Czarne historie - Głupia Śmierć

Groteska, makabra i hektolitry krwi
24 opinie
  • 2 - 15 osób
  • od 12 lat
  • wydanie polskie
Czarne historie - Głupia śmierć to najbardziej spektakularne wydanie w całej serii. Ich szczególną cechą jest to, że wszystkie te groteskowe, makabryczne i wręcz niewiarygodne opowieści, które są przedstawione na kartach, wydarzyły się naprawdę. Opisane wydarzenia brzmią absurdalnie i wydają się nieprawdopodobne, wyglądały jednak dokładnie tak, jak je opisano. Autorzy tej wyjątkowej edycji - Corrina Harder i Jens Schumacher jako eksperci w dziedzinie ekscytującej rozrywki, podczas zbierania i opisywania tragicznych historii, ujawnili ciemną stronę swojej osobowości. Ten specyficzny zestaw kryminalnych zagadek ma konkretne przesłanie - niektóre przypadki śmierci mogą posłużyć innym jako sygnał ostrzegawczy!    Czarne historie to świetna propozycja na wakacje. Dzięki swym niewielkim rozmiarom można je zabrać ze sobą na każdy wyjazd. Co niezwykle istotne, Czarne Historie nie są wymagające w odniesieniu do warunków rozgrywki. Tak naprawdę jedynym wymaganiem jest to, aby gracze biorący udział we wspólnym rozwiązywaniu zagadki się słyszeli. Do zabawy nie potrzebują prawie wcale światła (poza tym wymaganym do zapoznania się z treścią karty i rysunkiem będącym jej ilustracją) nie mówiąc o specjalnie przygotowanym miejscu do gry czy stole. Co prawda uznaje się, że w Czarne Historie może bawić się 2-15 osób, jednak tak naprawdę nie ma ograniczonej liczby osób, które mogą wcielić się w rolę poszukiwaczy - pojedynczą czarną historię może rozwiązywać 2 jak 20 osób. Dzięki tym wszystkim cechom partię Czarnych Historii można rozegrać w ogrodzie, na biwaku, przy ognisku, na łódce, w ogrodzie, na plaży... nie ma tutaj praktycznie żadnych ograniczeń.
Autor:
Holger Boesch
Wydawca:
G3
44,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Czarne historie - Głupia śmierć to najbardziej spektakularne wydanie w całej serii. Ich szczególną cechą jest to, że wszystkie te groteskowe, makabryczne i wręcz niewiarygodne opowieści, które są przedstawione na kartach, wydarzyły się naprawdę. Opisane wydarzenia brzmią absurdalnie i wydają się nieprawdopodobne, wyglądały jednak dokładnie tak, jak je opisano.

Autorzy tej wyjątkowej edycji - Corrina Harder i Jens Schumacher jako eksperci w dziedzinie ekscytującej rozrywki, podczas zbierania i opisywania tragicznych historii, ujawnili ciemną stronę swojej osobowości. Ten specyficzny zestaw kryminalnych zagadek ma konkretne przesłanie - niektóre przypadki śmierci mogą posłużyć innym jako sygnał ostrzegawczy!

  

Czarne historie to świetna propozycja na wakacje. Dzięki swym niewielkim rozmiarom można je zabrać ze sobą na każdy wyjazd. Co niezwykle istotne, Czarne Historie nie są wymagające w odniesieniu do warunków rozgrywki. Tak naprawdę jedynym wymaganiem jest to, aby gracze biorący udział we wspólnym rozwiązywaniu zagadki się słyszeli.

Do zabawy nie potrzebują prawie wcale światła (poza tym wymaganym do zapoznania się z treścią karty i rysunkiem będącym jej ilustracją) nie mówiąc o specjalnie przygotowanym miejscu do gry czy stole.

Co prawda uznaje sięże w Czarne Historie może bawić się 2-15 osób, jednak tak naprawdę nie ma ograniczonej liczby osób, które mogą wcielić się w rolę poszukiwaczy - pojedynczą czarną historię może rozwiązywać 2 jak 20 osób.

Dzięki tym wszystkim cechom partię Czarnych Historii można rozegrać w ogrodzie, na biwaku, przy ognisku, na łódce, w ogrodzie, na plaży... nie ma tutaj praktycznie żadnych ograniczeń.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • 50 kart
  • instrukcja


Recenzje

4.29
na podstawie 24 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Czarne historie - Głupia ŚmierćNajbardziej przydatne recenzje

Przemysław

Liczba recenzji: 18

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Bardzo dobra część, zwłaszcza że opowiada o prawdziwych (rzekomo) historiach - które ostatecznie zakończyły się przyznaniem nagrody Darwina. Sądzę, że jest to bardzo możliwe, zwłaszcza że niektóre z tych tragicznych wypadków obiły mi się wcześniej o uszy.
Mimo wszystko od tej części lepiej nie zaczynać, bo historie nie są tak porywające jak w przypadku dwóch pierwszych części.
Pomaga za to bardzo świadomość, że wydarzyły się naprawdę... :)
Wielki plus za ładne, metalowe pudełko :)


Michał

Liczba recenzji: 17

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Kolejna porcja przerażających historii, tym razem (podobno) autentycznych, za to w metalowym pudełku. Co do autentyczności nie będę się spierał, choć przyznam, że wiele z nich w tej czy innej formie obiło się o moje uszy... co niestety może nieco popsuć zabawę (gdy trzy na pięć osób po wysłuchaniu historii przypomina sobie, że gdzieś o niej słyszało). Odnoszę też wrażenie, że albo autorzy, albo tłumacz wrzucili sobie nieco na luz, bo opisy bywają skąpe i czasem sformułowane zbyt enigmatycznie aby coś konkretnego z nich wywnioskować. Co jednak nie przeszkadza cieszyć się z odkrywania kolejnych Czarnych historii.


Queter

Liczba recenzji: 8

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Kolejne wydanie z cyklu "Czarnych historii"
Tak jak poprzednie - wciąga w rozwiązywanie niezwykłych historii, co oczywiście w dużym stopniu zależy od klimatu jaki stworzą sami gracze.
Gra świetna, jeśli mamy sporo gości, jedzenia a na stoliku nie ma miejsca na innego typu gry.
Da się również grać w samochodzie.

Polecam dla tych, którzy lubią mroczne klimaty.Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Czarne Historie

Czarne Historie

Czarne Historie 3

Czarne Historie 3