Dice Settlers: Osadnicy z krwi i kości

Stań przed nieznanym i stwórz na obcej ziemi swój nowy dom
  • star_border
  • star_border
  • star_border
  • star_border
  • star_border
  (0)
 • 1 - 4 osoby
 • od 12 lat
 • 60 - 90 minut
 • wydanie polskie
Z kawałkiem własnej ziemi, odrobiną potrzebnych zasobów, zaufanymi ludźmi stajesz przed nieznanym i spełniasz swoje marzenia. Nowy Świat otwiera przed Tobą wachlarz możliwości stworzenia nowego domu... Musisz jednak pamiętać że nie jesteś tu sam! Przybyli także inni osadnicy, którzy mimo skromnych początków, będą chcieli mieć udział w odkryciu Nowego Świata tak jak Ty. Czy uda Ci się ich zdominować? Dice Settlers: Osadnicy z krwi i kości to cywilizacyjna gra planszowa opierająca się na zbieraniu puli kości, gromadzeniu zasobów oraz kontroli obszaru. Podczas swojej tury gracz wyciąga z woreczka kości, rzuca je oraz wykonuje akcję: eksploruje nowe lokacje, buduje planszę, zbiera zasoby lub handluje, rozwija technologie, dzięki czemu uzyskuje nowe możliwości. Każdy gracz wybiera własną drogę do zwycięstwa. Zmienna plansza, zestaw zróżnicowanych technologii oraz mnogość strategii do wyboru sprawiają, że Dice Settlers: Osadnicy z krwi i kości to gra, która po prostu się nie nudzi!
Autor:
Dávid Turczi
Ilustracje:
Mihajlo Dimitrievski
Wydawca:
Lucrum Games
25995

store

Dostępne 4 sztuki w magazynie wysyłkowym
Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka w dniu 17.07.2020


Dostawa (Przesyłka kurierska (UPS)) już od 0 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Z kawałkiem własnej ziemi, odrobiną potrzebnych zasobów, zaufanymi ludźmi stajesz przed nieznanym i spełniasz swoje marzenia. Nowy Świat otwiera przed Tobą wachlarz możliwości stworzenia nowego domu...

Musisz jednak pamiętać że nie jesteś tu sam! Przybyli także inni osadnicy, którzy mimo skromnych początków, będą chcieli mieć udział w odkryciu Nowego Świata tak jak Ty. Czy uda Ci się ich zdominować?

Dice Settlers: Osadnicy z krwi i kości to cywilizacyjna gra planszowa opierająca się na zbieraniu puli kości, gromadzeniu zasobów oraz kontroli obszaru. Podczas swojej tury gracz wyciąga z woreczka kości, rzuca je oraz wykonuje akcję: eksploruje nowe lokacje, buduje planszę, zbiera zasoby lub handluje, rozwija technologie, dzięki czemu uzyskuje nowe możliwości.

Każdy gracz wybiera własną drogę do zwycięstwa.

Zmienna plansza, zestaw zróżnicowanych technologii oraz mnogość strategii do wyboru sprawiają, że Dice Settlers: Osadnicy z krwi i kości to gra, która po prostu się nie nudzi!

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 51 niestandardowych kości
 • 40 sześciokątnych kafli mapy
 • 48 żetonów zasobów
 • ponad 40 żetonów zwycięstwa
 • 80 namiotów
 • 20 drewnianych domków
 • 36 znaczników graczy
 • 4 woreczki
 • 55 kart technologii
 • 1 notes do zapisu punktacji
 • 4 plansze graczy z 4 torami limitu kości
 • 1 znacznik pierwszego gracza
 • instrukcja
Uwaga! Do gry dołączone są elementy promocyjne - dodatkowy kafelek, karta oraz kostka sześciościenna. Promocja obowiązuje do wyczerpania zapasów.

Dodatki i akcesoria


Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Dice Settlers: Osadnicy z krwi i kości


Najbardziej przydatne recenzje

Malkontent

Zaskakująco łatwa, mała i szybka gra. Klasa ciężkości jak "7 cudów Pojedynek". Ale prostota nie jest wadą, przeciwnie! - posiada intensywny urok jak szachy. Tyle, że zanim czacha zdąży się rozgrzać to rozgrywa się już kończy - dla dwóch osób 1 szpil trwa 20-30 minut.

Subiektywnie zastrzeżenia:
- wybór 2 akcji na rundę zależy od wyników rzutów kośćmi (jak w Roll for the Galaxy), w praktyce ten świetny mechanizm ma bardziej symboliczny niż realny związek z losowością. Zgodnie z zasadami używając jednych kości można inne odwracać na stronę pasującą graczowi, można dorzucać kolejne kości ponad swój "limit".Sytuacja, by gracz nie mógł zrobić akcji której akurat potrzebuje zdarza się rzadko, przeważnie tylko w pierwszych rundach gry.

- eksploracja jest namiastką eksploracji: heksy niewiele się od siebie różnią i nowo umieszczony z automatu może być kolonizowany przez każdego z graczy, reszta to walka o zdobycie dominacji na heksie.

- gra NIE polega na budowie silniczka. Rozwój technologiczny jest namiastką rozwoju technologicznego. Wypada pozyskiwać karty bo są punktowane, zapewniają różne ułatwienia i czasem ekstra combo, ale w czasie gdy Twój rywal buduje silniczek Ty możesz zakończyć grę np. handlem lub dominacją.

Zalety:
+ eksterminacja. Atak jest nieskomplikowany: polega na zastępowaniu cudzych "namiotów" swoimi na danym heksie. Niekoniecznie jest to uciążliwe (dla atakowanego) i opłacalne (dla atakującego) ale te symboliczne konflikty zbrojne mogą dostarczać sporo emocji i śmiechu, dzięki czemu gra nie jest nudna jak flaki z olejem.

+ istnieje tryb 1-osobowy

+ jeśli ktoś szuka wymagającej kombinowania a jednocześnie dynamicznej i szybkiej gry będącej skojarzeniem uproszczonej Roll for the Galaxy z symboliczną namiastką Eclipse - to będzie zadowolony.

+ gra jest skonstruowana elastycznie: bez przeszkód można zmodyfikować punktacje i inne zasady, np. zwiększyć trudność (losowość) redukując możliwość manipulowania wynikami rzutów kośćmi.

+ ujmująca prostota i prędkość Dice Settlers mogą sprawiać wielką frajdę i intensyfikować chęć rozgrywania partii za partią... Elegancko też relaksuje jako przerywnik między cięższymi tytułami. Dlatego - podsumowując - naprawdę warto mieć tę wciągającą gierkę w swojej kolekcji.


Wizard_Soul

Liczba recenzji: 27

Świetna gra z mocną interakcją między graczami, dużo kombinowania i myślenia aby wysunąć się an prowadzeniu w punktacji i aby innym utrudnić rozgrywkę.

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie