Dawno, dawno temu... (3 edycja)

Gra karciana w snucie opowieści
33 opinie
  • 2 - 6 osób
  • od 6 lat
  • ok. 30 minut
  • wydanie polskie
Dawno, dawno temu, w odległej krainie żył sobie sędziwy król. Władca martwił się losami królestwa, które było nękane przez straszliwą bestię i ogłosił, że obrońca krainy zostanie sowicie nagrodzony. Na królewski dwór przybył więc śmiałek… Dawno, dawno temu…, to wielokrotnie nagradzana gra karciana, w której gracze wspólnie opowiadają historię. Jeden z graczy wciela się w rolę Narratora i rozpoczyna opowiadanie historii, korzystając przy tym z elementów przedstawionych na jego kartach opowieści i starając się poprowadzić wątek w kierunku swojej karty zakończenia. Jednak inni gracze korzystają ze swoich kart, aby mu przerwać i przejąć rolę narratora. Zwycięzcą zostaje gracz, który jako pierwszy zużyje swoje karty opowieści i zagra swoją kartę zakończenia. Jednakże celem gry nie jest wygrana, ale wspólne opowiedzenie historii, która wszystkim zapadnie w pamięć! Edycja rozszerzona zawiera dodatkowo 55 pustych kart, dzięki którym możliwe jest tworzenie własnych elementów i zakończeń historii.
Autor:
Richard Lambert, Andrew Rilstone, James Wallis
Wydawca:
Galakta
79,95
59,95
-25%
(najniższa cena w ciągu 30 dni przed promocją: 79,95 zł)

Dostępne 2 sztuki w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka jutro


Darmowa dostawa (tydzień darmowej dostawy)


Opis

Dawno, dawno temu, w odległej krainie żył sobie sędziwy król. Władca martwił się losami królestwa, które było nękane przez straszliwą bestię i ogłosił, że obrońca krainy zostanie sowicie nagrodzony. Na królewski dwór przybył więc śmiałek…

Dawno, dawno temu…, to wielokrotnie nagradzana gra karciana, w której gracze wspólnie opowiadają historię.

Jeden z graczy wciela się w rolę Narratora i rozpoczyna opowiadanie historii, korzystając przy tym z elementów przedstawionych na jego kartach opowieści i starając się poprowadzić wątek w kierunku swojej karty zakończenia. Jednak inni gracze korzystają ze swoich kart, aby mu przerwać i przejąć rolę narratora.

Zwycięzcą zostaje gracz, który jako pierwszy zużyje swoje karty opowieści i zagra swoją kartę zakończenia. Jednakże celem gry nie jest wygrana, ale wspólne opowiedzenie historii, która wszystkim zapadnie w pamięć!

Edycja rozszerzona zawiera dodatkowo 55 pustych kart, dzięki którym możliwe jest tworzenie własnych elementów i zakończeń historii.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • 114 kart opowieści
  • 51 kart zakończeń
  • 55 pustych kart
  • Instrukcja
Waga:
300 g


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.70
na podstawie 33 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Dawno, dawno temu... (3 edycja)Najbardziej przydatne recenzje

Kadmos

Liczba recenzji: 9

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Bardzo fajna gra, ale jej podstawowa zaleta, trzeba ruszyć szare komórki i mieć wyobraźnię, może być jej wadą jeśli trafi się na ekipę mało rozgarniętą. Jednak jeżeli gracze mają wyobraźnię, kreatywność i do tego są oczytani, gra błyszczy i daje masę godzin świetnej zabawy i śmiechu z powstałych opowieści.
Bardzo dobrze sprawdza się dla starych, młodych i tych średnich graczy, pod warunkiem oczywiście posiadania wyobraźni i zaznajomienia się z bajkami i baśniami, żeby załapać niektóre koncepcje i chwyty fabularne. Bez tego stanie się schematyczna i nudna i dla niektórych męcząca.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Łukasz

Liczba recenzji: 1

Jak dla mnie ideał :)

Cudowna gra, która pomaga rozwijać swoje zdolności do kreatywnego myślenia. Zabawa na długi czas, a każda tworzona historia jest inna i niepowtarzalna. Polecam zakup tej gry, każdemu miłośnikowi dobrej zabawy.


Krzysiek

Liczba recenzji: 167

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Po prostu mając parę losowych kart - co ma się pojawić i jakie jest zakończenie - opowiadamy bajkę - ale ktoś może naszą bajkę przejąć i dokończyć ją - czyli wygrać.Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie