Anioł Śmierci

Gra karciana w świecie Space Hulka
51 opinii
  • 1 - 6 osób
  • od 13 lat
  • ok. 30 minut
  • wydanie polskie
++Nadchodząca Transmisja Poziom Czerwony++ Odprawa Krwawych Aniołów 7362-1  Bracie Sierżancie Lorenzo, zbierz swój oddział Terminatorów i przypuść szturm na kosmiczny wrak za pośrednictwem torpedy abordażowej. Na pokładzie stwierdzono obecność Genokradów. Twoim celem jest zniszczenie dziobowego centrum kontroli startu. Spodziewaj się silnego oporu. Szacunki: 44% szansa powodzenia misji przy 86% stratach w oddziale. ++Koniec Transmisji++ Space Hulk: Anioł Śmierci to gra kooperacyjna, w której do sześciu graczy kontroluje oddział Terminatorów Kosmicznych Marines, zapuszczających się w głąb olbrzymiego kosmicznego wraku. Dzięki pracy zespołowej, odwadze i czystej sile ognia gracze muszą przetrwać wbrew nikłym szansom i unicestwić zagrożenie, jakie stanowią Genokrady.
Autor:
Corey Konieczka
Wydawca:
Galakta
89,95

Dostępnych 7 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka dzisiaj


Dostawa (Poczta Polska) już od 12 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

++Nadchodząca Transmisja Poziom Czerwony++

Odprawa Krwawych Aniołów 7362-1

 Bracie Sierżancie Lorenzo, zbierz swój oddział Terminatorów i przypuść szturm na kosmiczny wrak za pośrednictwem torpedy abordażowej. Na pokładzie stwierdzono obecność Genokradów. Twoim celem jest zniszczenie dziobowego centrum kontroli startu. Spodziewaj się silnego oporu. Szacunki: 44% szansa powodzenia misji przy 86% stratach w oddziale.

++Koniec Transmisji++

Space Hulk: Anioł Śmierci to gra kooperacyjna, w której do sześciu graczy kontroluje oddział Terminatorów Kosmicznych Marines, zapuszczających się w głąb olbrzymiego kosmicznego wraku. Dzięki pracy zespołowej, odwadze i czystej sile ognia gracze muszą przetrwać wbrew nikłym szansom i unicestwić zagrożenie, jakie stanowią Genokrady.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • 128 kart
  • 12 żetonów wsparcia
  • 6 znaczników drużyn
  • 1 kostka
  • instrukcja
Waga:
327 g
Kod producenta:
PL-SL06
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.27
na podstawie 51 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Anioł ŚmierciNajbardziej przydatne recenzje

Redfield

Liczba recenzji: 2

Jak dla mnie 5/5

Po zapoznaniu się z recenzjami miałem mieszane uczucia. Z jednej strony zachwalano klimat, a z drugiej krytykowano grę za zbytnią losowość. Sam trochę obawiałem się czy zasady nie będą zbyt zawiłe. Jednak po pierwszej partyjce solo, gra wessała mnie jak czarna dziura.
Przy rozgrywce składającej się z 4 pomieszczeń już w 2 pomieszczeniu prawie nie korzystałem z instrukcji. To tyle jeśli chodzi o zawiłość zasad :D

Losowość jest faktycznie spora. Moja 1 gra – wygrałem z 1 ocalonym marine, 2 gra – przeżyli wszyscy, 3 gra - wszyscy martwi już w 2 pomieszczeniu. To jest jednak dobre, bo przy wiele innych grach w chwili gdy stajemy się już biegli gra przestaje być wyzwaniem. Kwestią jest tylko "jak wygram?", a nie "czy?". W Aniele Śmierci nigdy nie można być pewnym wygranej, bo mamy losowy: skład zespołu, układ wraku, sekwencje wydarzeń, ruch genokradów no i oczywiście wynik rzutu kością. Strategie można i trzeba budować, ale nigdy nie ma pewnego wyniku rozgrywki i to jest dla mnie wielki plus. Faktycznie może to niektórych denerwować, ale to chyba lepiej niż grac w grę w której już na starcie wiemy dokładnie jak ją rozegrać żeby na 100% wygrać. Zabawa robi się jeszcze lepsza w grze wieloosobowej gdzie komunikacja między graczami nie jest opcją, ale absolutnie niezbędnym warunkiem przetrwania.

Klimat gry jest rewelacyjny. Genokrady są w ciągłym ruchu: roją się, flankują, zachodzą z za pleców i tylko czyhają na nasz kiepski ruch... Śmierć idzie tuż za nami i każda walka może się okazać ostatnią dla każdego z naszych Terminatorów bez względu na to jakim sprzętem dysponuje.
Jeśli ktoś się waha to niech przestanie i kupuje. Ostatecznie grę bez wielkiej straty można odsprzedać choć to raczej rzadko się zdarza.


Blackthorn666

Liczba recenzji: 25

Po prostu zakochany jestem w tej sadomasochistycznej grze!
Niby kilka kart, kilka żetonów a klimat WH40K aż kipi.
Przecie naprzód z towarzyszami broni i patrzycie jak jeden za drugim umiera.
Ostatnie ruchy są często desperackie... aby ostatni marine wypełnił misje.
Nie znam drugiej gry, która ma taki klimat.
Gorąco polecam.
40k/5 :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Mateusz

Liczba recenzji: 1

Jak dla mnie ideał :)

Gra okazuje się być ciekawą propozycją zarówno dla ludzi chcących dopiero rozpocząć swoją przygodę z RPG karciankami jak i dla bardziej zaawansowanych graczy. W pudełku znajduje się bardzo przejrzysta polska instrukcja (nie musimy się męczyć z jej zrozumieniem tak,jak to było w przypadku Dungeoneera xD), po której jednokrotnym uważnym przeczytaniu znamy wszystkie zasady, a jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości wystarczy wejść na dział "Anioł Śmierci" na forum Galakty i wszystko jasne. Karty są wykonane porządnie, grafiki świetnie odwzorowują klimat a zmuszenie graczy do kooperacji i wspierania nie tylko swoich Marines, ale także oddziału kolegi (wszak każdy żywy Terminator w tej grze jest na wagę złota i może zadecydować o finale starcia z Genokradami) sprawia,że ten tytuł nie jest tylko ciekawy, ale także wymagający, a przejście tej gry wiąże się z ogromną masą zabawy i satysfakcji. Gorąco polecam.Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Pod wrogim niebem

Pod wrogim niebem