Fasolki: Rozszerzenie

Jeszcze więcej fasolek!
45 opinii
  • 2 - 7 osób
  • od 12 lat
  • ok. 60 minut
  • wydanie polskie
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Fasolki (Bohnanza).
Fasolki (Bohnanza)
Fasolki: Rozszerzenie to zupełnie nowy członek rodziny gier opowiadających o hodowaniu i sprzedaży fasoli. Polskie rozszerzenie powstało z połączenia dodatku Erweiterungs-Set 1, Ladybohn - samodzielnej gry o Fasolkach oraz dodatkowych kart załączanych w Niemczech do Das Große Bohnanza Buch, a ponadto zostało dodatkowo wzbogacone wariantem dwuosobowym opublikowanym pierwotnie w amerykańskim wydaniu Fasolek.Fasolki: Rozszerzenie składa się z 4 następujących modułów:Nowe gatunki fasolek - wprowadzający do gry nowe gatunki fasolek umożliwiające przeprowadzenie rozgrywki nawet w siedem osób.Fasolufka - nowa wersja podstawowej gry, w której poza panami fasolkami występują panie fasolki oraz dzieci fasolki. Panie fasolki mają o wiele korzystniejszy fasolometr niż ich partnerzy, ale działają tylko wtedy gdy są na wierzchu pola. W umieszczeniu ich tam pomagają dzieci.Fasolkopająk - wprowadzający do gry możliwość blefowania oraz zupełnie nowy rodzaj fasolometru nazywany „fasolowym wyścigiem”. Zapewnia on tym więcej monet, im więcej razy zmienia się kolor kart na polu z fasolkopająkiem.Pojedynek - wariant bez handlowania przeznaczony specjalnie do rozgrywek dwuosobowych.Tak dokonana selekcja sprawia, że Fasolki: Rozszerzenie są obowiązkową pozycją dla wszelkich miłośników doskonałej gry o handlu fasolą. W tym dodatku każdy znajdzie coś dla siebie!
Wydawca:
G3
42,00

Dostępne 3 sztuki w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka dzisiaj


Dostawa (Paczkomaty 24/7) już od 10 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Fasolki: Rozszerzenie to zupełnie nowy członek rodziny gier opowiadających o hodowaniu i sprzedaży fasoli. Polskie rozszerzenie powstało z połączenia dodatku Erweiterungs-Set 1, Ladybohn - samodzielnej gry o Fasolkach oraz dodatkowych kart załączanych w Niemczech do Das Große Bohnanza Buch, a ponadto zostało dodatkowo wzbogacone wariantem dwuosobowym opublikowanym pierwotnie w amerykańskim wydaniu Fasolek.

Fasolki: Rozszerzenie składa się z 4 następujących modułów:

  • Nowe gatunki fasolek - wprowadzający do gry nowe gatunki fasolek umożliwiające przeprowadzenie rozgrywki nawet w siedem osób.
  • Fasolufka - nowa wersja podstawowej gry, w której poza panami fasolkami występują panie fasolki oraz dzieci fasolki. Panie fasolki mają o wiele korzystniejszy fasolometr niż ich partnerzy, ale działają tylko wtedy gdy są na wierzchu pola. W umieszczeniu ich tam pomagają dzieci.
  • Fasolkopająk - wprowadzający do gry możliwość blefowania oraz zupełnie nowy rodzaj fasolometru nazywany „fasolowym wyścigiem”. Zapewnia on tym więcej monet, im więcej razy zmienia się kolor kart na polu z fasolkopająkiem.
  • Pojedynek - wariant bez handlowania przeznaczony specjalnie do rozgrywek dwuosobowych.

Tak dokonana selekcja sprawia, że Fasolki: Rozszerzenie są obowiązkową pozycją dla wszelkich miłośników doskonałej gry o handlu fasolą. W tym dodatku każdy znajdzie coś dla siebie!

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • 110 kart
  • instrukcja
Waga:
150 g
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.42
na podstawie 45 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Fasolki: RozszerzenieNajbardziej przydatne recenzje

xjustx

Liczba recenzji: 109

Kupiłam aby grać w więcej osób. Bo w fasolki każdy chce grać :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Marek

Liczba recenzji: 33

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Jeżeli chodzi o możliwości rozszerzenie rzeczywiście jest ciekawym wyborem - wprowadza możliwość gry na kilka różnych wariantów, gra zwiększa swoją regrywalność, jest stosunkowo dobrze wykonana - ale niektóre warianty są nigdy nie używane i sprawiają wrażenie na siłę doczepionych. Jest to fajny pomysł dla ludzi którzy lubią fasolki ale już im się znudziły i chcą wprowadzić coś nowego do tej gry. Jeżeli natomiast chcesz od razu kupić fasolki i rozszerzenie najpierw przetestuj. Ja tego nie zrobiłem zasugerowałem się znajomym i jakoś mi ta gra super nie podpasowała.


Bobaz

Liczba recenzji: 167

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Niesamowity dodatek bardzo uprzyjemniajacy i urozmaicajacy rozgrywkę w Fasolki. Choć pomysł fasolek-mam i fasolek-dzieci wydaje się irracjonalny, to mechanicznie działa wyśmienicie zwiększając negocjacyjny element Fasolek.
Fasolkopająk osobiście nie podpasował, i rzadko korzystam z tego wariantu.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Klienci, którzy kupili Fasolki: Rozszerzenie, kupili również: