Descent: Trzęsawiska Trolli

5 opinii
 • 2 - 5 osób
 • od 14 lat
 • ok. 60 minut
 • wydanie polskie
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Descent: Wędrówki w mroku.
Descent: Wędrówki w mroku
Na dzikich obrzeżach Moczarów Valdari pojawił się straszliwy Bol’Goreth. Niewielu przeżyło spotkanie z nim – a przerażeni ocalali bełkotali, że niszczy wszystko na swojej drodze. Prawdopodobnie nie kieruje nim bezmyślna furia – jego atak zwiastuje coś straszniejszego, co może wkrótce zagrozić całej krainie…Dzięki rozszerzeniu Trzęsawiska Trolli do gry Descent: Wędrówki w mroku 2. edycja wzbogacisz swoje kampanie o kolejne emocjonujące przygody, a rozgrywkę o nowych bohaterów, potwory, klasy, przygody i wiele innych elementów! Bohaterowie odnajdą i spenetrują sekretne pomieszczenia i sprawdzą niepokojące pogłoski, a mroczny władca dzięki nowym kartom będzie szerzył zarazę. Rzuci też przeciwko bohaterom kolejną, potężną broń – poplecznika Bol’Goretha, który jest równie wielki, jak krwiożerczy!
Autor:
Adam Sadler
Wydawca:
Galakta
16495

store

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Na dzikich obrzeżach Moczarów Valdari pojawił się straszliwy Bol’Goreth. Niewielu przeżyło spotkanie z nim – a przerażeni ocalali bełkotali, że niszczy wszystko na swojej drodze. Prawdopodobnie nie kieruje nim bezmyślna furia – jego atak zwiastuje coś straszniejszego, co może wkrótce zagrozić całej krainie…

Dzięki rozszerzeniu Trzęsawiska Trolli do gry Descent: Wędrówki w mroku 2. edycja wzbogacisz swoje kampanie o kolejne emocjonujące przygody, a rozgrywkę o nowych bohaterów, potwory, klasy, przygody i wiele innych elementów! Bohaterowie odnajdą i spenetrują sekretne pomieszczenia i sprawdzą niepokojące pogłoski, a mroczny władca dzięki nowym kartom będzie szerzył zarazę. Rzuci też przeciwko bohaterom kolejną, potężną broń – poplecznika Bol’Goretha, który jest równie wielki, jak krwiożerczy!

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 24-stronicowa instrukcja/Księga Przygód
 • 9 plastikowych figurek
 • 1 zielona kość mocy
 • 2 arkusze bohaterów
 • 22 karty klas
 • 3 karty wydarzeń podróży
 • 13 kart przedmiotów sklepowych
 • 1 karta przeszukiwania
 • 4 karty stanów
 • 3 karty reliktów
 • 6 kart sekretnego pomieszczenia
 • 10 kart mrocznego władcy
 • 4 karty potworów
 • 2 karty popleczników
 • 6 kart pogłosek
 • 2 karty zaawansowanych przygód
 • 9 kafelków planszy
 • 1 kafelek sekretnego pomieszczenia
 • 8 żetonów wyzwań
 • 5 żetonów stanu
 • 7 żetonów klas
 • 1 żeton poplecznika
 • 1 żeton wejścia do sekretnego pomieszczenia
 • 16 żetonów zarażenia
Waga (kg):
0.8

4.20
na podstawie 5 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Descent: Trzęsawiska TrolliNajbardziej przydatne recenzje

Maciej Krok

Liczba recenzji: 42

Oceniam ten produkt na 4.5, bo to mniej niż "Labirynt Zagłady", ale więcej niż "Legowisko Jaszczura".

Zalety: ZIelona kostka = koniec z irytującym zapamiętywaniem wyników. Grisom Widzący - wreszcie lekarz, który ma szansę czasem zastąpić Avrica. Choć wolny (3), jest dobry i silny (4). Roganna z Cieni, choć bohaterski wyczyn nie powala, zdolność jest dobra, zwłaszcza w 1 akcie. Klasa tropiciela, bardzo dobra, taktyczna klasa, która dodatkowo pasuje do prawie każdego łotrzyka. Świetne nagrody za nowe przygody dla Mrocznego Władcy, teraz nie będzie już celowo wstrzymywał kart pogłosek, żeby uniknąć misji z rozszerzenia, jak często bywało w "Legowisku Jaszczura". Nowa talia Mrocznego Władcy, samowystarczalna i ładnie składająca się w kombinację między kartami, warto poważnie ją rozważyć. Piękne figurki bohaterów, nowe przedmioty sklepowe, nowe potwory, ciekawy poplecznik, dodatkowe ukryte pomieszczenia, kafelki mapy, ciekawe scenariusze.

Wady: figurki potworów z tego dodatku są całkiem bez wyrazu i są najbardziej pozbawione szczegółów ze wszystkich dodatków do Descenta, i to w obu edycjach. Po raz pierwszy w życiu mam zastrzeżenia co do jakości wykonania gry wydanej przez FFG. Na karcie "mutująca choroba" jest błąd, powinno być: "(...) aby dodać do JEGO wyników 1 tarczkę". Klasa Proroka, mocno zamieszana i nie bardzo wiadomo komu i do czego miałaby być potrzebna. Cena, jak za mały dodatek, mogłaby być niższa. Reguły kilku scenariuszy nie są do końca jasne, zasady domowe były nam niezbędne więcej niż raz.

Ogółem: dobry, solidny mały dodatek, wart kupna bardziej niż "Legowisko Jaszczura". Czy niezbędny? Raczej nie. Czy warto? Raczej tak.


Tomasz

Liczba recenzji: 126

Dobry, solidny produkt

Dodatków do Descenta nigdy nie za dużo, moja ekipa zawsze z otwartymi ramionami wita nowe klasy i potwory. Mnie jako MW bardzo cieszy ciekawa klasa Siewcy Zarazy - może nie jest na pierwszy rzut oka zbyt potężna, ale bohater ze zgromadzonymi znacznikami zarazy musi mieć się ciągle na baczności. Tak jak do grafik na kartach nie mam zastrzeżeń, to już na figurki trochę ponarzekam - harpie i elfka są wyrzeźbione tragicznie, wg mnie najsłabsze figurki w grze. Przygody fajne, dość "zakręcone".


I play with green!

Liczba recenzji: 95

Kolejny dodatek w stylu „Legowiska Jaszczura”. Trochę potworów, nowi bohaterowie i nieco różnorakich kart. Słowem, jest to typowe uzupełnienie różnych opcji z podstawki, ale bez wprowadzania rewolucji w samej mechanice.

Na początek słowo o grafikach: widać wyraźnie, że im dalej w las, tym wydawnictwo zmienia artystów na gorszych, kierując się zasadą: „jak ktoś kupił dwa wcześniejsze dodatki, to trzeci też będzie chciał. Można więc przyoszczędzić tu i tam na jakości wydania!”. Musimy się więc pożegnać z pięknymi ilustracjami znanymi z poprzednich wersji i powitać postaci, które gryzą się ze wcześniejszą stylistyką. Co zaś się tyczy ich umiejętności: Grisom Widzący to silna postać lecząca z bardzo mocnych „bohaterskim wyczynem”. Roganna w zestawieniu z innymi łotrzykami zostaje wyraźnie w tyle – no ale kto nie ma słabości dl elfickich złodziejek? Jeśli zaś o klasach mowa, zarówno „Prorok” jak i „Tropiciel” stanowią dobrą alternatywę.

Sama przygoda ma nieco cięższy, bagienny klimat. I o ile Troll-Poplecznik i Czerwie Zarazy prezentują się w porządku, o tyle po Harpiach znowu widać wspomniane wcześniej próby przyoszczędzenia. To najsmętniejsza figurka w całej Descentowej serii. Na pocieszenie, jej umiejętność „atak grupowy” dodaje rpgowego klimatu i naprawdę można poczuć się osaczonym. Myślę sobie jednak, że dałoby się wymyślić znacznie, znacznie ciekawsze potwory na wspomniane trzęsawiska…

Z nowych przedmiotów bardzo fajnie prezentuje się „Berło Wyssania Życia”, które atakuje i leczy jednocześnie, mamy też trochę nowych pasów: alchemii, chodzenia po wodzie i siły oraz ciekawą broń: trójząb, który dodaje nam punkty ruchu.

Podsumowując dodatek ma swoje plusy i minusy, ale to warta uwagi pozycja.

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie