Bitwy II Wojny Światowej 1942-45

Zaawansowany zestaw gier strategicznych
35 opinii
  • 2 osoby
  • od 12 lat
  • wydanie polskie
"Bitwy II wojny 1942-45" to największa w Polsce gra strategiczna, w której zawarto przepisy dotyczące m.in. desantów powietrznych i morskich, rajdów pancernych i obrony terenów miejskich, walk komandosów i bitew pancernych. Integralną częścią całości są działania wojsk powietrznych i marynarki wojennej.Gra porusza wszystkie aspekty militarne działań wojennych jakie toczyły się na całym świecie w latach 1942-45. Reprezentowane są wojska: wszystkich krajów konfliktu, zarówno te walczące w Europie, jak i te z Afryki i Pacyfiku.Nieograniczona ilość scenariuszy pozwala każdemu na wybór tych spośród bitew, które uzna za najciekawsze i najbardziej interesujące.Opierając się na przepisach z III wydania "Bitew II wojny światowej" można rozegrać każdą bitwę z lat 1942-45.Publikowane od kilku lat gry, oparte na niniejszych przepisach, są najpopularniejszymi grami strategicznymi w Polsce.Pozycja ta powstała na skutek licznych sygnałów, by opublikować wszelkie zebrane zasady w jednym periodyku.W skład gry wchodzą:instrukcja (50 stron),tabele walk,4 scenariusze,360 sztancowanych żetonów,kilkaset żetonów pomocniczych.
Wydawca:
Taktyka i Strategia
8995

Dostępne 3 sztuki w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Wysyłka jutro


Dostawa (Paczkomaty 24/7) już od 10 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

"Bitwy II wojny 1942-45" to największa w Polsce gra strategiczna, w której zawarto przepisy dotyczące m.in. desantów powietrznych i morskich, rajdów pancernych i obrony terenów miejskich, walk komandosów i bitew pancernych. Integralną częścią całości są działania wojsk powietrznych i marynarki wojennej.
Gra porusza wszystkie aspekty militarne działań wojennych jakie toczyły się na całym świecie w latach 1942-45. Reprezentowane są wojska: wszystkich krajów konfliktu, zarówno te walczące w Europie, jak i te z Afryki i Pacyfiku.
Nieograniczona ilość scenariuszy pozwala każdemu na wybór tych spośród bitew, które uzna za najciekawsze i najbardziej interesujące.
Opierając się na przepisach z III wydania "Bitew II wojny światowej" można rozegrać każdą bitwę z lat 1942-45.
Publikowane od kilku lat gry, oparte na niniejszych przepisach, są najpopularniejszymi grami strategicznymi w Polsce.
Pozycja ta powstała na skutek licznych sygnałów, by opublikować wszelkie zebrane zasady w jednym periodyku.
W skład gry wchodzą:
  • instrukcja (50 stron),
  • tabele walk,
  • 4 scenariusze,
  • 360 sztancowanych żetonów,
  • kilkaset żetonów pomocniczych.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Waga:
530 g


Recenzje

4.31
na podstawie 35 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Bitwy II Wojny Światowej 1942-45Najbardziej przydatne recenzje

Slawekauo

Liczba recenzji: 202

Gra w założeniu bardzo dobra. Nie jest to coś tak ahistorycznego jak "Wojny Napoleońskie" Dragona, ale uczyć się z tego ciężko. Gra pochłania masę czasu, ale kiedyś tyle miałem i zniechęcił mnie dopiero... sam autor. Publikując dziesiątki poprawek, uszczegółowień itp na forum oraz w TiS. Gra z czasochłonnej zmieniła się w pracę biurową. Może i dało to więcej rozrywki autorowi, uczestnikom mistrzostw (jeśli jeszcze są organizowane)... i słuchaczom AON, ale pole potencjalnych graczy zdecydowanie zostało w ten sposób zawężone . Po latach w tym hobby można kupić jako ciekawostkę, ale na początek może zniechęcić.


Bartek M.

Witam
na wstępie chcę zaznaczyć, iż z grą tą spotkałem się u jej zarania, kiedy jeszcze była drukowana na łamach MiM. Po długiej przerwie postanowiłem raz jeszcze w nią pograć i tak dwa lata temu nabyłem IV edycję. Jakiś rok temu odłożyłem ja na półkę i tak sobie tam leży. Ktoś napisał poniżej, że gra jest wymagająca, tak to prawda wymaga dużo zaangażowania i czasu. Znajomy którego próbowałem zainteresować tą grą podsumował krótko: przypomnij się z tematem jak będę na emeryturze. Ale do konkretów:
wady
- już na dzień dobry pudełko – to ponury żart, lub jak kto woli skandal. Wykonane z tekturopodobnego papieru pozszywane zszywkami (sic!), może w ’83 był taki standard, ale nie teraz.
- żetony - bardzo słaba czytelność, o ile jeszcze jednostki pancerne, na których widnieje sylwetka pojazdu jakoś wyglądają, to piechota woła o pomstę do nieba, w przypadku spadochroniarzy niemieckich to już nic tam nie widać, Bouldrick ładniej by to namalował. Żetony z MiM’a były o dwie klasy lepsze !!
- instrukcja – no zdecydowany antybohater tej gry, BAŁAGAN jednym słowem, zaczyna się standardowo od opisu elementów gry, a potem chaos. Nie ma w instrukcji jakieś myśli przewodniej, jakiejkolwiek logiki. Wszystko pomieszane. Zdecydowanie można było wyodrębnić część przepisów jako „podstawowe” a część jako „zaawansowane”. Poukładać te przepisy według jakiegoś logicznego klucza. Koszmar, który odstrasza nowych graczy, zwłaszcza, że ilość przepisów przyprawia o zawrót głowy.
- scenariusze – brak scenariuszy które pomału wprowadzałyby w kolejne elementy gry. Nowi gracze od razu wrzucani są na głęboką wodę.
plusy
- możliwości- ta gra ma niesamowite możliwości, pod warunkiem że ma się na nią czas.


CMDR_Blue_R

Liczba recenzji: 456

W porządku, bez rewelacji

O ile przepadam za mechaniką B-35 (ten produkt), to sam produkt nie spełnia moich oczekiwań. Niespecjalnie przepadam za niehistorycznymi scenariuszami, a zasady można dostać w każdej grze B-35.
W zasadzie do tej pory użyłem tego zestawu 1 raz... Wyjmując 3DP LWP, aby przełożyć do zakupionego w piśmie Taktyka i Strategia scenariusza Bitwa pod Studziankami.

Sama mechanika gry jest bardzo dobra, choć są małe nieściśłości, które jednak łatwo można poprawić (poruszany na wielu forach problem zasad walki ogniowej i maskowania).

Sam produkt uważam za ciekawy (dla fanów gier pseudohistorycznych), ale dla mnie (fana historii) produkt nie spełnia oczekiwań. Liczyłem na scenariusze bazujące na historii,a to co dostałem to bardziej fantastyka.

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie