1944 Wyścig do Renu

Race to the Rhine
4 opinie
 • 1 - 3 osoby
 • od 14 lat
 • ok. 90 minut
 • wydanie polskie
Przygotowując się do bitwy, zawsze orientowałem się, że plany są bezużyteczne, ale planowanie jest nieodzowneGenerał Dwight D. Eisenhower, Naczelny Dowódca Alianckich Ekspedycyjnych Sił ZbrojnychMasz za mało paliwa, za mało amunicji i za mało czasu. A przed Tobą olbrzymie wyzwanie: wygrać wyścig do Renu. Musisz przekroczyć rzekę, zanim wszystkie mosty zostaną obsadzone przez przeciwnika. I musisz to zrobić jako pierwszy. Bo tylko pierwszy zbierze laury zwycięstwa. 1944 Wyścig do Renu to niespotykane połączenie gry wojennej i logistycznej. Nie wygrasz jej bez właściwego planowania. Aby zajmować teren, twoje czołgi potrzebują paliwa; by zdusić opór przeciwnika – amunicji. A szeregowi żołnierze? Domagają się konserw i czekolady! Jak zatem wykorzystasz swoje kolumny transportowe? Którym dostawom nadasz priorytet? Może jak generał Patton, ruszysz do przodu nie oglądając się na flanki? Albo tak jak marszałek Montgomery, zaryzykujesz swój prestiż, by zrealizować Market-Garden – największą operację powietrzno-desantową w historii? A może, dzięki wytężonej pracy i odrobinie szczęścia przekroczysz Ren szybciej, niż zrobił to generał Bradley?W jednej z anglojęzycznych recenzji gry padają m.in. takie prorocze słowa: „All in all, 1944: Race to the Rhine is a stupendous game, one of the best of the year.” Gra została doceniona przez użytkowników serwisu BoardGameGeek.com. Znalazła się na podium w prestiżowym konkursie Golden Geek Awards. Kolejną prestiżową nagrodą jest trzecie miejsce w konkursie francuskiej gry roku organizowanym przez portal TricTrac. W jaki więc sposób zaplanujesz swoje Zwycięstwo?
Autor:
Jaro Andruszkiewicz, Waldek Gumienny
Wydawca:
Phalanx Games
19995

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Przygotowując się do bitwy, zawsze orientowałem się, że plany są bezużyteczne, ale planowanie jest nieodzowne

Generał Dwight D. Eisenhower, Naczelny Dowódca Alianckich Ekspedycyjnych Sił Zbrojnych

Masz za mało paliwa, za mało amunicji i za mało czasu. A przed Tobą olbrzymie wyzwanie: wygrać wyścig do Renu. Musisz przekroczyć rzekę, zanim wszystkie mosty zostaną obsadzone przez przeciwnika. I musisz to zrobić jako pierwszy. Bo tylko pierwszy zbierze laury zwycięstwa.
1944 Wyścig do Renu to niespotykane połączenie gry wojennej i logistycznej. Nie wygrasz jej bez właściwego planowania. Aby zajmować teren, twoje czołgi potrzebują paliwa; by zdusić opór przeciwnika – amunicji. A szeregowi żołnierze? Domagają się konserw i czekolady! Jak zatem wykorzystasz swoje kolumny transportowe? Którym dostawom nadasz priorytet?
Może jak generał Patton, ruszysz do przodu nie oglądając się na flanki? Albo tak jak marszałek Montgomery, zaryzykujesz swój prestiż, by zrealizować Market-Garden – największą operację powietrzno-desantową w historii? A może, dzięki wytężonej pracy i odrobinie szczęścia przekroczysz Ren szybciej, niż zrobił to generał Bradley?

W jednej z anglojęzycznych recenzji gry padają m.in. takie prorocze słowa: „All in all, 1944: Race to the Rhine is a stupendous game, one of the best of the year.” Gra została doceniona przez użytkowników serwisu BoardGameGeek.com. Znalazła się na podium w prestiżowym konkursie Golden Geek Awards. Kolejną prestiżową nagrodą jest trzecie miejsce w konkursie francuskiej gry roku organizowanym przez portal TricTrac.

W jaki więc sposób zaplanujesz swoje Zwycięstwo?

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • instrukcja
 • plansza
 • 110 kart
 • 10 drewnianych bloczków z naklejkami
 • 122 drewniane pionki
 • 174 żetony
 • 3 kostki do gry
Waga:
2 kg


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.75
na podstawie 4 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń 1944 Wyścig do RenuNajbardziej przydatne recenzje

CMDR_Blue_R

Liczba recenzji: 456

Jak dla mnie ideał :)

Świetnie oddano klimat "pojedynku" i podbierania sobie prestiżu i zaopatrzenia przez Montiego, Pattona i Bradleya, co miał "przyjemność" wylądować między nimi. Rozegrałem dziś pierwszą grę. Pattonem nie zabezpieczyłem flanki i jak go Niemcy zaczęli okrążać, to Bradley musiał mu iśc z pomocą. No i zaopatrzenie Pattona szlag trafił. I dodatkowo zagroziło to zaopatrzeniu Bradleya... Który doszedł już pod sam Ren... Ale przez to zagrożenie... brakło mu trochę amunicji, aby rozstrzelać Niemiecką piechotę na ciasnym korytarzu i zaopatrzenie do korpusu nad Renem nie dotarło. Za to Monty się wlókł i dotarł tylko do Antwerpii. Ledwo na punkty wygrał Patton... A jakbym zabezpieczył flankę, to te Szkopy by mi tam nie wlazły.

Gracze mają dużą interakcję ze sobą. Kto dostanie zaopatrzenie, kto ciężarówki, kto zajmie cele na granicy stref... Oraz na koniec każdej tury gracz działa jako Niemiec i wtedy przeszkadza innym (np. Monty i Bradley to oflankowanie zaczęli robić.... aż im dopiekłem i popchnąłem je dalej, gdy mnie otoczyli i zaczęło to Bradleyowi zagrażać, przez co musiał przerwać atak na Ren).

Klimat historyczny, interakcja z graczami to wielkie plusy tej gry. Proste zasady to kolejny plus.
Jedyny minus to karty zmiany pogody... Posiadają one dodatkowo jakieś wydarzenie z innych obszarów wojny, co działo się jesienią 1944 (włącznie z 32 dniem Powstania Warszawskiego)... Trochę ich losowość psuje klimat moim zdaniem. Jakby tylko była to karta zmiany pogody, byłoby lepiej.

Ale i tak świetna gra


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Kyuzo

Liczba recenzji: 51

I ruszyła przedsprzedaż! Naprawdę się bałem, że będzie dopiero na jesieni, ale...ale i tak nie ma znaczenia, bo wyjeżdżam na dłużej. Ah będę do tej gry tęsknił bardziej niż do rodzinnych stron. Zamówione!


Tomi

Liczba recenzji: 31

Jak dla mnie ideał :)

Bardzo dobra gra.

- pięknie wydana i warta swojej ceny.
- 16 stronicowa Instrukcja jasna, choć trzeba się mocno wczytać
- Czas rozgrywki: faktycznie 30 minut x liczba graczy.
- Tłumaczenie zasad trwa 5-10 minut i nawet dla laika staje się zrozumiała.
- Proste zasady, średnia złożoność ale spora decyzyjność, to główne atuty ( o wykonaniu nie wspominając ).
- Można grać na dwóch co w dzisiejszych czasach jest na plus.

Dla osób które grały w cięższe pozycje wojenne, szokiem będzie logistyka, która powoduje zatrzymanie jednostek w polu. To naprawdę nowatorskie podejście do gier wojennych.
To logiczno - strategiczna łamigłówka w II wojennym klimacie.
Szkoda tylko, że na kartach nie ma opisów.
POLECAM w 100%

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie