Biblios

Reedycja klasycznej gry strategicznej
13 opinii
  • 2 - 4 osoby
  • od 10 lat
  • ok. 30 minut
  • wydanie angielskie
W grze Biblios wcielasz się w rolę opata kierującego średniowiecznym klasztorem. Walcząc dla swojej klasztornej biblioteki o miano najznamienitszej rywalizujesz z opatami innych zgromadzeń o święte księgi i cene manuskrypty. W tym celu pozyskujesz narzędzia zdobniczego piśmiennictwa, zatrudniasz najlepszych kopistów oraz odtwarzasz najwartościowsze dzieła. Dysponujesz jednak ograniczoną ilością złota...Kluczem do sukcesu jest umiejętność rozstania z niektórymi kartami w stosownym momencie, efektywne pozyskiwanie kart, które zlekceważyli Twoi przeciwnicy i wykorzystanie ich na własną korzyść.Gra wymaga strategicznego planowania i umiejętności reagowania na zmieniające się wydarzenia. Oferuje trudne decyzje i angażującą rozgrywkę przy klarownych i prostych regułach. Doskonała dla początkujących i zaawansowanych graczy.
Autor:
Steve Finn
Wydawca:
IELLO
79,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

W grze Biblios wcielasz się w rolę opata kierującego średniowiecznym klasztorem. Walcząc dla swojej klasztornej biblioteki o miano najznamienitszej rywalizujesz z opatami innych zgromadzeń o święte księgi i cene manuskrypty. W tym celu pozyskujesz narzędzia zdobniczego piśmiennictwa, zatrudniasz najlepszych kopistów oraz odtwarzasz najwartościowsze dzieła. Dysponujesz jednak ograniczoną ilością złota...
Kluczem do sukcesu jest umiejętność rozstania z niektórymi kartami w stosownym momencie, efektywne pozyskiwanie kart, które zlekceważyli Twoi przeciwnicy i wykorzystanie ich na własną korzyść.
Gra wymaga strategicznego planowania i umiejętności reagowania na zmieniające się wydarzenia. Oferuje trudne decyzje i angażującą rozgrywkę przy klarownych i prostych regułach. Doskonała dla początkujących i zaawansowanych graczy.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • 1 Skryptorium
  • 5 kości w różnych kolorach
  • 87 kart
Waga:
400 g


Recenzje

4.31
na podstawie 13 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń BibliosNajbardziej przydatne recenzje

Forstoper

Liczba recenzji: 25

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Innej oceny niż 5 ta gra u mnie nie dostanie.
Jedyna wada jaką widzę to mimo laminowania kart lekkie ścieranie się rogów kart, ale jak wszystkie niemal produkty, tak i ten jest już w koszulkach.
Gra ogromnie mnie zaskoczyla - na plus. Przed zakupem czytałem recenzje i opisy. Spodobała mi się mechanika. Jednak już pierwsze rozgrywki ukazały głębię rozgrywki. Nic, absolutnie nic nie jest ustalone na początku co do zbieranych kolorów. Bardzo często jest sytuacja, że w fazie darów klaruje się kolor lub kolory do zbierania, a jednak dwukrotne przekręcenie kostki na minus w tych kolorach i już kolor który zbieraliśmy np. na 4 pkt jest już warty tylko 2 pkt. W grę w dwie osoby czaem jest sytuacja, że zebraliśmy kilka kart mocnych w danym kolorze, a już do końca żadna nie przyjdzie, bo tak się rozkładają karty.
Ponadto faza licytacji ogromnie przetasowuje sytuację, zmienia zbierane kolory. Można wylicytować karty zmieniające kostki.
Ogromny plus w grze to płacenie zakrytymi kartami za monety. W jednej z moich gier dwuosobowych przegrałem kostkę w jednym z kolorów w stosunku 0:1 pozbywając się karty o wartości 2. Byłem lekko zaskoczony po fazie licytacji, jak zresztą i druga osoba :)
Jest to gra blefu. Można licytować karty monet płacąc kartami monet. Mozna licytować karty w jakimś kolorze nie zbierając go, ale mając dzięki temu karty do zrzucenia do wylicytowania monet, żeby zakupić prawdziwie zbierany kolor.
Ciekawy jest pomysł z różnym wartościowaniem kart w różnych kolorach. To powoduje że dwójka dwójce nie jest równa, już nie mówiąc o literkach na nich...
Ciekawa jest sytuacja z licytacją. Lepiej liczyć na zwycięstwo na kostkach niż remis i wygranie większą ilością monet, a to oznacza próbę wydania wszystkich monet idealnie na koniec licytacji. Zbyt szybkie wydanie powoduje, że rywal/rywale licytują niemal za darmo. Zbyt słaby udział w licytacjach spowoduje niewydanie monet, czyli ... przegranie w kolorach :)
Nie zgadzam się z określeniem, że pudełko jest za duże. Ja musiałem wyjąć wypraskę po włożeniu kart w koszulki, gdyż się nie mieściły. Nie zgadzam się z twierdzeniem, że znaczniki/countery byłyby lepsze niż kostki. Po co 30 małych znaczników, jak mozna to mieć w postaci 5 eleganckich kostek?
Tak niewiele elementów gry daje ogrom zabawy. Jako weteran Magica jestem pozytywnie zdumiony.
Polecam grę na zakup dla każdego.


Dorota

Liczba recenzji: 170

Nietypowa tematyka, co prawda niezbyt wyczuwalna w grze, ale i tak ciekawa.


Aguthek

Liczba recenzji: 47

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Wielka gra w małym pudełku. Uwielbiam pierwszy etap - dobieranie kart nigdy nie było tak eskcytujące!Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie