Geniusz (Ingenious)

15 opinii
 • 1 - 4 osoby
 • od 8 lat
 • 30 - 45 minut
 • wydanie polskie
Geniusz to jedna z bardziej znanych gier Reinera Knizia (autor takich gier jak Zaginione Miasta, Tygrys i Eufrat). Gracze układają kolorowe żetony na sześciokątnej planszy, zbierają punkty, blokują żetony przeciwnika i starają się chronić samych siebie przed zablokowaniem przez innych. Mówi się, że jest to najlepsze połączenie Scrabble, Domina oraz klasycznej gry Mastermind. Na pewno świadczy o tym rekomendacja MENSY. Szalenie elegancka mechanika wręcz zmuszająca do przeprowadzenia kolejnej i kolenej rozgrywki sprawia, że Geniusz (Ingenious) jest doskonałym wprowadzeniem do planszówek w nieskomplikowanym, abstrakcyjnym, ale bardzo przyjaznym stylu. Gra jest genialnie prosta i po prostu genialna! ;) Dzięki wariantowi dla jednego gracza, możemy także trenować swoje szare komórki, czekając na przyjście naszych współgraczy. Nowa edycja ponadto jest bardzo starannie wykonana, zwiększono przejrzystość płytek i planszy a także zmniejszono rozmiar pudełka. Wszystko to po to, aby można się było nią cieszyć w jeszcze większym gronie znajomych! Gra otrzymała nagrody:   Najlepsza gra umysłowa 2005 roku według Stowarzyszenia MENSA Najlepsza gra rodzinna 2006 według największego na świecie serwisu gier planszowych Boardgamegeek.com. Finalista Best Abstract Game Games 100 2004 Finalista Game of the Year Germany 2004 Finalista International Gamers Award 2004 Finalista Deutscher SpielePreis (piąte miejsce) 2004
Autor:
Reiner Knizia
Wydawca:
Bard
74,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Geniusz to jedna z bardziej znanych gier Reinera Knizia (autor takich gier jak Zaginione Miasta, Tygrys i Eufrat). Gracze układają kolorowe żetony na sześciokątnej planszy, zbierają punkty, blokują żetony przeciwnika i starają się chronić samych siebie przed zablokowaniem przez innych. Mówi się, że jest to najlepsze połączenie Scrabble, Domina oraz klasycznej gry Mastermind. Na pewno świadczy o tym rekomendacja MENSY.

Szalenie elegancka mechanika wręcz zmuszająca do przeprowadzenia kolejnej i kolenej rozgrywki sprawia, że Geniusz (Ingenious) jest doskonałym wprowadzeniem do planszówek w nieskomplikowanym, abstrakcyjnym, ale bardzo przyjaznym stylu. Gra jest genialnie prosta i po prostu genialna! ;)

Dzięki wariantowi dla jednego gracza, możemy także trenować swoje szare komórki, czekając na przyjście naszych współgraczy.

Nowa edycja ponadto jest bardzo starannie wykonana, zwiększono przejrzystość płytek i planszy a także zmniejszono rozmiar pudełka. Wszystko to po to, aby można się było nią cieszyć w jeszcze większym gronie znajomych!

Gra otrzymała nagrody:

 

 • Najlepsza gra umysłowa 2005 roku według Stowarzyszenia MENSA
 • Najlepsza gra rodzinna 2006 według największego na świecie serwisu gier planszowych Boardgamegeek.com.
 • Finalista Best Abstract Game Games 100 2004
 • Finalista Game of the Year Germany 2004
 • Finalista International Gamers Award 2004
 • Finalista Deutscher SpielePreis (piąte miejsce) 2004

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • plansza do gry
 • 120 żetonów
 • 1 woreczek
 • 24 drewniane znaczniki w 6 kolorach
 • instrukcja
Waga:
890 g


Recenzje

4.67
na podstawie 15 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Geniusz (Ingenious)Najbardziej przydatne recenzje

Mickq13

Liczba recenzji: 102

Pierwszego Geniusza kupiliśmy dla siebie. Po kilku grach z Rodzicami - kupiliśmy kolejnego, później poszedł Geniusz w wersji karcianej, potem znów "duży" Geniusz dla rodzeństwa - i to chyba nie koniec. Trudno o lepszą rekomendację, żadnej innej gry nie kupiliśmy w takiej ilości i z tak dobrym odbiorem. Proste zasady, trochę losowości i MASA kombinowania. Do zalet należy dodać krótki czas przygotowania do gry oraz trwałość kostek i planszy. Mały minusik za tor punktacji (nasz jest tak wyeksploatowany, że wypadają z niego znaczniki) - mowa oczywiście o "starej" wersji gry.
No i jeszcze mam Geniusza na smartfona :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Gabriel

Liczba recenzji: 23

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Muszę uprzedzić - to jest RODZINNA gra logiczna. Tzn. jest BARDZO prosta i bardzo niestresująca. Doskonale zapewne sprawdzi się w grze z dzieckiem w wieku 6-8 lat, ucząc go spostrzegawczości. Starszym fanom gier logicznych zdecydowanie odradzam.


Piton

Liczba recenzji: 197

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Bardzo fajna gra - zarówno dla dorosłych i dla dzieci. nieskomplikowanie reguły, ale daje wiele satysfakcji. podoba się każdemu. Dla mnie GENIALNA :DWszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 1
Z odpowiedzią 0
Oczekujące na odpowiedź 1

Czy ta gra pojawi się w sklepie? I czy jeśli tak to czy elementy będą plastikowe?

~ Grzegorz 23.06.2022 04:25

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie