Berlin 1945

5 opinii
  • 2 - 4 osoby
  • od 14 lat
  • wydanie polskie
Ostatnim aktem II wojny światowej w Europie był szturm Berlina. Operacja zniszczenia wojsk niemieckich rozpoczęła się 16 kweitnia uderzeniem dwóch radzieckich frontów. Od południa przez Cotbus i Budziszyn nacierał 1. Front Ukraiński marszałka Koniewa zaś bezpośrednio od wschodu - na Berlin, atakowały wojska 1. Frontu Białoruskiego marszałka Żukowa. Armia Czerwona posiadała przygniatającą przewagę pod każdym względem. A jednak bitwa nie była ani łatwa ani szybka. Niemcy robili wszystko by zadać nacierającym jak największe straty. W ciągu 17 dni, do czasu kapitulacji, nad Odrą i we wschodnich Niemczech poległo ponad 360 tysięcy żołnierzy sowieckich, co daje dziennie straty 21.200 żołnierzy. W walkach o Berlin brała udział 1. Armia Wojska Polskiego, której zadaniem było okrążenie miasta od północy i zabezpieczenie tego kierunku przed spodziewanym kontruderzeniem niemieckim.Gra Berlin 1945 ukazuje uderzenie radzieckiego 1. Frontu Białoruskiego. Przewagą jaką posiadają na tym odcinku Sowieci nie powinna uśpić nacierającego. Niemcy przygotowali się do obrony i nadal są groźni. Straty ponoszone przez Sowietów mogą być na tyle poważne, że ofensywa może utknąć już na Wzgórzach Seelowe.Po połączeniu z grą Budziszyn 1945 możłiwy jest do rozegrania "wyścig po zwycięstwo", jaki toczyli ze sobą marszałek Żukow i marszałek Koniew.
Autor:
Wojciech Zalewski
Wydawca:
Taktyka i Strategia
8995

Dostępne 3 sztuki w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka dzisiaj


Darmowa dostawa od 49 zł (do Dnia Dziecka)


Opis

Ostatnim aktem II wojny światowej w Europie był szturm Berlina. Operacja zniszczenia wojsk niemieckich rozpoczęła się 16 kweitnia uderzeniem dwóch radzieckich frontów. Od południa przez Cotbus i Budziszyn nacierał 1. Front Ukraiński marszałka Koniewa zaś bezpośrednio od wschodu - na Berlin, atakowały wojska 1. Frontu Białoruskiego marszałka Żukowa. Armia Czerwona posiadała przygniatającą przewagę pod każdym względem. A jednak bitwa nie była ani łatwa ani szybka. Niemcy robili wszystko by zadać nacierającym jak największe straty. W ciągu 17 dni, do czasu kapitulacji, nad Odrą i we wschodnich Niemczech poległo ponad 360 tysięcy żołnierzy sowieckich, co daje dziennie straty 21.200 żołnierzy. W walkach o Berlin brała udział 1. Armia Wojska Polskiego, której zadaniem było okrążenie miasta od północy i zabezpieczenie tego kierunku przed spodziewanym kontruderzeniem niemieckim.

Gra Berlin 1945 ukazuje uderzenie radzieckiego 1. Frontu Białoruskiego. Przewagą jaką posiadają na tym odcinku Sowieci nie powinna uśpić nacierającego. Niemcy przygotowali się do obrony i nadal są groźni. Straty ponoszone przez Sowietów mogą być na tyle poważne, że ofensywa może utknąć już na Wzgórzach Seelowe.

Po połączeniu z grą Budziszyn 1945 możłiwy jest do rozegrania "wyścig po zwycięstwo", jaki toczyli ze sobą marszałek Żukow i marszałek Koniew.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • mapa
  • 286 sztancowanych żetonów
  • scenariusze
  • instrukcja
Waga:
580 g

Recenzje

4.80
na podstawie 5 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Berlin 1945

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie