1831 For our freedom and yours: Battle of Grochow

Najsłynniejsza, zwycięska bitwa Powstania Listopadowego
3 opinie
  • 2 osoby
  • od 12 lat
  • 120 - 420 minut
  • wydanie polskie
Do kontrataku ruszyli grenadierzy, prowadzeni osobiście przez Chłopickiego, 4 pułk strzelców na czele z Żymirskim, śmiertelnie ranionym w tym boju, a także 4 i 8 pułk piechoty pod wodzą gen. Skrzyneckiego. „Wszystko, co nie zdołało pierzchnąć z olszyny legło w niej”. Przeciwnatarcie to wstrząsnęło nieprzyjacielem.    Planszowa gra wojenna 1831 For our freedom and yours: Battle of Grochow przedstawia jedno z najsłynniejszych starć w historii polskiej armii. Gracze dysponują historycznymi siłami i muszą działać, mając na uwadze historyczne zalety i ograniczenia swoich armii. Duże znaczenie mają także czynniki obiektywne takie, jak teren i warunki atmosferyczne. Oczywiście nie można pominąć czynnika losowego. Te wszystkie aspekty oddają zasady, które nie są skomplikowane. Wśród czterech scenariuszy jest jeden mniejszy - atak korpusu Rosena na olchowy lasek. Jest to doskonałe wprowadzenie do dużej batalii. Gracze dysponują ograniczonymi siłami i poznają zasady oraz właściwości terenu. Dzięki temu zdobyte doświadczenie mogą wykorzystać w trakcie scenariusza, dotyczącego całej bitwy. Mechanika gry opiera się o losowe aktywacje. Przez odpowiedni zestaw żetonów oddano lepszą strukturę dowodzenia armii feldmarszałka Dybicza. Ponadto takie rozwiązanie zapewnia emocjonującą rozgrywkę, w której każda ze stron może mieć inicjatywę by zaskoczyć przeciwnika. Trzy rodzaje broni, czyli piechota, kawaleria i artyleria działają według podstawowych zasad, lecz każdy z nich ma swoją specyfikę. Sukces na polu bitwy zapewnia odpowiednie wykorzystanie atutów każdego rodzaju broni w najwłaściwszym momencie. To oczywiście cel, do którego dążą obaj gracze. Koordynacja własnych oddziałów i reagowanie na posunięcia przeciwnika sprawiają, że Battle of Grochow jest wymagającą grą nawet dla doświadczonych graczy. Ta gra jest udanym debiutem Łukasza Krawczyka. Uwaga. W pudełku są dwa żetony erraty. Należy nimi zastąpić odpowiednie żetony, które są na arkuszach.
Autor:
Łukasz Krawczyk
Ilustracje:
Adam Niechwiej
Wydawca:
Strategemata
89,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wyślemy w ciągu 14 dni


Dostawa (Poczta Polska) już od 12 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Do kontrataku ruszyli grenadierzy, prowadzeni osobiście przez Chłopickiego, 4 pułk strzelców na czele z Żymirskim, śmiertelnie ranionym w tym boju, a także 4 i 8 pułk piechoty pod wodzą gen. Skrzyneckiego. „Wszystko, co nie zdołało pierzchnąć z olszyny legło w niej”. Przeciwnatarcie to wstrząsnęło nieprzyjacielem.

  

Planszowa gra wojenna 1831 For our freedom and yours: Battle of Grochow przedstawia jedno z najsłynniejszych starć w historii polskiej armii. Gracze dysponują historycznymi siłami i muszą działać, mając na uwadze historyczne zalety i ograniczenia swoich armii. Duże znaczenie mają także czynniki obiektywne takie, jak teren i warunki atmosferyczne. Oczywiście nie można pominąć czynnika losowego. Te wszystkie aspekty oddają zasady, które nie są skomplikowane.

Wśród czterech scenariuszy jest jeden mniejszy - atak korpusu Rosena na olchowy lasek. Jest to doskonałe wprowadzenie do dużej batalii. Gracze dysponują ograniczonymi siłami i poznają zasady oraz właściwości terenu. Dzięki temu zdobyte doświadczenie mogą wykorzystać w trakcie scenariusza, dotyczącego całej bitwy.

Mechanika gry opiera się o losowe aktywacje. Przez odpowiedni zestaw żetonów oddano lepszą strukturę dowodzenia armii feldmarszałka Dybicza. Ponadto takie rozwiązanie zapewnia emocjonującą rozgrywkę, w której każda ze stron może mieć inicjatywę by zaskoczyć przeciwnika.

Trzy rodzaje broni, czyli piechota, kawaleria i artyleria działają według podstawowych zasad, lecz każdy z nich ma swoją specyfikę. Sukces na polu bitwy zapewnia odpowiednie wykorzystanie atutów każdego rodzaju broni w najwłaściwszym momencie. To oczywiście cel, do którego dążą obaj gracze. Koordynacja własnych oddziałów i reagowanie na posunięcia przeciwnika sprawiają, że Battle of Grochow jest wymagającą grą nawet dla doświadczonych graczy.

Ta gra jest udanym debiutem Łukasza Krawczyka.

Uwaga. W pudełku są dwa żetony erraty. Należy nimi zastąpić odpowiednie żetony, które są na arkuszach.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • plansza formatu A1
  • zasady gry (12 stron)
  • książka scenariuszy (4 strony)
  • 432 sztancowane żetony
  • kostka dziesięciościenna
Waga:
370 g


Recenzje

4.33
na podstawie 3 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń 1831 For our freedom and yours: Battle of GrochowWszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również