Betrayal at House on the Hill

Grupa przyjaciół w nawiedzonym domu
  • star
  • star
  • star
  • star
  • star_border
  (21)
 • 3 - 6 osób
 • od 10 lat
 • ok. 60 minut
 • wydanie angielskie
Betrayal at House on the Hill to gra przygodowa, w której rozgrywka wypełniona jest atmosferą niepewności i niezwykłymi emocjami. Gracze wcielają się w grupę przyjaciół, która przemierza nawiedzony dom na wzgórzu. Przygotowaliśmy polską instrukcję Betrayal at House on the Hill, zapraszamy do lektury!  Układ pomieszczeń tajemniczej rezydencji układany jest podczas rozgrywki, za każdym razem jest inny. Pełna emocji rozgrywka trwa około jednej godziny, co czyni Betrayal at House on the Hill idealną planszówką na imprezy, popołudnie w rodzinnym gronie, czy zwyczajne spotkanie z przyjaciółmi. Gra przeznaczona jest dla trzech do sześciu osób, z których każda wciela się w jedną z sześciu postaci. Odwiedzając kolejne pomieszczenia tajemniczego domu, gracze układają nowe elementy planszy, tworząc w ten sposób unikalny dla każdej rozgrywki plan rezydencji. Podczas rozgrywki jeden z bohaterów zostaje opętany i zdradza pozostałych. Osoba ta pragnie za wszelką cenę udaremnić plany swoich byłych kompanów, ci zaś podejmują desperacką walkę o przeżycie. Bohaterów rozgrywki przedstawiają ładnie wykonane, malowane figurki. Wszystkie elementy tej niezwykłej gry cieszą oko i potęgują niezwykły klimat towarzyszący rozgrywce. Przed wami zupełnie nowa edycja Betrayal at House on the Hill, niezwykłej gry, której pierwsza wersja wydana była w 2004 roku. Nowe wydanie ma poprawione zasady, więcej scenariuszy i dodatkowe karty przedmiotów. Pudełko i część elementów zestawu zyskały zupełnie nową, atrakcyjniejszą oprawę graficzną. 
Autor:
Rob Daviau, Bruce Glassco, Bill McQuillan, Mike Selinker, Teeuwynn Woodruff
Wydawca:
Avalon Hill
17995

store

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Betrayal at House on the Hill to gra przygodowa, w której rozgrywka wypełniona jest atmosferą niepewności i niezwykłymi emocjami. Gracze wcielają się w grupę przyjaciół, która przemierza nawiedzony dom na wzgórzu.

Przygotowaliśmy polską instrukcję Betrayal at House on the Hill, zapraszamy do lektury

Układ pomieszczeń tajemniczej rezydencji układany jest podczas rozgrywki, za każdym razem jest inny. Pełna emocji rozgrywka trwa około jednej godziny, co czyni Betrayal at House on the Hill idealną planszówką na imprezy, popołudnie w rodzinnym gronie, czy zwyczajne spotkanie z przyjaciółmi.

Gra przeznaczona jest dla trzech do sześciu osób, z których każda wciela się w jedną z sześciu postaci. Odwiedzając kolejne pomieszczenia tajemniczego domu, gracze układają nowe elementy planszy, tworząc w ten sposób unikalny dla każdej rozgrywki plan rezydencji.

Podczas rozgrywki jeden z bohaterów zostaje opętany i zdradza pozostałych. Osoba ta pragnie za wszelką cenę udaremnić plany swoich byłych kompanów, ci zaś podejmują desperacką walkę o przeżycie.

Bohaterów rozgrywki przedstawiają ładnie wykonane, malowane figurki. Wszystkie elementy tej niezwykłej gry cieszą oko i potęgują niezwykły klimat towarzyszący rozgrywce.

Przed wami zupełnie nowa edycja Betrayal at House on the Hill, niezwykłej gry, której pierwsza wersja wydana była w 2004 roku. Nowe wydanie ma poprawione zasady, więcej scenariuszy i dodatkowe karty przedmiotów. Pudełko i część elementów zestawu zyskały zupełnie nową, atrakcyjniejszą oprawę graficzną. 

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 6 malowanych figurek bohaterów
 • 6 kart bohaterów
 • 80 kart
 • 1 księga zasad
 • 2 księgi opętań
 • kostka
 • 45 płytek pomieszczeń
 • około 100 żetonów
Waga (kg):
2
Pliki do pobrania:

Dodatki i akcesoria


4.48
na podstawie 21 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Betrayal at House on the Hill


Najbardziej przydatne recenzje

Olakoziol

Liczba recenzji: 1

Jak dla mnie ideał :)

Świetna gra - zasady są proste, scenariusze zaskakujące, a klimat naprawdę fajny. Na trzech graczy idzie naprawdę szybko, więc da się rozegrać więcej niż jedną grę bez znużenia.

Jedyny minus to plastikowe klipsy do oznaczania parametrów postaci, które są zbyt luźne i praktycznie przez to bezużyteczne.

Tak czy inaczej polecam :)


Kuhaku

Liczba recenzji: 17

Bardzo duża regrywalność gry, lecz wydaje mi się, że za dużo zależy od losowości.
Scenariusze w niektórych przypadkach kończą się zdecydowanie zbyt szybko i przez to nie można wykorzystać ich pełnego potencjału.


Iza Grzybek

Liczba recenzji: 4

Jak dla mnie ideał :)

Bardzo dobra, klimatyczna gra, która przynajmniej przez pierwsze 50 rozgrywek zawsze zaskoczy dobrym, fabularnym twistem ;)

Zasady są proste, łatwo wytłumaczyć je nawet niezbyt zaawansowanym graczom, jednak mimo prostoty rozgrywka budzi emocje i nie nudzi. Zarówno przy 4 jak i 6 graczach idzie sprawnie, oczekiwanie na swój ruch nie nuży i nie zajmuje wieczności. Książeczki ze scenariuszami to świetna sprawa, moment nawiedzenia zawsze zaskakuje.

Gra jest świetnie wydana, elementy są dobrej jakości, jedyne zastrzeżenia mam do nieco zbyt szeroko rozwartych znaczników - da się to jednak załatwić odrobiną ciepłej i zimnej wody, łatwo nadać im pożądany kształt.

Ponieważ gra wydana jest po angielsku, a na kartach i, przede wszystkim, w książeczkach tłumaczących fabułę, jest sporo tekstu - przynajmniej dobra znajomość języka jest niezbędna.

Polecam, wszyscy lubujący się w ociekających klimatem grach powinni nabyć ten tytuł!

Pytania i odpowiedzi

Wszystkie 1
Z odpowiedzią 0
Oczekujące na odpowiedź 1

Czy są też przetłumaczone scenariusze nawiedzeń ???

~ Paweł 17.10.2020 14:00

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie