Czerwony Listopad

Czerwony Listopad tonie!
25 opinii
  • 3 - 8 osób
  • od 12 lat
  • 60 - 120 minut
  • wydanie polskie
Czerwony Listopad, eksperymentalny okręt podwodny gnomów, ma poważne kłopoty. Okręt oszalał i wszystko naraz zaczęło się sypać. Wybuchają pożary, kadłub przecieka, a wszystkie ważne systemy się psują. Pomoc jest już w drodze, lecz gnomi marynarze muszą przetrwać do momentu przybycia ekipy ratunkowej. Z każdą mijającą minutą coś się psuje. Czy wytrwasz aż nadejdzie pomoc?Czerwony Listopad, oryginalna gra autorstwa Bruno Faidutti'ego oraz Jefa Gontiera to wyścig z czasem, w którym wygrana zależy od współpracy graczy.
Autor:
Bruno Faidutti, Jef Gontier
Wydawca:
Galakta
6995
6495
-7%

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Czerwony Listopad, eksperymentalny okręt podwodny gnomów, ma poważne kłopoty. Okręt oszalał i wszystko naraz zaczęło się sypać. Wybuchają pożary, kadłub przecieka, a wszystkie ważne systemy się psują. Pomoc jest już w drodze, lecz gnomi marynarze muszą przetrwać do momentu przybycia ekipy ratunkowej. Z każdą mijającą minutą coś się psuje. Czy wytrwasz aż nadejdzie pomoc?

Czerwony Listopad, oryginalna gra autorstwa Bruno Faidutti'ego oraz Jefa Gontiera to wyścig z czasem, w którym wygrana zależy od współpracy graczy.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Pasujące koszulki:

Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.00
na podstawie 25 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Czerwony ListopadNajbardziej przydatne recenzje

Baq87

Liczba recenzji: 3

Dobry, solidny produkt

Bardzo fajna gra, ciekawy pomysł, instrukcja nie jest tak nieczytelna jak można by sądzić po opiniach. Po pierwszej rozgrywce już wszystko wiadomo. Gra jest z jajem. Ciekawie rozwiązany system czasu w grze który się sprawdza. Można się pośmiać z znajomymi przy próbie ratowania okrętu. Jedynym dużym dla mnie minusem jest za mała plansza, jak i karty wydarzeń mogły być większe. Grafiki są klimatyczne i ładnie narysowane - szkoda,że się marnują na zbyt małej powierzchni.


Przemysław

Liczba recenzji: 33

Dobry, solidny produkt

Sama gra dużo lepsza niż myślałem i choć nie spodziewałem się wiele, mamy z gry kupę zabawy. Tyle że najlepiej gra się w 5-6 osób.

Minusem niestety jest rozłożenie elementów w pudełku - brak woreczków strunowych przy takiej ilości żetonów jest karygodny, poza tym ciężko to wszystko ułożyć tak, żeby pudełko zamknęło się do końca. Z kolei obawy co do wykonania planszy/ żetonów na razie okazały się nieuzasadnione.

Tłumaczenie niestety dość kiepskie i dałoby się je wyraźnie poprawić (od nieszczęsnych torped poczynając :)), więc purystom i osobom wyczulonym na tym punkcie polecałbym wersję angielską.


Zawisza

Liczba recenzji: 27

Jak dla mnie ideał :)

Czerwony Listopad jest genialny. Kropka. Grafiki na kartach, planszy i żetonach są śliczne, czuć prześmiewczy klimat, tak pod względem fantastyki, jak i radzieckiej myśli technicznej. Pudełko jest małe, zmieści się na upartego do kieszeni, w środku wszystkie elementy się doskonale mieszczą. Zasady są proste, i mimo paru homeruli, które wprowadziliśmy podczas rozgrywki, sprawdzają się bardzo dobrze. Jednakże, jeśli nie lubisz przegrywać, nie kupuj tej gry. Czerwony Listopad jest TRUDNY. Większość partii skończy się najpewniej tragicznym i brutalnym zgonem. W każdym innym przypadku ten tytuł polecę każdemu, kto lubi gry co-op, lub po prostu szuka nietrudnej a wesołej gry do grania w gronie znajomych (od 3 do nawet 8 graczy).


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:
Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie