Eclipse (edycja angielska)

Kosmiczne 4X w niecałe 3 godziny!
  • star
  • star
  • star
  • star
  • star
  (22)
 • 2 - 6 osób
 • od 14 lat
 • 120 - 180 minut
 • wydanie angielskie
Od wielu lat w Galaktyce panował pokój. Po trwającej bez mała 3000 lat wojnie pomiędzy Terranami a Hegemonią wszyscy byli wyczerpani. Wiele wysiłku zostało włożone w to, aby wydarzenia tamtych dni już nigdy sie nie powtórzyły. Siedem gatunków, które posiadły technologię umożliwiającą im przemierzanie przestrzeni kosmicznej założyło Galaktyczną Radę. Jej celem miało być utrzymywanie pokoju i zadbanie o to, aby wydarzenia z przeszłości już nigdy się nie powtórzyły. Niestety, zamierzchłe waśnie i panująca niezgoda stały się zarzewiem nowych konfliktów. Pomiędzy rasami narasta napięcie, stare przymierza się rozpadają, a za kulisami podpisywane są zdradzieckie traktaty. Ruszają zbrojenia, naukowcy prześcigają się w wynajdowaniu nowych technologii, politycy plują na siebie, wbijając sobie noże w plecy. Galaktyczna Rada chwieje się niczym kolos na glinianych nogach. Otwarta konfrontacja wydaje się nieunikniona – jednak jej efekt może być zgubny dla wszystkich. Eclipse pozwala ci kontrolować potężną, międzygwiezdną cywilizację w walce o zwycięstwo w galaktyce. W każdej rundzie gry rozwijasz swoją cywilizację eksplorując oraz kolonizując nowe obszary, przeprowadzając badania oraz budując statki kosmiczne, dzięki którym możesz prowadzić wojnę. Gra kończy się po 9 rundach. Zwycięża gracz z największą liczną punktów zwycięstwa. Punkty zwycięstwa uzyskuje się kontrolując sektory galaktyki, walcząc w bitwach, nawiązując kontakty dyplomatyczne, wynajdując technologie, eksplorując galaktykę oraz kontrolując monolity. Istnieje wiele ścieżek prowadzących do zwycięstwa, planuj więc swoją strategię zgodnie z tym jakie siły i jakie słabości ma twoja rasa, obserwując równocześnie poczynania innych cywilizacji!
Autor:
Touko Tahkokallio
Wydawca:
Lautapelit.fi
29995

store

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Od wielu lat w Galaktyce panował pokój. Po trwającej bez mała 3000 lat wojnie pomiędzy Terranami a Hegemonią wszyscy byli wyczerpani. Wiele wysiłku zostało włożone w to, aby wydarzenia tamtych dni już nigdy sie nie powtórzyły. Siedem gatunków, które posiadły technologię umożliwiającą im przemierzanie przestrzeni kosmicznej założyło Galaktyczną Radę. Jej celem miało być utrzymywanie pokoju i zadbanie o to, aby wydarzenia z przeszłości już nigdy się nie powtórzyły.

Niestety, zamierzchłe waśnie i panująca niezgoda stały się zarzewiem nowych konfliktów. Pomiędzy rasami narasta napięcie, stare przymierza się rozpadają, a za kulisami podpisywane są zdradzieckie traktaty. Ruszają zbrojenia, naukowcy prześcigają się w wynajdowaniu nowych technologii, politycy plują na siebie, wbijając sobie noże w plecy. Galaktyczna Rada chwieje się niczym kolos na glinianych nogach. Otwarta konfrontacja wydaje się nieunikniona – jednak jej efekt może być zgubny dla wszystkich.

Eclipse pozwala ci kontrolować potężną, międzygwiezdną cywilizację w walce o zwycięstwo w galaktyce.

W każdej rundzie gry rozwijasz swoją cywilizację eksplorując oraz kolonizując nowe obszary, przeprowadzając badania oraz budując statki kosmiczne, dzięki którym możesz prowadzić wojnę. Gra kończy się po 9 rundach. Zwycięża gracz z największą liczną punktów zwycięstwa. Punkty zwycięstwa uzyskuje się kontrolując sektory galaktyki, walcząc w bitwach, nawiązując kontakty dyplomatyczne, wynajdując technologie, eksplorując galaktykę oraz kontrolując monolity.

Istnieje wiele ścieżek prowadzących do zwycięstwa, planuj więc swoją strategię zgodnie z tym jakie siły i jakie słabości ma twoja rasa, obserwując równocześnie poczynania innych cywilizacji!

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 37 heksów sektorów
 • 6 plansz graczy (dwustronnych)
 • 1 plansza zaopatrzenia
 • 96 żetonów technologii
 • 154 żetony części statków
 • 21 żetonów odkryć
 • 22 żetony statków kolonizacyjnych
 • 21 żetonów statków Starożytnych
 • 1 żeton Systemu Obronnego Centrum Galaktyki
 • 32 żetony reputacji
 • 22 żetony orbitali / monolitów
 • 2 żetony zatłoczonych heksów
 • 6 kart podsumowania
 • 1 karta zdrajcy
 • 4 karty informacji
 • 18 kostek sześciościennych
 • 18 ośmiokątnych znaczników zapasów
 • 12 fioletowych kostek uszkodzeń
 • 1 znacznik gracza rozpoczynającego
 • 1 znacznik rundy
 • 2 płócienne woreczki
 • 84 plastykowe figurki
 • statków kosmicznych
 • 24 żetony baz gwiezdnych
 • 198 kostek populacji
 • 96 dysków wpływów
 • 18 żetonów ambasadorów
Waga (kg):
3.25
Pliki do pobrania:

4.59
na podstawie 22 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Eclipse (edycja angielska)


Najbardziej przydatne recenzje

Ojciecfelix

Liczba recenzji: 118

Kupując grę Eclipse szykujcie się na prawdziwe przygody w kosmosie w strategii 4X !!! Jest to przykład produktu, którego skomplikowana tematyka może zostać zwarta w mniej skomplikowanych zasadach podobnych do gier Euro. Instrukcja napisana w bardzo dobry sposób nie pozostawia zbyt wiele pola do nadinterpretacji. Pozostaje nic innego jak tylko zasiąść do rozgrywki.
A ta oferuje do wyboru wiele ras, które różnią się możliwościami, warunkami początkowymi etc. W ciągu trwania rozgrywki będziesz miał możliwość odkrywania galaktyki, prowadzenia badań, ulepszania mechanizmów na swoich statkach by w końcu doprowadzić do nieuchronnej konfrontacji z innym graczem :) Gra oferuje wszystko to co potrzebuje gra 4X i to w rozsądnym czasie. W porównaniu do jej wielkiego konkurenta, Twilight Imperium, na pewno wypada blado co do ogromu możliwości jednak jak ktoś nie chce spędzać całego dnia na graniu w jeden tytuł to Eclipse jest właściwym wyborem.
Żeby tak nie słodzić cały czas temu produktowi to do minusów można zaliczyć brak zbyt wielu opcji dyplomatycznych - które zostają poszerzone dopiero w dodatku Rise of Ancients. Dodatkowo plastikowe modele statków są niezby ciekawe, jednak wrażenia estetyczne poprawia dodatek Ship Pack One, w którym znajdziemy nowe typy okrętów.
Ja osobiście po kilkunastu partiach w tą grę, szczerze ją mogę polecić !

Plusy
+ 4X w zgrabnej formie
+ mechanika ulepszania statków
+ różniące się rasy

Minusy:
- słabe opcje dyplomatyczne
- modele statków


Sebastian Zarzycki

Liczba recenzji: 47

Mistrzostwo przy projektowaniu instrukcji, designu i "interfejsu" gry. Perfekcyjnie zbalansowana, chwiejąca się na granicy losowości i strategii/taktyki. Dużo interakcji między graczami, dużo dróg do zwycięstwa, każda gra rozwija się inaczej. Uniknięto wielu problemów: można sobie poturtlować 2/3 gry, ale z dobrymi graczami zwycięstwo w ten sposób nie przejdzie, nie ma syndromu bicia lidera, bo do końca przeważnie nie wiadomo kto jest liderem, na każdy fit statku jest antyfit który sobie z nim radzi (polecam tutaj dodatek, który jeszcze lepiej to wygładza). Gra tworzy frapującą kosmiczną operę, która rozwija się w najbardziej niespodziewane sposoby. Gra w którą gra się świetnie, nawet jeśli się przegrywa/przegrało.

Grę ułatwia upakowanie części żetoników do czegoś bardziej zarządzalnego - osobiście polecam tacki GMT, pudełka Plano też ujdą. Polecam mimo wszystko wersję angielską - polska jest polska tylko częściowo, a wykonanie polskich komponentów wątpliwe. Jak ktoś po angielsku nie bardzo, dociągnąć polską instrukcję od Rebela i w ramach podziękowania za tłumaczenie, kupić woreczki strunowe, Dobble czy Love Letter :)

Prawdopodobnie najlepsza gra planszowa na świecie. To jest poziom limes inferior - w tym miejscu znajdują się gry absolutnie wybitne, których nie sposób porównywać między sobą, bo przeważnie należą do różnych kategorii. W swojej, Eclipse na dzień dzisiejszy, nie ma konkurencji (TI3 nią nie jest).


Aivin

Liczba recenzji: 62

Dobry, solidny produkt

Bardzo ciekawa i złożona gra. Ilość elementów z początku trochę przytłaczająca, ale po pierwszej rozgrywce do ogarnięcia.
Pierwsza strategia w której bez walki nie ma co liczyć na zwycięstwo i która pomimo tego nie jest linijna.
Bardzo ciekawy system ulepszania floty. Bardzo duża losowość, która jest konieczna ze względu na tematykę oraz mechanikę gry. Zazwyczaj nie przepadam za grami mocno losowymi jednak tutaj zupełnie mi to nie przeszkadza.
Interakcja na najwyższym poziomie. Konflikt pomiędzy graczami musi być i jest nieunikniony, gdyż mocno on podbija szanse na zwycięstwo w grze. Brakuje jedynie rozwinięcia motywu starożytnych – gracz neutralny, ale widzę że dodatek rozwiązuje ten problem.

Minusy, jest ich naprawdę niewiele:
Polska edycja – która tak naprawdę nie jest polska, gdyż żetony i wszstkie elementy gry są angielskojęzyczne.
Żetonowe bazy kosmiczne – które przy plastikowych statkach kosmicznych wydają się być nieporozumieniem, zwłaszcza że odróżnienie ich to prawdziwe wyzwanie. Można tylko liczyć że z kolejnym dodatkiem dorzucą plastikowe bazy.
Wymagana przestrzeń na rozgrywkę – jeśli chcemy przejrzystą planszę, to niezbędny jest naprawdę ogromny stół. Problem z przestrzenią w stosunku do innych „obszarowych” gier planszowych pojawia się już przy 3-4 graczach.
Bałagan na żetonach planszy - ilość statków na 1 heksie jest nieograniczona co powoduje, że tworzą się czasem ogromne skupiska żetonów w jednym miejscu. Wystarczy wybudować 3-4 większe statki i umieścić je na jednym obszarze. W sytuacjach najazdu wroga nie ma problemu, gdyż pomagają tam znaczniki walk. Statki mogłyby być nieco mniejsze, ale widocznie nie taka była wola wydawcy/autora.

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również: