Descent: Lair of the Wyrm

Pierwszy dodatek do nowej edycji Descenta
9 opinii
 • 2 - 5 osób
 • od 14 lat
 • ok. 120 minut
 • wydanie angielskie
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Descent 2nd Edition: Journeys in the Dark.
Descent 2nd Edition: Journeys in the Dark
Zdradziecka Jaszczurza Królowa Valyndra ocknęła się z letargu. Jej plugawe sługi ruszają w świat siać śmierć i zniszczenie. Sama królowa opuściła swoje legowisko i tylko dzielni bohaterowie mogą powstrzymać ją i jej okrutnych stronników!Lair of the Wyrm to fantastyczne rozszerzenie gry Descent: Journeys in the Dark Second Edition wprowadzające do gry nowych bohaterów, nie spotykane dotąd klasy, kolejne zastępny niezwykłych potworów, dodatkowe przygody, kolekcję nowych modułów planszy i wiele innych elementów. Nowe reguły wzbogacą zarówno pojedyncze przygody jak i rozszerzą kampanię, czyniąc ją jeszcze bardziej emocjonującą.
Autor:
Brady Sadler, Adam Sadler
Wydawca:
Fantasy Flight Games
15995

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Zdradziecka Jaszczurza Królowa Valyndra ocknęła się z letargu. Jej plugawe sługi ruszają w świat siać śmierć i zniszczenie. Sama królowa opuściła swoje legowisko i tylko dzielni bohaterowie mogą powstrzymać ją i jej okrutnych stronników!

Lair of the Wyrm to fantastyczne rozszerzenie gry Descent: Journeys in the Dark Second Edition wprowadzające do gry nowych bohaterów, nie spotykane dotąd klasy, kolejne zastępny niezwykłych potworów, dodatkowe przygody, kolekcję nowych modułów planszy i wiele innych elementów. Nowe reguły wzbogacą zarówno pojedyncze przygody jak i rozszerzą kampanię, czyniąc ją jeszcze bardziej emocjonującą.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • instrukcja
 • 10 plastikowych figurek
 • 2 karty bohaterów
 • 31 dużych kart
 • 38 małych kart
 • 12 dodatkowych, dwustronnych modułów planszy
 • płytka sekretnego pomieszczenia
 • 47 żetonów i znaczników
Waga (kg):
0.8


4.33
na podstawie 9 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Descent: Lair of the WyrmNajbardziej przydatne recenzje

Michał

Liczba recenzji: 55

Jak dla mnie ideał :)

Dodatek wprowadza kilka bardzo fajnych rzeczy, jak choćby sekretne komnaty, dwie nowe klasy bohaterów i jedną nową klasę pana podziemi. Dodany został nowy teren (lawa), po wstąpieniu na który przez jakiś czas płoniemy (burn). Nie które jednak elementy, jak choćby znaczniki championa można było sobie podarować. Szkoda też że FFG nie pokusiło się o jakąś figurkę tytułowego złego. Wyrm to po prostu duży żeton (który oczywiście jest potężnym potworem).
Na szczególną uwagę zasługuje dostępna na stronie producenta alternatywna rozgrywka (mikro kampania) oparta wyłącznie o scenariusze z dodatku.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Teichan

Liczba recenzji: 413

Jak dla mnie ideał :)

Pierwsze zaskoczenie to fakt jak małe jest pudełko. Myślałem, że będzie wielkie jak podstawka a jest zgrabne jak jego zawartość. Otrzymujemy skromny dodatek ale jakże sympatyczny. Trochę szkoda, że otrzymujemy tylko 2 bohaterów i 2 nowe klasy, do tego tylko 2 nowe potworki i 1 klasę Overlorda ale poza tym same nowości. Ciekawa mechanika plotek, która pozwala rozbudować każdą kampanię jest bardzo trafionym pomysłem. Poza tym sekretne pomieszczenia są ciekawą opcją. Naprawdę trafiony dodatek rozbudowujący już dobrą grę. Mam nadzieję, że nastopne będą jeszcze lepsze. Polecam gorąco!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

mko

Liczba recenzji: 119

Dobry, solidny produkt

Przyzwoity dodatek za rozsadna cene. Mysle ze wczesniej czy pozniej kazdy gracz sie na niego musi zdecydowac - no bo ilez mozna grac klasyki z oryginalnej instrukcji.

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie