Bannockburn 1314

Bannockburn 1314, Stirling 1297 i Falkirk 1298
3 opinie
  • 2 - 6 osób
  • od 14 lat
  • wydanie polskie
Wojna o niepodległość Szkocji to pasmo licznych bitew. Niniejsza gra okazuje trzy najważniejsze starcia tej wojny.Stirling 1297Wspaniałe zwycięstwo szkockiej piechoty nad zaciężną armią angielską. Dowodzący Szkotami William Wallace pokonał Anglików nad rzeką Fort. Odczekał, aż połowa armii przeciwnika przejdzie przez most i dopiero wtedy wykonał niszczący atak!Falkirk 1298Bitwa w której Anglicy odnieśli druzgocące zwycięstwo. Szkocka jazda uciekła z pola bitwy pozostawiając piechotę na pastwę angielskich łuczników. Tylko nielicznym Szkotom udało się uciec z pola walki, w tym i samemu Wallace'owi.Bannockburn 1314Największa bitwa szkocko-angielska. Dwudniowe starcie udowodniło, że szkocka piechota dzięki zastosowaniu taktyki shiltron może stawić czoła ciężkiej jeździe rycerskiej. W bitwie tej, bardzo ważnym czynnikiem była dyscyplina jaką wykazali się Szkoci. Ich przeciwnik - ciężka zaciężna jazda, nie potrafił współdziałać z pozostałą częścią wojsk, a atakując chotycznie i w sposób niezorganizowany, poniósł klęskę, w której poległ kwiat angielskiego rycerstwa.
Wydawca:
Taktyka i Strategia, Noble Knight Games
8995

Dostępne 2 sztuki w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Wysyłka w piątek


Dostawa (Paczkomaty 24/7) już od 10 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Wojna o niepodległość Szkocji to pasmo licznych bitew. Niniejsza gra okazuje trzy najważniejsze starcia tej wojny.

Stirling 1297

Wspaniałe zwycięstwo szkockiej piechoty nad zaciężną armią angielską. Dowodzący Szkotami William Wallace pokonał Anglików nad rzeką Fort. Odczekał, aż połowa armii przeciwnika przejdzie przez most i dopiero wtedy wykonał niszczący atak!

Falkirk 1298

Bitwa w której Anglicy odnieśli druzgocące zwycięstwo. Szkocka jazda uciekła z pola bitwy pozostawiając piechotę na pastwę angielskich łuczników. Tylko nielicznym Szkotom udało się uciec z pola walki, w tym i samemu Wallace'owi.

Bannockburn 1314

Największa bitwa szkocko-angielska. Dwudniowe starcie udowodniło, że szkocka piechota dzięki zastosowaniu taktyki shiltron może stawić czoła ciężkiej jeździe rycerskiej. W bitwie tej, bardzo ważnym czynnikiem była dyscyplina jaką wykazali się Szkoci. Ich przeciwnik - ciężka zaciężna jazda, nie potrafił współdziałać z pozostałą częścią wojsk, a atakując chotycznie i w sposób niezorganizowany, poniósł klęskę, w której poległ kwiat angielskiego rycerstwa.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • plansza 5 x 50/70 cm
  • 286 sztancowych żetonów
  • instrukcja
  • scenariusze
  • 3 mapy
Waga:
880 g

Recenzje

4.33
na podstawie 3 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Bannockburn 1314Najbardziej przydatne recenzje

Czarny2501

Liczba recenzji: 81

Dobry, solidny produkt

Przyznaje początku, że nie lubię systemu średniowiecze. Nie uwierzę w jego tabelki, zasady kontrsarży i miliony żetonów pomocniczych do określania impetu konnicy. Ale kocham Bannockburn, bo tutaj tego nie ma, walczy piechota, a nie kłopotliwi możni tego świata.
Wykonanie gry jest bardzo dobre 5 map, mnóstwo żetonów. Niestety w moim zestawie było tylko 1k6, a część żetonów trzeba wyciąć samemu, ale nie jest to żadną przeszkodą.
Instrukcja jest napisana dość prosto i większość rzeczy zrozumie się po pierwszym przeczytaniu. Mogę marudzić jedynie na brak tabelki z wypisanym co wpływa jak na morale i szczątkowe zasady o artylerii (wiem, że nie są potrzebne, ale po co je wrzucać i nie rozwijać?).
Sama gra jest bardzo miodna. Szkoci prawie nie posiadają jazdy co zmusza do dowodzenia hordami i piechoty, co jest wspaniałe. Bitwy nie wymagają już zdecydowania kiedy rozpocząć szarżę, ale premiują mądre zarządzanie siłami.
Polecam tą grę wszystkim, którzy odrzucili system średniowiecze ze względu na zasady impetu, teraz będą mogli się nim naprawdę cieszyć.
PS:Jest to najbardziej opłacalna część systemu, bo zawiera w podstawce najwięcej map i scenariuszy z wszystkich gier w tym systemie.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

GrisznakIW

Liczba recenzji: 70

Dobra gra, a właściwie trzy gry w jednej, bo mamy tu Falkirk, Striling i Bannockburn. Jeśli chodzi o mechanikę, to jest to najwygodniejszy z systemów wydanych w Polsce - żadnego odpisywania punktów w tabelkach i innych takich. Zasady proste i klarowne. Mechanika generalnie szybka, szczególnie jak na taką grę, choć same bitwy trochę trwają. Niemniej oceniam ten tytuł wysoko, jako jedną z najlepszych polskich strategii planszowych. Całkiem niezła rzecz dla tych, którzy zaczynają zabawę z grami wojennymi.
Z minusów - podzielone na dwie części mapy do Striling i Bannockburn oraz konieczność ręcznego wycinania żetonów pomocniczych.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Krzysiek

Liczba recenzji: 388

Dobry, solidny produkt

Trochę historii i dobra gra jak to w tym rodzaju gier.

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Moskwa 1941

Moskwa 1941

8995
Legnica 1241

Legnica 1241

8995
Grunwald 1410

Grunwald 1410

8995
Ukraina 1941

Ukraina 1941

8995
Kursk 1943

Kursk 1943

8995
Kosowe Pole 1389

Kosowe Pole 1389

8995