: 12.11.2011 ]
Od pierwszych chwil , gdy zetknąłem się z tą produkcją , nie mogłem wyjść z podziwu. Gra bardzo dobrze zaprojektowana. Wciągająca rozgrywka. Ciekawe tło fabularne. Gra obowiązkowa dla wszystkich entuzjastów zmagań średniowiecza oraz historii Polski. Polecam z czystym sumieniem.
0
Fala [ dodano: 28.12.2010 ]
Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji
Spodziewałem się czegoś lepszego. Grałem tylko w 2 osoby. Spodziewam się że gra dla 3 lub 4 graczy będzie bardziej ciekawa jednak niestety trochę się rozczarowałem.
Jeżeli chodzi o wykonanie to nie mam zastrzeżeń.
1
Wojciech [ dodano: 05.12.2010 ]
Gra jest spoko, tylko system roztrzygnięc trochę mi nie pasuje
0
jax [ dodano: 05.10.2010 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Bardzo dobra gra. Wprawdziwe nie ma w niej żadnych rewolucyjnych mechanizmów, ale wszystko działa bardzo sprawnie, są emocje, występuje bardzo duża interakcja i gra się po prostu przyjemnie :) Polecam z czystym sumieniem.
1
Karol Madaj [ dodano: 03.08.2010 ]
„Na grunwald” czyli o tym jak Krzyżacy uratowali mi urlop.

Na tegoroczne wczasy nad Bałtykiem zabrałem świeżo otrzymany „Na grunwald”. Żonie która nie przepada za nauką nowych gier ta spodobała od razu. Świetne ilustracje tworzą klimat a granie daje estetyczną przyjemność. Rozegraliśmy wieczorami kilka partii na dwie osoby i działała super. Wciągnęło nas na tyle, że w ciągu dnia w opracowaliśmy nowy wariant „2,5 osobowy”. Nasza czteroletnia córka zabierała nie wziętych rycerzy i porównywała cyfry na tarczach oświadczając nam który wygrał. Frajdę sprawiał jej też brak limitu na świnki i pomocników, którzy często pożywiali się poza planszą. Córka, która czasem towarzyszy nam w partiach Agircoli, wyznała, że „Na grunwald” ją „najbardziej ciekawi”.
Skrzydła „Na grunwald” rozwinął dopiero w świetlicy w czasie kilkudniowego oblężenia przez ulewne deszcze. Mając misyjne podejście do planszowego hobby proponowaliśmy partyjki nowo poznanym znajomym, których liczba szybko zaczęła się powiększać. Jako gra 3 i 4 osobowa też sprawdzała się znakomicie (czasem nawet jako jeden gracz występowała para) i co więcej potrafiła wciągać ludzi, którzy pierwszy raz zetknęli się z grami planszowymi.
Reasumując jest to naprawdę dobra pozycja zarówno dla zaawansowanych graczy, którzy mają ochotę przyjemnie pogłówkować, jak i dla początkujących, jako zachęcające wprowadzenie do świata planszówek.
1
dodaj swój komentarz
© 2003-2019 REBEL.pl
sklep@rebel.pl